За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 643
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 166
И аз не вярвам много в тези баениета , но майка ми му сложи гривничка с оченце и си стои там не съм я махала,  та където съм аз даже не са чували за такива неща.  Всички ма питат какво е това и като им кажа ма гледат странно.  Close

# 481
  • Мнения: 13 083
Нещо много навътре взехте нещата 😒 Коперник, молитви, енергии. Попринцип ми е все тая кой в какво вярва. Само да знаете, че БПЦ отрича всякакви такива неща от типа на кончета, врачки, баячки и всякакви суеверия. Българина е малко странно животно, вярва във всичко предложено и най-важното за него е ЕЖК, след това хич не се търси логично обяснение.

# 482
  • Мнения: 442
Смешно не смешно, аз съм се убедила и вярвам колкото искате ми се смеете пък и споделям мнение, та и между другото едно детенце за малко да го изгубят, ходят по лекари всякакви изследвания и тн. здраво нищо му няма и го водят да му баят и детето се оправя. Но аз нямам намерения да споря с когото и да е има много по важни неща, от това кой в какво вярва. Съжалявам вече че изказах мнението си. Simple Smile

# 483
  • Мнения: 1 179
Нещо много навътре взехте нещата 😒 Коперник, молитви, енергии. Попринцип ми е все тая кой в какво вярва. Само да знаете, че БПЦ отрича всякакви такива неща от типа на кончета, врачки, баячки и всякакви суеверия. Българина е малко странно животно, вярва във всичко предложено и най-важното за него е ЕЖК, след това хич не се търси логично обяснение.
Не, не съм го взела навътре. Първо не съм нито религиозна, нито суеверна. Исках да ти дам научно обяснение.
Но щом като споменаваш Църквата, то навярно знаеш, че повечото ритуали са взаимствани от езическите вярвания и някои от най - свещените празници са по това време от годината, когато са празнували езичниците.
Както казах, дали ще отидеш в църквата при попа да ти чете молитва, или при баячка, едно и също е.
Когато на човек му е все тая, не се подиграва.

# 484
  • Мнения: 248
Някоя майка давала ли е ФризоВом на детето си и с какъв биберон, че е доста гъсто млякото

# 485
  • Мнения: 635
Аз предлагам да затворим темата с баенето защо много я задълбахте. Всеки вярвя в каквото си иска и само този който не го е изпитал на собствената си глава той не вярвя!!!!

# 486
  • Мнения: 16 874
Някоя майка давала ли е ФризоВом на детето си и с какъв биберон, че е доста гъсто млякото

Аз давах фризавом с шише Нук и биберон 1ца.

# 487
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 712
Момичета, домшно пюре горещо изсипано в бирканче и обърнато надолу колко дни може да се съхранява в хладилнилник? Капачките не "дръпнаха".

# 488
  • Мнения: 35 140
Ами 2-3 дни максимум, щом не са дръпнали.
Моите дръпваха всеки път

# 489
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 712
А вариант за по- дълго време? Извинявайте, но не съм правила досега, а и никаква ме няма в готвенето. Дали ако ги замразя ще стават за консумиране след седмица.
Направих картофи със спанак, само че количество което ще стигне за цяла група в яслата Simple Smile и се чудя как да не ги хърля.

# 490
  • Мнения: 16 874
Извари ги 20 минути в тенджера, след като водата кипне и после пак с капачките надолу.

# 491
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Може да ги замръзиш за до месец. Щом има картофи след размразяване трябва да подгрееш до завиране.
Моите капачки не дръпват, но при отваряне се чува характерния звук, освобождаването на вакуума.

# 492
  • Мнения: 35 140
И пак зависи в какви бурканчета си ги напълнила

# 493
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 712
Благодаря и да ви се похваля Simple Smile
4 бурканчета заварих, две гръмнаха и две им дръпнаха капачките Simple Smile
Отчитам го за постижение!!! Бурканчетата са ми хипп.

# 494
  • Варна
  • Мнения: 25 280
На Хип капачките не стават за повторно затваряне. Най-вероятно и тези, дето са "дръпнали" ще се развалят при продължително съхранение. Ползвай от другите, които са на винт.

Общи условия

Активация на акаунт