Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 42 229
  • 753
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
А разресваш ли с нещо или само мажеш? Ние ползвахме ето такова гребенче без да натискам сами леко разресвам https://www.baby.bg/chicco-grebenche-za-bebeshki-krusti.html
Това като го намажа с Мустелата де, на сапунисана глава.
Но си отне едни 2 месеца.

# 196
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 706
Мажа и реша след къпане. Вече трети месец се виждат и не стават по-малко. Не исках да му клепам главата със зехтин, но и това сигурно ще направя, само подскаже те рецепта - чист зехтин, топъл/ студен, кога- колко време преди банята ...

# 197
  • Мнения: 587
Преди време го бях водила на дерматолог по друг повод,но тогава попитах за крустите му,защото си имаше доста.Лекарката ми каза да ползвам Низорал шампоан.По принцип на опаковката пише да не се ползва от малки деца,но тя ме увери че няма никакъв проблем.Намокря се главата с вода,сапунисва се с шампоана и бързо се изплаква,като се внимава само да не попадне в очите.След 3-4 измивания за общо 1-2 седмици и изчезнаха.

# 198
  • Мнения: 587
Чувала съм, че и този гел дава добри резултати

# 199
  • София
  • Мнения: 2 666
И вкъщи сме на вълна крусти. Забелязах, че след баня изчезват, но аз не я къпя всеки ден. Мисля, че леко се затопля зехтин и с тампон се минава главичката. След 30 мин. се измива. Приятелка казва, че има страхотен ефект, но нали ме притестяват алергиите и не се престрашавам.

# 200
  • Мнения: X
Точно от този крем на моя мъник му опада и без това рядката коса.
Използвайте го с повишено внимание.
Иначе за зехтина- свекървата каза така: мажеш си го преди баня, на стайна температура да е постоял зехтина, стои колкото време прецениш /между 15 минути и час/ ; после с четка за коса /най-обикновенна бебешка/, го разресваш и измиваш.
Аз обаче направих така- измих си ръцете много добре, намазах го със зехтин, и започнах бавно-бавно, изключително внимателно да ги “беля” от главата му. За два дни, по около час на ден ми отне и готово. Няма нищо. Това след като с кремовете и зехтина не мина.

# 201
  • Мнения: 3 999
Моя бебок нямаше крусти. Но преди около месец реших да сменя шампоана и хоп отгоре темето е с крусти и той все се чеше и падат като люспи. 2 пъти съм мазала със зехтин и доста изчезнаха. Но все забравям да слагам та напълно да се махнат. Зехтина е на стайна температура не реша  само седи за 10-15мин и къпем. Една приятелка ми препоръча на Мустела някаква пяна но не съм я взимала

# 202
  • Мнения: 90
Как се справихте с крустите? Ползвам мустела шампоан и биодерма срещу тях, но нямат ефект... Или много малък.Имаше някаква хитринка със зехтин да се маже главата, но какво е точно? Някоя от вас пробвала ли е?
При нас крустите се появиха когато започна да пада първата косичка. Беше на около 3 месеца. С този шампоан
След няколко измивания се изчисти всичко. Много ефикасен. Препоръчаха ми го в аптека. Бях тръгнала да търся на Мустела, но не съжалявам. Незнам в България дали може да се намери.

# 203
  • Мнения: 1 418
При нас сами си се махнаха , сега покрай  големите жеги пак се появиха...щом захладнее предполагам пак ще се махнат ,  не мисля нищо да ги правя.😊

# 204
  • Мнения: 3 999
На тези които бибчовците вече направиха 6 м. Отпразнувахте ли го по накакъв начин 😊

# 205
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 706
Романтична вечеря с баща му Simple Smile това ни беше празнуването Simple Smile

# 206
  • Мнения: 341
Аз крустите ги махнах за 2дни- слагаш  зехтин на памукче и мажеш главата, започваш веднага да решеш с бебешко гребенче и те започват да падат. След баня пак решеш с измито гребенче и те падат. Моят син имаше с месеци круспи,но така изчезнаха за 2 дни

# 207
  • Мнения: 2 361
На тези които бибчовците вече направиха 6 м. Отпразнувахте ли го по накакъв начин 😊

Ние му взехме образователна играчка и неразливаща чаша Simple Smile

# 208
  • Мнения: 1 418
Отидохме на море😊
Момичета, споделете добър ортопед за бебе ?Само профилактично. За София става дума.

# 209
  • Мнения: X
Отидохме на море😊
Момичета, споделете добър ортопед за бебе ?Само профилактично. За София става дума.
И ние на море Simple Smile
За ортопед мога да препоръчам, но на частно - д-р Фурлакис, болница Надежда.

Общи условия

Активация на акаунт