Мечта за дете или чувство за дълг

  • 14 546
  • 232
  •   1
Отговори
# 180
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
А това,което ти казваш е направо абсурд!Да си вземе отпуска,защото тя е болничен?Сериозно ли!?Кажи ми,че се шегуваш.

Хич не се шегувам, обикновено е с мотива "Е без друго аз съм си вкъщи, тъкмо и той да си почине"  Grinning
Също всеки уикенд се ходи при неговите родители в близко разположено село, въпреки че не й е приятно, не й се стои там и всеки понеделник се мрънка колко гадно било. Ама да не отиде с него ?!?
Абсурд! Те са семейство  Laughing

# 181
  • Мнения: 5 059
А това,което ти казваш е направо абсурд!Да си вземе отпуска,защото тя е болничен?Сериозно ли!?Кажи ми,че се шегуваш.

Хич не се шегувам, обикновено е с мотива "Е без друго аз съм си вкъщи, тъкмо и той да си почине"  Grinning
Също всеки уикенд се ходи при неговите родители в близко разположено село, въпреки че не й е приятно, не й се стои там и всеки понеделник се мрънка колко гадно било. Ама да не отиде с него ?!?
Абсурд! Те са семейство  Laughing


Същите приказки слушам и аз .Все едно по учебник са ги учили....
Нали сме семейство-аз ще направя компромис,друг път той,важното е да сме заедно.
И това за елементарни неща като хобита,излизания с приятели и тн.Все неща,за които аз лично не виждам смисъл който и да е да прави компромис всеки път,само и само да са заедно.
Много далечно ми е това мислене.

# 182
  • Мнения: 9 532
прясно семейство ли са? щото и аз съм виждала такива, но с времето им минава Wink

# 183
  • Мнения: 5 059
прясно семейство ли са? щото и аз съм виждала такива, но с времето им минава Wink

Тези за които аз говоря са 6 години вече заедно.За мен това не е прясно Simple Smile

# 184
  • Мнения: 2 560
Аз пък имам позната, която при всеки почивен ден на гаджето си си вземаше болничен. Не са отскоро заедно, но тя е  обсебваща като лепка. Зора не е да прекарват време заедно,  а по- скоро ной да не прекарва време без нея. Безумно го ревнува и от приятели му. 

# 185
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
прясно семейство ли са? щото и аз съм виждала такива, но с времето им минава Wink

Тези за които аз говоря са 6 години вече заедно.За мен това не е прясно Simple Smile

И моите са заедно от толкоз някъде .. поне 7-8 години.
А то и да им мине някой ден, желаещите да излизат с тях самосиндикално ще клонят към 0 безкрайност.
Все пак, за да е нон стоп с него, някогашните приятелки отдавна са в графа "Девета глуха", освен ако не желаят да си излизат тримата  Mr. Green

# 186
  • Мнения: 5 059
прясно семейство ли са? щото и аз съм виждала такива, но с времето им минава Wink

Тези за които аз говоря са 6 години вече заедно.За мен това не е прясно Simple Smile

И моите са заедно от толкоз някъде .. поне 7-8 години.
А то и да им мине някой ден, желаещите да излизат с тях самосиндикално ще клонят към 0 безкрайност.
Все пак, за да е нон стоп с него, някогашните приятелки отдавна са в графа "Девета глуха", освен ако не желаят да си излизат тримата  Mr. Green

Някои умишлено точно това правят.Създават си свое мини общество,затварят се в един голям сапунен балон и се стремят някой да не им го пукне случайно.
Преди месец-два ми се оплака един приятел(той е брат на мъжа на друга приятелка),че заради нея са загърбили всичките им родини по бащина линия.А пък аз мога да кажа,че откакто тя е с него всичките и стари приятели минахме не на заден план,а направо ни изрита от живота си.Приятелства продължили по 25 години....
Явно е взаимно и не е заради другия,а просто така им харесва на някои хора.

# 187
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Много офф топик стана, ама се чудя на такива хора - ако един ден, не дай Боже, останат сами.. как ще продължат да функционират ? Нито се познават без този човек, нито имат някой останал приятел/познат и т.н.

# 188
  • Мнения: 1 731
Вие май си живеете във вашия свят. Ами ако ви кажа, че 80% от мъжете ще са нацупени цяла седмица, ако им оставите децата за цяла вечер и излезете с приятелки? Отделно - давам за пример баща ми - наистина ми излиза през носа неговото гледане на децата. Глези ги до припадък, не спазва нищо, което съм му казала, че даже почна да ме лъже голямата като са били заедно ( спести си, че е яла сладолед и аз щях да я сложа да спи, защото си мисля че е вечеряла). И на майка ми ги оставям много, и на свекървата когато мога, защото съм човек, който не издържа само вкъщи. Но всичко това не е безплатно - ами безкрайните часове турски сериали? Опитвам се да обясня на майка ми, че са ужасно вредни за децата, но не мога да влияя на други хора как ги гледат. И все пак съм й безкрайно благодарна, че ми помага много. Въпреки всичките си здравословни проблеми. 
Та според мен прекалено се гледа от единия ъгъл на нещата. Аз се обзалагам, че приятелката ти или няма нужда да ходи сама с други хора някъде, или й пилят на главата или разправиите й са повече накрая от кефа. Ама как са го обясниш това на някой, който няма същите ангажименти?

