198-мо жарко НЕМСКО лято

  • 58 084
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7 055
Аз също ползвам бутеркексе, ползвала съм също бисквити на Юлкер от турските магазини. Не са лоши и те.

# 391
# 392
  • Мнения: 1 466
Аз си поръчвам от български онлайн магазин бисквити Закуска и с тях става много хубава торта! Simple Smile https://www.pobeda.bg/bg/biskviti/biskviti-zakuska/

# 393
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз скоро правих с бутеркексе и яйчен крем и детето окупира цялата порция и не даваше на никой друг да яде  Joy
те омекват по-бързо от закуската и са идеални за бърз десерт.

вчера ги правих на пластове с кисело мляко.

аз взимам пълнозърнестите.

# 394
  • Мнения: X
Бисквитена торта не съм яла от дете, но май не я обичах, че нали с нишесте се правеше. Обикновени бисквити хапвах с масло и сол отгоре. Laughing Иначе тук не се сещам за такива сухи и твърди бисквити като обикновените. Thinking Ето тези на DM много ми приличат на вид на обикновени бисквити, но не съм ги опитвала. Съставките им също са съвсем ОК (да не повярва човек при всичките палмови масла и маргарини, които бутат навсякъде ooooh!).

Baby*, аз напълно ти вярвам. Но много хора си живеят в розов балон, който няма спукване, освен ако пряко не ги засегне нещо. Мои близки също. В този ред на мисли не мога да проумея как има родители, които пускат 6-7-8-9-10 годишни деца да щъкат сами при нас на фона на всичките криминални новини в последните години. Rolling Eyes През селото ни минава Bundesstraße и колко му е да спре някой и да натовари някое дете. В някои часове от деня няма живо пиле по улиците. Сигурно съм параноична за някои, но аз не бих си го простила, ако се случи нещо на детето, което съм можела да предотвратя... В детската градина на детето все още не заключват вратите. Отварят се на всеки и по всяко време. Точно срещу гарата е. Но хората си живеят с представата за Германия от преди 15-20 години и това си е.

# 395
  • Немция
  • Мнения: 6 875
А на мен ми се иска моят 9-годишен син да щъка свободно поне наблизо до нас(не живеем в къща, тоест пътя до улицата е по-дълъг), не искам да израства като цвете в саксия, но той не желае. Около нас често засичаме свободно движещи се в групички деца, но обикновено са заедно, не сами и обикновено обикалят из квартала. Повечето от тях са чужденчета, както и деца от родители с по-ниско образование(много от тях ги познавам поне бегло). Разбира се, не всички са от този кюп, да не бъда разбрана погрешно. Познавам майки, които разказват как децата им напират да излизат навън с други деца и "нищо" не може да ги спре. Едва успели да напишат домашните, се изстрелвали навън.

И нещо прясно от вчера- една майка ни разпрати съобщение, че няколко деца , които се прибират заедно от у-ще, са били спрени и заговорени от един моторист, който не си е свалил каската, не са успели да го видят добре. Когато го попитали кой е той, мотористът тръгнал напред и спрял пред друга групичка деца, като побъбрил и с тях. За съжаление децата не са разбрали какъв е номера на мотора.

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 11:17 от Бибит

# 396
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Миналата година и при нас имаше разпратен имейл за мъж, който заговарял децата след училище. А това за колата и да натовари дете и аз си го представям, нищо че живеем на оживено място, близо до голяма улица. Аз още си изпращам моят третокласник до кръстовището. И понеже се прибираме по едно и също време, го и чакам там следобед. Детето другата седмица ще слага шини. Трябва да ги носи по 15 часа в денонощие. След училище ги слага и ще спи с тях. Да видим дали ще ни се получат нещата. За сега мерака е голям. Избра си с динозавър отгоре и акула за долните. Цената леко ме шокира 1170 евро за цялото лечение. Добре че касата ще плати. Представям си цената на брекетите ако не успеем с шините...

# 397
  • Мнения: X
Бибит, то и моето не иска да ходи само (без да съм му казвала за моите страхове). И аз не искам да расте в саксия, но мен лично положението със сигурността много ме тревожи. Ще видим как ще намерим баланс в бъдеще. Уффф. Наскоро в съседно село двама тийнейджъра от сещате се кое вероизповедание бяха душили две 12-13 годишни момиченца посред бял ден. Единият само стоял и гледал, де, насърчавайки другаря си и плюейки по децата Sick. Та такива неща се случват. Криминалните сводки са пълни с подобни новини. Май за момента се радвам, че детето не иска да ходи само. Embarassed

# 398
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Проблем е, когато са в пубертетска възраст и вече се движат сами, и трябва сами да взимат правилното решение. Но няма как- порастват и ще дойде момента да са самостоятелни, което не значи, че и мен не ме човъркат мисли за сигурността. Simple Smile
Във възрастта на грундшуле-то е хубаво да се прибират сами, но да са в група. Това е, че някой път се налага и съвсем сами да се прибират(приятелчето да е болно и прочие).

PeaPink, не съм наясно как е с брекетите, но не са ли и те на принципа, като с шините- при определен процент изкривяване разходите за тях да се поемат от касата? Бих се радвала да се включи майка с такъв опит. Simple Smile Успех с шините- дано да са му удобни и да ги носи с удоволствие!

# 399
  • Мнения: 9 361

В този ред на мисли не мога да проумея как има родители, които пускат 6-7-8-9-10 годишни деца да щъкат сами при нас на фона на всичките криминални новини в последните години. Rolling Eyes

Синьо,
някои хора просто нямат друг избор. Излизам в 6.45 прибирам се в 17.00 ч. Кога да го водя и прибирам детето?Трябва сам.  Другият вариант безработна или чистачка вече го играх.  Не искам повече.

# 400
  • Мнения: X
Deni-meni, да, има и такъв момент. Sad Твоето дете не е ли на занималня в такъв случай? При нас занималнята е от 07:00 до 17:00 и познати родители успяват да водят и взимат децата. Виж след 4-ти клас в нашето село всички са принудени да пускат децата сами, защото училищата от 5-ти клас са в съседни населени места и всички деца пътуват.
Ходене и прибиране от училище в групичка е ОК за мен. Бих го пуснала моето така, но няма нито едно дете в нашата посока. Sad Т.е. има, но не съвсем от нашата улица и не от неговия клас, а те класовете са с различна програма (и сутрин започват по различно време ooooh!).

И при моето дете ще се наложи зъбна корекция най-вероятно. Има кръстосана захапка засега. Confused Чакаме да смени още някой зъб и действаме. Засега е сменил само 6, като 4 от тях още растат.

# 401
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Бибит, благодаря! И аз не съм запозната с тези зъбни корекции. Абсолютно нова материя ми е. Синьо, моето има само 6 постоянни и два паднали, но нови още няма. Още преди година обаче се виждаше, че устата му е прекалено мъничка за новите зъбаци и единият долен просто нямаше къде да се намести, и поникна по-назад.

# 402
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Бихте ли ми препоръчали изпитан сайт за професионални продукти за коси ,конкретно бои за коса с голямо разнообразие.Намирам един с много ограничен избор Confused.

# 403
  • Мнения: X
Бихте ли ми препоръчали изпитан сайт за професионални продукти за коси ,конкретно бои за коса с голямо разнообразие.Намирам един с много ограничен избор Confused.

Hagel. Купувала съм и от техен физически магазин в Хамбург, и онлайн. Много голям асортимент.

https://m.hagel-shop.de
 

# 404
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Супер ,много благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт