На море в Турция - тема 53

  • 79 685
  • 764
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 103
olya.sol, ще започна с по-малко извесните хотели в България. Тези, за които се говори непрекъснато вероятно си ги знаете, но ще стигна и до тях, няма как Simple Smile

Ali Bey Resort Sorgun
- въпреки, че е холидей вилидж, започвам с него защото е много подходящ за семейства с деца. Има огромна територия с много зеленина, има много басейни, включително такъв с пясъчно дъно, има хубав плаж и морето плавно става дълбоко, с отлично обслужване и храна, стаите имат съвременен вид. Има детски водни атракции и 4-5 пързалки за възрастни, но не знам дали ще бъдат интересни на таткото Simple Smile
Gloria Golf Resort - отличен хотел, както казват туроператорите "за взискателни клиенти" Simple Smile Има много добър мини клуб с модерния напоследък град на професиите, който включва малки постройки, всяка различна - банка, полиция, магазин и т.н. със съответното обзавеждане и оборудване, за да играят децата. На закрито пък има голям игрови център тип Capella Play. Територията е огромна и много зелена. Има няколко басейна, има детски водни атракции, басейн с пясъчно дъно, 6-7 водни пързалки. Има хотелска част и вили. Стаите са семпли. Преди можеше да се ползва територията на съседния  Gloria Serenity и на малко по-отдалечения Gloria Verde Resort, но сега не знам дали е така.
Sunis Kumkoy Beach Resort - много добър хотел в Сиде. С голяма, прекрасно озеленена територия, с много добро обслужване и храна, с хубав мини клуб. Има 3-4 детски пързалки, има и 4-5 за възрастни, но не са екстремни, т.е. съвсем стандартни. Плажът е широк, пясъчен.
Paloma Grida Resort в Белек. Голяма територия, хубава зеленина, основна сграда и вили, детски басейн с водни атракции, бебешки басейн, детски пързалки и пързалки за големите и една детска площадка, на която от всякъде пръска вода (не знам как се казва Blush )
Скрит текст:
Водните пързалки не са екстремни. Ако ви хареса на външен вид, потърсете информация за детската площадка, че си мини клуба само отвътре и нещо ми се губят люлките и пързалките.
Calista Luxury Resort - много добър хотел, с отлична храна, голяма и хубава територия, добър мини клуб с много хубава детска площадка. Стаите са много добри с всякакви технологични джаджи. Има детски басейн, но няма водни атракции. Водните пързалки са 5 и до колкото помня няма екстремни.
Papillon Belvil - много добър хотел за семейства с деца. Има си всичко необходимо, само му е малко мъничко сянката. Има основна сграда и вили, голяма територия, хубава храна. Най-голямото му предимство е хубавия мини клуб с много голяма детска площадка, и разнообразието на водни пързалки. Отделно има детски басейн с водни атракции.
IC Green Palace - не мога да не го добавя, най-вече заради новия аквапарк, басейна с водните атракции за деца и заради красивата територия. Пързалките са разообразни, има и по-екстремни. Има и от онази пръскащата детска площадка, която не знам как се казва. Като храна и обслужване е на ниво.
Delphin BE Grand Resort Понеже не мога да изреждам добри семейни хотели и да пропусна да похваля поне някой Делфин, включвам и този хотел Simple Smile Отличен за семейства. Има много голям аквапарк, има детски басейн с водни атракции, има от тези пръскащите (някой да ми каже името им), има лунапарк, много добър мини клуб, високо ниво на обслужване, добра храна.
Royal Wings - не мога да пропусна и тази верига. Съвсем умишлено избрах този хотел, въпреки че стаите са стари и му предстои голяма реновация тази зима. Просто за мен това е най-добрия хотел от веригата, с най-голяма и зелена територия, с най-много водни пързалки, с мързелива река, басейн с изкуствени вълни, с детски басейн и детски пързалки, голям плаж, лунапарк и т.н.
Разбира се има много други хотели, които са подходящи за семейства с деца и заслужават внимание:
Adalya Elite Lara - нов, съвременен, отлично обслужване и храна, с лунапарк, аквапарк, детски басейн с атракции.
Güral Premier, без значение зали в Текирова или в Белек. Отлични хотели, много висок клас, добра храна, прекрасни аквапаркове с детски басейни с водни атракции, бебешки басейни с пясъчно дъно, много водни пързалки, с големи територии.
Ela Quality Resort e много подходящ за деца. Самата му концепция е насочена към децата. Като обслужване и качество е на много добро ниво.
Rixos Sungate и не само той. Риксос в Белек или в Текирова също са чудесни. Сънгейт освен огромна територия, много басейни и пързалки има и отличен мини клуб, един от най-добрите в Анталия.
Има още доста.
Умишлено пропуснах наколко много добри, които обаче са далече от плажа, защото ще ви е трудно с количката да ползвате шатъла. Не се спрях изрично на VonResort, Kamelya, Crystal и други подобни, защото за тях много се говори и във форума, и във фейсбук и нямат нужда от допълнителна препоръка.


Royal Seginus
в тая графа, може би?Ill

# 166
  • Мнения: 103
ani-ali, ето пак няколко промоционални оферти. 
Grand Park Lara Hotel
За втория хотел мисля, че вече съм ти пускала оферта - Ramada Resort Lara . За тези пари ми се струва истинско попадение. В Лара, на метри от магазини, базари, аптеки и т.н., има 4 големи пързалки (не са екстремни, но не са и бебешки), големи васейни, близо е до плажа.

В Кушадасъ намерих един от хотелите, които харесвам - Kustur Club. Най-отдолу има цена за 2 възрастни+ 2 деца в стандартна стая за малко над 1600 лв.


https://corendonhotels.com.tr/grand-park-lara

828 евро за 7 нощувки.

ani-ali, ето пак няколко промоционални оферти.  
Grand Park Lara Hotel
За втория хотел мисля, че вече съм ти пускала оферта - Ramada Resort Lara . За тези пари ми се струва истинско попадение. В Лара, на метри от магазини, базари, аптеки и т.н., има 4 големи пързалки (не са екстремни, но не са и бебешки), големи васейни, близо е до плажа.

В Кушадасъ намерих един от хотелите, които харесвам - Kustur Club. Най-отдолу има цена за 2 възрастни+ 2 деца в стандартна стая за малко над 1600 лв.


https://corendonhotels.com.tr/grand-park-lara

828 евро за 7 нощувки.


https://express.trivago.com/2010/se_SE/hotel/show?h%5BtimeRange% … p;i2pid=150653766

Kervansaray Kundu за периода 23-30 септември, 7 нощувки. 2-ма възрастни и 2 деца- 5532 шведски крони, или в евро: 532
Мисля, че цената е много добра.

# 167
  • Мнения: 103
ani-ali, ето пак няколко промоционални оферти. 
Grand Park Lara Hotel
За втория хотел мисля, че вече съм ти пускала оферта - Ramada Resort Lara . За тези пари ми се струва истинско попадение. В Лара, на метри от магазини, базари, аптеки и т.н., има 4 големи пързалки (не са екстремни, но не са и бебешки), големи васейни, близо е до плажа.

В Кушадасъ намерих един от хотелите, които харесвам - Kustur Club. Най-отдолу има цена за 2 възрастни+ 2 деца в стандартна стая за малко над 1600 лв.


https://corendonhotels.com.tr/grand-park-lara

828 евро за 7 нощувки.

ani-ali, ето пак няколко промоционални оферти.  
Grand Park Lara Hotel
За втория хотел мисля, че вече съм ти пускала оферта - Ramada Resort Lara . За тези пари ми се струва истинско попадение. В Лара, на метри от магазини, базари, аптеки и т.н., има 4 големи пързалки (не са екстремни, но не са и бебешки), големи васейни, близо е до плажа.

В Кушадасъ намерих един от хотелите, които харесвам - Kustur Club. Най-отдолу има цена за 2 възрастни+ 2 деца в стандартна стая за малко над 1600 лв.


https://corendonhotels.com.tr/grand-park-lara

828 евро за 7 нощувки.


https://express.trivago.com/2010/se_SE/hotel/show?h%5BtimeRange% … p;i2pid=150653766

Kervansaray Kundu за периода 23-30 септември, 7 нощувки. 2-ма възрастни и 2 деца- 5532 шведски крони, или в евро: 532
Мисля, че цената е много добра.
https://www.amoma.com/hotel.php?id=428378&key=20180923201809 … 0&districtId=

# 168
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Скрит текст:
..били сме само веднъж в Тр, в Белек Гранада и сме очаровани, но с това поскъпване тази год, е доста трудно да избера нещо до максимум 800 евра за една от последните 2 седмици на септември. И октомври бихме отишли, но все пак тогава намаляват анимациите, денят е по-къс и има риск за времето....
държим на хубава храна, чистота, да има забавления за децата /на 3г и на 9г/ , и морето да е с плавен подход ...
вчера разгледах дори и Атлантика в Кушадасъ, който май не е чак толкова лош, с цел да се вместим в бюджета, а за догодина вече ще гледам да не закъснявам...
Но като цяло гледам хотели в Белек,Кемер, Сиде, Лара
и за отзиви и снимки чета тук, фб стр и трипадвизъра
Защо ''дори'' Атлантик?! Той си е перфектен за вашия случай с децата. Плавен преход в морето, аквапарк, страхотна анимация. Само дето не знам дали ще има фамилна стая. До преди 2 седмици нямаше.
:beers:Valerko, защото не е в района на Анталия, иначе точно от твоите коментари се зарибих, мерси Beers
А мойте за него чете ли ги? Grinning
От Белек и Гранада 5* до Кушадасъ и Атлантик 3* ще е голямо падение.
Категорично не прави тази грешка!

Риска от времето за късна почивка е минимален за регион Анталия и много добре си се насочила къде да гледаш. По-скоро заради цената направи компромис за нещо в Алания през Октомври, отколкото за х-л Атлантик. Wink

# 169
  • София
  • Мнения: 1 844
Скрит текст:
..били сме само веднъж в Тр, в Белек Гранада и сме очаровани, но с това поскъпване тази год, е доста трудно да избера нещо до максимум 800 евра за една от последните 2 седмици на септември. И октомври бихме отишли, но все пак тогава намаляват анимациите, денят е по-къс и има риск за времето....
държим на хубава храна, чистота, да има забавления за децата /на 3г и на 9г/ , и морето да е с плавен подход ...
вчера разгледах дори и Атлантика в Кушадасъ, който май не е чак толкова лош, с цел да се вместим в бюджета, а за догодина вече ще гледам да не закъснявам...
Но като цяло гледам хотели в Белек,Кемер, Сиде, Лара
и за отзиви и снимки чета тук, фб стр и трипадвизъра
Защо ''дори'' Атлантик?! Той си е перфектен за вашия случай с децата. Плавен преход в морето, аквапарк, страхотна анимация. Само дето не знам дали ще има фамилна стая. До преди 2 седмици нямаше.
:beers:Valerko, защото не е в района на Анталия, иначе точно от твоите коментари се зарибих, мерси Beers
А мойте за него чете ли ги? Grinning
От Белек и Гранада 5* до Кушадасъ и Атлантик 3* ще е голямо падение.
Категорично не прави тази грешка!

Риска от времето за късна почивка е минимален за регион Анталия и много добре си се насочила къде да гледаш. По-скоро заради цената направи компромис за нещо в Алания през Октомври, отколкото за х-л Атлантик. Wink
Абсолютно подкрепям  vanio_tt. От Гранада Белек и супер лукса на Белек да се озовеш в тризвездния Кушадасъ е все едно да смениш Мерцедес за Трабант и да викаш: еее, ама нали и той върви.... Joy Joy
Разликата в отделните курорти и хотели в Турция не се заключават само до разликите в една хотелска стая, а основно до концепциите на хотелите Peace

# 170
  • Мнения: 2 880
Знам, знам че ще има разлика, та това беше и една от причините да пиша „дори”
Wink Simple Smile
Сега съм пред дилема, освен хубавите предложения от последните страници за Рамада и Гранд Лара, обмислям и Летоония, Астерия Белек ,или Амара престиж, Амара марине натюр, та съвсем се обърках...
А  тази год нямам никакво време да ровя, да търся, да чета мнения отзиви, снимки..

# 171
  • Мнения: 56
Записвам се да следя темата. Изключителна информация получавам тук. Благодаря!

# 172
  • София
  • Мнения: 727
В Кушадасъ няма ли хубави хотели? По-долно качество ли е курорта? Питам, защото за следващото лято точно там се бях насочила. Например Пайн бей или Кустур ми се сториха добър избор.

# 173
  • Мнения: 1 710
Сега съм пред дилема, освен хубавите предложения от последните страници за Рамада и Гранд Лара, обмислям и Летоония, Астерия Белек ,или Амара престиж, Амара марине натюр, та съвсем се обърках...
А  тази год нямам никакво време да ровя, да търся, да чета мнения отзиви, снимки..

Откъм водни атракции на голямото ви дете ще му е най-забавно в Amara Prestige. Всъщност и на малкото, защото има много хубава детска плащадка. Въобще най-много развлечения ще намерите там. Обаче аз все още имам мънички резерви към него. Ама и аз не знам защо Laughing Много го харесвам като територия и изобилието му от пързалки и басейни е много примамващо, но неразбориите около него назад в годините явно му пречат да стане по-популярен хотел. Той се управлява от Амара вече поне 3-4 години и те наистина успяха да вдигнат доста нивото му и да го превърнат от пълна дупка в един доста приличен хотел. Стаите са реновирани преди 3 години и имат семпъл, но добър вид. Обслужването е ок, но едва ли може да се мери с нивото на хотелите в Лара и Белек. Храната е добра. Гостите му са главно руснаци, туристи от бившите съветски републики и турски семейства. Не е популярен сред западноевпорейците. Не знам как върви като цени, но ако го намерите за 800-900 евро, наистина заслужава внимание.
Letoonia Golf и Asteria Belek са се доказали в годините - над 10 години поддържат много добро ниво на обслужване, храна, чистота и т.н. Градините им са страхотни, като плаж са най-добри от всички, но не знам дали плавно става дълбоко морето. Хем съм почивала в Астерия, въобще не помня. Стаите им са тесни и семпли. Минусът им е, че водните пързалки са малко и са обикновени. Освен това цените им са доста високи. Ако намерите промоционална оферта за вашия бюджет, ще е истинско попадение.
Ramada Resort Lara вече го похвалих. И той си заслужава. Но пред другите хотели, сякаш минава на по-заден план, заради по-малката територия и липсата на зеленина. Но пък има повече пързалки. Труден избор Simple Smile

