198-мо жарко НЕМСКО лято

  • 58 365
  • 736
  •   1
Отговори
# 450
  • Немция
  • Мнения: 6 952
Папурче, не съм търсила активно, но изкуствени елхи има по големите мебелни магазини. Тези, които изглеждат висококачествени и почти като истински, са скъпи, но пък правиш инвестиция за следващи години.

Inspired-by-life, не съм засичала у-ща с паралелки по изобр. изкуство в наш български стил. Ето, тези дни бяхме на деня на отворените врати в класическа гимназия, която в петък предлага последните 2 часа профилиране в различни области, вкл. и рисуване. Имат хубаво голямо ателие на покрива на гимназията, там желаещите могат да се развихрят, но чак толкова както в Бг няма да се набляга на изобр. изкуство.
Не бих препоръчала да се местите , когато детето е в 4-ти клас. Незнанието на немския ще дръпне детето назад, а в Немско след 4-ти клас се решава в кое у-ще отива то, разпределението става именно тогава, а не след 7-ми като в БГ. Препоръчвам да се почва още отсега активно с немския, за да му е по-лесно на детето и адаптацията да е по-безболезнена.

Съни кис, аз правих днес меденки, но от по-меко тесто, за да не станат твърди като чук. Топнах ги наполовина в шокол.глазура и така даже станаха симпатични на вид. Ще раздавам утре от тях, иначе за децата ги правя обикновено без шоколад.

# 451
  • Мнения: X
Папурче, виж в Реал има изгодни, но не знам какво им е качеството.

https://www.real.de/product/310581198/

# 452
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Аз търся изкуствена елха към 1.50 м, но на изгодна цена. Обаче идея нямам къде да я намеря. За Коледа сме си в Бг и не купувам елха за тук. Сега ще идват приятели,които ще бъдат в моята къща 10 дни. Искам да заварят елхата + украсите в хола и да се изкефят. Ще се засечем с тях вкъщи след празниците
amazon.de

# 453
  • Германия
  • Мнения: 3 460
Има хубави изкуствени елхи и в OBI

Ние в неделя за първи път пекохме Plätzchen - Lebkuchen и Zimtsterne - и станаха много вкусни!! Уикенда сигурно пак ще печем някакви, но още не сме решили какви

# 454
  • Берлин
  • Мнения: 4 611
Благодаря. Утре и други ден са ми писменият и устният изпит (telc C1) и след това запразнявам Wink

# 455
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 865
И в лидъл имаше изкуствени.

# 456
  • Мнения: 11 329
Ние имаме традиция в печенето на сладки, откакто голямата ми дъщеря стана на 3 г. Обичайно кухнята приличаше на последствия от падането на бомба като имате предвид, че 3 природни бедствия си играеха с брашно, захар, масло, яйца и купища подправки.
От няколко години насам дъщеря ми води парада и разпределя кой от тримата какво ще прави, аз само трябва да осигуря продуктите.
Тази година заради моите ангажименти закъсняхме, но този уикенд ще е отново у нас Weihnachtsbäckerei.
Обичайно правим няколко вида - Vanillekipferl, Nougatkipferl, Spritzgebäck и джинджифилови курабийки. Понякога правят и кокосови макрони и още няколко други вида, стига да им се играе.
Доколкото знам, тази година са избрали нови рецепти и ще изненадват баща си.
Ах, да и вече не пада бомба из кухнята - оставят всичко подредено и почистено след себе си. Доживях!

Изкуствени елхи се намират на много места, но са малко качествените. Аз лично съм много щастлива, че моя мъж е купил навремето *преди да се запознаем, една голяма изкуствена елха около 180 см е и от време на време само я минавам с въздух под налягане на терасата и я пръскам със горски спрей. Докарва го като истинска елха.

# 457
  • Мнения: X
Утре и други ден са ми писменият и устният изпит (telc C1) и след това запразнявам Wink

Аз скоро съм на В2 и после почвам С1 и вайтърбилдунг. Аман от учене, но май и не ми се работи. Joy

Никакви сладки не пека и не купувам нищо сладко. То накъдето се обърнеш, все захар в тази Германия.

# 458
  • Мнения: 64
Хубави коледни елхи имат в Икеа, кичести и "дългокосмести". Дали са изгодни обаче, не мога да кажа.

# 459
  • Мнения: X
Аз си взех два метра чудно борче за 20 евро от Кремер. Не искам пластмаси.

# 460
  • Мнения: 1 150
Добро утро, момичета!
От няколко дни чета темите, но аз ли н е можах да се ориентирам или просто не е обсъждано не зная. Предстои ни местене в Германия. Синът ми е 7 клас. По стечение на обстоятелствата се налага това да се случи по средата на учебната година, февруари месец. Можете ли да ми кажете, как стои въпроса с записването на ученици, които не говорят езика? И изобщо дали приемат нови ученици по вредата на учебната година? Той е с дислексия, което затруднява нещата според мен. Благодаря ви предварително Simple Smile

# 461
  • Мнения: X
Това, че детето е с дислексия (  Legastenie) не е проблем,  тук имат опит и разбиране към това. Проблемът е незнаенето на немски и високият клас. Тоест, детето ще бъде записано веднага в училище,  но в какво училище и в какъв клас е въпрос. Запознайте се спешно, веднага и в подробности с немската образователна система,  за да разберете какво чака детето ви при преместване тук. Освен информацията на първа страница на тази тема,  вижте и групата във ФБ " Българи с деца в училищна възраст в Германия ".

# 462
  • Мнения: 1 150
Сбъдваща мечти, благодаря ви!

# 463
  • Пловдив
  • Мнения: 1 314
Преди години бях в същото положение, когато дъщеря ми трябваше да бъде в седми клас имахме възможност да дойдем в Германия. Предпочетох, а и се наложи да ѝ причиня двоен стрес: да кандидатства в българска езикова гимназия, да учи две години немски и после да доучва в немска гимназия. В нашият случай идването в 9-ти клас се оказа по-удачен вариант от идването в 7-ми. Ако обаче целта ви е главно справянето с обучителните трудности заради дислексията имате други варианти. Набележете си училища и търсете директен контакт с тях.

# 464
  • Мнения: 371
Здравейте, включвам се пак с въпрос. Два ни ще ползвам болничен, трябва ли още утре да го занеса или може в понеделник? Ще питам и шефката ми утре сутрин, но ако каже донеси го, трябва да подсигуря транспорт още тази вечер...
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт