Кюретаж и забременяване след това - тема 79

  • 56 539
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 828
Здравейте,за съжаление пак се връщам в темичката ви - втори мисед в рамките на годината.В 9 г.с. съм, а ембриона отговаря на 7 г.с.+5. Само да кажа,че няма начин за сбъркани седмици и т.н.- инвитро съм. Днес отивам за второ мнение и след това - аборт. Предния път миседа беше в 10 г.с. и затова правиха кюретаж.Сега поради ранния срок ми предлагат медикаментозен аборт.Моля ако някоя е минала през такъв да ми даде малки повече информация- как протича,много ли се кърви,болки? Вероятно е различно за всеки,на мен чуденката ми е дали да влизам в болница за три дни или да си продължавам с ежедневните дейности.Гинеколожката ми не изключи варианта да направя аборта вкъщи,но се притеснява да не изкървя много.Защото съм и с втори сак - изчезващ близнак,който не стигна дори до пулс.Какво мислите?

# 61
  • Мнения: 9 196
Медикаментозния е много по-лек за организма. Взех хапчето, след 5 минути започнаха леки спазми и след половин час всичко беше приключило. Кървене - като обилна менструация, нищо страшно, освен това, което излиза - аз бях в 10та, като го правих.
Взех си болничен един ден, за всеки случай, ако стане кръвоизлив, мъжа ми също - да не стоя сама с детето. Но не стана. На другия ден си бях на работа.

Няма упойки, отваряне, стъргане, както, когато ме кюртираха.

# 62
  • Мнения: 828
Благодаря, salsisha, май и аз така ще правя. Ти за кое хапче имаш предвид-те не са ли няколко? След първото май не би трябвало нищо да усещам.

# 63
  • Мнения: 9 196
Само едно ми дадоха - мизопризол май беше, това, което предизвиква контракциите. От първото, което блокира прогестерона беше ненужно, защото беше мисед - мъртъв плод, а и кървене беше започнало от самосебе си.

Не знам от първото дали се усеща нещо, то би трябвало да накара шийката да омеква и лигавицата да се лющи, може би нещо като ПМС да се усеща и да почнеш да зацапваш.

# 64
  • Мнения: 828
Е да,ама аз слагам утрогестан,т.е.има наличие на прогестерон.Вероятно ще има първо хапче.Май ще взема първото и за второто ще си взема отпуск за всеки случай.Дано се изчистя изцяло.А после колко време се чака преди следващ опит? След кюретажа чаках 6 месеца да се възстанови лигавицата,сега би трябвало да е по-кратко изчакването?

# 65
  • Мнения: 150
Моя медикаментозен аборт беше с прием на 2 хапчета (не помня какви) - 2-то го пих по спомен 2 дни след 1-то. Бяха ме предупредили да взема обезболяващи, но не бях готова за такива болки. Съветвам те да пиеш обезболяващи преди да пиеш хапчето, а не като мен - след това. Да има време да подействат. Кървенето беше като обилен цикъл. След това ми дойде на 41-ви ден.

# 66
  • Мнения: 9 196
И аз слагах утрогестан, но все пак то си беше тръгнала работата, ако нямаш зацапване, сигурно ще ти дадат и първото. И обезболяващи ми бяха дали 1 торба, но не се наложи изобщо. Не се е налагало чакане за опити след това, но така или иначе няма да стане веднага, все пак втори месец си, трябва да влезе в час тялото.

# 67
  • Мнения: 936
Здравейте,за съжаление пак се връщам в темичката ви - втори мисед в рамките на годината.В 9 г.с. съм, а ембриона отговаря на 7 г.с.+5. Само да кажа,че няма начин за сбъркани седмици и т.н.- инвитро съм. Днес отивам за второ мнение и след това - аборт. Предния път миседа беше в 10 г.с. и затова правиха кюретаж.Сега поради ранния срок ми предлагат медикаментозен аборт.Моля ако някоя е минала през такъв да ми даде малки повече информация- как протича,много ли се кърви,болки? Вероятно е различно за всеки,на мен чуденката ми е дали да влизам в болница за три дни или да си продължавам с ежедневните дейности.Гинеколожката ми не изключи варианта да направя аборта вкъщи,но се притеснява да не изкървя много.Защото съм и с втори сак - изчезващ близнак,който не стигна дори до пулс.Какво мислите?
Много съжалявам за случилото се,и аз го преживях Януари месец,на мен ми казаха,че след 6г.с не е редно да се прави с хапчета,защото може да не се изчисти хубаво.Моя аборт беше с пълна упойка,за много кратко време,постоях 3 дни в болницата,така останах сама с мислите и болката си и далеч от погледите на близките си(имах нужда от това).
Прецени за себе си как е по-добре,стискам палци другия път да успееш!

# 68
  • Мнения: 828
Аз също предпочитам кюретаж,но ще ми е втори за 7-8 месеца,а все пак си е ново отваряне на шийката,стъргане и т.н.Страх ме е от дългосрочните последици-все пак скоро след това планирам пак опит. Не ми казаха категорично НЕ, все пак 7-8 гс не е много напреднала бременност и има голям шанс за изчистване.Единствения проблем е,че имам два сака, които трябва да излязат и затова предположиха,че може и да не се изчистя и ще ме доизчистят с вакуум.Чета всякакви чудесии в интернет - болки,припадъци, кръвоизливи...май започвам да клоня към болницата Sad а хич не ми се стои там три дни,кошмар....

# 69
  • Мнения: 936
Аз лично бих избрала да съм в болницата,все пак си при лекари,на мен и антибиотици ми даваха през трите дни.

# 70
  • Мнения: 9 196
sladur4e7 е обърнала внимание на един важен момент - зависи ти как ще се чувстваш по-добре. За някои е по-добре самостоятелно, в къщи, аз например не понасям болници. Но за друг ще е по-щадящо психически да не виждат, буквално, целия процес. Направи го така, както го усещаш.

# 71
  • Мнения: 3 033
В края на 8-ма г.с. - мисед, без всякакви медикаменти, по препоръка на именита лекарка от голяма болница.

# 72
  • Мнения: 828
sladur4e7 е обърнала внимание на един важен момент - зависи ти как ще се чувстваш по-добре.
Точно там е проблемът-няма достатъчно инфо,за да преценя как ще ми е по-добре.Аз предпочитам вкъщи,но се страхувам от болката - чета в нета за някакви зверски болки та чак припадъци, както и да не получа кръвоизлив без да мога да реагирам.За кръвоизлива трябва да съм в болница ама докато усетя и стигна до там,може да стане страшно.

# 73
  • Мнения: 9 196
Едва ли, особено в тази ранна седмица ... Преувеличават, според мен. Или е ставало въпрос за жив зародиш. Защото миседа е взел-дал, процеса е започнал. Няма как да има болка по-силна от тази, когато изхвърляш по-голям съсирек при менструация. И все пак е хубаво да не си сама, когато вземеш таблетките, чисто психически е друго, като има някой наоколо.

# 74
  • Мнения: 5 134
bella-li, много съжалявам. Имам един спонтанен аборт у дома без упойка и лекарства и един в болница, с вакуум, отново без никаква упойка. Второто беше много по-щадящо, физически и психически. И след двата забременях успешно точно на 3 месец след това. Бъди силна и кураж. Опитай се да не четеш много в Интернет, и аз бях попаднала на много гадни истории.

Общи условия

Активация на акаунт