Дразните ли се на "хранителни проповеди" ?

  • 37 932
  • 618
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 32 531
Заради такива малоумни проповеди има толкова много диабетици.
Трябва да си много зле, ама много зле, за да твърдиш, че кз 6,2 на гладно, която е видно над нормата е прекрасна  ooooh!

# 451
  • Мнения: X
Баш заради проповедите е пълно с диабетици. Няма хранителна култура българина и чак, когато ножът опре до кокала се сеща да попрочете нещо и да спре боклуците, с които е закърмен.

Последна редакция: нд, 02 дек 2018, 20:23 от Анонимен

# 452
  • София
  • Мнения: 12 374
Не само българите сме така. ОК са на трето място в Европа по затлъстяване, което отчасти се дължи и на пиенето. Аз лично по-дебели хора от англичаните не съм виждала - може би защото все още не съм била в САЩ. В Англия обаче бях втрещена.

On average, Britons drink 10.7 litres of pure alcohol a year, compared with a European average of 8.6.
In total, 27.8 per cent of adults are obese, the international study shows, while 63.7 per cent are classed as overweight or obese.
https://www.telegraph.co.uk/news/2018/09/11/uk-third-fattest-nat … elled-diet-booze/

# 453
  • Мнения: 2 837
Особено за възрастна жена 6.2 наистина не е висока КЗ. Баща ми цял живот живее здравословно до степен на вманиачаване, но и неговата КЗ  се движи около 7 в последните години (стана на 86 преди месец). Все пак според СЗО "диагностичен критерий за диабет е откриването на нива на кръвната захар  над 7 mmol/l (милимола на литър)." Не съм привърженик на игнорирането на проблеми, но и втренчването във всички потенциални рискове може да е много натоварващо за близките на втренчващия се.
Аз също съм склонна много да внимавам какво ям, но от време на време и захар ям, и бяло брашно, и картофи, и ориз, като гледам да наблягам на готвена храна и да не ям по твърде много. Засега удържам фронта и фигурата ми все още е момичешка (може би и защото съм дребна и доста подвижна), въпреки че нямам време и мотивация за спорт. Но менопаузата чука на вратата, та може да се наложи да взема крути мерки.
На мене пък ми прави впечатление, че където и да съм пътувала, има доста младежи, които са доста едри и подпухнали, докато по-възрастните жени не са чак толкова изпуснати. В Англия съм била само в Ланкастър и Манчестър, там имаше много стилни възрастни дами (за разлика от жените на по-млада и средна възраст, които бяха облечени потресаващо и и заради това изглеждаха още по-едри).

Последна редакция: нд, 02 дек 2018, 19:34 от Румцайс

# 454
  • Мнения: 55 056
Заради такива малоумни проповеди има толкова много диабетици.
Трябва да си много зле, ама много зле, за да твърдиш, че кз 6,2 на гладно, която е видно над нормата е прекрасна  ooooh!

Лошото е, че самите лекари го твърдят. Щом си диабетик, КЗ до 7 е ОК. Според настоящата ЛЛ на майка ми, която беше и моя, но я смених, щом не си с КЗ 7, никакъв диабет нямаш.
Иначе как ще имат пациенти, ако всички се хранят правилно?! Twisted Evil

# 455
  • Мнения: 32 531
Заради такива малоумни проповеди има толкова много диабетици.
Трябва да си много зле, ама много зле, за да твърдиш, че кз 6,2 на гладно, която е видно над нормата е прекрасна  ooooh!

Лошото е, че самите лекари го твърдят. Щом си диабетик, КЗ до 7 е ОК. Според настоящата ЛЛ на майка ми, която беше и моя, но я смених, щом не си с КЗ 7, никакъв диабет нямаш.
Иначе как ще имат пациенти, ако всички се хранят правилно?! Twisted Evil

Че то нали реф. стойността е 6. Колко трябва да е зле тази лекарка за да твърди, че кз 7 била нормална.
Наистина все повече се убеждавам, че лекари няма, има търговци. Целта е да има болни, че да взимат парички. Това е истината.
Добре че навреме се усетих, почетох и успешно се преборих с висока кз и инсулин. Че ако слушам такива "добронамерени" лаици, досега да съм в гроба.

