Какви права има случаен осеменител

  • 17 839
  • 228
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 16 199
Да, има. Защото може да го докаже с ДНК.

# 121
  • Мнения: X
Абсолютно всеки може да припознае детето (припознаването е процедура, при която един мъж отива при нотариус или където там и каза "пенка скерлинг, егн едикаквоси е мое дете"), след това тежестта на доказателството, че не е негово дете, е у майката - изисква се ДНК проба по съдебен ред, ако не е негово - той плаща разходите. Ако е негово - майката ги плаща.

Аз така разбирам казуса Simple Smile

Пък ако тези номерца ги върти жената в западна или северна Европа - социалните ще ѝ вземат детето (и слава Богу). Може и в България таткото да спечели основното попечителство при подобни схеми и лъжи.


Та която иска да ражда наистина от "баща неизвестен" да си плати на банка за сперма по-добре, да не се води от наивните идеи на неграмотни и неморални хора.

# 122
  • Мнения: 18 543
Абсолютно всеки може да припознае детето (припознаването е процедура, при която един мъж отива при нотариус или където там и каза "пенка скерлинг, егн едикаквоси е мое дете"), след това тежестта на доказателството, че не е негово дете, е у майката - изисква се ДНК проба по съдебен ред, ако не е негово - той плаща разходите. Ако е негово - майката ги плаща.

Аз така разбирам казуса Simple Smile
Скрит текст:
Пък ако тези номерца ги върти жената в западна или северна Европа - социалните ще ѝ вземат детето (и слава Богу). Може и в България таткото да спечели основното попечителство при подобни схеми и лъжи.


Та която иска да ражда наистина от "баща неизвестен" да си плати на банка за сперма по-добре, да не се води от наивните идеи на неграмотни и неморални хора.

Представи си, че трима отидат при нотариуса да им завери подписите за едно и също дете.
---------

Всеки може да декларира каквото си иска, въпросът е какво ще бъде вписано в есграон.

# 123
  • Мнения: X
Ще впишат първия. Процедурата за втория ще е по-сложна вероятно.

Не знам колко безброй пъти се е обсъждало това същото в този форум. В самата тема също се каза много пъти - някои по прост начин, други по по-заплетен "юридически" начин (пример по-долу), но ефективно е все това - всеки който иска може да припознае дете, което е с "баща неизвестен".
Скрит текст:
Припознаването е заявление на едно лице, че дадено дете произхожда от него. То не се контролира по същество. Припознаващият не е длъжен да доказва родителското си качество. Държавният орган, приемащ декларацията, няма нито право, нито задължение да проверява нейната вярност.Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние.
Много било гадно това! Как така всеки ще може да си припознае дете с "баща неизвестен"?

Ама някои хора са адски наивни. Та при всеки случай, когато някоя майка се скарала с биологическия татко на детето, започва едно нахъсване, навиване и кроене как точно да му отнеме всички права върху детето. Щото щял да ги тормози, нямало да си върши задълженията и дрън дрън. Е, първо това кой заслужава и кой не заслужава очевидно не е редно да го решава страна, която е мноооооого пристрастна по този въпрос и няма как да реши обективно. Все едно обвинен за убийство като иде на процес, съдебни заседатели да са единствено роднини и приятели на убития Wink Второ няма нито в правото, нито в етиката, нито в рационалното мислене на разумен човек някаква логика, според която някой си бил губел правата, щото не си бил вършел задълженията. Може да е най-безотговорния човек на света, може да е най-неприятния за общуване, за подобно нещо права не се отнемат. И най-ужасният убиец и терорист на света има права, не му се отнемат. Може да го изпържат на ел. стол на определени места, но до тогава примерно няма право никой да го бие, измъчва и т.н. и т.н. Същото и с биологичния баща - отнемат се правата му, само ако застрашава благоденствието на детето.

Опити за схеми (примерно да се запише някой приятел като "фиктивен" баща в акта за раждане, за да е затруднен реалният баща да припознае детето си) са неморални, на много места незаконни и в крайна сметка подобни тарикати страдат от тарикатлъка си, особено в по-белите страни. Все си мисля, че на Цв. Оланд примерно за нещо подобно са ѝ отнели децата - опит да изманипулира, настрои децата срещу баща им и практически да го лиши и него от правото му да ги вижда и да прекарва време с тях, както и тях от правото им да продължат да имат пълноценна връзка с баща си, нищо че се е сдърпал с майката (допускаме че той е виновният в случая, защото е мъж, но дори така да е - това не го лишава от правата му на баща). Никога няма да знаем цялата истина там естествено, но ето заради такива теми спокойно мога да си го представя. Simple Smile


Та не знам защо си мислите че мъжете пасем патки - законът е добре измислен и балансирано защитава правата на всички страни.  Съдът като цяло дава приоритет на правата на майката, защото се смята (основателно), че тя е по-важна за децата.

