КГБ = Клуб на Готините Баби - 190.

  • 58 416
  • 761
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 1 740
     Честит първи учебен ден на нашите първолачета!
     Честита нова учебна година на всички ученици,студенти и учителки в темата!
     Честит имен ден на празнуващите днес и семействата им!
     Честит празник на София и софиянци!

# 541
  • Мнения: 5 490
И аз да се запиша с поздравленията.

Църковният празник на Мчци София, Вяра, Надежда и Любов се определя като празник на град София през от 1992 г. 17 септември е празник също на градовете Костинброд и Лом, но най-вече това е ден, в който почитаме добродетелите вяра, надежда, любов и мъдрост.

София – името й означава „премъдрост“, е живяла в Рим през първата половина на II в. Животът й бил низ от добри дела, а дъщерите си Вяра, Надежда и Любов тя нарекла на главните християнски добродетели. След раждането на третото момиче починал съпругът на София и тя заживяла смирено и христолюбиво с децата си. Император Адриан обаче узнал за тях и ги повикал в своя дворец. Опитал се да подмами дъщерите, като им обещавал, че ако се поклонят на езическите богове, ще ги нарече свои деца, а ако упорстват, ще ги „предаде на люта смърт“. Трите обаче били непреклонни, макар и само на 12, 10 и 9 години и били изтезавани и обезглавени.

Майката погребала децата си и останала три дни край гробовете в молитви, когато умряла.  Църквата почита и София като мъченица, защото изживяла мъките чрез децата си в името на Иисус Христос. Мощите на четирите жени от 777 г. почиват във Франция.

Честит празник на всички именяци!
Честит първи учебен ден на всички деца!

# 542
  • София
  • Мнения: 472
Здравейте,дружки,
Чета, заформя се среща, но нещо много мнения.
Ще се опитам да обобщя:
ВТОРНИК 18. 09  16.30 ЧАСА  "НЕБЕСЕН ДРАКОН ' - ПЛ. МАКЕДОНИЯ
СЪБОТА  22.09 16.30 ЧАСА  " НЕБЕСЕН ДРАКОН ПЛ. МАКЕДОНИЯ

Ако нещо не съм разбрала, моля коригирайте ме.

А сега:
Честита и успешна учебна година на всички учителки и внучета.
Да не забравяме студентката ни ФЛО -успешна учебна година.
На София на Хриси,  Бубко на Дидия, София на Яжка, моята София да им е мирно и свято името, много щастливи!! /може би пропускам някой- извинете/
Да расте и хубавее нашата столица!
Хубав и слънчев ден, мили момичета!

# 543
  • Мнения: 7 386
                         Софиянки,този Небесен дракон на Ивайло ли е? Утре ще съм на линия , а може би и на 22 - също,защото нещо се колебая за Истанбул и май ще се откажа.На първата среща жива и здрава да съм ще се появя!
                  ПП.Дайте точен адрес на Дракона,защото се опитах да го намеря в Бг мапс и нищо не излиза.

# 544
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Здравейте , момичета!
Успешна и здрава нова учебна година на внуци , студенти и учители!
На 22.09. съм на уреченото място.
Майче и аз като Дидиа искам адреса , ако е възможно.
Успешен ден и слънчева нова седмица!


П.П. Намерих Небесен дракон на ул. Ивайло 19. Това ли е?

Последна редакция: пн, 17 сеп 2018, 15:11 от ♥ ЖаБкА ♥

# 545
  • София
  • Мнения: 2 672

Честит първи учебен ден на ученичетата ни и на учителките! Попътен вятър в платната!

Честити имени дни на всички Софии, Надета, Вери и Любови!

Честит ни празник на любимата ми София!
Макар и претоварена и мръсна аз си я обичам!

Жабче, Дидия, на 35 стр. съм дала линк. Да, на ул. "Ивайло" 19 е. До пл "Македония". На Дидия с трамвая й е от врата до врата.  Wink


http://www.nebesendragon.com/


Приятни забавления в днешния празничен ден!

# 546
  • Мнения: 7 386
                               Благодаря за адреса на Жабка и на Марина!

# 547
  • София
  • Мнения: 16 024
Добър вечер в топлия, хубав ден!
На добър час на малките и големи ученици, студенти и учителките в темата и семействата ви!
Да е лека учебната година на всички.
Честито на днешните именици в семействата ви! Да си носят с гордост името!
Не изброявам, за да не пропусна  някого.
И не на последно място - да ни е честит празника на града на софиянки!
Все си мисля, че трябваше да е почивен ден. Ама съученичката ми Фъндъчка явно не мисли така, работи и се на завалийката... Не, че ББ ще откаже да пусне указ за почивен ден, ама никой не му го пробутва.
Май си личи как не ми се работи и все се ослушвам за почивка.
У нас - проза. Сама съм - Пл. цял ден си поправя колата в Бенковски, при роднина. От 1 -2 седмици я спира  на паркинга, непосредствено до входа на блока.  Там има хора, които си мислят, че местата им се полагат - имали къщи на мястото,  бащите им паркирали жигулата там. Правят ми изречения защо цитирам "кирливото такси" е там. На молбата да ми покажат нотариален акт или квитанция за платено паркомясто само ръмжат нечленоразделно. Петък и събота намира акумулатора изтощен,  нов е, зарежда го и на другия ден пак. Вчера водата изтича. Като погледнал днес - ами те маркучите за вода срязани....
Явно след месец - два някои съседи ще берат ядове с колите си. .....

# 548
  • София
  • Мнения: 8 374
Добър вечер, красавици.
ДЕЛТА АЗИМУТ, да не се чудиш #Crazy, ако някога прочетеш красТавици, или вместо дружки - дрЪжки. Тези думички се получиха неволно, от бързо писане или кой знае как, но затова пък ни станаха симпатични и ги ползваме от време навреме Joy Въвеждам те в темата, разсекретявам някои съкращения и любими думички. Милимоички-ясно е какво значи, да се прицънцуриш - да се присъединиш. Понякога с ЯЖКА си говорим на нашенски диалект. Тогава се налага да превеждаме за тези, които не са завършили Оксфордския филиал на Брезнишкия университет  Mr. Green Важното е да има веселба!
Да поздравя първолачетата Наско на ЯЖКА, Ирка на ДЖИЛИ и моята Сладичка. Да са здравички и по вода да им върви. А ние баби, да сме живи и здрави, да ги видим абитуриенти! Амин!!!
Поздравявам и всички останали внучета - вече стари пушки Wink
Специални поздрави за учителките в нашата къщичка - ЯНКА, КРЕМЧЕТО, ГРЕТИ, ДИДИА, ТАНУ, МАЯ, ШПУНЦИ. Здраве и здрави нерви да имате. Добри и ученолюбиви ученици да ви се паднат.
Благодаря за пожеланията. Hug Днес ни излезе програмата за първи семестър. Имам 2 свободни дни - понеделник и петък. През октомври и ноември всички съботи и недели са заети с лекции от 9.00 - до 19.00. ДУша да ни е яка ( да не използвам друга дума с "д" Wink) Шъ съ спра'им. Де шъ одя.
Честит имен ден на именяците. Да си носят имената без рекламации.
Честит празник и на столицата ни. Да расте и хубавее, но по възможност да не старее!
Момичета, на село е супер-чист въздух, умерени физически упражнения - седя на една дебела възглавница и плевя занемарената ми цветна градинка. Треволяк - до коляно. Като ми омръзне - чета "рецепти" за благополучие. Наблюдавайте се. Ако на 13 похвали правите една забележка - кофти работа. Прекалено сладникав ще е животът ви, даже скучен! Ако на 3 похвали отправяте една критика - внимание!!! На път сте да се разведете. Ако обаче успеете на 5 похвали да правите една забележка - направо сте в десятката или както казват - уцелили сте ваксата! Ще го бъде вашия съвместен живот. Ей такива работи имаме за "домашно" да четем. Изчетох Митовете за щастието, остава още да прочета Как да бъдем оптимисти. Позитивната психология много ми допада. Май натам ще се насоча. И без това съм един непоправим оптимист - чувствам се в свои води в тази наука.
Отивам да спя, че утре съм от 7.00 на тръстиката. Светли сънища и на вас!

# 549
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

       

# 550
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
Може ли някой да каже дали днес ще има среща в 16.30 и от колко часа е срещата в събота?

# 551
  • София
  • Мнения: 2 672
Може ли някой да каже дали днес ще има среща в 16.30 и от колко часа е срещата в събота?

Пипи, тъй аз предложих срещите, ще довърша започнатото. Затова ви казвам, че ще ви чакам.

Днес, 18 септември (вторник), 16.30 ч.
КИТАЙСКИ РЕСТОРАНТ "НЕБЕСЕН ДРАКОН"
Ул. "ИВАЙЛО" № 19

http://www.nebesendragon.com/


За съботната среща нека да уточним часа. Римар помоли за по-ранен, а мисля, че и за Жабката би било по-удобно да е така. Предлагам днес да се реши това на срещата и да се пише тук след това.


Със здраве и усмивки!

# 552
  • София
  • Мнения: 4 177
Пожелавам ви весвла среща. Съжалявам, че няма да мога да дойда. Поздрави на всички.

# 553
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Здравейте!
Маринка , ако има възможност към 15=15.30 ч.  за събота.
Ако не , аз по рано ще се видя с Римар и после с вас.
Както го реши болшинството , аз ще се съобразя с решението.
Лек и слънчев ден , момичета!

# 554
  • София
  • Мнения: 4 177
Здравейте!

Както го реши болшинството , аз ще се съобразя с решението.


И аз.

Общи условия

Активация на акаунт