Открита Пресконференция - Варна

  • 1 816
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И какво се нищеше, какво пита, я разправяй надлъж и нашир, молим?
Боже, няма го човек 3 деня и светът се обърнал с главата надоле!!  Crazy

# 16
  • Мнения: 3 595
Храних бебата точно преди срещата и закъснях 10-на минути та незнам кои бяха и какви бяха. Повечето бяха журналисти, някои от тях майки. Имаше представители на ясла или градина беше не се сещам от Аспарухово, едното момиче май беше също майка, майки с деца бяхме аз и още едно момиче с детенце неприето в градина. Ами аз отидох много притеснена и изнервена, казах си от какво съм недоволна (обсъжданото и тук и в другите теми), другите се оплакаха от същото. казаха, че трябва да се вземат мерки. Ще правят ел.подписка и се обмисляше и на хартия, но се разбрахме да се обадят. Линка са ми го пратили преди малко на е-мейла. Олаках се от тротоарите, от липсата на градинки, от малкото съществуващи в лошо състояние, от кухните и условията свързани с тях, цената на купоните, липсата на привилегии за истинските самотни родители, липсата на контрол над катерушки и люлки в заведенията, камионите из морската Каквото се сетих. Повдигнах темата за подкупите и като ме метнаха с парцалите и аз тотално се ошашках, така съжалявам  Cry Малко ми е мъгла, че съм глътнала бастун на такива места  Embarassed Embarassed Embarassed

# 17
Минах от там набързо,защото имах много работа точно по това време , но все пак казах ,че според нас общината не прави много за да има достатъчно детски градини и въпроса не е в това кое дете как е прието а че просто няма достаъчно места.За съжаление нямаше достатъчно родители в безизходица но все пак от доста медии имаше хора.Утре 4етете вестници.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ей, ама много добре, че си се оплакала от толкова много работи, похвала Иви! Що се притесняваш, че си се притеснила? У, аз да бях, щях се спаружа от срамота и нямаше да успея да изложа дълбоката си мисъл... Бравос!   bouquet
Ще чета вестникь сабалян.

# 19
  • Мнения: 3 595
Следващите дни ще съм си вкъщи и ще ме е срам да изляза честно!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Хъхъхъ, никой няма да те познае, споко!  Wink

# 21
  • Мнения: 386
Ivi, нормално е да те нападат  " от ясла или градина" , остана да си мъл4ат пред медиите! Освен това си била и сама, нервна , но казала си си мнението, достойно е!

# 22
  • Мнения: 1 629
Аз сериозно се замислих, това Отворено писмо много прилича на писмото от темата за протеста в София, да не говорим, че вътре са описани доста неща едно към едно с писани във форума newsm78

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А кой го е сътворил туй писмо?

# 24
  • Мнения: 3 595
След пресконференцията се нахвърляха бележки и аз набързо казах някои от нещата, за които се сетих. Те останаха да ги сглобят аз си тръгнах, защото трябваше малкото да спи...

Незнам дали са взаимствали нещо от писмото, но някои от нещата аз ги казах като нахвърляха бележките за въпросното писмо. Повечето неща ги казаха всички, но ще отбележа тези, които аз лично казах (не в този вид но е обобщено):

т.2
- приемът се извършва само веднъж в годината;
3. Промяна в инфраструктурата на града. Констатираме, че рампите в подлезите не отговарят на съвременните изисквания и са неизползваеми. Като конкретен пример ще ви дадем централния подлез на Варна и подлезите към морската градина.
4. Увеличаване броя на детските площадки, градини и паркове, и предотвратяване на превръщането на малкото останали такива в кооперации, паркинги, бензиностанции.
5. Подобряване условията в детските кухни. От една страна спазването на хигиенните условия и от друга подобряване на самите бази. Често майките са принудени да чакат при неблагоприятни метеорологични условия на улицата заедно с неколкомесечните си бебета.
6. Изготвяне на проект, който да дава възможност на родителите в затруднено финансово положение, на самотните и многодетни майки да получат преференции за:
- по-ниски цени на картите за градския транспорт;
- по-ниски цени на купоните в детските кухни

# 25
  • Мнения: 3 595
Инициаторката мисля, че е приятелката на Гвендолин. Хората, които присъстваха някои останаха после и са обобщили. Аз нахвърлих описаните по-горе точки. Сътворяваха самото писмо след като си тръгнах, така че незнам точно.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Отзвука от пресконференцията във в-к Позвънете:
http://www.pozvanete.bg/pozvanete/news.pl?ses=0&id=49703& … p;data=2006-06-08
Звучи, като че ли ще се заемат най-накрая с проблема за яслите и градините:thinking:. Дано.
Ivy, не се притеснявай, казала си си всичко  Peace. Просто трябваше да се съберем повече майки, че да се подкрепяме. Ама много късно се разбра за тази среща, в последния момент....

Като се пипне оттук-оттам писмото ще стане перфектно.
Не направихме нищо, когато протестираха в София и Пловдив, дано поне сега успеем.  Wink

# 27
  • Мнения: 1 290
Инициаторката мисля, че е приятелката на Гвендолин. Хората, които присъстваха някои останаха после и са обобщили. Аз нахвърлих описаните по-горе точки. Сътворяваха самото писмо след като си тръгнах, така че незнам точно.

Момичета, съжалявам, но нямам никакво време тези дни за форума
още по-малко пък за пресконференцията.

Управителката на Прес Център Варна е моя приятелка и по нейна молбя пуснах темата.
Съжалявам, че не е станало както очаквахме,
но пък и не виждам Иви за какво се притеснява?

Няма нищо по - хубаво от това човек да изрази становището си по даден въпрос,
а и нализа това е ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ - за да се стигне в крайна сметка до истина и до решение...

# 28
  • Мнения: 1 629
Инициаторката мисля, че е приятелката на Гвендолин. Хората, които присъстваха някои останаха после и са обобщили. Аз нахвърлих описаните по-горе точки. Сътворяваха самото писмо след като си тръгнах, така че незнам точно.

А, ясно Grinning

# 29
  • Мнения: 8 769
Чак сега виждам темата, но напоследък съм наистина като финикиец. Crazy
Иви, поздравления,   bouquet не виждам от какво се срамуваш! Прекрасно е, че си изказала мнение, а не си седяла мълчаливо, чакайки някой друг да свърши работата.  smile3501Мисля, единственото, за което трябва да се внимава е обвиняването в корупция, защото доказването е трудно. И е по-добре, за това да говорят само родители, които са били директно изнудвани. Моля, да се прави разлика, между това сам да отидеш и да попиташ дали можеш с нещо да помогнеш, и да ти казват, че трябва да спонсорираш. Кали, нека тази твоя приятелка сама дойде и разкаже как е подавала молби на 5 места, кога ги е подавала и дали са й искали нещо в замяна на прием. Защото аз лично подадох на 4 места, на две от които дъщеря ми бе приета без да са ми искали нещо. Вярно е, не е в най-желаната от мен ДГ, но все пак е приета без условия.
И още нещо. Нормално е това писмо да прилича на нещата говорени във форума. Първо, форума не е таен, и всеки може да чете. Второ, проблемите са наистина тези, и няма начин да се пише нещо друго, защото всички искаме точно те да се разрешат, нали така? Grinning
Последно, за условията на прием. Тъй като тези дни вършах в тази свера, ще ви кажа, че във всяка ДГ има изложен списък на критериите, по които децата се приемат. Възможно е официално да е отпаднало районирането, но в повечето ДГ едно от условията е детето да живее е в района на ДГ. Другото за приема, е, че може и да се извършва веднъж годишно (което е логично, и в училище те приемат първи клас от септември, а не 2 пъти в годината), но постъпването на децата става поетапно и генерално на два пъти - през юни и септември. Това е по закон.

Общи условия

Активация на акаунт