За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 465
  • 754
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 361
Моят бебо също започна да спи по корем.Оставям го,той си се намества и така му е най-удобно.Вече са по-големи и според мен няма повод за притеснение

Герда,според мен също не започвай с картоф,може да запече бебчето.Аз въведох тиква и след това запичащите храни(картоф,морков) ги смесвах с тиквата и не сме имали проблеми

# 121
  • Мнения: 4 393
Моето бебе още не може да се завърти по корем.

# 122
  • Мнения: 35 107
Герда, има време за картофа. Ако искаш детето да прояви интерес към храната започни с нещо сладко. Това си е мой съвет. Пюретата като цяло не са най- вкусното нещо на света, ама картофа пък в наааааааайййййй- безвкусен , когато в самостоятелен

# 123
  • Мнения: 498
Благодаря за изчерпателния отговор, SweetAngel!

# 124
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Дъщеря ми правеше точно обратното - винаги е спяла по корем и като се научи да се обръща започна да се завърта веднага по гръб след като я сложих в леглото и известно време така спеше. Сега е на 1г6м и си спи както ѝ е удобно,върти се като пумпал. Аз също спя по корем, така ми е най-удобно, въпрос на вкус

Препоръката е да, да се слагат да спят по гръб, но само до тогава докато не започнат сами да се въртят. Това значи, че бебетата са вече в състояние да си завъртят главата така че да могат да дишат и да не се задушат. Моята се въртеше и с чувалче, то изобщо не я спираше. Ако детвнцето така иска заспи в момент бих махнала всички завивки, пелени, обиколници и възглавнички от леглото, за да минимирам риска, нека остане само матрак и чаршаф

Иначе какво ви остава, цяла нощ да будувате и да въртите бебчетата все едно са шишчета? 😉

# 125
  • Мнения: 35 107
Аз така отначало въртях синът ми, че нали трябва да е все настрани, а той заспиваше  най-добре и дълбоко по гръб. Накрая го оставих както си е .

# 126
  • Мнения: 385
Аз да попитам кога за първи път подрязахте ноктите на бебето? В родилното ми казаха да изчакам месец поне и в началото ми се виждаше ок, защото бяха меки и като се покажат малко повече все едно се белеха и можеше да се махнат. Моят бебо вече е на 16 дни и му станаха твърди.. себе си не дере, но гърдите ми..все едно кърмя подивял котка. Ръкавички пък грам не търпи...

# 127
  • София
  • Мнения: 687
Здравейте момичета!
Аз да питам дали знаете ечемика на око дали е заразен?

Бебка я захраних точно с картоф като първа храна и много го хареса , но тя всички зеленчуци ги яде.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 033
Привет!

Подариха ни одеалце за гушкане. Бебето ми е на две седмици. От кога е подходящо да му я дам?

# 129
  • Мнения: 4 660
Аз да попитам кога за първи път подрязахте ноктите на бебето? В родилното ми казаха да изчакам месец поне и в началото ми се виждаше ок, защото бяха меки и като се покажат малко повече все едно се белеха и можеше да се махнат. Моят бебо вече е на 16 дни и му станаха твърди.. себе си не дере, но гърдите ми..все едно кърмя подивял котка. Ръкавички пък грам не търпи...

До един месец и слагах ръкавички, но стана много топло и по препоръка не педиатъра и подрязах и махнах ръкавичките.

В началото слагах бебето настрани , да ама не след полвин час беше по гръб явно така и е удобно. Сега си лежи по гръб и понякога сама се обръща настрани.
На 4++ е и отскоро и сложих възглавничка че много дави със слюнката  сега си спи по спокойно.

# 130
  • Мнения: X
Дъщеря ми правеше точно обратното - винаги е спяла по корем и като се научи да се обръща започна да се завърта веднага по гръб след като я сложих в леглото и известно време така спеше. Сега е на 1г6м и си спи както ѝ е удобно,върти се като пумпал. Аз също спя по корем, така ми е най-удобно, въпрос на вкус

Препоръката е да, да се слагат да спят по гръб, но само до тогава докато не започнат сами да се въртят. Това значи, че бебетата са вече в състояние да си завъртят главата така че да могат да дишат и да не се задушат. Моята се въртеше и с чувалче, то изобщо не я спираше. Ако детвнцето така иска заспи в момент бих махнала всички завивки, пелени, обиколници и възглавнички от леглото, за да минимирам риска, нека остане само матрак и чаршаф

Иначе какво ви остава, цяла нощ да будувате и да въртите бебчетата все едно са шишчета? 😉
Благодаря, Тео Simple Smile Звучи успокоително, да бебчето може да се каже, че е голямо вече - на 7.5 м, може да се върти сам, да си държи стабилно главата. Спален чувал вече изобщо не мога да му сложа, първо че е топло и второ не знам как го прави, но насън си се върти и така да се кажа обикаля кошарата и ако има нещо, което да го спира ще се събуди веднага изнервен със сигурност.
А иначе няколко дни го дебнах, но осъзнавам, че не мога постоянно да будувам, така че освен да се успокоя и да го оставя както му е удобно друг вариант не виждам.
Просто ми е много интересно как изведнъж реши, че така му се спи, но явно така му харесва.

# 131
  • Мнения: 1 406
Аз да попитам кога за първи път подрязахте ноктите на бебето? В родилното ми казаха да изчакам месец поне и в началото ми се виждаше ок, защото бяха меки и като се покажат малко повече все едно се белеха и можеше да се махнат. Моят бебо вече е на 16 дни и му станаха твърди.. себе си не дере, но гърдите ми..все едно кърмя подивял котка. Ръкавички пък грам не търпи...
На моето момче още в родилното му отрязаха ноктите тъй като беше си надрал и двете ушенца.

# 132
  • Мнения: X
Абсолютно съгласна с Тео. Моят сега като усети, че има нещо на лицето (чаршаф, играчка) веднага си завърта главата настрани, че да може да диша, така че няма страшно.

Ноктите му отрязах на една седмица, защото много се дереше. Внимателно и докато спи го направи с ножичка с тъпи краища. Не ползвай нокторезачка. Педиатърката също ми каза, че може да ги режа.

Защо препоръчвате захранване със сладък зеленчук? Аз четох, че не е препоръчително да се захранва с плод, защото бебето свиква със сладкия вкус и после му е по-трудно да възприеме повечето полезни зеленчуци. Не се ли отнася същото и за сладките зеленчуци?
А може ли да се захрани със сладък картоф? Тиквичка? Четох, че също храната трябва да е с достатъчно витамини, които не се съдържат вече в кърмата и затова бяха изброени само картоф, морков, тиква, грах (?).

# 133
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Не съм експерт по захранването, но и а съм чела да не се започва с плодове, а със зеленчуци. Но си мисля, че ако пюрето сладни ще се хареса повече на бебето, защото сладостта е позната от кърмата/АМ. Тук гледам че започват захранването с тиква, морков или пащърнак. Към тях вече може да се добавят другите зеленчуци. Като някакъв ориентир могат да служат и пюренцата, които са за след 4 месеца, в малките бурканчета. Те са точно предвидени като за първа храна

И пак си зависи от детето - едно харесва пащърнак примерно, друго не иска да го близне...

# 134
  • Мнения: X
Учуди ме, че може с грах да се започне. Няма ли да причини колики? Трябва ли да се бели?

Общи условия

Активация на акаунт