Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 235
  • 765
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 120

По принцип всяко изследване зависи от метода, по който са тествали. При качествен анализ се установява само дали има наличие или не, а при количествен се установява колко точно е наличието, ако го има.



Аз като гледам доста неща не са ти в норма Simple Smile Едни високи други ниски...
[/quote]
Ама винаги си имам нещо ново извън граници, особено хемоглобина, все и надолу.Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 09 авг 2018, 12:13 от GI-DI

# 76
  • Мнения: X

GI-DI, това е Надежда нали? Най-добре им се обади директно в лабораторията да питаш. На мен досега винаги са ми излизали отрицателни, но мислех, че при +, ще напишат и реф. стойности. На мен те ми бяха дали грешни референтни при друго изследване и ако не знаех какви са реалните сигурно щях да си изкарам акъла.
По-добре изтрий горната част на скрийншота, защото ти се виждат имената и ЕГН-то.


I.Kravaeva, остави на лекарите да коментират изследванията.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 726

GI-DI, това е Надежда нали? Най-добре им се обади директно в лабораторията да питаш. На мен досега винаги са ми излизали отрицателни, но мислех, че при +, ще напишат и реф. стойности. На мен те ми бяха дали грешни референтни при друго изследване и ако не знаех какви са реалните сигурно щях да си изкарам акъла.
По-добре изтрий горната част на скрийншота, защото ти се виждат имената и ЕГН-то.


I.Kravaeva, остави на лекарите да коментират изследванията.

Като гледам лекарите и не коментират нищо! По-скоро да смени лабораторията. Коментирам, защото е писала тук както и ти коментираш Wink Тя си знае много добре, че тук не е мястото и ние не сме лекари, но всеки споделя от опит Simple Smile

# 78
  • Мнения: 120
 Kravaeva не съм ги пуснала за коментар,а показах само рефертните. Питането ми беше за билирубина и благодаря на Salsisha за обяснението.
TheMarquise благодаря за съвета, а за скрииншта не зная как се прави:stuck_out_tongue_winking_eye:

# 79
  • Мнения: 4 685
Момичета, а протеин по какъв повод приемате?
ами и аз вчера попитах за този проетин, ама само Салсиша ми отговори - благодаря ти Simple Smile)))
Лимонче, Верче, Госпожа лаленце, споделете какъв пиете и защо?

# 80
  • Мнения: 4 402
GI-DI, махни си личните данни. Четат много хора тук, дори и такива, които нямат регистрации...

# 81
  • Мнения: 120
GI-DI, махни си личните данни. Четот много хора тук, дори и такива, които нямат регистрации...
Ами опитах да ги махна, явно не се е получило...

# 82
  • Мнения: 4 402
Махни целия пост, тогава. Каквото е коментирано - коментирано. Помоли и цитиралите го да го направят.

# 83
  • Мнения: 442
Здравейте, в осми месец съм излезнаха ми доста стрии, но ме притеснява,че сърбят и като ги чеша се появяват пъпки, а и са ми избили и на ръката пъпчици ситни,но кожната не ми вдига.. На някой случвало ли му се е

# 84
  • Мнения: 5 468
Референтните стойности при бременност не са особено показателни, тъй като през бременността някои показатели се качват над, а други - под пеферентната област. Затова само лекар може да изтълкува правилно изследванията.



Аз като гледам доста неща не са ти в норма Simple Smile Едни високи други ниски...

# 85
  • Мнения: 6 622
aDream и аз вземам на pregnaco . Взема се по повод нисък общ белтък . Според стойноста му лекар назначава дозата.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, а протеин по какъв повод приемате?
ами и аз вчера попитах за този проетин, ама само Салсиша ми отговори - благодаря ти Simple Smile)))
Лимонче, Верче, Госпожа лаленце, споделете какъв пиете и защо?

Мисля, че беше питала дали се пие преди или след храна и аз на това отговорих.

Аз не пия в момента, но понякога се изписва при нисък протеин в кръвта, на вегетарианки или при ниско тегло на бебето.

# 87
  • Мнения: 120
aDream и аз вземам на pregnaco . Взема се по повод нисък общ белтък . Според стойноста му лекар назначава дозата.
С какво го взимаш? Аз правя егати подгоговките за да го изпия без да ми става гадно. Пробвах всичките и сега съм на кафе- фпапе и май няй ми допада. Ама зящото га правя със сладолед, прясно мляко и лед, абе като истинско фрапе

# 88
  • Мнения: 9 196
Протеин на мен също за пръв път ми беше изписан от Сигридов. Каза, че е особено важен, защото през бременност имаме апетити за какво ли не - неща, които ни засищат, но нямат хранителна стойност за бебето, като пастички, банички и т.н. А с протеина приемаме достатъчно количество белтъчини, без да се тъпчем.

Също така помага при профилактика на отоците в последния триместър, профилактика на прееклампсия и е неотменна част от диетата на тези, които приемат аспирин, НМХ и разни съдоразширяващи медикаменти.

Правете го така, че да ви е приятно на вкус - с прясно мляко, плодове, сладолед. Само не затопляйте тези протеини, които не са предназначени за топло приготвяне. Аз винаги правих с мляко и някоя друга ягода, или сладолед - разбивам всичко в робота, като за смути, защото само с вода ми е гадно.

# 89
  • Мнения: 1 327
Протеин на мен също за пръв път ми беше изписан от Сигридов. Каза, че е особено важен, защото през бременност имаме апетити за какво ли не - неща, които ни засищат, но нямат хранителна стойност за бебето, като пастички, банички и т.н. А с протеина приемаме достатъчно количество белтъчини, без да се тъпчем.

Също така помага при профилактика на отоците в последния триместър, профилактика на прееклампсия и е неотменна част от диетата на тези, които приемат аспирин, НМХ и разни съдоразширяващи медикаменти.

Правете го така, че да ви е приятно на вкус - с прясно мляко, плодове, сладолед. Само не затопляйте тези протеини, които не са предназначени за топло приготвяне. Аз винаги правих с мляко и някоя друга ягода, или сладолед - разбивам всичко в робота, като за смути, защото само с вода ми е гадно.
А какъв протеин взимахте-Яйчен ,животински,млечен?

Общи условия

Активация на акаунт