Последна редакция: пт, 24 авг 2018, 12:31 от Анонимен

# 124
  • Мнения: 18 543
Ще впишат първия. Процедурата за втория ще е по-сложна вероятно.
Скрит текст:
Не знам колко безброй пъти се е обсъждало това същото в този форум. В самата тема също се каза много пъти - някои по прост начин, други по по-заплетен "юридически" начин (пример по-долу), но ефективно е все това - всеки който иска може да припознае дете, което е с "баща неизвестен".
Скрит текст:
Припознаването е заявление на едно лице, че дадено дете произхожда от него. То не се контролира по същество. Припознаващият не е длъжен да доказва родителското си качество. Държавният орган, приемащ декларацията, няма нито право, нито задължение да проверява нейната вярност.Припознаването се извършва лично с писмено заявление пред длъжностното лице по гражданското състояние или с декларация с нотариално заверен подпис, подадена до длъжностното лице по гражданското състояние.
Много било гадно това! Как така всеки ще може да си припознае дете с "баща неизвестен"?

Ама някои хора сте адски наивни. Та при всеки случай, когато някоя майка се скарала с биологическия татко на детето, започва едно нахъсване, навиване и кроене как точно да му отнеме всички права върху детето. Щото щял да ги тормози, нямало да си върши задълженията и дрън дрън. Е, първо това кой заслужава и кой не заслужава очевидно не е редно да го решава страна, която е мноооооого пристрастна по този въпрос и няма как да реши обективно. Все едно обвинен за убийство като иде на процес, съдебни заседатели да са единствено роднини и приятели на убития Wink Второ няма нито в правото, нито в етиката, нито в рационалното мислене на разумен човек някаква логика, според която някой си бил губел правата, щото не си бил вършел задълженията. Може да е най-безотговорния човек на света, може да е най-неприятния за общуване, за подобно нещо права не се отнемат. И най-ужасният убиец и терорист на света има права, не му се отнемат. Може да го изпържат на ел. стол на определени места, но до тогава примерно няма право никой да го бие, измъчва и т.н. и т.н. Същото и с биологичния баща - отнемат се правата му, само ако застрашава благоденствието на детето.

Опити за схеми (примерно да се запише някой приятел като "фиктивен" баща в акта за раждане, за да е затруднен реалният баща да припознае детето си) са неморални, на много места незаконни и в крайна сметка подобни тарикати страдат от тарикатлъка си, особено в по-белите страни. Все си мисля, че на Цв. Оланд примерно за нещо подобно са ѝ отнели децата - опит да изманипулира, настрои децата срещу баща им и практически да го лиши и него от правото му да ги вижда и да прекарва време с тях, както и тях от правото им да продължат да имат пълноценна връзка с баща си, нищо че се е сдърпал с майката (допускаме че той е виновният в случая, защото е мъж, но дори така да е - това не го лишава от правата му на баща). Никога няма да знаем цялата истина там естествено, но ето заради такива теми спокойно мога да си го представя. Simple Smile


Та не знам защо си мислите че мъжете пасем патки - законът е добре измислен и балансирано защитава правата на всички страни.  Съдът като цяло дава приоритет на правата на майката, защото се смята (основателно), че тя е по-важна за децата.



Точно така правят. Накрая вписват и двамата, ако се появи трети - и тримата.

# 125
  • София
  • Мнения: 16 199
Я пак?

# 126
  • София
  • Мнения: 38 530
Е вече го ударихте на приказки от 1001 нощ!

# 127
  • Мнения: X
Точно така правят. Накрая вписват и двамата, ако се появи трети - и тримата.
Много смешно. Вторият ще трбява да започне съдебна процедура да оспорва бащинството на първия (което е записано и ще си остане записано, ако майката не го оспори). Тук тежестта на доказателството ще е у него, но ако успешно докаже с ДНК проби, тежко им и горко на майката и фалшивия татко при делото за определяне на попечтиствеото. Особено у Европата Wink

# 128
  • Мнения: 25 757
А случайно сещате ли се, че дори да се е изпразнил в презерватив и после го е хвърлил в коша за боклук, пак може спермата да си я събереш и инжектираш и хоп - бременност. И да не стане от 1 път все от някой ще стане. И всичко това без да си направил нещо нелегално и без да си излъгал никой - просто осеменителят е пропуснал да се застрахова
Много филми гледате. hahaha

# 129
  • София
  • Мнения: 38 530
Някакви сериали!
Първо, много е трудно да се изиска днк.
Прави се т.нар. гинекологична експертиза от вещо лице. Което всъщност означава да изчислят по календар кога е заченато детето. И ако майката каже - аз тоя не го познавам и не съм го виждала даже, всичко спира до там.