# 174
  • София
  • Мнения: 81
Ние имахме около 150 лири за из път,не сме сменяли,навсякъде може да се изтеглят и да се плати с карта.Просто няма смисъл да обменяте предварително.
  Карти не ползваме,от тук си обменяме,но досега сме били винаги и с евро и с лири.ММ е решил,че сега повече лири трябвало да си обменим,та се чудя!
Ние решихме да носим долари и на място да обменяме, имаме 2 седмици до почивката и като гледам лирата, може и нищо да не можем да си купим Simple Smile Пък доларите и за бакшиш, и за обмяна се надяваме да си държат цената.
Преди малко в Тавекс в Дъ мол не работеха с лири, момичето каза евентуално около вторник. Ако някой се е запътил, няма смисъл.
[/quoteТавекс още не продава, а в другите банки продават за 3,05;  3,25 - със заявка. Странна ситуация...]

# 175
  • Мнения: 160
Ние имахме около 150 лири за из път,не сме сменяли,навсякъде може да се изтеглят и да се плати с карта.Просто няма смисъл да обменяте предварително.
  Карти не ползваме,от тук си обменяме,но досега сме били винаги и с евро и с лири.ММ е решил,че сега повече лири трябвало да си обменим,та се чудя!
Ние решихме да носим долари и на място да обменяме, имаме 2 седмици до почивката и като гледам лирата, може и нищо да не можем да си купим Simple Smile Пък доларите и за бакшиш, и за обмяна се надяваме да си държат цената.
Преди малко в Тавекс в Дъ мол не работеха с лири, момичето каза евентуално около вторник. Ако някой се е запътил, няма смисъл.
[/quoteТавекс още не продава, а в другите банки продават за 3,05;  3,25 - със заявка. Странна ситуация...]
Аз си купих лири преди час от Crown в Ринг мол-0.32лв за лира.В Тавекс в The mall казаха късно тази вечер или утре, но не се знае цената, на която ще продават.

# 176
  • София
  • Мнения: 81
Здравейте момичета,
предстои ми пътуване до Турция за първи път на почивка на 22-ри август, а ситуацията с лирата е драматична. Някакви съвети как трябва да се постъпи? ММ е ще купува в една банка /ако успее, с предварителна заявка/ към понеделник... Но дори не мога да си представя колко пари ще са ни необходими за 7 дни, без да се ограничаваме. Сигурно в момента там се качват цените, нали?

# 177
  • Варна
  • Мнения: 765
Здравейте момичета,
предстои ми пътуване до Турция за първи път на почивка на 22-ри август, а ситуацията с лирата е драматична. Някакви съвети как трябва да се постъпи? ММ е ще купува в една банка /ако успее, с предварителна заявка/ към понеделник... Но дори не мога да си представя колко пари ще са ни необходими за 7 дни, без да се ограничаваме. Сигурно в момента там се качват цените, нали?
Колко лири ще са необходими зависи от това как ще почивате и пътувате, т.е. с автомобил и на хотел, или с пакет с пътя и хотел АИ. Ако ще сте с пакет и имате храна, няма да Ви трябват много пари в брой, защото реално нито гориво ще купувате, нито храна, най-много някоя обиколка на място и сувенири + пазаруване.

Гледам че днес лирата се е стабилизирала и от сутринта насам седи на ниво около 0.25лв.

# 178
  • Мнения: 1 050
Има ли чартърен полет от София до Анталия? Аз търсих, но не ми харесаха резултатите - намерих само полет на Turkish Airlines, но с едно прикачване и продължителтеност на пътуването около 5 часа заради престоя - за около 550 лв двупосочно... Ще ми се нещо по-евтинко сякаш Grinning

# 179
  • София
  • Мнения: 3 161
Мишелин, мисля че само туроператори имат. Емералд рекламират втори полет вече, но дали има свободни места за различните дати не зная.

Общи условия

Активация на акаунт