евангелистите секта ли са

  • 60 016
  • 599
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 050
Ами явно покойните ми баба и дядо са били в друга евангелистка църква. Нито са били на някакви нива, нито някой ги е карал каквото и да било. Явно всичко си има своите извратени варианти.

# 196
  • Мнения: 176
Традиционните евангелисти не са на никакви никакви нива, нито се държат неадекватно. Сред евангелистите има адвокати и хора на високи позиции, на които всичко им е наред в обществото. Ако някой е в секта и се бърка с евангелска църква, това е друг въпрос. Евангелистите държат на образованието и се стремят децата им да учат във университети. Възпитават децата си да са миролюбиви, ученолюбиви, да пазят природата.

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 14:23 от Robbie

# 197
  • Deutschland
  • Мнения: 5 409
Всички евангелисти, които познавам, са роми. Без образование, някои от тях напълно неграмотни.
Дъщеря ми имаше съученичка в Бг, баща й пастор. Искаше да учи в музикално училище, но той не й позволи. Черквата му не позволявала своеволия на семейството

# 198
  • Мнения: 176
Аз говоря от познанството ми с българи евангелисти. 90% от тях са това, което описах. Не говоря за тези секти, които хората ги объркват, че са евангелски. Относно ромите евангелисти, моето мнение е, че много малко от тях са наистина вярващи християни. Повечето са там, където се дават помощи, а такива не мога да нарека евангелисти. То и цялата циганска махала в Пазарджик бяха "евангелисти", но като им спряха хуманитарните помощи от запад и като започнаха ислямистите да им плащат, те веднага станаха мюсюлмани. Когато говоря за евангелисти имам предвид българи, въпреки, че навсякъде има мърша. Познавам няколко адвоката, хора по министерствата и на други подобни позиции, които са евангелисти. Не се натрапват с нищо, вършат си работата мирно и тихо.

# 199
  • София
  • Мнения: 7 990
Евангелистите, които познавам, са нормални хора, някои и известни в обществото личности. Хора с професии, специалисти, без особености, освен ако не се заговорите на религиозна тематика. В общия случай са богобоязливи, спазващи по-строги морални норми, но нищо повече. Да, не палят свещи и не почитат икони, но това е част от спецификата на религиозното течение. Както католиците имат особености, така и протестантите, и източноправославните.
Самата аз не бих се определила като религиозна, но ме учудва и демонизацията на евангелистите, сякаш са извънземни. 

# 200
  • Мнения: 2 643
Каквото и да кажете моето мнение няма да се промени ,не ги харесвам и щом разбера ,че близък познат ходи в такава църква е чао.

# 201
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Каквото и да кажете моето мнение няма да се промени ,не ги харесвам и щом разбера ,че близък познат ходи в такава църква е чао.

Твърде крайно изказване. А какво ти е отношението към хората, които са православни християни?

За мен лично, християнството е комикс религия, но считам, че хората имат право да вярват в каквото си искат.

# 202
  • Мнения: 9 152
Ами явно покойните ми баба и дядо са били в друга евангелистка църква. Нито са били на някакви нива, нито някой ги е карал каквото и да било. Явно всичко си има своите извратени варианти.
Подкрепям това мнение. От няколко години се опитвам да разбера на какво ни учи християнството и каква е разликата между деноминациите.
Възпитавана съм без това знание. Общувала съм с няколко души, припознаващи себе си за православни. Всички имат "своето" православие. За единия, отецът, при който се изповядах, ми каза,че неправилно е разбрал християнството.....
Аз сама се блъскам, с моето невежество и трябва да си призная най -чистосърдечно, че ми е много трудно.
Православието отрича прераждането. А аз съм израстнала в знанието и убеждението, че то съществува. Интересно, дали евангелистите го отричат?
Според това, което до момента  съм разбрала,  (тук някой питаше от какво ще се спасяваме) , християнството ни учи, че душата ни е ценна и трябва да я опазим. За вечността, при Бога, в Царството Небесно. Защото до колкото разбрах, има и друга вечност -ад.
Земните дела и земното благополучие са от княза на този век. Те нас  не бива да ни привличат,  защото светът е потънал в зло. Трябва да мислим само за бъдещия век (свят) , който ще настъпи след второто пришествие.
За целите на спасението ни има много дела , на първо място трябва да имаме вяра, а тя от своя страна се укрепва с благочестив живот, осъзнаване на греховната ни природа и греховете ни,  молитви, причастие, покаяние, изповед, пост и упование във волята Божия....
Общо -взето това е, което съм разбрала от главоблъсканците ми, четейки за християнството.
Съгласна съм, че има много противоречия (поне за моята глава и мислене) . Освен това, човешката психика е внушаема.....а в Бибилията (Евангелието)  има както хубаво, така и ужасяващи описания за греховете ни....и последиците от тях, нямам отговор за шансовете за спасението на душата ми, сякаш  клонят към някаква неяснота, с много въпросителни.
От една страна ние сме спасени чрез кръстната смърт на Иисус Христос, а от друга се казва, че мнозина са призвани, а малцина са избрани....

