Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 42 200
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 366
Момичета,  които  следват ЗВБ,  при вас как върви изяденото количество? При нас е непроследимо, знам че я оставям да яде докато започне да играе с храната.В памперса намирам следи, че нещо е глътнала.за миналия месец е качила 300гр. Иначе суче на поискване, нощем се буди и проклаква и по 7 пъти понякога, но мисля че просто търси мама.Скоро ще давам варива. Дадох и да опита киноа, много й хареса.Посъветваха ме да смесвам варирото със зеленчук и да меся топчета.
Аз няма да отбивам на 1г. , и не искам да замествам хранения,  но се пудя при вас как е?

При нас е абсолютно едно към едно всичко както с описала, с изключение че започнах да давам зърнените и вече съм на глутенови. Суче на поискване, бощем се буди доста и всеки път цоцка, но май повече търси мама, отколкото да е гладен. Нямам представа колко изяжда, но в памперса намирам солидно количество. Предлагам винаги по 3-4 различни неща и досега нищо не е отказал - опитва от всичко. Малко хаотично давам още твърдата храна - предлагам сутрин, обед, следобед и от скоро вечер, но понякога е преди да дойде времето за следващи хранене, понякога суче и след това яде, друг път яде и после суче. За момента целта ми е да въведа храните и да свикне да хеаща с ръчички, да дъвче. Не мисля да правя опити да замествам задължително, водя се по него общи взето и за сукането и за твърдата храна. Последните пъти като му правих овесени ядки хапна доста като количество и явно го засища, тогава имах на няколко пъти заместени хранения но единични случаи. Започнах да му правя и зеленчукови кюфтенца и плодови бисквитки и също хапва доста.

# 451
  • Мнения: 1 418
А как правиш плодови бисквити?

# 452
  • Мнения: 610
Моето момче и той яде зеленчукови пюрета и плодове и по цял ден иска да суче . Аз не съм за дългото кърмене, но май ще стана 😂.

# 453
  • Мнения: 16 871
Аз не се кефех на кърменето въобще и ми беше все едно, а както сме тръгнали май ще го кърмя до първи клас Joy

# 454
  • Мнения: 288
Аз да споделя за майките на момченца - днес водихме малкия да го забели уролог. Не е толкова страшно, колкото си мислех. Да, малко плака, но повече плаче като му бият ваксина. Имаше и малко кръв. Доктора ми каза, че е много важно сега 10 дни да забелвам и да мажа с Дефламол, за да не зарасне отново. Малкия проплаква като пишка, но по препоръка на доктора пълня ваната и го слагам е нея. Веднага се изпишква и няма проблем. В четвъртък ще го заведа да видим дали съм се спрвила с първоначалното забелване. Зора е днес и утре.... дано съм била полезна Heart

# 455
  • Мнения: X
Ние забелваме вкъщи последователно откакто е на 3 м. Почти сме се справили, съвсем малък участък остана.

# 456
  • Мнения: 16 871
Ние почти се справихме, остана съвсем малко. Отдавна да сме приключили, но откакто се роди действаф аз, едва преди 2-3 месеца пое таткото и нещата потръгнаха.

# 457
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Май и аз ще водя малкия на уролог... уж за белвам, но ефект нулев засега.
Утре ще заместя и закуската с попара, надявам се ще му хареса на малкото. Иска ми се да му давам да пийва чайчета през есента и зимата, някоя от вас запозната ли е дали може да се дават?

# 458
  • София
  • Мнения: 10 642
Май и аз ще водя малкия на уролог... уж за белвам, но ефект нулев засега.
Утре ще заместя и закуската с попара, надявам се ще му хареса на малкото. Иска ми се да му давам да пийва чайчета през есента и зимата, някоя от вас запозната ли е дали може да се дават?
Разбира се, че може. От 2-ри месец му давах на моя младеж чай Бебезан.

# 459
  • Мнения: 366
А как правиш плодови бисквити?

Настъргвам една по-малка ябълка, намачквам половин банан, добавям около две супени лъжици оризово брашно на око, обърквам всичко, правя на малко топчета и притискам, за да станат по-плоски и удобни за хващане. Пека върху хартия за готвене около 15 мин., не трябва да се запичат. Вътре остават много меки, почти сурови, само брашното трябва да се стегне.

