За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 637
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 406
Зависи от вкуса. Аз отдавна захранвам. Тиквата я давах самостоятелно. Картоф комбинирам с морков и тиквичка.
Дъщеря ми харесва комбинация от : тиква, моркови и ябълка.

# 586
  • Мнения: X
Значи може да смеся морков и тиква. По-приемливо изглежда. Пък картоф отделно ще давам по-натам. Благодаря!

# 587
  • Мнения: 4 007
Аз давам пюрета тиква+картоф,тиква+морков и различни комбинации.Ок са на вкус.Даже на Бебевита имат готово пюре тиква+пиле,което на мен ми се струва гадничко,но малкият го яде с кеф.

# 588
  • Варна
  • Мнения: 1 613
Аз косата я стилизирам (така да се каже) вечер след баня. Мажа скалпа зимата с олио за тяло, сега малко балсам за тяло, така разресвам и застава, както ми харесва, държи си и на следващия ден. Това го правя и защото още има малко крусти, в училището за родители ми го бяха казали като вариант. Ако нещо кльопне, малко овлажнявам, малко балсам и застава.

# 589
  • София
  • Мнения: 2 691
Момичета, как изглеждат зачатъците на зъбчетата? Аз имам съмнения, гледам венеца-светло розов е станал, не мога да усегя дали е подут. И виждам две малки бели точици, на долната челюст. Но наистина не мога да преценя дали просто венецът изглежда така, или са зъбчета. От 10тина дена бебо се лигави доста ( преди не беше така) и ръцете му са все в устата.
В самото начало е прозрачно, след това започва да драска https://www.google.bg/search?q=first+baby+tooth&client=ms-an … rc=5eeWJTbxXcsZ-M:

# 590
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Тиква с картоф не е гадно. Не трябва да съдим за вкуса на храната по нашия вкус. На бебето може да му хареса. За него всичко е ново. Моя си хапваше тиква с картоф.

# 591
  • Мнения: 35 140
На нашият син онзи ден се показа зъбчето. Беше като бяла точка. Два дни по-късно драска яката Simple Smile

# 592
  • Мнения: X
Докато сме на тема зъби, откога се започва използване на четка за зъби? Гледам има някакви от 6+ месеца, а преди това някакви ръкавици? Thinking

# 593
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Докато сме на тема зъби, откога се започва използване на четка за зъби? Гледам има някакви от 6+ месеца, а преди това някакви ръкавици? Thinking

Аз миех зъбките в началото с една гумена четка тип чесалка, мисля беше на Nuk. Около годинката минахме на истинска четка за зъби, дъщеря ми по това време имаше 8 зъба. Но на нея първите зъбчета избиха на 6 месеца...

# 594
  • Мнения: 35 140
На моя дребчо сега му се показват зъбите. Кога да почна да ги мия и с какво , като паста?

# 595
  • Мнения: 4 007
Чувала съм,че още след първия зъб е добре да се мият/да се мие зъбчето/ Simple Smile
На дечко му излезе на 9м.Вече е почти на годинка със 7 зъба,но не му ги мия.Едва онзи ден имахме напредък с четката,но като сложих паста направи отвратена физиономия.Само с вода и четка ги почистихме.
Ето я четката.
Пастата е Бочко.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 12:30 от *Steffie*

# 596
  • Мнения: 1 001
На четките е обозначена възрастта, за която се използват, съответно аз взех от 0-2г. Слага се съвсеееем мъничко паста за зъби, за 9 зъба аз слагам по-малко от едно грахово зърно. Дъщеря ми няма проблем с миенето, защото тя обикновено използва четката си за зъби да си чеше венците (много по-ефикасно от всички останали чесалки, които при нея се оказаха загуба на пари) и е запозната с този предмет. И 10сек да се мият пак е идеално.

# 597
  • Мнения: 4 660
От кой месец сменихте кошчето за кола със стол за кола  ?

# 598
# 599
  • Мнения: 1 001
Когато стана горе-долу 9кг (долната граница на нашето столче) и когато кошницата за кола вече й поостесня.

Общи условия

Активация на акаунт