Настоящи мами - има ли кой да Ви помага?

  • 3 478
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 467
Не. От първата минута сме си двенките.
Майка ми е на 9000 км.и няма как да помага. Свекъвата... няма време.
В началото ми беше много трудно. Цялата домакинска работамен чакаше + бебка. Първата седмица ми беше трудно и ходенето ама съм се оправила някак. Сега се чудя как  Laughing

# 16
  • Мнения: 3 521
НЕ...майка ми е на 1300 км. и беше тук първите 4 седмици след раждането докато се освестя, а свекърва ми е все от нещо болна(или свекъра)...то не беше рак, то не беше диабет, то не бяха щуротии(и двамата са zдрави като бици) ooooh!...един път им я оставихме zа 4 часа с кърма и 5 раzлични шишета и 8 биберона zа шишета и като отидохме се окаzа, че "била искала само чай да пие" (тя чай не помирисва освен, ако на вън не е 28_30 градуса) Crossing Arms...така че повече няма и да я оставя Naughty...ходим си на всякъде с нея_ресторанти, сладкарници...на паzар ходя на 2_3 курса с количката. Peace

# 17
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
С големия майка ми седя първите 3 седмици, от там нататък - сами.
Сега свекървата дойде за няма и седмица (в понеделник ме изписаха, тя си тръгна в петък) и това беше.
Честно казано не ми е нужен някой друг в къщата. Установих, че така сме свикнали да живеем сами, че трудно се спогаждаме за повече от 3-4 дни с други хора в къщи.
За пазаруване - ако не мога да изляза с бебо, то таткото пазарува вечер. И сега е така Simple Smile

Моите баби са на по 300-400км, работят и сме свикнали да се оправяме сами Sunglasses

# 18
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
помощници имах първите седмици. майка ми и свекърва ми си поделиха няколко седмици край нас, но след това кой от където е  Simple Smile сега се справяме сами. навсякъде сме с бебето. в началото докато Ванката беше съвсем малко бебе, в най-студените зимни дни съм излизала късно вечерта до магазина да напазарувам и да подишам въздух на спокойствие, когато татко му се прибере и го погледа половин час между две кърмения. постепенно се научихме да живеем сами и без чужда помощ. не е толкова трудно колгото изглежда, но се прощаваш с личното си време

# 19
  • Мнения: 8 917
Благодарна съм, че имаше кой да ми помага - родителите и на двама ни Peace

# 20
  • Мнения: 3 447
Честно казано не ми е нужен някой друг в къщата. Установих, че така сме свикнали да живеем сами, че трудно се спогаждаме за повече от 3-4 дни с други хора в къщи.
Точно така е и при нас. Установили сме си някакво разписание и като си го следваме, ни е лесно. Когато гостуваме на някоя от бабите (рядко), се изнервяме и двамата и се получава обратен ефект.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 806
И ние сме много малки ,но се оправяме сами. Бабите ни не са в този град и няма начин  Thinking .Незнам дали така не е по добре Blush а за пазаруването newsm78 ами татито като се върне от работа или той ходи до магазина или гледа бебо и аз излизам за 10 мин.  Peace

# 22
  • Мнения: 410
Писах, писах и се скапа.
В конспект:
майка ми бе 40 дена неотлъчно, но живее далече, а се разбираме като приятелки и се радвам на всяка минута прекарана с нея Hug
После сами. НАААЙ СИ Е ДОБРЕ!
пОСЛЕ СЕ НАЛОЖИ ДА ЖИВЕЕМ У родителите на мъжа ми, както и до сега. Но са възрастни, свеки е болнава, свеко все си намира работи разни, все за нас де. Не се оплаквам. Като вземах кухнята зимно време си "открадвах" по час за себе си. Работя и жена гледа борис до 2.00 ч като го слага да си. После с баба/дядо си се гледат и само чакат да звънна. Позволявам си да закъснея понякога след работа. ХО, дано скоро се отделим.
А за пазаруването, от както съм родила, мъжа ми пазарува почти всичко. Пиша списък и той си знае. Сега също. Научихме поне родителите да не пазаруват" на дребно" от кварталните шопве на двойни цени! Той си знае колко му е трудно! Като пчеличка милия по цял ден напред-назад.
Най-си си добре! Просто им кажи, че би се радвала да ти помагат от време на време и ти да вземаш глътка въздух. Може би чакат да им кажеш, все пак си млада майка и имаш право да решиш сама как да гледаш бебето си. А искат ли да помагат, не им се опъвай ! LaughingПреживява се!

# 23
  • Мнения: 2 255
Никой не ми е помагал нито ден ... нито след 1-вото, нито след 2-рото раждане  no
Големия ми син започнаха да го позаглеждат за някой и друг ден ... чак като стана човек на 3-4 год.  #Crazy после през ваканциите майка го взимаше по-малко, но сега вече я няма и нея   Sad та с малкия и толкоз май няма да се вредя  Cry Но пък сега разчитам по-малко на баткото  thumbsup поне за пазаруване и разни дреболии  Joy
А свекърва ми не й се занимава хич  Thinking .. преди 2 дни за сефте гледа малкия през деня, че го спряха от ясла и мъжа ми й го заведе без да я предупреди... та нямаше къде да мърда  #Crazy
Но какво да се прави ... може и да е по-добрия вариант... поне на никой не съм длъжна .... въпреки, че понякога ми тежи  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 6 743
А намен пък няма кой да ми помага Sad Свекървата викам в мноооооооого редки случаи, защото тя е все заета  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 4 068
Оправям се абсолютно сама. Само съпруга ми ми помага когато му е възможно. Иначе всичко на мен чака. Но така си ми е най-добре всъщност. Бабите и двете са в други градове.

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Като цяло мога да кажа, че никой не ми е помагал. В самото начало майка ми беше дошла да ми помага, но нещо не се получиха нещата, защото живеем със свеки и може да си представите толкова много женоря под един покрив Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Затова и жената си тръгна, а аз си се справях както мога сама, защото свеки бачка. В последствие се оказа, че дори и да не бачкаше, пак не би помагала, та така...
Да е жив и здрав мъжът ми, че ме отменя в почивните дни, че иначе досега да съм луднала

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Гледам си сама детето,съпруга ми помага когато се прибере от работа или в почивните дни.Свиква се и си правя плана за деня-бебе,чистене,готвене.Няма баба при нас-който да ни се месят Mr. Green

# 28
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Благодарна съм, че имаше кой да ми помага - родителите и на двама ни Peace

 Grinning И при мен е така. Без двете баби нямаше да мога да съвместявам майчинство с работа, а друг вариант нямам. Все още ми помагат и гледат детето на смени. hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 3 787
Гледам си детето сама.И майка ми и свекърва ми живеят в други градове и няма как да ми помагат.По цял ден сме само двамата с дечко,вечер тати го гледа,а мама си почива малко Laughing
Да ти кажа,много ми е добре така.Няма кой да се меша и да разваля семейните отношения Peace.
Иначе като си ходим при бабите и дядовците с удоволствие го оставяме на тях,а ние се радваме един на друг  Wink

Общи условия

Активация на акаунт