# 456
  • Мнения: 55 056
6 е да. Твърди го. Тя е отдавна пенсионирана, работи защото няма желаещи за ЛЛ и си кара по учебници от преди 60 години. ooooh!

# 457
  • Мнения: X
Не съм наясно с хранителните навици на европейците, защото съм израснала в България. В Лондон не се срещат много хора с наднормено тегло, вероятно защото градът е космополитен и нещата са размити.

Като имаш здравословен проблем си слушаш лекаря, за какви добронамерени лаици говориш. Номерът е да не се стига до там  (за което няма гаранция никога), но все пак част от хората с наднормено тегло или друг проблем си го докарват с неправилно хранене. А те лекарите били лаици. Е тук вече няма какво да кажа, освен че е важно лекарят ти да е свестен.

# 458
  • София
  • Мнения: 12 374
Има лекари, които и за чеп за зеле не стават. А затлъстяването не се случва само тук, всъщност е световен проблем и човек може да прочете, ако се интересува. Ако е ключовата дума.

# 459
  • Мнения: 55 056
Така е. Но не е редно лекарите да заблуждават.
Като казах на майка ми какво да яде и после видя резултата, ме пита "В интернет ли го прочете?"
Да, защото се интересувам.
А те защо не четат? И не само не четат, ами не дай си Боже да кажеш, че нещо си прочел, ще те изядат, че им оспорваш дипломите със знания от интернет. Naughty

# 460
  • Мнения: 32 531
Така е. Но не е редно лекарите да заблуждават.
Като казах на майка ми какво да яде и после видя резултата, ме пита "В интернет ли го прочете?"
Да, защото се интересувам.
А те защо не четат? И не само не четат, ами не дай си Боже да кажеш, че нещо си прочел, ще те изядат, че им оспорваш дипломите със знания от интернет. Naughty

Ама защо майка ти при положение, че е видяла резултата за седмица, пак е почнала да яде хляб?  newsm78

# 461
  • Мнения: X
Ясно е че затлъстяването е световен проблем, просто причините за него в Щатите и България са различни. Вярно е че в дъното на нещата е неправилното хранене, но няма как да коментирам хранителните навици на американците, при условие, че ги познавам от филмите. Коментирам нашенските, защото съм израстнала с тях. Закърмени сме с белия хляб и с мотото, че без него не се сяда на масата. Просто ненавиждам да седна да ям и някой да почне да ми бута филии. Даже не слагам хляб на масата аз, който иска да си взема.

# 462
  • Мнения: 55 056
Ясно е че затлъстяването е световен проблем, просто причините за него в Щатите и България са различни. Вярно е че в дъното на нещата е неправилното хранене, но няма как да коментирам хранителните навици на американците, при условие, че ги познавам от филмите. Коментирам нашенските, защото съм израстнала с тях. Закърмени сме с белия хляб и с мотото, че без него не се сяда на масата. Просто ненавиждам да седна да ям и някой да почне да ми бута филии. Даже не слагам хляб на масата аз, който иска да си взема.

Аз съм още по-зле.
Лятото имахме семейно тържество в заведение.
И естествено аз не съм поръчала хляб. Но даже и през ум не ми е минало. Simple Smile  Само братовчедка ми поиска, другите не.

Елора, не можела без хляб. Така се нахранвала. Чисто внушение.
Защото я питах дали е била гладна, като ядеше без ограничение храните, които ѝ казах. Не. Не била. А върви и разбери. Навик, непреодолим.

# 463
  • Мнения: 32 531
Противоречи си много. Хем се нахранвала без хляб, хем не се нахранвала  Laughing

# 464
  • София
  • Мнения: 12 374
Много от причините са общи за целия свят, има достатъчно официална инфо по въпроса - като нарастващото обездвижване, например.

The WHO identifies unhealthy nutrition patterns, along with increasing physical inactivity, as the main drivers of rising body weight around the world. Diets rich in sugar, animal products and fats constitute important risk factors for non-communicable diseases, such as cardiovascular diseases, diabetes, and different types of cancer.

Аз пък хляб ям рядко, нашенският - бял, черен, розов, все тая, не ми е вкусен. Странното е, че все повече хора около мен минават на безглутен режим, все едно от това зависи животът им. Говоря за здрави хора, не със заболявания. И се почват едни лекции срещу глутена - тъкмо да се върнем по темата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт