(Био) зеленчукова градина - нашето райско кътче (тема 37)

  • 54 842
  • 758
  •   2
Отговори
# 165
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Как го правиш това песто? Дай рецептата, моля, ако е вкусно, че съм попадала на доста рецепти. Simple Smile

на мен ми е вкусно Mr. Green

магданоз на око, но поне 1 връзка. аз слагам и горната част от дръжките
шепа орехи
олио или зехтин
сол
чесън (пожелание)

магданозът го измиват и го изтръсквам. нарязвам го на ситно, слагам го в дълбок съд, слагам сол и орехите, доливам мазнина (на око го правя) и с пасатора започвам да пюрирам. ако мазнината не достига, не става песто, то се вижда и при нужда доливам.
може и с друг уред да се прави, аз с пасатора действам. Peace

с чесън става много вкусно, но не мога да го ям през деня, само вечер, та не винаги слагам.

ползвам го като дресинг към салата, намазано на филийка и отгоре домат и сирене/моцарела, към меса предполагам пак върви, мъжът ми така го яде. Peace

# 166
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз за втори път брах "последни" домати миналата седмица Simple Smile Още не съм ги изкоренила - зелени са, цъфтят, връзват. Жал ми е да ги скубя. И ягодки бера, поливам си ги веднъж седмично (за повече нямам време). Ще садя лук и чесън, ама не се знае кога ще ми остане време.

# 167
  • Мнения: 28
Здравейте, отскоро имам зеленчукова градина и ви чета с голям интерес.Искам да си посея предзимно спанак.Според вас късно ли е вече?

# 168
  • Мнения: 592
Здравейте, отскоро имам зеленчукова градина и ви чета с голям интерес.Искам да си посея предзимно спанак.Според вас късно ли е вече?
Според мен ,ако го насадиш сега ще поникне ранно пролетта, ако е топла зимата може и по рано-

# 169
  • Мнения: X
Голяма суша. Такова чудо не е било. Полях лехата с арпаджик и чесън. Ще трябва са поливам още, че едва ли ще поникне нещо без дъжд.

# 170
  • Мнения: 1 705
Да, не мога да си прекопая градината.

# 171
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Голяма суша. Такова чудо не е било. Полях лехата с арпаджик и чесън. Ще трябва са поливам още, че едва ли ще поникне нещо без дъжд.


И аз поливам - ягодите и самозаселите се салатки.

# 172
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Поливам спанака и салатките, не губя кураж, че ще го ям в следващите 2-3 седмици Simple Smile Днес ще ви го снимам, като райграсче ми е Simple Smile

# 173
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сезонът в моята градина приключи.
4 дена събирах реколта и не само имам мускулна треска, но и гърба ме боли  Crazy

от 40кв.м. ядахме зеленчуци цяло лято (от края на юни), цяла есен и като гледам и част от зимата ще ядем... Whistling
е вярно, че основно аз ги ям, но все пак си мисля, че добивите бяха добри.

# 174
  • Мнения: 1 705
Аз да се оплача, тръгнах да си пресаждам малките праскови, които посях миналата година и едва пораснаха  това лято. Е, не вярвам на очите си, мъжът ми пак ги окосил  Cry Предавам се, ще сея нови, на тайно място, далече от него. Много ме е яд, много. Цяло лято ги пазя и той все ги коси.

# 175
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
Аз да се оплача, тръгнах да си пресаждам малките праскови, които посях миналата година и едва пораснаха  това лято. Е, не вярвам на очите си, мъжът ми пак ги окосил  Cry Предавам се, ще сея нови, на тайно място, далече от него. Много ме е яд, много. Цяло лято ги пазя и той все ги коси.

😂😂
Аз така една година се оплаквах от моя хубостник- краставиците му пречеха!- така и не ядохме кой знае колко краставици тогава

За да не е баш спам- аз нищо не върша в градината, даже не съм почистила
Не поливам,че вали доста
Не садя нищо,че ще имам едни изкопни работи, багера баш през зеленчуковата градина трябва да мине...само и рисувам и чертая бъдещи проекти

# 176
  • Мнения: X
Даааа. Пратих си мъжете тоя уикенд да ми оградят  едно място с бетонови елементи,  което предварително бях очертала с колове. Подправките ще са ми там, искам ги да са ми отделно. Прибират се, доволни, свършили всичко, снимка показват. Къде ми е ментата - питам, дето я местих и и треперих месеци.  А джоджена, дето го къткам от години в саксийка и тая пролет засях там? Махнали всичко,  решили, че е треволяк.
Напролет ще си правя кътчето с подправки от нулата, ясно е.

# 177
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
сега разбрах, че всички сме омъжени за един и същ мъж.
Simple Smile Simple Smile Simple Smile на моя до миналата година само цветята му пречеха, тази пролет му попречи касиса, чакам с мотиката - да видя какво още ще му се замотае в косачката.

# 178
  • Мнения: 19 302
Явно е така, но мен това много ме ядосва. Моят постоянно мърмори за цветята и зеленчуците. Не можели сме да гледаме еди какво си, пък още цветя съм садяла. Той има някакви идеалистични представи за градинарстването и си представя всичко красиво, без грам буренче, като на картинка, а той на хамака се наслаждава на райграса  Joy  И ако може веднъж да го оплевиш и прекопаеш, и всичко да ти стои така наредено поне една година.
Годжи бери, касис и още 2-3 храста садих и всичко замина, защото с баща ми няколко пъти все нещо не бяха видели.
Сега имам сам една боровинка, посадена в едно малко буренце, да се вижда отдалеко, че не е плевел за косене  Naughty

# 179
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Къде ми е ментата - питам, дето я местих и и треперих месеци.  А джоджена, дето го къткам от години в саксийка и тая пролет засях там? Махнали всичко,  решили, че е треволяк.


ако са оставили корените, ще покара на пролет.
те са като бурени.

30кг. моркови изкарах Crazy

Общи условия

Активация на акаунт