# 189
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Ами много лошо за тях, ако са нацупени щото жената е решила, че и тя е човек и има нужда една вечер да вземе въздух. Такива екземпляри не са мъже, а нищожества и една умна жена или не би ги търпяла или би ги поставила на мястото им както тя си знае.

Ще каже човек, че сама ги прави тия деца...

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 16:41 от HighSpeed

# 190
  • Мнения: 275
@Rally7777
На финала ТЕМАТИЧНО да те успокоя авторке. И аз съм точно като теб
"На 33години съм.От 1 година с мъжа ми правим опити за бебе,не бих казала че ми е мечта или биологичен инстинкт,а по-скоро чувство за дълг,желание за продължаване на поколението.Чета как се вълнувате и се питам има ли настоящи или бъдещи майки ,които са развили майчин инстинкт и обич по време и след бремеността?"
Чета себе си. И за финал- видях Heart на бебето си и ми стана мило. Не съм се разчувствала излишно, даже теглих една майна на една с количка която мина почти през кракът ми. Simple Smile има майки и майки. Не се тревожи всичко което чувстваш е нормално. Не трябва да считаш за необходимо да се радваш или да вземеш на ръце бебе само защото другите го правят. Ние хората сме различни. Затова света е шарен ! Wink

# 191
  • Мнения: 21
Толкова много сродни души,намирам себе си във всеки един ваш пост и усешането е страхотно!Не съм сама и е чудесно ,че толкова много дами сте споделили мнение.Бг мама е място за всички и всякакви теми от отверки и ремонти до бебета и това го прави супер-колоритен Simple Smile ,социален и забавен.Вярвам,че занапред ще среща и приятели тук.Иначе опитите за бебе при мен продължават,но през това време си живея живота и се готвя за почивка .Мина точно една година,ако е рекъл Господ скоро ще стане.Мисля си,че бебета се правят с любов и спокойствие,но  при мен има доста стрес от работата и трудно се отпускам в секса,най-вероятно това също е фактор.

# 192
  • Мнения: 18 562
 Така и така се отклонихме много,да си споделя. Имам един приятел от години се познаваме. Прекарахме си тийнейджърството заедно в една компания. Бяхме все заедно. По всички важни поводи. Изключителна близки. Не съм го виждала от повече от 3 години. Въпреки, че живее супер близо. И не е като да не можем да се видим. Откакто се ожени забрави за нас, неговата компания и изобщо не се виждаме. По-странното е,че и с момчетата от компанията,които му бяха много близки също не се вижда. Той дори почти не се прибира в родното си място. Много ми беше странно това. Не знам защо така се получи. Но мисля,че всичко идва от жена му.
Явно си има такива хора. Самодостатъчни са си. Обсебват те
 Създават си друга среда,като си намерят човека и забравят за другите. За мен обаче това не е много нормално.Дори не ни сподели,че ще се жени от другаде разбрахме,че се е оженил.  Беше ми доста кофти но вече се примирих.
А иначе много ме дразни репликата"вече не си човек-а мама". Като кажа, че мъжа ми извежда детето за да спя ме гледат като гръмнати. Като разберат,че имам по час два отвреме навреме за хобитата си защото майка ми и мъжа ми ми помагат ме гледат все едно съм някаква престъпница. Все едно трябва да съм само и единствено  майка и да забравя за себе си.
Много виновна се чувствах в началото от такива намеци. Сега не ми дреме. Но аз съм отявлен егоист и честно казано слава Богу. Благодарна съм че имам помощ. Но не ми харесва да ми се вменяват вини за това и да ме гледат като изкопаемо. И то защото мъжа ми участва наравно и в домакинснвото и ми помага и за детето. То за туй и не съм спала като съм се омъжвала 😉

# 193
  • Мнения: 4 741
Има си отговорност човека. Не знаеш какво се случва в къщата му.
И ние много места сме посетители с нашите най-близки приятели, но уви в момента почти цялото ни свободно време е отделено в грижи за голямото дете, което за съжаление е със здравословни проблеми. Виждайки себе си, не си позволявам да критикувам кой как и с кого прекарва свободното си време.

# 194
  • Мнения: 9 532
хич не е странно, съвсем си е закономерно даже поведението като на приятеля по-горе. ами може да няма човека време, въпрос на приоритети. и аз не се виждам почти с приятелите от едно време. но и те са така - нямаме време да се обърнем /всички са с по 2-3, че и 4 деца/, някаква луда въртележка ни е завъртяла....виждаме се, когато някой от чужбинските приятели се домъкне и събере тайфата. толкова. а и не чувствам някаква особена нужда или желание да се събираме. всеки си е хванал някакъв негов си път, а времето е отрицателно направо, не стига за нищо. на мен най-важно ми е семейството + да направя нещо за себе си /например да тренирам, да си почина и т.н./. другите неща вече ми идват нагорно. 

Общи условия

Активация на акаунт