На море в Турция - тема 53

  • 79 970
  • 764
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 3 970
[quote au Когато ходите с кола на ваше име (без да е фирмена), но не я шофирате вие, правите ли пълномощно на човека, за да има право да кара ? На приятелят ми му казали, че ако ни спрат може да поискат пълномощно, въпреки че аз съм в колата.
[/quote]

Не , нали със самото си присъствие потвърждавате съгласието си Simple Smile

# 106
  • Мнения: 775
Момичета и момчета, имам въпрос относно пътуването с автомобил. Когато ходите с кола на ваше име (без да е фирмена), но не я шофирате вие, правите ли пълномощно на човека, за да има право да кара ? На приятелят ми му казали, че ако ни спрат може да поискат пълномощно, въпреки че аз съм в колата.



Здравейте, аз също се интересувам! С мъжа ми и детето пътуваме на 24.08. Колата е на мое име, но и двамата ще шофираме.

ако свобстевника на колата е там, няма проблем..

# 107
  • Мнения: 157
Здравейте отново! За първи път ще почиваме в Турция, както бях споделила. Затова бихте ли ми казали в Алания какви екскурзийки еднодневни може да си организира човек, какво би могло да се види наоколо? И един странен въпрос, зная, че е много относително, но се чудя какъв бюджет за лични разходи може да се предвиди за 7-дневна почивка? Като нямам предвид някакви безумни пазаруваници.

# 108
  • Мнения: 1 291
Момичета и момчета, имам въпрос относно пътуването с автомобил. Когато ходите с кола на ваше име (без да е фирмена), но не я шофирате вие, правите ли пълномощно на човека, за да има право да кара ? На приятелят ми му казали, че ако ни спрат може да поискат пълномощно, въпреки че аз съм в колата.



Здравейте, аз също се интересувам! С мъжа ми и детето пътуваме на 24.08. Колата е на мое име, но и двамата ще шофираме.

ако свобстевника на колата е там, няма проблем..

Моя приятелка работи в преводаческа агенция и напоследък често превежда пълномощни за шофьори, които ще карат служебни коли в Турция. Предполагам, че същото е и за частни коли. Казват, че е задължително( за всеки случай), ако го потърсят. Не е нещо кой-знае какво, но ще сте по-спокойни.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 231
Благодаря за отговорите. Ясно ми е, че от гледна точка на съгласието е ясно, че след като съм в колата, нямам нищо против друг да я шофира. Просто си мисля, че от гледна точка на застрахователни цели, при ПТП или някакви други обстоятелства, турците може да го изискат, тъй като в него обикновено пише и, че има право да ме представлява пред органите на КАТ

# 110
  • Мнения: 711
Турската лира се срина до рекордно ниво. За тези които все още се колебаят, сега е момента за резервация през турски сайт, защото се плаща в турски лири, направо си е джакпот. Съжалявам, че не мога да направя ранна резервация за догодина Simple Smile

# 111
  • Мнения: 10
Здравейте дами! Решили сме да пътуваме на 28ми септември с туристическа агенция до Бодрум. За сега сме се спрели на хотел MIO Bianco Resort . Дали някой може да ми каже нещо за него? Отиваме на почивка в Турция за пръв път и се надяваме да не останем разочаровани. Двама възрастни сме без деца и предпочитаме спокойствието. Благодаря предварително!

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 2 047
Ако все още не сте запазили по-добре вижте хотел 5*.А може да погледнете и в Анталия щом няма да сте с дете пътя няма да ви е проблем.

# 113
  • Мнения: 7
Благодаря ви за разясненията. Относно автомобилите - колата ми е новорегистрирана, т.е. с новия тип талон (малък-комбиниран). Та, освен него и зелената карта, предполагам друго няма да е необходимо? (за полицата за гражданска, каско и пр си се знае)

# 114
  • Мнения: 21
Здравейте,

Моля някой да помогне с избора на хотел за Бодрум, Мармарис и Анталия за периода началото или средата на септември месец със самолет(5 нощувки). Става въпрос за максимум 1 или 2 човека. Изискването е да има хубава храна и хубав фитнес. Няма да е лошо ако има и хубав плаж, но за тези пари може би прекалено разтеглени станаха.. Simple Smile Бюджет - до 700-800 на човек. Благодаря на всички отзовали се.

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте,

Предполагам е коментирано, но може ли някой да даде преки впечатления от минали близки години в първата половина на октомври става ли за море в Турция? Имам предвид не само да стоиш в хотела и да ядеш, а и за плаж? Искам да зарадвам майка си, която не е ходила на такива почивки никога, тя обожава морето, да плува, но се притеснявам, че може да е студено във водата, да е мръсно след приключилия висок сезон?
За Кушадасъ, Дидим и Бодрум е въпрос на късмет времето тогава, но за Мармарис, Фетие и района на Анталия времето е чудесно. Две години подред съм почивала в Мармарис в периода 01.10-10.10 и времето и водата в морето бяха перфектни. Дори лично за мен това е перфектното време за почивка в Турция - топло е, но без непоносими жеги и водата в морето е все още доста топла. В никакъв случай не е мръсно.

Относно застраховката "Отмяна на пътуване " - направихме такава в Армеец. Струваше между 30 и 40 лв. Питах служителката ако някой от нас се разболее и не може да пътува, какъв документ да представим и тя каза,  че бележка от личния лекар също става. Това ми звучи малко абсурдно предвид това, че ЛЛ може да ги напише бележка за каквото си поискаш. Странно ми е , че една ЗК ще се съгласи да изплати голяма сума пари срещу просто една бележка от ЛЛ.

А за Памуккале да питам - подходящо ли е за малки деца. Детето ми е на 1.5 г и се притеснявам дали е ок да го заведем?

# 116
  • Мнения: 3 286
miss july доколкото си спомням ще почивате октомври.Тогава няма да е такава жега и мисля че е подходящо.Но може би на места ще трябва и да го носите/не ми направи впечатление да има толкова малки деца/има места където трудно се разминават хората.Тясно е и трябва да се изчаква.На места е хлъзгаво и това трябва да имате в предвид.

# 117
  • Мнения: 1 710
Здравейте дами! Решили сме да пътуваме на 28ми септември с туристическа агенция до Бодрум. За сега сме се спрели на хотел MIO Bianco Resort . Дали някой може да ми каже нещо за него? Отиваме на почивка в Турция за пръв път и се надяваме да не останем разочаровани. Двама възрастни сме без деца и предпочитаме спокойствието. Благодаря предварително!

Аз бих ви посъветвала да прочетете коментари за хотела преди да платите, за да сте наясно къде отивате.
Ето на руски - https://www.tophotels.ru/hotel/al47794/reviews#reviews
Ето на английски - https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g951437-d1741756-Review … Aegean_Coast.html

За съжаление тази година преобладават лошите отзиви. Всъщност и предишните е така. Вижте какви са му проблемите, за да прецените дали са поносими за вас.

От хотелите, за които се колебаехте, Petunya Beach Resort е по-приемлив вариант.

# 118
  • Мнения: 1 710
Здравейте,

Моля някой да помогне с избора на хотел за Бодрум, Мармарис и Анталия за периода началото или средата на септември месец със самолет(5 нощувки). Става въпрос за максимум 1 или 2 човека. Изискването е да има хубава храна и хубав фитнес. Няма да е лошо ако има и хубав плаж, но за тези пари може би прекалено разтеглени станаха.. Simple Smile Бюджет - до 700-800 на човек. Благодаря на всички отзовали се.

Не знам кой туроператор предлага 5-дневни пакети със самолет. Тез тур имат много полети, има периоди с 3 или 4 на седмица, но не съм срещала оферти за 5 нощувки. За определени дати имат обявени 4 нощувки, но местата са много, ама много ограничени.
Емералд имат 5-дневни само като съчетание между самолет и автобус - на отиване с единия транспорт, на връщане с другия, но само за 2-3 дати. През октомври имат и само със самолет.
Аква тур са твърдо 7 нощувки.
Вие намерили ли сте оферта за 5 нощувки някъде?

# 119
  • Мнения: 21
Здравейте,

Моля някой да помогне с избора на хотел за Бодрум, Мармарис и Анталия за периода началото или средата на септември месец със самолет(5 нощувки). Става въпрос за максимум 1 или 2 човека. Изискването е да има хубава храна и хубав фитнес. Няма да е лошо ако има и хубав плаж, но за тези пари може би прекалено разтеглени станаха.. Simple Smile Бюджет - до 700-800 на човек. Благодаря на всички отзовали се.

Не знам кой туроператор предлага 5-дневни пакети със самолет. Тез тур имат много полети, има периоди с 3 или 4 на седмица, но не съм срещала оферти за 5 нощувки. За определени дати имат обявени 4 нощувки, но местата са много, ама много ограничени.
Емералд имат 5-дневни само като съчетание между самолет и автобус - на отиване с единия транспорт, на връщане с другия, но само за 2-3 дати. През октомври имат и само със самолет.
Аква тур са твърдо 7 нощувки.
Вие намерили ли сте оферта за 5 нощувки някъде?

В Емералд има оферти за 5 нощувки със самолет, но явно са останали само за 10 октомври места. В такъв случай критерият се променя - 7 нощувки със самолет - началото или средата на септември. Бюджет 1000 лева. Само в Сиде сме били и сега искаме по-различно място между Анталия, Бодрум, Мармарис. Важно е храната да е хубава, да има добър фитнес и ако може плаж.

Общи условия

Активация на акаунт