КГБ = Клуб на Готините Баби - 190.

  • 58 383
  • 761
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 739
    Добър ден!
    Янче,благодаря ти за кафето.Пих го сутринта,но чак сега пиша.
    Жабке,приятен полет! Аз ще дойда на срещата,ще се видим.
    Искам да ви покажа нещо полезно,може някой да се интересува..http://www.proinno-bg.eu/wp-content/uploads/2015/01/2.pdf
  
 http://www.goldensnails.com/

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 12:46 от Яжка

# 586
  • Мнения: 641
Яжка, прочетох за охлювите, може и да има ефект от хран.добавки.
Спомних си, че преди години бяхме на почивка с още две приятелски семейства на р.Арда с палатки ( ние с две) , мъжете ловят риба, а жените с децата се плацикахме в реката.Там имаше охлюви, едни големи и бели. Всички "гнусливи" само аз и голямата щерка ги ядяхме. Малките щерки вече обичат -морски дарове, сега ако има от ония охлюви няма да откажат, само баща им няма да вкуси.
Айша, моя дядо не противоречи на желанията ми, но без мен няма да отиде, а има нужда малко да разпусне.

# 587
  • Мнения: 5 490
Като казахте за охлюви и техните деривати, някоя от вас пие ли имуностимуланти на есен? Аз сега започнах Биозин, но не знам дали ще има ефект - целта е да боледувам по-малко през зимния сезон. Та, моля, споделете опит по въпроса - има ли смисъл?

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 22:11 от DeltaAzimut

# 588
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 291
 Ами аз обожавам охлюви! Ям ги всякак, но на село свекито ги приготвяше по един различен начин: сварени с черупките, в тавичка с бульона, който беше подправен с оцет и чесън. Изваждаш охлювчето до пръстена, откъсваш и...като семки ги ядяхме! И с ориз стават вкусни, и по друг начин.. Сега гледам по ТВ рекламират едни добавки от охлюви, ама в момента не се сещам newsm78
Делта, ти какви имуностимуланти пиеш? Щото аз до сега не съм пила никакви! Това Биозин какво представлява?

# 589
  • София
  • Мнения: 16 015
Ето съм!
Позната ползва всякакви видове екстракти от охлюви за лице и тяло от както се продават.
Ами не съм забелязала да се е подмладила или да е сияйна от всякъде. Но пък нека се глези жената - няма лошо.
Имуностимуланти не съм пила. Едно време купувах на родителите ми и на Ани ваксина против грип.
Тя беше 5 г., когато започнахме да и я слагаме - ами не разреди боледуванията. То нямаше и как - в градината другите ги водеха с шишето антибиотик и точещи зелен сопол.  Просто минаваха лесно - без висока температура и упорита кашлица. Старците и без това не се разболяваха, но пък им беше успокоение - няма да пукнат от актуалния грип. А дали ваксината е била точно за актуалния - няма кой да ти каже. Аз рядко вземем витамин Ц, магнезий, сега и вит. Д.  Но от последния имам подтвърдена липса.
Иначе в къщи се лекуваме - Пламен с гроздомицин, аз с виномицин. Питала съм ЛЛ - против имуностимулантите е и не препоръчва. Всеки лекар си има мнение. Нямам сили да обикалям за второ при друг. А и ако е противоположно - на кого да се доверя?
Янке, как е Анжелка?

# 590
  • Мнения: 5 345
Добра вечер!
Аз не пия никакви добавки. Дори напоследък забравям и хапчето за кръвното.

Една  81 -годишна съседка си прави сама лекарство за мазане на болния си кръст от 1 шишенце чист спирт и 5 броя охлюви .Взима от аптеката най-силния спирт за лев и някакви стотинки. В него слага 5 живи охлюва и  стои 5 дни. После се маже с памуче, натопено в това нещо. Казва, че болките й намаляват.  И един съсед на  същата възраст се е запалил по този илач. Днес го гледах, че мете пред къщата им. Явно им действа. У нас в затревената част на двора има охлюви, но мен ме е гнус. Но когато човек е на зор прави какво ли не.
Останете си със здраве! До утре!

