За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 479
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 179
Имам два комплекта бебешко спално бельо - чаршаф с ластик и по 2 бр. калъфки. Ползвам спални чувалчета за завивка от самото начало. Ако ползвате сушилня, не ви трябват повече. Ако обаче детето повръща (като моето) и нямате сушилня, по - добре е са се купят поне 4 комплекта според мен.

# 91
  • Мнения: 41
Моят бебо май има конюнктивит... От няколко часа забелязвам усилено образуване на жълтеникав секрет от едното око Sad самото око не е подуто или зачервено, нито пък той го пипа.. много ме е яд защото сигурно от мен го е пипнал, вчера се оказа, че на микробиологията на лееко отворената ми оперативна рана от секциото има staphylococcus aureus и не знам дали е възможно да мине през кърмата

някой може ли да потвърди, дали кърма в очето помага? Вече две приятелки ме посъветваха, след като те са го тествали и бебечетата им са се оправили за три дни поради антибактериалното й действие.

# 92
  • Мнения: 35 107
Моето дете завивки не признава!
Като беше по-малък и беше хладно спеше в чувалче, но сега вече както с еизправя в кошарата не знам как ще спи зимата....

# 93
  • Мнения: 4 005
Ние от самото начало ползвахме олекотени завивки.Като хвана студа и температурите паднаха под нулата,завивах с олекотена завивка,че даже и отгоре с одеало.Бебо беше на 3 месеца.Сега е голям и също не признава завивки,рита ги.Взела съм чувалче за тази зима,но малкият все се изправя в кошарата и незнам как ще е и дали няма да се спъва.Всяка вечер се събужда и обикаля из леглото.Наскоро видях в нета,че имало и чували с крачоли.

# 94
  • Мнения: 3 997
Ние от самото начало ползвахме олекотени завивки.Като хвана студа и температурите паднаха под нулата,завивах с олекотена завивка,че даже и отгоре с одеало.Бебо беше на 3 месеца.Сега е голям и също не признава завивки,рита ги.Взела съм чувалче за тази зима,но малкият все се изправя в кошарата и незнам как ще е и дали няма да се спъва.Всяка вечер се събужда и обикаля из леглото.Наскоро видях в нета,че имало и чували с крачоли.
Моя приятелка има такова лятно чувалче с крачета и каза че е много удобно. Бебето й е на 9м и се изправя в кошарата без проблем с това чувалче. И аз ще взема за зимата.

# 95
  • Мнения: 35 107
И аз ще вземма чувал с крачоли явно..
Мале, това дете не му ли е било много топло с олекотена завивка и одеало??

# 96
  • София
  • Мнения: 2 560
Аз имам две зимни чувалчета и една олекотена завивка, всичко е от бабата купено. Не знам какво ще ползвам, зимата бебо ще е към 6-месечен. Клоня към зимното чувалче.

# 97
  • Мнения: X
Моят бебо май има конюнктивит... От няколко часа забелязвам усилено образуване на жълтеникав секрет от едното око Sad самото око не е подуто или зачервено, нито пък той го пипа.. много ме е яд защото сигурно от мен го е пипнал, вчера се оказа, че на микробиологията на лееко отворената ми оперативна рана от секциото има staphylococcus aureus и не знам дали е възможно да мине през кърмата

някой може ли да потвърди, дали кърма в очето помага? Вече две приятелки ме посъветваха, след като те са го тествали и бебечетата им са се оправили за три дни поради антибактериалното й действие.

И ние имахме сълзящо оченце от родилното. Педиатърката не ни изписа капки, защото са антибиотични и каза по-добре да мине без тях. Капах кърма първите няколко пъти помогна, но след няколко дни се възпаляваше пак. Като стана на 4м от самосебе си изчезна. Просто го промивай по-често, за да не стане по-сериозно.

# 98
  • Мнения: 35 107
И аз ако съм на твое място бих ползвала него.
Аз ползвах едно по-тънко от Лидл. Много удобно ми беше. Сега съм накупила такива без крачета и  да ме пита човек за къде съм бързала... Сега ще си ги бия в кухата тиква..

# 99
  • Мнения: 4 005
И аз ще вземма чувал с крачоли явно..
Мале, това дете не му ли е било много топло с олекотена завивка и одеало??
Не,Пийкокче.Тя олекотената завивка е много тънка и одеалцата ни са тънки.

# 100
  • Мнения: 3 997
От 6м може ли да се ползва стола за кола и обърнато по посока на движението ?

# 101
  • Мнения: 35 107
Зависи от столчето.
Аз не бих го возила по посока на движението. Ние мисля, че в 6тия месец сменихме столчето

# 102
  • Мнения: 3 997
Зависи от столчето.
Аз не бих го возила по посока на движението. Ние мисля, че в 6тия месец сменихме столчето
Не може да се ползва на обратно стола. Още сме с коша за кола но е тясно вече и незнам дали е позволено от 6м да е по посока на движението

# 103
  • Мнения: X
Столът обратно на движението предпазва вратлето на бебе. При рязък удър ,ако е напред бебето може да умре от счупване на шийните прешлени

# 104
  • София
  • Мнения: 6 010
От 6м може ли да се ползва стола за кола и обърнато по посока на движението ?

До 2 години на детето е препоръчително то да се вози обратно на посоката на движението. Затова се купуват столчета, които могат да се въртят. На 6 месеца вратлето е наистина много крехко още и е опасно дори и при рязко спиране.

Общи условия

Активация на акаунт