Дразните ли се на "хранителни проповеди" ?

  • 37 889
  • 618
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 4 328
"кокоши цикъл", "сперма на слънчоглед", "пчелна повърня"...метафора ли е да я опишеш:)
има ли още?

# 241
  • USA
  • Мнения: 7 367
А по-добре ли ви звучи,когато месоядните започнат да дават акъл на вегетарианци и вегани,че видиш ли ти,ако не ядяли животински храни,щели да се поболеят,да им залипсват хранителни вещества,че този вид ядене бил един вид психично разстройство.Дори съм чела коментари как жени вегетарианки били приличали на пилета?,имали вид на болнави,на анемични и били погрозняли...Чак пък толкова да си прост и злобен..не го разбирам това.

Хубаво е да сме обективни,защото надсмешките са двупосочни и идват както от едните,така и от другите.

# 242
  • Мнения: X
Но съм съгласна, че да си изядеш агънцето обективно не е по-добро, отколкото да си изядеш котката, да. Wink
В семейството ми имаше една баба-леля германка, преживяла Втората световна война. Тя не хапваше агнешко, защото тогава би такъв глад, че е Берлин масово обикновените хора ядяли котки, а котешкото имало вкус на агнешко.

# 243
  • Мнения: X
Но съм съгласна, че да си изядеш агънцето обективно не е по-добро, отколкото да си изядеш котката, да. Wink
В семейството ми имаше една баба-леля германка, преживяла Втората световна война. Тя не хапваше агнешко, защото тогава би такъв глад, че е Берлин масово обикновените хора ядяли котки, а котешкото имало вкус на агнешко.

 Шом е така няма да ям котешко, ако попадна в някоя екзотична страна. Агнешно не мога да понасям и никога не го ям, пък който ще да се обижда  Grinning Бих опитала обаче кучешко или пържени скакалци, защо не.

# 244
  • Мнения: 9 904
Не ми звучи добре, но не мога и да не се съглася донякъде. Познавам точно една веганка, която изглежда напълно здрава, но и влага много мисъл в храненето си. Пред тях не коментирам, но това не значи, че не си го мисля - някои отслабнаха много, други напълняха, на една колежка и изпопада косата.

# 245
  • Мнения: 22 036
Ако съм гладна, всичко бих яла. Сега от лакомия ям някакви странни храни.

# 246
  • Мнения: 32 364
Ако не съм искала съвет се дразня и обикновенно казвам точно това. Че знам как да ям и това си е моя работа, съвет не търся.
Нали свалих 40 кила и колегите нещо са се притеснили, че съм спряла сладко и хляб, та без да съм питала почнаха да ми четат разни лекции. Естествено им казах, че мнение не съм искала. Ако поискам, знам към кого да се обърна. Последния път 100 килограмовата ми колежка ми обясняваше как ще съм умряла ако не проям веднагически хляб и торти. Отговорих, че съвет от 100 килограмова жена с куп заболявания не приемам и, че би трябвало аз да и давам съвети за отслабване. Млъкна. Сега не ми говори много  Laughing
Иначе ако ме питат как съм отслабнала - обяснявам накратко.
Иначе съм била дебела и съм се дразнела на непоискани проповеди. Затова и не го правя.
Всеки си носи последствията от храненето си.
Хранителни проповеди правя на близките си хора. Обяснявам подробно, а решението си е тяхно.
Наскоро моя близка ме видя колко съм отслабнала и ме пита. Обясних, но нейното решение е, че не може да спре сладките. Замълчах си и приключих разговора.

# 247
  • Мнения: X
Последния път 100 килограмовата ми колежка ми обясняваше как ще съм умряла ако не проям веднагически хляб и торти. Отговорих, че съвет от 100 килограмова жена с куп заболявания не приемам и, че би трябвало аз да и давам съвети за отслабване. Млъкна. Сега не ми говори много  Laughing

 Е защо толкова рязко? Не можеше ли малко по-дипломатично да отговориш на колежката си? Твърде грубо и безпардонно ми се струва това, което си и казала.

# 248
  • Наблизо
  • Мнения: 6 309
Много тъпо поведение на колегите,Елора.Не си им в къщата и щом не даваш ти самата епитети и непоискани съвети,е просто тъпо.

# 249
  • Мнения: 32 364
Последния път 100 килограмовата ми колежка ми обясняваше как ще съм умряла ако не проям веднагически хляб и торти. Отговорих, че съвет от 100 килограмова жена с куп заболявания не приемам и, че би трябвало аз да и давам съвети за отслабване. Млъкна. Сега не ми говори много  Laughing