# 591
  • Мнения: 5 490
Делта, ти какви имуностимуланти пиеш? Щото аз до сега не съм пила никакви! Това Биозин какво представлява?

Янче, ето за Биозина:
Какво е БИОЗИН?
БИОЗИН съдържа комбинация от следните биологично активни съставки:
Лактоферин - основен елемент на вродения имунитет на бозайниците. Той е член на фамилията трансферини - основни серумни транспортни протеини. Основен източник на Лактоферин е коластрата (кърмата, която се отделя в първите дни след раждането).

Главните функции на Лактоферина са следните:
Антибактериално действие: Лактоферинът свързва свободното желязо и витамин В2 и ги прави недостъпни за бактериите, което спира тяхното размножаване. Също така разрушава клетъчните стени на микроби и гъбички;
Антивирусно действие: Лактоферинът е ключова молекула за имунната система и може да се използва в борбата с различни вирусни инфекции. Той пречи на вирусите да се прикрепят върху клетъчните стени и да проникнат в клетките ни;
Подобрено усвояване на желязото: Поради високия си афинитет към желязото Лактоферинът го свързва и пренася до всички клетки, които се нуждаят от него (подобрява бионаличността на желязо в организма), което помага за по-бързото справяне с желязо-дефицитни анемии;
Пробиотично действие: Лактоферинът потиска развитието на вредни бактерии в червата и подпомага развитието на бифидобактериите, допринасяйки за възстановяването на нормалната микрофлора;  
Антиоксидантно действие: Подобрената бионаличност на желязото води до забавяне на остаряването и понижаване на податливостта към дегенеративни и ракови заболявания.

Почнах го, да видим как ще съм тази зима, защото миналата много често боледувах. Препоръча ми го ендокринолог.

# 592
  • София
  • Мнения: 16 015
Щом е препоръчано от д-р, пий си го и дано да не боледуваш.
Тук бременните септемврийки масово пиеха Биозин мама.  Изпратих листовката на Ани, но там д-ра е казал, че не е необходимо.
Сега кой прав и кой крив не се знае. Затова се чудя, като все търсят второ мнение за лечение.
Аз рядко боледувам, хем се движа с градски транспорт. Но настинките или грипа минават лесно. После имам 1упорита кашлица - с месеци се дера като дрът пушач. Стигала съм пътниците в рейса да искат да ме свалят за да не ги заразя. Или пък да се отдръпват панически от мене. Ма не ми пречи - ширя се на двойна  седалка.

# 593
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 291
          

 Делта, благодаря за подробните разяснения Hug Ами то де толкоз акъл да питам чичко Гугъл Joy

# 594
  • Мнения: 1 082

Приятно кафепиене дружки и от мен! Бъдете здрави и щастливи!
Аз съм в почивка-доста дни-но досега за 5 пари работа не съм свършила-просто се мотая-поне кафе да Ви сервирам.

# 595
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 291

 Хеликс оригинал се нарича добавката с екстракт от охлюви - току що я рекламираха. За болни колене! С много алантоин!

# 596
  • Мнения: 7 379
Да попитам : Остава ли срещата за утре от 14.30 в Дракона на Ивайло???

# 597
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 009
За срещата-според мен остава. Аз ще дойда, а и нали съм обещала на Кари козунак.

# 598
  • София
  • Мнения: 4 177
Да попитам : Остава ли срещата за утре от 14.30 в Дракона на Ивайло???

Да

# 599
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 750
Добър ден!
За мене всичко което е хранителна добавка е жива измислица. Лекари, които изписват хранителни добавки вземат процент от продажбата.
Дидимити, почивай си, тя работата не е заек да избяга.
Попадна ми нещо и го споделям с вас.

Общи условия

Активация на акаунт