За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 641
  • 754
  •   1
Отговори
# 600
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Можеш да започнеш да миеш зъбчето/зъбчетата като излязат напълно, иначе аз поне не виждам много смисъл.
Пастата ни е на Aquafresh за млечни зъби, мисля че на нея пише от 0,5 до 5/6 години. С флуорид е, както и с обичайния вкус за паста за зъби - мента. Бях чела, че е по-добре да свикнат с вкуса от рано, а не първо с вкусове като ягода или малина и после да не искат да сменят с ментова. А и да не се изкушават децата да я ядът пастата, щото е много вкусна 😉

При нас миенето на зъбките беше много лесно в началото, веднага го прие. Но от няколко месеца иска да държи тя четката, съответно изобщо не търка, а само осмуква пастата. Надявам се ако е период някакъв скоро да отмине

# 601
  • Мнения: 134
Здравейте, имам бебе момиченце на 6 дни и ме притеснява интимната хигиена.
Ако можете да ми помогнете с насоки по следните въпроси: с какво да измивам крема за подсичане от бебето (ползвам Бочко и след миене с вода или къпане остава по кожата на детето най-вече в сгъвките. И още нещо, зоната под пъпче то, където минава горната част на памперс на коремчето седи по-бяла(може от крема да е), но е почнала да се бели... С какво да и я изчистя?

# 602
  • София
  • Мнения: 6 010
Остатъци от крем се чистят с тампон, напоен с бебешко олио, после се мие с водичка. Така ни казаха на училището за родители.

# 603
  • Мнения: 2 406
Много е важно при момиченцата да се почистват и малките срамни устни. Това става с помощта на тампонче напоено с преварена вода, а се прави, за да не се получи слепване(което е сериозен проблем). Отново с напоено тампонче може да се премахват остатъците от крем.
Под пъпчето кожата изглежда суха и е нормално, защото е в постоянен досег на памперса и това я изсушава. Хидратирай тази зона хубаво след баня с бебешко мляко. През лятото е топло и е по-добре да се използва лосион/мляко за тяло, а не олио.
След баня всички гънки, в които остава водичка се подсушават хубаво и внимателно. Не трябва да остава вода. По-добре от хавлия е-тензухената пелена,която има изключителна способност да попива хубаво :=) Хавлийката не се справя така добре.
Наакано дупе се мие винаги с вода и измивен продукт.

Ами това се сещам за момента.

# 604
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Тампон за грим или клечка за уши напояваш с бебешко олио. Почистваш срамните устни и остатъците от крем. В болницата ни бяха казали, че също може да се използва физиологичен разтвор.

# 605
  • Варна
  • Мнения: 25 280
От кой месец сменихте кошчето за кола със стол за кола  ?
Възрастта няма особено значение, имат значение килограмите и най-вече ръстът. Бебетата растат с много различни темпове, така че това кой кога е сменил стола не е никакъв ориентир. Започне ли да се подава главата над облегалката до нивото на ушите - време е за по-голям стол.

# 606
  • Мнения: X
А, от кога може да я оставям сама на задната седалка, защото още си се возя отзад с нея?

# 607
  • Мнения: 60
Момичета, бебчето ми е на 20 дена и има ужасни колики. Всяка сутрин от 3 до 12 на обяд не спи, плаче, превива се и пръцка. Давам колииф и лефакс, но без резултат. Нормлано ли е да са толкова продължителни коликите? Някой имал ли е подобен проблем?

# 608
  • Мнения: 2 406
Повечето са минали през този проблем. Някои по-леко, други по-тежко.
Купете й възглавничка с костилки(черешови). При моята дъщеричка помогна супер много. Гушкайте бебето, топлете коремчето.

# 609
  • Мнения: 602
Момичета, бебчето ми е на 20 дена и има ужасни колики. Всяка сутрин от 3 до 12 на обяд не спи, плаче, превива се и пръцка. Давам колииф и лефакс, но без резултат. Нормлано ли е да са толкова продължителни коликите? Някой имал ли е подобен проблем?
Моята дъщеря също беше с ужасни колики от 20 ден до към началото на третия месец.. Давах какво ли не.. 5-6 вида капки, чайове, още от началото си спазвам диета да не й дразня корема допълнително, но нищо не помагаше.. Гушкане и разнасяне на ръце, взех я са спи при нас.. И така, но после много се научават та ръце и сега още си предпочита ръцете пред количката и всичко останало, но няма как да го оставиш да реве.. А и коликите ни бяха по всяко време на деня.. Вечер плачеше по няколко часа, но няма как.. Ще отмине, но трябва време и търпение...

# 610
  • Мнения: 16 874
Моят син беше със зверски колики месец и половита. Цял ден и нощ рвеше, ръмжеше, свиваше се. Беше нон стоп гушнат. Костилките помагаха при слабите колики в началото. От капките нищо не помогна.

Жана ми се изгуби някъде. Жана, да не си на морето? Празнувахте ли вече 1 РД?

# 611
  • Мнения: 2 406
Еййй и аз си мислех наскоро, че Жана вече не пише тук, а даваше много хубави съвети-особено свързаните със захранване. Flowers Hibiscus

За коликите и при нас не помогнаха особено капките, използвахме различни марки. От Мама Натура бях най-доволна.

# 612
  • Мнения: 4 660
Момичета, бебчето ми е на 20 дена и има ужасни колики. Всяка сутрин от 3 до 12 на обяд не спи, плаче, превива се и пръцка. Давам колииф и лефакс, но без резултат. Нормлано ли е да са толкова продължителни коликите? Някой имал ли е подобен проблем?
На нас ни помогна Био Гая + Zinko капки . Почти всяка майка е минала през коликите , продължават при всяко дете различно .
Бебка имаше някъде към края на 3 месец хващаха я 19:00 часа някъде и продължаваха час за моя радост , но сме на АМ боже би затова не я болеше много.

# 613
  • Германия
  • Мнения: 3 437
А, от кога може да я оставям сама на задната седалка, защото още си се возя отзад с нея?

Според мен това си зависи от вас и от детето.
Аз на практика никога не съм седяла отзад с детето. В смисъл, случвало се е примерно за 2-5 минути да седна отзад като отиваме с колата да пазаруваме, но не заради нея, а защото там където паркираме от едната страна е стена, та може да се качи човек само от страната на шофьора.
Anyway, ако детето няма нищо против да се седи само отзад, не виждам проблем. Дъщеря ми седи обратно на движението, зяпа си през прозореца, а аз съм сложила огледало на облегалката на средната седалка, за да мога да я наглеждам все пак

# 614
  • Мнения: 13 083
Това с АМ няма много общо. Моите и двамата са кърмени, с голямата не съм разбрала какво са колики, а малкия рева до 3-тия месец. Повиване по Карп, гушкане и кърмене помагаха до някъде. Капките помагаха, но краткотрайно.

Общи условия

Активация на акаунт