# 203
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Аз сама се блъскам, с моето невежество и трябва да си призная най -чистосърдечно, че ми е много трудно.
Православието отрича прераждането. А аз съм израстнала в знанието и убеждението, че то съществува. Интересно, дали евангелистите го отричат?


Християнството (православни, католици, евангелисти и т. н.), ислямът и дзен будизмът отричат прераждането.

Не искам да звучи крайно, но според мен онези, които са писали свещените книги са били нещо подобно на шамани. Вземали са някакви халюциногенни субстанции и са писали.

Уникалното в случая е, че и в Библията и в Корана има много неща, които се оказват впоследствие верни (Генезис описва Големият Взрив, а Коранът дава инфо, че Земята е кръгла, а бременността протича на стадии). Изглежда така, че хората, които са писали, са получили просветление отнякъде.

Питайте някой, които употребяла психоделици (ЛСД е също психоделик) за преживяванията по време на трип, и той / тя ще ви опишат ада и рая.

Аз съм агностик - просто не знам!



# 204
  • Мнения: 9 152
Eleonora_27
, според осъзнаването ми до момента, пророците са имали досег до Бог, до Създателя, Твореца. Както аз го разбирам, това е нещо като енергийно състояние, висш Разум. Досегът не са го получавали посредством взимане на вещества, а по Божия воля, защото са били избрани, годни за това. Били са аскети, с чисти души и отворени за подобно знание. Както светиите, вследствие на обожението, са имали откровения, така и пророците, писали свещените книги.
Всичките православни ритуали, наречени Тайнства, са метафизични. Те работят с енергии. Реално, както си го представям/разбирам, става пречистване на енергиите.
Св. Паисий е казвал, дано Бог ме съди заради това, че съм луд, защото иначе, нямам оправдание (перифразирам по спомен). Пиша го във връка с идеята ти за халюциногенните субстанции.
Това, до което стигам, са мои изводи,  че всичко е енергия. Възкресението на живи и мъртви не го възприемам буквално, че хората ще излязат от гробовете си, а че тяхната енергийна субстанция ще възкръсне. (душата на всеки един от нас също е енергийна събстаниция) .  И в новия век (т.е. свят), няма да сме в настоящата физическа форма, в която сме в момента, а ще сме трансформирани под съвсем друга форма. Казано е : нов век и нова земя.
Освен това, в Божието царство няма пол. Няма мъжки и женски характеристики.

# 205
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Катерица, аз съм Тома Неверни Simple Smile

Съмнявам се във всичко. Дори се съмнявам в собствените си съмнения.

Няма как да знаеш, дали тези хора не са употребявали психоделици за разширяване на съзнанието. Едно време билки и гъби са се ползвали много интензивно.
Шаманите масово са ползвали такива вещества.

# 206
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Християнството (православни, католици, евангелисти и т. н.), ислямът и дзен будизмът отричат прераждането.



Самоцитирам се, за да коригирам / допълня поста си.

Учението за реинкарнация се разпростира от древна Индия в Персия, Египет, Асиро-Вавилония, Гърция. За него пишат Питагор, Платон, Овидий, Йосиф Флавий. Поддържано е от евреите в предхристиянската епоха, за което говорят книгите "Талмуда" и "Кабала". Присъства в християнската религия от възникването й свидетелство са съчиненията на Ориген и Тертулиян. Разпространено е на Запад в легендите на галите, тайните на друидите, северните саги.
За прераждане на душите се загатва в Новия Завет на Библията: Евангелията на Матей гл. XVI: 13-16; гл. XVII: 10-13; Марко гл. VI: 14-16, гл. VIII: 27-28; Лука гл. IX: 7-8. Йоан гл. IX: 1-3.

# 207
  • Мнения: 2 616
От няколко години се опитвам да разбера на какво ни учи християнството и каква е разликата между деноминациите.  .....Аз сама се блъскам, с моето невежество и трябва да си призная най -чистосърдечно, че ми е много трудно. Православието отрича прераждането. А аз съм израстнала в знанието и убеждението, че то съществува. Интересно, дали евангелистите го отричат? Според това, което до момента  съм разбрала,  (тук някой питаше от какво ще се спасяваме) , християнството ни учи, че душата ни е ценна и трябва да я опазим. За вечността, при Бога, в Царството Небесно. Защото до колкото разбрах, има и друга вечност -ад. Земните дела и земното благополучие са от княза на този век. Те нас не бива да ни привличат, защото светът е потънал в зло. Трябва да мислим само за бъдещия век (свят) , който ще настъпи след второто пришествие. За целите на спасението ни има много дела, на първо място трябва да имаме вяра, а тя от своя страна се укрепва с благочестив живот, осъзнаване на греховната ни природа и греховете ни, молитви, причастие, покаяние, изповед, пост и упование във волята Божия....Общо -взето това е, което съм разбрала от главоблъсканците ми, четейки за християнството. Съгласна съм, че има много противоречия (поне за моята глава и мислене) . Освен това, човешката психика е внушаема.....а в Бибилията (Евангелието)  има както хубаво, така и ужасяващи описания за греховете ни....и последиците от тях, нямам отговор за шансовете за спасението на душата ми, сякаш  клонят към някаква неяснота, с много въпросителни. От една страна ние сме спасени чрез кръстната смърт на Иисус Христос, а от друга се казва, че мнозина са призвани, а малцина са избрани....

Всички религии са затвор за ума и емоционалното ни битие - категоричен съм в това твърдение. Кой какво бил казал някога си, какво бил написал...  това постепенно се превръща в догма, като група хора създават институция и започват да налагат тази догма върху другите. Догмите се донагласят според зависи.  Wink Религията е средство за контрол – най-всеобхватното засега.
И кой да мисли за света, в който живее, ако не ние?!  SunglassesТе това е залъгалката на религиите, досущ като на комунистическата идиотия, дето е съсипала и отровила живота на толкова много хора – ей там някъде е светлото бъдеще, което те чака (ако си послушен Wink Grinning.)  Сифилитичният психопат Ленин-Бланк щеше да строи златна тоалетна за париите, ама не я дочакаха. Така и вярващите има да чакат Второто пришествие или каквото и да е там. Трябва само да бъдат добрички, като им зашлевят едната буза, с радост да обръщат другата, да се молят, да се радват, че ги грабят, трепят, бият, щото „такава била Божията воля“, разбираш ли... Точно системата на моркова и тоягата.
Е, юдаизмът е точно на другия край пък – те са "богоизбрани" и чакат месията, който ще им даде света, а те ще властват над него, затова и повечето евреи имат толкова негативно отношение към Иисус, а и тяхната религия непрекъснато ги учи как трябва да доминират над „гоите“ във всичко – няма значение по какъв начин. Расизъм в най-чист вид.    Sunglasses

# 208
  • Мнения: 3 250
Колко беден е човек без вяра!

# 209
  • Мнения: 626
Теорията за прераждането и християнството са напълно несъвместими. Те се отричат едно друго, нямат допирни точки.
Ако прераждане съществува то...Христос става напълно излишен. Излишна става жертвата Му, мисията Му на земята, изкуплението, спасението...всичко.
Прераждането е измислено именно с тази цел - да направи Христос излишен в живота на хората и те сами да поемат в ръце съдбата и живота си. Прераждането е вид човешката алтернатива на онова, което Христос прави за нас.  Нека го казажем направо - прераждането отрича напълно Христос.

Много, ама страшно много са нещата, които нашият свят е измислил като заместител на Христовото учение. Хората не обичат и не искат да слушат за неща като грях, покаяние, радикална промяна на ума и живота, послушание на Божийте заповеди. Въобще идеята за подчинение на Бог предизвиква съпротивление. Затова човек си измисля учения, които да задовоят егото му.
Вместо за покаяние се говори за самоусъвършенстване, вместо за любов към Бога и съчовеците, се говори за любов съм себе си. Вместо да чакаш спасението от този, който наистина може да те спаси, ти се опитваш да се спасяваш сам - прераждаш се. Тези учения сега са издигнати в култ и се считат за много духовни, и който не ги изповядва е назадничав, а християнското учение се счита за остаряло и невярно.

Общи условия

Активация на акаунт