Барселона - тема 9

  • 59 186
  • 780
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 750
Плок и аз в темата. Закупих вече билетите за октомври, но още издривам най доброто място за отсядане, че сега съм запазила един хотел, който се оказа всъщност, че е в съседно градче до Барселона и трябва да се сменят доста автобуси, докато се стигне от летището до хотела. Връщам се назад да почета из темите.
Запазете с airbnb, сега поне няма нужда от климатик. Аз доста подбирах, защото повечето апартаменти в центъра бяха без климатик.

# 76
  • На ръба..
  • Мнения: 2 117
Плок и аз в темата. Закупих вече билетите за октомври, но още издривам най доброто място за отсядане, че сега съм запазила един хотел, който се оказа всъщност, че е в съседно градче до Барселона и трябва да се сменят доста автобуси, докато се стигне от летището до хотела. Връщам се назад да почета из темите.
Запазете с airbnb, сега поне няма нужда от климатик. Аз доста подбирах, защото повечето апартаменти в центъра бяха без климатик.
Днес само там гледам Grin

# 77
  • На ръба..
  • Мнения: 2 117
А как мога да стигна от летището до квартал Барселонета?
И по - скоро дали е добра идея да се отседне в този квартал и това да е отправната точка за разглеждане на града?

Последна редакция: ср, 26 сеп 2018, 20:12 от *DiDora*

# 78
  • София
  • Мнения: 630
Здравейте, в събота летим за Барселона и имам едно питане - как да се ориентирам за зоните при обществения транспорт. Наели сме къща в Santa Coloma de Gramenet. За разходките ще ползваме обществен транспорт, но се чудя дали това е в зона 1 или не.
Ходили сме там преди 6 години, но тогава бяхме с двамата ни сина и взехме кола под наем. Сега сме с приятели и сме решили да не сме с кола, а да използваме обществения транспорт. И още един въпрос - искам да отидем до планината Монсерат. Чудя се дали да взимаме билет и за изкачване до пещерите и върхът, или времето няма да е достатъчно и няма да има смисъл?

# 79
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
Монсерат е много живописно кътче и ако тръгнете рано сутринта ще можете да се изкачите до върха,  пътува се първо с влак а след това с финикулар. От  манастира до върха е някъде около 45 минути изкачване - пеша. Посъветваха ни да не ходим в неделя , защото има много туристи. Ние ходихме в събота и пак беше пълно с хора, разбира се беше през август. Проверете прогнозата за времето , там често има превалявания.
За Santa colona de gramenet, нямам идея. ние наехме апартамент в L' Hospitalet de Liobregat и беше в първа зона.

# 80
  • Пазарджик
  • Мнения: 28
Момичета , не мога да се ориентирам в сайтовете за самолетните билети /досега не съм пътувала/, дали някой ще ме насочи за цени за двупосочен билет от България до Барселона в дните между Коледа и 02.01.19 , цена за 2 възрастни и детена 13 год ,?

# 81
  • Варна
  • Мнения: 750
Момичета , не мога да се ориентирам в сайтовете за самолетните билети /досега не съм пътувала/, дали някой ще ме насочи за цени за двупосочен билет от България до Барселона в дните между Коледа и 02.01.19 , цена за 2 възрастни и детена 13 год ,?
С Уиз - 20лв отиване/210лв връщане с Уиз дискаунт 24.12 - 02,01,2019 на човек
Вижте и Райън и Бългерия Еър

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Здравейте, в събота летим за Барселона и имам едно питане - как да се ориентирам за зоните при обществения транспорт. Наели сме къща в Santa Coloma de Gramenet. За разходките ще ползваме обществен транспорт, но се чудя дали това е в зона 1 или не.
Ходили сме там преди 6 години, но тогава бяхме с двамата ни сина и взехме кола под наем. Сега сме с приятели и сме решили да не сме с кола, а да използваме обществения транспорт. И още един въпрос - искам да отидем до планината Монсерат. Чудя се дали да взимаме билет и за изкачване до пещерите и върхът, или времето няма да е достатъчно и няма да има смисъл?


Здравей, ние ходихме миналия месец в Барселона и посетихме и Монсерат. Взехме си билет "Монсерат all", който ни включваше всичко (пътуването до там с метро, после с влак, после лифтчето, посещение на музей, прожектиране на филмче, и 2-та фуникуляра, с които се стига до върха и много обилен обяд на шведска маса)струваше около 47евро. Ние изпуснахме първите 2 влака, защото забравихме разписанието в хотела, та тръгнахме към 11 часа и въпреки това имахме време да разгледаме всичко. Препоръчвам този билет.

# 83
  • Мнения: 399
Момичета утре заминавам ,но искам да ви питам дали знаете на кой терминал каца Райън еър ,тъй като на бордните ни карти пише само Т2 ?

# 84
  • Мнения: 399
Също така Аеробуса ли е най-бърз до Площад Каталуния ? Спрях се на него ,като уж най-бърз ,но ако се сещате и за друг начин ,пишете . Утре ще купя една карта Т10 и с нея мога да се предвижвам из цяла Барселона с автобуси,метро. Защо така се панирах последната вечер си нямам идея . Astonished

# 85
  • Варна
  • Мнения: 750
Също така Аеробуса ли е най-бърз до Площад Каталуния ? Спрях се на него ,като уж най-бърз ,но ако се сещате и за друг начин ,пишете . Утре ще купя една карта Т10 и с нея мога да се предвижвам из цяла Барселона с автобуси,метро. Защо така се панирах последната вечер си нямам идея . Astonished
Спокойно, без паника☺.Може с аеробуса, но е по скъпо.Може и с мегрото вероятно.Проверете си с google maps.

# 86
  • Мнения: 399
На тръгване Райън еър отново от терминал 2B ли тръгва ? Много лошо,така като не пишат буквите . С аеробуса се изстреляхме до центъра

# 87
  • Мнения: 759
Момичета утре заминавам ,но искам да ви питам дали знаете на кой терминал каца Райън еър ,тъй като на бордните ни карти пише само Т2 ?
Обикновено правя бърз чек в сайта на самото летище и търся в отдел замиинаващи моя си полет да видя на кой терминал е обявен.

# 88
  • Мнения: 42
Здравейте.Имам няколко питания ,ще съм благодарна,ако някой отговори. Колко време е нужно за разглеждане на Саграда Фамилия от вътре без кулите и колко за Камп ноу?Възможно ли е за 1 ден -Саграда Фамилия,парк Гюел,Камп Ноу и вечерта на пеещите фонтани? Или да махна парка за др. ден?

# 89
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте.Имам няколко питания ,ще съм благодарна,ако някой отговори. Колко време е нужно за разглеждане на Саграда Фамилия от вътре без кулите и колко за Камп ноу?Възможно ли е за 1 ден -Саграда Фамилия,парк Гюел,Камп Ноу и вечерта на пеещите фонтани? Или да махна парка за др. ден?

Ние Саградата без кулите я гледахме около 1 час и половина, 2. И съчетахме в един ден Саградата с Парка, защото са близко. За стадиона в отделен ден - около 3 часа, като си поседяхме на самия стадион.

Общи условия

Активация на акаунт