Барселона - тема 9

  • 59 432
  • 780
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 190
Ако имах един ден в Барселона, аз бих пропуснала парка Гюел и къщите на Гауди.
Разходка с градски транспорт пък съвсем не, но това е лично мнение.
Около Саграда Фамилия има растителност, сянка и заведения. Може човек да се покрие от жегата, да пийне бира или кафе и да се наслаждава на величествеността й. Съветвам те да я посетите вътре друг път, когато имате повече време.

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Чак такава жега ли е-щом октомври е било топло.Ние плануваме посещение от 30 август, с деца.Смятате ли,че ще е много топло и неприятно за разходки по забележитилности?

# 257
  • Мнения: 5 900
Не мога да твърдя със сигурност. Просто предполагам. Хора, които са били през лятото могат да споделят. Климатът е средиземноморски и е различен от нашия. Влажно е, а това усилва ефекта от жегата. При пристигането ни хванахме края на влажен период. Беше доста по-топло и задушно. На следваща сутрин нямаше помен от влагата. Беше по-прохладно и облачно, дори преваля. Очаквах да подухва вятър, но такъв нямаше. Единствено слаб около пристанището. Повечето дни имахме късмет да е леко облачно. Последния ден за съжаление ни валя и нищо не можахме да видим. Късмет... а уж рядко вали.
В деня, в който посещавахме парка небето се изчисти, пекна силно слънце. Може би беше около 25 градуса, което по принцип е много приятна температура. А за там по-скоро нормална за този месец. Но не беше приятно да напича, защото беше открито и нито хубави снимки ставаха, нито можеше да се разглежда в детайли понеже слънцето беше насреща. По покривите на двете къщи също ни напече доста. Около СФ предполагам също е неприятно да се опитваш да гледаш нагоре и да ти блести. Ние нямахме проблем, защото си я гледахме по два пъти на ден по различно време, тъй като беше близо до апартамента ни.
Много зависи от това как понасяте жегата. Ако отивате и цел почивка е друго.
Скрит текст:
Аз си признавам, че не обичам и понасям топло. И се пазя от слънцето сериозно. Избягвам открити места лятото. И навалицата не ми понася последните години. Така че просто най-отпускарския период стискам зъби в къщи. Предпочитам да ходя някъде извън сезона. В по-приятно време, на по-нормални цени, с по-малко хора, да имам нормален достъп до места, до които не мога стъпя в пика на сезона.
Но всеки има различни възможности и свободно време и сам преценява за себе си.
Във връзка с времето, може да разгледате температурите през почти последните 10г за дадено място тук:
www.timeanddate.com

# 258
  • Мнения: 888
Моят трип до Барселона 2018 г. съвпадна с горещата вълна миналото лято, която удари Европа през август.
Беше почти ад на открито, 36 градуса, усещани като 42.
И въпреки това беше фрашкано с туристи навсякъде, а плажовете бяха препълнени до полунощ.
Повече от час, два не се издържаше на открито, макар влажността на въздуха да беше много висока.
Добре, че имаше климатик в хотела, където подържахме 20 градуса.
На връщане в самолета до мен се случи българка, живееща от 20 години там. Та тя каза, че това е било инцидентно и, че обичайно летата им не са толкова горещи.
Тази година планувам пак седмица през август там. А другата седмица отивам за три дни. Simple Smile

# 259
  • Мнения: 6 033
Ще ходя средата на април. Ще пътувам само с ръчен багаж. От сега се чудя с каква връхна дреха да отида.Ако някой е ходил в този период, моля да сподели.

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 101
Миналата година ходихме точно в средата на април, пътувах с кожено яке, а в багажа си носех тънко яке с пух, което не тежи много и не заема място. Почти не сме обличали якета.

# 261
  • Мнения: 7 190
Миналата година бяхме за една седмица около 10.07.
Не помня никаква нетърпима жега.

# 262
  • София
  • Мнения: 15 299
Ще ходя средата на април. Ще пътувам само с ръчен багаж. От сега се чудя с каква връхна дреха да отида.Ако някой е ходил в този период, моля да сподели.
Няма какво да го мислиш отсега. Simple Smile
Като наближи времето за пътуването, ден-два преди това гледаш някой читав сайт за прогнози, виждаш какво обещават за следващите 5-7 дни и решаваш.

Ние бяхме в Балселона в края на август-началото на септември. Жега си беше.

За тези, които ще бъдат в Барселона само за един ден - препоръчвам да ползвате надземния градски транспорт. Разходките са си разходки, но ако искате да стигнете до някое по-отдалечено място - вземете автобус. Градският транспорт е уреден чудесно, имат и много добро приложение за мобилни телефони. Задавате начална и крайна точка (включително - за начална точка може да ползвате настоящото си местоположение) и то ви казва с кой автобус, от коя най-близка спирка може да се качите. Ние не сме попадали на задръствания, които да ни бавят, а в същото време се вижда доста от града. Сградите са с много красиви фасади - струва си да се гледат. Simple Smile

# 263
  • Мнения: 6 033
Има какво да го мисля. Удобен повод да си купя ново яке. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 264
  • Мнения: 358
Ще ходя средата на април. Ще пътувам само с ръчен багаж. От сега се чудя с каква връхна дреха да отида.Ако някой е ходил в този период, моля да сподели.
Няма какво да го мислиш отсега. Simple Smile
Като наближи времето за пътуването, ден-два преди това гледаш някой читав сайт за прогнози, виждаш какво обещават за следващите 5-7 дни и решаваш.

Ние бяхме в Балселона в края на август-началото на септември. Жега си беше.

За тези, които ще бъдат в Барселона само за един ден - препоръчвам да ползвате надземния градски транспорт. Разходките са си разходки, но ако искате да стигнете до някое по-отдалечено място - вземете автобус. Градският транспорт е уреден чудесно, имат и много добро приложение за мобилни телефони. Задавате начална и крайна точка (включително - за начална точка може да ползвате настоящото си местоположение) и то ви казва с кой автобус, от коя най-близка спирка може да се качите. Ние не сме попадали на задръствания, които да ни бавят, а в същото време се вижда доста от града. Сградите са с много красиви фасади - струва си да се гледат. Simple Smile

Може ли линк към приложението. Google maps обикновено предлага маршрутите с метро.

# 265
  • sofia
  • Мнения: 183
Привет,
моля за съдействие относно билети за Барселона с дати 9/10 май тръгване и обратно след около 4 дни.
Уиз и Раян еър имат подходящи като цена само за тръгване...та съм в голяма чуденка как по-евтино да се върнем семейството.
Благодаря Ви- много сте ценни!
(планувам пътуване за рож.ми ден и за 1во посещение, в този чууууден град)

# 266
  • Мнения: 7 190
моля за съдействие относно билети за Барселона с дати 9/10 май тръгване и обратно след около 4 дни.
Уиз и Раян еър имат подходящи като цена само за тръгване...та съм в голяма чуденка как по-евтино да се върнем семейството.
И аз дебна цени за този период. В момента са ужасно високи.
На Раян бяха прилични преди месец и сега умирам от яд, че не купих тогава.
Ако не се появят нормални, ще отпаденем.
Днес оглеждах през Солун на Раян, но е с прекачване....

# 267
  • Мнения: 5 900
Не се отказвайте и проверявайте по няколко пъти на ден. Просто трябва постоянство и голяма доза късмет. Щом имате и конкретни дати е по-лесно. Проверявайте често на телефона или си ги заредете в някоя търсачка и рефреш. Преди 2-3 месеца и аз ги гледах в този период и хич не ми харесаха, а сега са с над 100 евро отгоре. Но и преди нашето пътуване беше така, а успях да хвана случайно намаление и бяха почти на половина спрямо горе долу нормалната цена за този период. И то някъде около 40 дни преди датите. Дори бях се отказала и сменила дестинацията, съвсем случайно реших да проверя пак. Но си до късмет. Сега покрай 14ти може уиз да имат намаления, Райън правят по-често. Следете темите за авиокомпаниите. Има теории, че вечер са по-евтини. По принцип след 1-2ч през нощта почват намаленията. Като се замисля пък последните два пъти някъде малко преди полунощ хванах изгодните билети. По-скоро е съвпадение. Просто си трябва нон стоп следене, което е доста труедоемко.
gonybravo, радвай се, че празникът ти е все пак май Laughing Нашите всички лични и семейни празници са в разгара на лятото. В най-голямата жега, скъпотия и народ. Ама какво да се прави ще пътуваме на пролет и есен, пък на празниците ще си скучаем в града.

# 268
  • Мнения: 204
Миналата година ясно помня, че на 14 февруари имаше 20% намаление в Уиз.  С нетърпение чакам, защото иначе трябва да купувам на скъпите цени.

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Gonybravo,следи цените,има още много време дотогава.Аз съм купувала най-изгодно месец и половина или два месеца преди пътуването.Просто иска редовно следене,както са ти казали момичетата.

Общи условия

Активация на акаунт