За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 494
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Може ли да слагам в пюрето печена чушка вместо сварена? И за патладжана скоро питахме кога може да се даде?

# 181
  • Мнения: X
Патладжан
Този любим на много кулинари зеленчук е добре да се въведе в детското меню най-рано след края на втората годинка на детето. Както и ядките, патладжанът е рисков за развитие на алергия, а наред с това съдържанието на фибри и пуринови бази са твърде високи.

# 182
  • Мнения: 4 005
Дечко въобще не иска да седи на гърнето.Само да понеча да го сложа,той веднага става и почва да плаче.Другия месец става на 1г.и започвам да се притеснявам как ще го науча на гърне като въобще не иска да седи на него. Thinking Пробвах с песни,с играчки да го занимавам,резултат нула.

А аз искам да питам майките на момченца,какво гърне ползвате.Купихме два вида и малкият като седне,пишлето отива нагоре.Досега нищо не е вършил в него,но дори и да свърши,ще се опикае в лицето.

# 183
  • София
  • Мнения: 39 755
А аз искам да питам майките на момченца,какво гърне ползвате.Купихме два вида и малкият като седне,пишлето отива нагоре.Досега нищо не е вършил в него,но дори и да свърши,ще се опикае в лицето.
Имах гърне с висок борд отпред. Много малко го ползвахме. Купих детска седалка за тоалетната чиния.

# 184
  • Мнения: 293
Естествено,че всяко дете си е индивидуално....може да има някакви общоприети теории,валидни за повече деца,но все пак майката трябва да се ръководи от нейното си дете-и на малкия да му се беше случило да има повод да му трябва повече вода,разбира се,че ще давам,а няма да следвам теории,но като си наблюдавам детето и не виждам нужда....защо да го насилвам Simple Smile и това според мен важи за всичко,вода,гърне,захранване,спане и т.н....детето си показва. Каката я сложих на гърне на 7+ мес и с изключение на първия път,когато не знаеше какво е това,не съм имала проблем със слагането. Памперс махнах на 1,3г. Малкият сега е на 9м и като го сложа на гърне мрънка и иска да става и иска да си играе с гърнето като играчка....еми не го насилвам да стои,като му дойде времето,тогава,защото наистина си мисля,че може да има обратния ефект от насилването. Само си представям памперс кога и как ще махнем,най-вероятно ще гоним Ариа 😄

# 185
  • Мнения: 243
Кога се сменят шишетата на бебета, стъклените сменят ли се въобще или само биберона, а пластмасовите на 3 месеца или...??

# 186
  • Мнения: X
Има ли такова нещо като бански за кърмачка? Без банели, но с някакви подплънки, които да придържат все пак нещо и по възможност да прикрива стриите и тлъстинките Joy

# 187
# 188
  • Мнения: 64
Да кажа и аз за водата - аз също давам на моя син откакто се е родил. Той пие съвсем малко и винаги между хранения, но пък помага да му се поизплакне устичката, както и за по-лесно изхождане.

# 189
  • Мнения: 35 109
А аз искам да питам майките на момченца,какво гърне ползвате.Купихме два вида и малкият като седне,пишлето отива нагоре.Досега нищо не е вършил в него,но дори и да свърши,ще се опикае в лицето.
Имах гърне с висок борд отпред. Много малко го ползвахме. Купих детска седалка за тоалетната чиния.
Аз съм купила седалка и се чудя дали да не го пробвам и там скоро. Ама като го знам каква ми е Мара подробната ще почне да се върти да оглежда банята

# 190
  • Германия
  • Мнения: 3 424
Аз си реших още преди няколко месеца, че тази година няма да се занимавам с излишни опити да махам памперса. Мисля може би напролет да видя как стоят нещата

Не виждам смисъл да бързам, и на 3 години да махнем памперса пак си е съвсем в реда на нещата

# 191
  • Мнения: 13 082
Teo, ти обаче не си в БГ. Тук знаеш ли как те гледат ако до 2 не си свалила памперса. Като някаква крайно некадърна майка. Същото и за количката, ако го возиш до към 2 започват едни реплики “Ама това дете няма да се научи да ходи” и т.н.

Последна редакция: сб, 25 авг 2018, 21:23 от ARIA*

# 192
  • Мнения: 35 109
Точно!!
Защото тук има някакви стандарти, срокове и постоянно сравнение е някакъв ужас!

# 193
  • София
  • Мнения: 2 666
На гърне я научих много бързо успоредно с махането на дневния памперс. Един месец ми отне като време. Но детето беше на 1,6 год. и това много ме улесни. Нощният повече ме затрудни.
В количката отказа да се вози към две годишна възраст, но с тръгването на ясла след половин година седна в тип чадър. Яслата беше далече и тя и аз се изморявахме. Никой дума не ми е казал.

# 194
  • София
  • Мнения: 18 697
На синът ми на 3г. Сам си махна памперса.И почти до толкова  жеше в количка.Хич не ме е еня кой как гледа и какво бъбри.Като знаят нного да заповядат,връчвам им надледника да се доказват.

Общи условия

Активация на акаунт