КГБ = Клуб на Готините Баби - 190.

  • 58 491
  • 761
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 16 047
Тук съм, чета си, но няма какво да напиша - ежедневна проза при мене.
За срещите - където, който  и както ги организира -  нямам претенции.
В работен ден 16.30 ми  е рано, но като не мога да дойда ще гледам снимки и няма да мърморя.
Важното е на повечето да им е удобно. За почивните дни съм свободна.
КАГ, добре завърнала се. Ходила съм по маршрута преди 40 год. И тогава беше мнго красиво, сега сигурно повече. Разнообразила си се, пък сега у дома - на чисто и подредено.
Борянка, много интересно пишеш за по двора. Не ме влекат тия дейности, но не пречи да съм в течение.
Съчувствам за кучетата. Нали около блока имаме проблеми с 1 помияр, как си мечтая да го преспи някой....
Кучка е, лае постоянно и се хвърля по хората, вие цяла нощ - щом на 12 ет. я чувам и не спя. Половината блок я храни, другата не я искаме. Обаждахме се на Еко равновесие, те я знаели, била кастрирана.
Ама то мен не ме е страх от онождане, а от лая и тичането зад гърба ми.....

# 511
  • Мнения: 18 571
Айша ,да знаеш каква млада тученица имам ,в последния  трети транш на сладка царевица ,дето очаквам да седмица да е готова , а  и не ми се завира да копая ,като обера ще почистя, но за теб мисля като я погледна.
Срещите-като не се изпокараме преди тях,не върви,но после си стават гледам.Сори ,но се надявам да ме докарат един хубав ден и да се видя с когото мога ,и до Плевен не ми се ходи на лекар, ходих за провизии,от няма накъде ,но сега една приятелка е на плод-зеленчук,то смесен магазин ,но мога ад си поръчам и  да ми вземе от камиона каквото искам ,та и това се урежда мисля.Трудно ми е ,но знам,че ако спра съм загубена ,та на почивки карам и ще е така.

# 512
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Добър вечер!
Маринка , жал ми стана. Не се нервирай.
Ако искате на 22.09. събота. Аз от 18:30-19 ч. имам
мероприятие на Ботевградско шосе. Така , че ранния
следобяд става да се срещнем. И от вас , отивам на
другата среща с групата на А. Узунов от ФБ.
Стига на Кари да й е удобно тогава.
А за място нямам претенции. Таксито ще ме докара ,
като кажа адреса.
Лека и спокойна нощ , момичета!

# 513
  • Мнения: 5 490
Айша ,да знаеш каква млада тученица имам ,

Боряна, как я правиш тученицата? И аз имам, но не знам какво да я правя...

Добре дошла, баба Делта!



Това е една моя розичка. Не съм  специалист, но наистина е по-добре да се режат през пролетта. За зимата само заривам  корените и привързвам някои слаби клони - да не се пречупят, ако има тежки снегове.

Благодаря! Ние, обаче, имаме трендафили - те са като храсти. За тях не е ли по-добре да ги кастрим наесен? Ние до сега така правим, че зимата е тежък снегът.

Това мое предложение е мислено и съобразено с повечето момичето от София. На първо място - комунитакивно, второ - евтино. Удобно е за абсолютно всички - тези от южните райони, от северните, от източните. Има превозни средства отвсякъде. Е, това за кръглата маса и удобството на д-то съм прескочила.

Китайския на Ивайло си е супер - има градина, добра кухня, удобна локация, ниски цени...

# 514
  • София
  • Мнения: 2 672


Жабче, споко, не се нервя, но обичам точността и държа на нея. Пък и трябва да се уважаваме. Като даваме предложение да е точно и ясно. Толкоз по въпроса.  Heart Eyes

Делта, очарова ме с трендафилите. Много ги харесвам! Като си завъдя градина може и да стана една от първите градинарки от София (от бабешката ни група, де), или втората, след теб! Simple Smile
Хайде, идвай на наша среща да си говорим наяве.  Joy

Лека нощ от мен и да спите в кош и да сънувате само хубави неща!  Laughing

# 515
  • София
  • Мнения: 1 741
    Еееее. Съжалявам,че взех отношение за срещата.
    Маринка,с какво показах неуважение към някого? Смятам,че е нормално да се разберем,като всеки си каже мнението.Не съм поставяла ултиматум.Здравка имаше идея за една изненада и за да е изненада не трябваше да обяснявам подробности.Но,ще остане за друг път.
    Чудя се колко неправилно постъпих,та чак на Жабка и стана жал.
   .Поста няма да си трия ,защото смятам,че не е правилно.Изискванията ми отпадат,не ме мислете! Аз също мога да си направя индивидуална среща. Защо ли продължавам да пиша тук,като не ме искате?!

