Не желая да кърмя

  • 8 361
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 652
Ами не знам от кога си майка ама аз имам 3 кърмени деца и трите са били здрави докато тръгнаха на детска градина. И тогава боледуваха малко и леко. Така че поне за мен това работи.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Днес вече е бременна след инвитро и ще спира кърмата.

Утре ще роди  Wink

# 17
  • Мнения: 1 504
Ами не знам от кога си майка ама аз имам 3 кърмени деца и трите са били здрави докато тръгнаха на детска градина. И тогава боледуваха малко и леко. Така че поне за мен това работи.

Е аз нямам 3 а 2,никога не са докосвали кърма а само и единствено АМ
До Дг са вече,и никога не са боледували.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 579
Днес вече е бременна след инвитро и ще спира кърмата.

Утре ще роди  Wink
Мда, с тази скорост хич няма да се изненадам.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами не знам от кога си майка ама аз имам 3 кърмени деца и трите са били здрави докато тръгнаха на детска градина. И тогава боледуваха малко и леко. Така че поне за мен това работи.

Е аз нямам 3 а 2,никога не са докосвали кърма а само и единствено АМ
До Дг са вече,и никога не са боледували.
То до ДГ много деца не боледуват, т.к. нямат толкова много и за толкова дълго контакт с болни. Интересното идва когато са по цял ден с болни деца - до колко ще им издържи имунитета.

# 20
  • София
  • Мнения: 28 579
При некърмения ми син – доста.

# 21
  • Мнения: 3 652
При кърмените ми деца доста.

# 22
  • София
  • Мнения: 28 579
Ето, за това става въпрос.
Нека не се правим на свекърви и да се бъркаме в чуждите работи.

# 23
  • Мнения: 8 819
натъпчи се с химия и хормони и ето, няма да кърмиш. За всяко желание има измислени 'лекове'. Едно лекуват, друго развалят. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 8 649
Може да позвъните и на националния телефон на Ла Лече Лига и да обсъдите спирането на кърмата след раждането.
Работа на консултантите по кърмене е да дадат информация И за спиране на кърмата веднага след раждането.
Обичайно има два варианта-с хапчета, но все пак може и да се наложи да изцеждате за облекчение, защото не винаги препат да се появи някаква лактация.
С естествени средства-не кърмите и изцеждате малко ако ви се напрегнат гърдите.
Съветвам ви наистина да позвъните на ЛЛЛ телефона, че ви окажат подкрепа и ще ви дадат информация. Няма да ви съдят, тяхната задача е да ви подкрепят във вашия избор.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
АМ се произвежда от преработено краве мляко, кравите и те са облъчени. Wink
И на мен ми е чудно по какви причини една жена просто ей така не иска да кърми, иначе естествено, че има право да не иска и ми е абсолютно все тая кой как храни децата си, но ми е любопитно; но понеже е ясно, че подобен въпрос задължително ще се изтълкува като нахално бъркане в чуждите работи и пропагандиране на кърменето, няма да питам. Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 28 579
Е, в такъв случай логично няма да кажа, че задаваш невъзпитани въпроси.

# 27
  • Мнения: 46 518
Пързалка или не, въпросът е как се спира кърмата, а не за или против кърмене Simple Smile
Скрит текст:
То до ДГ много деца не боледуват, т.к. нямат толкова много и за толкова дълго контакт с болни. Интересното идва когато са по цял ден с болни деца - до колко ще им издържи имунитета.
Дъщеря ми вече е на 14 г., мина и градината, и малките класове - не боледува, да чукам на глава. Разбира се хваща чат пат някой вирус, но кара всичко на крак. Пила е АБ веднъж, при епидемия от скарлатина в градината. Тогава масово се разболяха, тя не разви болестта, но се изолираха бактерии и го пи.
Факторите са много, не се изчерпват с млякото.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 579
НСЧ, права си, извинявам се, че и аз допринесох за спама.

По темата:
Сещам се още един начин за спиране на кърма, който знам, че в миналото са го практикували, но е много вреден – чрез пристягане на гърдите. Така че с хапчета е най-сигурно. Когато са назначени и дозирани правилно, проблем няма да има. Аз също си спрях кърмата с Достинекс (има и други – лекарят преценява кои точно да назначи), при мен нямаше никаква лактация, може би защото ги започнах навреме, може би се дължи на организма ми, не знам. Никакви проблеми не съм имала след това, както вече казах.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 649
Milenaka, стягането реално не спира лактацията. Наистина е опасно, защото жлезите си произвеждат, а гърдите са силно пристегнати. Иначе няма как самия натиск да спре жлезите.
При някои жени хапчетата не предотвратяват лактацията напълно и си имат поне малко, докато спре напълно и е възможно все пак към 2-3 ден да се втвърдят силно. Та тогава ще трябва да се облекчи положението, но със сигурност Достинекс спира кърмата, почти във всички случаи необратимо. Просто лекарите не предупреждават, че няма да стане рязко и отведнъж и може да се наложи някакво минимално изцеждане.

Общи условия

Активация на акаунт