 Е защо толкова рязко? Не можеше ли малко по-дипломатично да отговориш на колежката си? Твърде грубо и безпардонно ми се струва това, което си и казала.
Нали казах. Съвети приемам, като питам. И давам съвети, само като ме питат. А нея не съм питала.
Личи си и злобата, че аз отслабвам и то с ядене, а тя се тъпче.
Питала ме е как, обяснявам и, че имам хормонални проблеми и не консумирам определен вид храна. Оказва се, че има същите заболявания като мен. Обяснено и е, че не трябва да консумира определени храни, но има наглостта да ми обяснява на мен как да се храня. Напълно естествено беше да  и го кажа. Няколко пъти бях тактична, та трябваше груба да стана.
Същата даже три пъти ми предлагаше сусамки. На двата пъти и казах, че първо съм алергична към сусам и второ не консумирам сладки неща. На третия път я попитах дали се опитва да ме убие и наясно ли е какво я чака от близките ми ако нещо ми се случи. На четвъртия път се опита да ми даде домашни сладки със сусам без да ми каже, че има вътре. Добре че другите колеги ми казаха. Та и си скараха.
А е виждала обривите ми по цялото тяло след инцидентна консумация на сусам.
Та следващия път може да не съм груба, а просто да я ошамаря  Laughing

# 250
  • Мнения: 1 718
При последната среща с познат веган-християнин, ни посрещна с това как правел сирене и баница от слънчоглед, пък ние простаците ядем пилешки цикъл. Две минути по-късно при смяна на темата на риболов, ни прати в ада, нас грешниците, че говорим за трупове, изтезаваме го и сме садисти. В заключение, разбрах, че риболовът е равносилен на това да си изядеш котката. Вече съм тотално предубедена, че от веганство се оглупява. Като се сетя и за тея с пърформансите на Витошка..

Това "чудо на техниката" не бих си го причинявала по никакъв повод. Дано не Ви се налага да го виждате често!

# 251
  • София
  • Мнения: 2 995
И аз към всичкоядите с едно изключение - повръщам като за световно от миди. А ги обожавам.
Резултатът не зависи от произхода, преснотата или вида.
Случи ми се е да ме поканят на гости бременна в деветия месец, а пред мен само купа с миди. Ей, голямо "ама опитай само една" беше. 😝😝

# 252
  • София
  • Мнения: 10 466
И аз съм всичкоядна. Единствено не обичам толумбички и реване, но и тях мога да ям. Детето и мъжът ми са като мен, детето не яде копър, де. Миди, охлюви, чревца, руколи и киноа са толкова отдавна в менюто ни, че не ни се струват странни.
Не проповядвам хранителни режими и не слушам съвети. Имам всякакви типажи в обкръжението си. Приятелка вегетарианка, маниачка на еко, био, без мая, без глутен, ако може, антиваксър, анти всичко! Много я обичам, но не я слушам. Имам отслабваща с тежка химия с неясни последици. Имам и ядящи само снаксове и кренвирши. Гледам, слушам. От всички гледам да попия това, което е добро за мен и моето семейство. Другото го игнорирам и не се засягам.

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 4 115
Последния път 100 килограмовата ми колежка ми обясняваше как ще съм умряла ако не проям веднагически хляб и торти. Отговорих, че съвет от 100 килограмова жена с куп заболявания не приемам и, че би трябвало аз да и давам съвети за отслабване. Млъкна. Сега не ми говори много  Laughing

 Е защо толкова рязко? Не можеше ли малко по-дипломатично да отговориш на колежката си? Твърде грубо и безпардонно ми се струва това, което си и казала.
Нали казах. Съвети приемам, като питам. И давам съвети, само като ме питат. А нея не съм питала.
Личи си и злобата, че аз отслабвам и то с ядене, а тя се тъпче.
Питала ме е как, обяснявам и, че имам хормонални проблеми и не консумирам определен вид храна. Оказва се, че има същите заболявания като мен. Обяснено и е, че не трябва да консумира определени храни, но има наглостта да ми обяснява на мен как да се храня. Напълно естествено беше да  и го кажа. Няколко пъти бях тактична, та трябваше груба да стана.
Същата даже три пъти ми предлагаше сусамки. На двата пъти и казах, че първо съм алергична към сусам и второ не консумирам сладки неща. На третия път я попитах дали се опитва да ме убие и наясно ли е какво я чака от близките ми ако нещо ми се случи. На четвъртия път се опита да ми даде домашни сладки със сусам без да ми каже, че има вътре. Добре че другите колеги ми казаха. Та и си скараха.
А е виждала обривите ми по цялото тяло след инцидентна консумация на сусам.
Та следващия път може да не съм груба, а просто да я ошамаря  Laughing



Правилно сте постъпила, има хора, които не спират, ако не ги засегнат. И няма нужда да им се обяснявате, лично  решение е какво искате  и трябва да консумирате.

# 254
  • София
  • Мнения: 971
За мен проповядването на каквото и да е на друг човек е неуважение към интелекта му.

Подхождам и очаквам да подхождат към мен с разбиране, че съм информирана за плюсовете и минусите на начина на хранене и съм направила разумен избор.

Често казано, нямам търпение да изклушвам подобни отворковци, направо ги режа че така съм избрала аз и продължавам напред.

Обаче да споделя - мнооого се дразня когато разни хора предлагат на детето ми сладки и бонбони, че и се сърдят когато твърдо отказвам.

Общи условия

Активация на акаунт