# 516
  • София
  • Мнения: 2 672
Добро утро! Нямах намерение да започвам денят с обяснения, но се налага.


Яжка, неуважение, според мен, е когато си даваш мнението  ( нали за това помолих) и не конкретизираш нито ден, нито място, нито час. А само противоречиш,  без сериозни аргументи. По този начин излагаш две срещи на провал (това се е случвало).

Неуважение е, когато питаш приятелките си за нещо спешно, което трябва да се реши в рамките на дни, да си млъчиш и да не продумваш.
Уточнявам по принцип, не приемай нещата много лично.

Надавам се все пак срещи да има, а на себе си публично обещавам повече да не се заемам с организация и да не си казвам мнението в прав текст. Колко по-добре е да си мълчиш и да си четеш само.
Не се сърдя, не съм малко ощипано момиченце, но понякога толерантността ми идва в повече.

Със здраве!

# 517
  • София
  • Мнения: 16 047
 food010 kaffeetrmker_2 morning
добро утро от  слънчева София!
Отдавна съм станала, доста задачки отметнах.
Марина, Яжке, не се ядосвайте, не си заслужава.
Има дата и място - който иска да заповяда.

# 518
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Здравейте , момичета!
Яжка , не съм искала да те засегна. Ако е така , извини ме.
Аз пък те харесвам , въпреки всичко.
Как и да е.
Кари да си каже мнението и който може , може , който не може има и друг път.
Здрави да сме!
Аз пътувам на 20.09 вечерта , а 21 ще прекарам в разкрасителни процедури.
За 22 писах , че мога преди 18.30-19 ч. За 23 и 24 ще ходя до наще , но ако се сформира за
тогава среща , ще се съобразя с часа и ще пренаредя плановете. На 25 около обяд пътувам обратно.
Хубав ден на всички!

# 519
# 520
  • Мнения: 5 490

И аз така я правя, но с пресни поомекнали домати от пазара, на които след бланширане махам кожиците (ако са по-меки, кожиците сами си се белят). Става вълшебна. Може също зеленчуците да се смелят в блендер преди да се сложат на котлона. Слагам накрая и малко захар. Чесънът си е класика. Слагам и според настроението ми или босилек или целина. Чушките пека задължително и им махам кожите (заради стомашни проблеми).
Варя под капак, да не пръска.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 12:56 от DeltaAzimut

# 521
  • София
  • Мнения: 4 178
Сруго исках да сложа. От телефона съм и нямам идея как това е прикачило.

# 522
  • Мнения: 1 250
Да Кари дристигна с гръм и трясък.
Пристигнахме,децата радостни щастливи, Лили ни беше приготвила топла баница с айрян и салата. Хапнахме и се отправихме към близкия супер да купим това онова. Аз съм от тези които вървят и нищо наолколо не виждат щото все  в краката си си гледат .Но забравих за
Момент че съм в любимата София , прелестната европейска столица с потрошения центърЗа момент си вдигнах очите и се обърнах към Грета и полетях с всичката си тежест на земята. Слава Богу че счупената ръка не пострада но лявото ми коляно е надуто като син балон и сега лежа с лед върху него. Добре съм дошла

# 523
  • Мнения: 5 490
Да Кари дристигна с гръм и трясък.
Пристигнахме,децата радостни щастливи, Лили ни беше приготвила топла баница с айрян и салата. Хапнахме и се отправихме към близкия супер да купим това онова. Аз съм от тези които вървят и нищо наолколо не виждат щото все  в краката си си гледат .Но забравих за
Момент че съм в любимата София , прелестната европейска столица с потрошения центърЗа момент си вдигнах очите и се обърнах към Грета и полетях с всичката си тежест на земята. Слава Богу че счупената ръка не пострада но лявото ми коляно е надуто като син балон и сега лежа с лед върху него. Добре съм дошла

Началото е трудничко, но всичко е добре, когато завършва добре.
Аз тази година така се изтърсих в Лисабон - но така е, като зяпа човек по облепените с теракотени плочки фасади, вместо в краката си. Оказа се, че и в Лисабон е пълно с дупки и аз нацелих една. Като се прибрахме в България, за малко щях да отнеса операция на едното коляно заради това падане...Но се оправи, за около месец и нещо и инжекции с Кортизон и компреси със спирт.
Не натоварвай крака, щом е надут, трябва да се щади.
Иначе, приятно изкарване в София пожелавам.

# 524
  • Мнения: 18 571
Кари ,можеше  без толкова трясък все пак ,ама то като има да става...Вече сме такива ,какво да се прави, трябва под ручка да ни държат.Компреси и Бог да е  на помощ да минава бързо.

Общи условия

Активация на акаунт