# 460
  • Мнения: 1 406
А как правиш плодови бисквити?

Аз правя с овесени ядки и ръжено брашно ( но сега взех ръжено-пшенично) 1:1, пасиран плод,(ябълка, банан, круша, каквото имаш) малко олио и вода. Правя лепкаво тесто и с лъжица оформям пръчици. Пека върху хартия на 180 градуса до златисто. Само дето ги препичам понякога и стават твърди. Но пък младежа много им се радва и твърди - чеше здраво венците. Днес не ми се хвърляха (макар че и аз си ги хрупам) и ги накиснах във водата, в която варих крушите. Е младежа отказа да ги яде така, но девойката голямо мазане направи и омете всичко.
Аз ги цопнах малко в дълбокото, но вкарах рязко глутена... Ходихме на гости и там бебето яде кус кус, та и моите опитаха и то не една две лъжички, ами завидно количество, че питаха и за още. После реших че ще им дам и коричка хляб...Вече 10 дни от както давам глутен ( през ден). Засега няма реакция, мисля че мога да го считам за въведен.

Иначе зеленчуците ми куцат все още, че наблягам основно на сезонните плодове. Динята и пъпеша са хит. Намерих пресен корен пащърнак - ами аз и ММ много го харесахме, но децата такова мръщене и плюене не бяха правили. Морковът даже не ми го бутнаха...тези дни пак ще го предлагам.

Мама мече, дали е рано да пусна щипка канела в бисквитките? Стават на 7 м утре... Вече месец захранвам.

# 461
  • Мнения: 366
А как правиш плодови бисквити?

Аз правя с овесени ядки и ръжено брашно ( но сега взех ръжено-пшенично) 1:1, пасиран плод,(ябълка, банан, круша, каквото имаш) малко олио и вода. Правя лепкаво тесто и с лъжица оформям пръчици. Пека върху хартия на 180 градуса до златисто. Само дето ги препичам понякога и стават твърди. Но пък младежа много им се радва и твърди - чеше здраво венците. Днес не ми се хвърляха (макар че и аз си ги хрупам) и ги накиснах във водата, в която варих крушите. Е младежа отказа да ги яде така, но девойката голямо мазане направи и омете всичко.
Аз ги цопнах малко в дълбокото, но вкарах рязко глутена... Ходихме на гости и там бебето яде кус кус, та и моите опитаха и то не една две лъжички, ами завидно количество, че питаха и за още. После реших че ще им дам и коричка хляб...Вече 10 дни от както давам глутен ( през ден). Засега няма реакция, мисля че мога да го считам за въведен.

Иначе зеленчуците ми куцат все още, че наблягам основно на сезонните плодове. Динята и пъпеша са хит. Намерих пресен корен пащърнак - ами аз и ММ много го харесахме, но децата такова мръщене и плюене не бяха правили. Морковът даже не ми го бутнаха...тези дни пак ще го предлагам.

Мама мече, дали е рано да пусна щипка канела в бисквитките? Стават на 7 м утре... Вече месец захранвам.

При въведени зърнени правя и аз вариант плодови бисквитки - накисвам овесени/ръжени/ечемичени ядки във вода, смесвам с настъргана ябълка и банан, съвсем малко брашно и пак пека на сплескани кюфтенца. За подправките точно си гледах наскоро дневника от баткото - в третия месец от началото на захранването съм давала магданоз (в супа), розмарин и канела. Мисля че няма проблем да добавиш малко канела в бисквитките само за вкус. Спомням си, че баткото не беше много очарован - свикнали са все още на по-прости вкусове и подправки като че ли им идват по-силни, но не пречи да пробваш, може да им хареса.

# 462
  • Мнения: 140
Мами,вашите бебоци седят ли вече самостоятелно?
Моят бебо още не може,държа го да седи,но той почти веднага се килва настрани или напред.

# 463
  • Мнения: 353
И при нашата беба е така. Полита на една страна и бърза да грабне някоя играчка едновременно 😊

# 464
  • Мнения: 1 418
Нашата седи сама, естедтвено не сяда сама хващам я за ръце и тя се надига.Иначе я облягам на възглавница , а тя си се отлепя от нея играе подпира се на ръце и като се умори се обляга пак.На длани се надига като е по корем , но не пълзи и не се обръща ....само на страни и понякога като се пресяга за играчка се захлупва на корем и плаче....

Общи условия

Активация на акаунт