На море в Турция - тема 53

  • 79 919
  • 764
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 710
За мое голямо учудване се случва.Преди няколко години в ГОЛДЪН ЕЙДЖ  ми откраднаха фотоапарата.Още няколко гости се оплакаха тогава Sad


Това е притеснително. Никога не съм си мислила, че може да се случи в 5* хотел.

Аз също. Даже се държа безрасъдно - оставям пари и техника в стаята (прибирам в сейфа само паспортите, а пари единствено ако е по-голяма сума в брой), оставям на шезлонга телефоните и фотоапарата, зарязвам на масите в снек баровете техника, чанта... Не ми се е случвало да ми изчезне нещо. Даже не съм срещала оплаквания в тази насока до сега.
Преди доста години в Астерия Белек забравихме в един от баровете плажна чанта, пълна с какво ли не - пари, фотоапарат, от старите телефони, карти за игра, листове и листченца всякакви, слънчеви очила, лекарства, картите за стаята... абе, все едно дамска чанта ама по три, защото на трима човека нещата бяха вътре. Забравихме я на обяд, отидохме на басейна и чак като се заприбирахме към стаята в късния следобед, се сетихме, че я няма. Потърсихме я в бара - няма я. Бармана каза, че не я е намирал, но да питаме на рецепцията. И понеже нямах опит с почивките в Турция, но ми бяха крали раницата на плажа в България реших, че край - няма да видим вече нищо от вещите в чантата. Убедена бях, че някой си ги е прибрал.
Както се досещате, чантата ни чакаше на рецепцията, но това, което наистина ме впечатли е, че комисия беше  описала всяко едно боклуче вътре. А боклучетата бяха наистина много. Дадоха ни един дълъг списък с вещите ни, подписан от няколко човека и настояха да го прегледаме и да кажем има ли липси. Един човек, който поддържа градината забелазал чантата и я предал на рецепцията. Казаха ни, че винаги, когато се намерят забравени вещи процедират така и че нищо в хотела не се губи Simple Smile Вероятно заради тази случка продължавам да си зарязвам нещата съвсем спокойно в турските хотели.


Обаче това с кражбите от стаите... много е гадно! Аз все си мисля, че камериерките не смеят да пипат, защото ако има няколко пъти оплаквания от съответния етаж, на който чисти, много ясно е, че ще я изгонят. И после няма да може да си намери работа в хотел. А работата, макар и тежка, е търсена и предпочитана, а и бакшишите въобще не са малко, за да рискуват да ги изгонят. Така поне си мисля. А ако някой от почиващите влиза в стаите чрез някакво устройство, веднага ще го видят на камерите в коридорите и ще вземат мерки. Освен ако не е влязъл точно преди да напусне хотела. Така и да го видят, няма какво да направят.
Ето, измислих сценария Laughing Ако го продължите можем да го продадем за филм Laughing

# 241
  • Мнения: 1 710
Menina, не съм била в Иннвиста хотел. Знам къде се намира хотела, но не знам къде е плажът му, така че не мога да дам мнение. По-късно ще потърся къде точно е, за да разберем дали е чист пясък или има чакъл.

За кърпите на плажа - ако искате можете да лежите на кърпи, никой няма да ви спре. Но честно казано не съм виждала. Обикновено хората ползват шезлонгите. Могат да ги местят където пожелаят, но сянката е само под тентите. Повечето хотели вече залагат на тенти. Много малко са тези, които имат чадъри на плажа. Пуфове и други такива има в някои хотели, но не във всички.

# 242
  • София
  • Мнения: 81
Здравейте, момичета!
На 22-ри август ще пътуваме за Бодрум, и тъй като за първи път почиваме в Турция, пропуснахме да се поинтересуваме за датите на религиозните празници на тази страна и въобще на мюсюлманите.
Оказва се, че в периода на нашата почивка в страната ще се чества Курбан байрям. Какво трябва да очакваме /+,-/ през този период от време? Ако можете да споделите опита си, бих се радвала да науча повече по този въпрос. Благодаря Ви предварително.

