Самотни майки в Германия

  • 4 739
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13

здравейте, отскоро се регистрирах и прочетох много теми и разбрах,че от тук мога да поискам съвет или информация.Аз съм бременна и ноември месец чакам бебока също така живея в Германия. Някой знае ли как седят нещата за самотните майки, в смисъл към коя институция мога да се обърна за помощ, или каквато и да е друга информация ще ми е полезна. 

# 1
  • Мнения: 5 262
Geri a.d. самотните майки не са някакъв вид полезно изкопаемо, което го дондуркат само защото е майка . Т.е. всичко, което важи и за другите майки, като в същия източник на информация пише, ако си самотна майка дали нямаш нещо допълнително ... като например няколко дни повече болнични за дете ...
Ама някой специално да ходи да те подпомага само под този предтекст не вярвам да намериш.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Обърни се към Caritas, Diakonie или някоя друга подобна организация, там ще ти кажат дали ти се полага някаква финансова помощ и в какъв размер.

Отделно сигурно и в твоя град има групи за самотни майки, които се събират примерно веднъж в месеца.

# 3
  • Мнения: 5 262

Тези не се занимават със самотни майки , а с нуждаещи се. Самотните майки сами по себе си не са  кой знае каква трагедия. Имам няколко приятелки , които сами си гледат децата , ходят на работа и си живеят съвсем нормално, без някакви организации за нуждаещи се да им дават маса и стол.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
бащата ще има ли род. права?

имам приятелка самотна майка и от нея знам, че бащата плаща определена сума на месец и дете (тя има 3  Whistling) и тя направи така, че плащанията минават през Jugendamt. ако бащата не плати и Jugendamt се разправя с него, а не тя.
също знам, че е aufgestockt от АА. тя работи, но явно е под минимума като се сметнат и децата и й додават пари до минимума. но всеки месец се преизчислява, зависимост колко има вписано във фиша  Crazy
също през ваканцията, когато праща децата на betreuung кандидатства за финансиране, защото тя работи и няма как да ги гледа, та й поемат част или цялата сума.

мисля има предимство при прием в ясла и ДГ, както и хорт, но може би не навсякъде е така, трябва да попиташ. поне при нас е така.

също можеш да попиташ в Versorgungsamt или при АА какво още ти се полага.
мисля, че подобни съвети дават и каритас и диакони, т.е. да получиш там правен съвет.

евентуално и hebamme-то ти може да знае, ако имаш я попитай.

леко раждане и успех. Hug

# 5
  • Мнения: 5 262
Това не е подпомагане. Това са си разпоредби на общината. Няма да се учудя ако във всяка община е различно.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Самотна не значи нуждаеща се само ако майката изкарва добри пари и ѝ стигат да си покрие нуждите

Аз лично мразя когато някой виси на врата на държавата и мисли че държавата им е длъжна. Но една самотна майка на практика не може да работи на пълно работно време, значи и заплатата ѝ накрая няма да е кой знае какво, та от тази гледна точка най-вероятно да има нужда от помощ

https://www.netmoms.de/magazin/familie/alleinerziehende/rechte-u … alleinerziehende/

https://wir-sind-alleinerziehend.de/finanzielle-hilfe/

# 7
  • Мнения: 5 262
Аз не говоря за предвидените неща. За тях доколкото до тук се разбра е помислено . Дали са повече дни болнички или е по-дълго майчинство, дали данъчните  ... регулирано е със закона.
Ако не може да се оправи според закона, който е предвидил самотните майки, то тогава е нуждаеща се самотна майка и тогава са други правилата. Но една самотна майка не е автоматично нуждаеща се .

Според мен още като си подава документите за различните служби ще си има опция за избиране дали е самотна и ще и пресметнат .

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това не е подпомагане. Това са си разпоредби на общината. Няма да се учудя ако във всяка община е различно.


жената пита към кого да се обърне за помощ.

aufstocken от АА определено не е на общинско ниво  Wink

# 9
  • Мнения: 5 262
Ами не е казала на кое основание иска да и се помага. Споменава само , че е самотна майка. Това не е основание.
Ако каже че има проблеми с бащата, няма пари, няма жилище, няма място в яслата за да се върне на работа , иска да си се върне в бг , но няма пари за билет ... ако си каже проблема ще си помислим кой може да и помогне, но да не знаем за какво има да и се помага ... и да и даваме акъл????

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Това ми звучи като " мами, живеещи в Германия, дайте акъл как да точа държавни пари от където може под предлога, че съм самотна майка". Да извинява авторката ама точно в този дух го е написала.

Сестра ми живее в Германия, сама си гледа детето, засега и издръжка не получава от бащата, защото разводът им не е приключил. Помощи не получава, работи обикновена работа за обикновена заплата.

Общи условия

Активация на акаунт