До днк се стига в обратния случай /знам за два реални случая/. Майката забременява, обаче в момента води двама трима. И хваща най-свестния за баща. Обаче един хубав ден той се усеща, че май не е био бащата.

# 130
  • Мнения: 18 543
Точно така правят. Накрая вписват и двамата, ако се появи трети - и тримата.
Много смешно. Вторият ще трбява да започне съдебна процедура да оспорва бащинството на първия (което е записано и ще си остане записано, ако майката не го оспори). Тук тежестта на доказателството ще е у него, но ако успешно докаже с ДНК проби, тежко им и горко на майката и фалшивия татко при делото за определяне на попечтиствеото. Особено у Европата Wink

Ясно.

Пак да се повторя - поради огромното количество глупости, изписани в темата, авторката и всички останали, които се вълнуват, непременно да си платят консултация.

# 131
  • Мнения: 3 865
Абсолютно всеки може да припознае детето (припознаването е процедура, при която един мъж отива при нотариус или където там и каза "пенка скерлинг, егн едикаквоси е мое дете"), след това тежестта на доказателството, че не е негово дете, е у майката - изисква се ДНК проба по съдебен ред, ако не е негово - той плаща разходите. Ако е негово - майката ги плаща.


демек ми казваш, че всеки муньо, който дойде с претенции за дете при мен ще ме принуди да правя ДНК тестове за да доказвам, че не съм му родила дете. Сори - объркал си се. Може да ти се иска да е така, ама НЕ Е. Не съм му аз виновна, че си е пръскал яйцата налево надесно и всеки който иска може да забременее от тях

# 132
  • Мнения: 3 865
Все си мисля, че на Цв. Оланд примерно за нещо подобно са ѝ отнели децата - опит да изманипулира, настрои децата срещу баща им и практически да го лиши и него от правото му да ги вижда и да прекарва време с тях, както и тях от правото им да продължат да имат пълноценна връзка с баща си, нищо че се е сдърпал с майката (допускаме че той е виновният в случая, защото е мъж, но дори така да е - това не го лишава от правата му на баща). Никога няма да знаем цялата истина там естествено, но ето заради такива теми спокойно мога да си го представя. Simple Smile


децата сами са си казали, че не искат да ходят при него. Па че ти си мислиш, че те искат, ама майката не дава си е твое право да си измисляш квото си искаш сценарии само и само да не приемеш фактите и истината, защото не ти изнасят. И престани да пишеш глупости, щото очевидно си фантазьор и не си изобщо в час с тази материя.Е прочети поста на юристката - тя ти е казала в прав текст че без съгласие на майката никой самозванец не може да и взеима децата. При Цветелина е друго щото е била женена и там законите са различни. Ама при баща неизвестен ако майката реши ще си остане такъв колкото и да квичиш и да бълнуваш

# 133
  • Мнения: X
И ако майката каже - аз тоя не го познавам и не съм го виждала даже, всичко спира до там.
Аха, т.е. скарваме се с майката към 30та г.с., тя пише баща неизвестен, щото нали аз съм много гаден и не ще да ме вижда, аз признавам детето още в болницата, но тя казва (на кого казва?) "ааааааааа аз тоя не го познавам и не съм го виждала даже" и край. С родителските права на бг-татко е свършено, нищо не може да се направи, той няма думата, доказателства не се гледат, ОК, тя била казала.

Така да бъде, щом казвате, нямам нищо против Simple Smile Малко се съмнявам, но не ми се губи време в търсене на доказателства за противното. Естествено, че ако един мъж, който си държи на детето, попадне в подобна ситуация, ще се консултира с адвокат (че и с няколко адвоката), аз лично не бих се консултирал с юрист като EmmaT обаче (ако е юрист изобщо), която е от хората, които пишат по 100 пъти колко са глупави думите на другите, но така и не прочиташ нещо умно от тях, което да придаде тежест на твърденията за глупостите Simple Smile За мен не са глупави нагласите и идеите на майки, които се чудят как да лишат бащите от родителските им права - показват дълбок проблем в мисленето, който в определени ситуации може да довете до съвсем реална дискриминация спрямо бащите. 

# 134
  • Мнения: 18 543
Чакай да ти обясня за последен път, понеже явно фантазиите ти са по-силни от реалността - ражда се дете, чиято майка не е в брак, тя го записва с баща неизвестен, болницата прави съобщение за раждане, след три дни детето има акт за раждане.

От там нататък - съседът, колегата, гаджето могат да заверяват колкото искат декларации, при колкото искат нотариуса. Смисъл няма.
Пиша това, заради фантазиите ти, че с декларация някой ще наруши рахата на майката, ако тя е решила да запише детето с неизвестен баща.

Общи условия

Активация на акаунт