# 243
  • Мнения: 711
Здравейте, момичета!
На 22-ри август ще пътуваме за Бодрум, и тъй като за първи път почиваме в Турция, пропуснахме да се поинтересуваме за датите на религиозните празници на тази страна и въобще на мюсюлманите.
Оказва се, че в периода на нашата почивка в страната ще се чества Курбан байрям. Какво трябва да очакваме /+,-/ през този период от време? Ако можете да споделите опита си, бих се радвала да науча повече по този въпрос. Благодаря Ви предварително.


Ще ви заколят за курбан и ще ви сварят в големи казани JoyJoyJoy

P.S. Извинявайте, не можах да се стърпя

# 244
  • Варна
  • Мнения: 10 705
Здравейте, момичета!
На 22-ри август ще пътуваме за Бодрум, и тъй като за първи път почиваме в Турция, пропуснахме да се поинтересуваме за датите на религиозните празници на тази страна и въобще на мюсюлманите.
Оказва се, че в периода на нашата почивка в страната ще се чества Курбан байрям. Какво трябва да очакваме /+,-/ през този период от време? Ако можете да споделите опита си, бих се радвала да науча повече по този въпрос. Благодаря Ви предварително.

Само хубави неща.

# 245
  • София
  • Мнения: 3 200
2015-та уцелихме точно тези празници на отиване и чакахме над час за ферибота, опашката беше огромна. В първите дни и хотелът ни беше пълен с турски семейства. Това видях като ефект, като  цяло нищо особено - и тук по празници има движение и хотелите са пълни

# 246
  • София
  • Мнения: 9 351
По време на Байрам ще има от пиле мляко в хотела, големи глезотии и много турски туристи, така е дори извън курортите .

Последна редакция: ср, 15 авг 2018, 13:40 от Г-ца Бързо се уча (Storm Worm Virus)

# 247
  • Мнения: 369
И аз съм била по време на Байрама и наистина имаше от пиле мляко, големи глезотии. Вечер пееха известни турски изпълнители и беше много хубаво!

# 248
  • Мнения: 1 710
Може ли мнение за плажът на Инвиста Хотел? По снимки е това, но не мога да преценя доколко са реални.
Скрит текст:

Разбрах къде е плажът. Между хотелите Кая и Сентидо Зейнеп. Мястото е хубаво, ивицата е много широка, както е и на снимките. Дъното е пясъчно, плавно става дълбоко. Могат да се видят тук-там дребни камъчета, но като цяло е хубав плажът.

# 249
  • На морето!
  • Мнения: 5 785
Може ли мнение за плажът на Инвиста Хотел? По снимки е това, но не мога да преценя доколко са реални.
Скрит текст:

Разбрах къде е плажът. Между хотелите Кая и Сентидо Зейнеп. Мястото е хубаво, ивицата е много широка, както е и на снимките. Дъното е пясъчно, плавно става дълбоко. Могат да се видят тук-там дребни камъчета, но като цяло е хубав плажът.
Ей, супер! Много блаодаря за информацията!

# 250
  • Мнения: 281
Здравейте, някой посещавал ли е Делфинариума в Анталия, имам няколко въпроса?

# 251
  • Мнения: 1 710
На делфинариум не съм била, но пък попаднах на нещо друго интересно - подводница в Анталия.
http://www.submarineturkey.com/index-en.html

Който не се е качвал на подводница в Червено море, има шанс да го направи в Средиземно Simple Smile

# 252
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 304
Някой почивал ли е 10 месец в Турция? Ако е да - как е времето?

# 253
  • Мнения: 2 688
Колко сме дъвкали тази тема за кефа на октомврийското море в Турция и ниските цени по хотелите... Ама вместо да питате , вземете и по прочетете малко предишни постове и теми ..

# 254
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Някой почивал ли е 10 месец в Турция? Ако е да - как е времето?
http://www.bg-mamma.com/?topic=1054871.msg37173147#msg37173147

Общи условия

Активация на акаунт