Лесен сладкиш (торта) с ягоди!

  • 46 566
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Правих го в неделя този сладкиш, направо си облизахме пръстите  Heart Eyes

Но аз сложих 1 кисело мляко и малка кофичка сметана на Данон и определено 1 пакетче желатин е малко.

Аз винаги слагам по 2 желатина , с един нещо не става  както трябва. newsm78 (може би зависи и от желатина).

# 16
  • София
  • Мнения: 625
Leo снощи мъжът ми ме събуди в 12 през ноща за да ми каже, че съм направила нещо божествено Crazy Crazy Crazy/той тогава го опита.../
Само че аз натроших бисквитите полях ги с прясно мляко и мед,сложих нарязани орехи, ягодите също с малко мед , 2кофички кисело мляко и два желатина!
Благодаря ти за свежата идея  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 474
bebeiti , радвам се, че съм ти докарала червена точка Blush
Хубавото на този сладкиш е ,че можеш да правиш всякакви варианти - с различни плодове (зимата сладко), можеш да го направиш в дълбок съд с два реда бисквити (цели, начупени, смлени), можеш да добавиш сметана. Важното е,че е много бърз и лесен , е и вкусен.  Blush
  chef  chef  chef

# 18
  • Мнения: 7 474
Някой искаше жега  Laughing вече може да пробвате тортичката!  Peace

Направих я с малини също е много хубаво!  Praynig

# 19
  • Мнения: 5 140
Лео рецептичката изглежда лесна, а и предполагам, че и на вкус е супер.
Другата неделя ще го пробвам задължително.

Лео, желатинът какъв ти беше и как го направи, малко съм с скарана с неговото правене.

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 18:53 от sineo4ka

# 20
  • Мнения: 7 474
sineo4ka, сложи два желатина, че с един не става както трябва. Няма значение какъв е(не помня моя какъв беше) newsm78 , разтваря се в топла вода( примерно 50гр.) и се изсипва при млякото Peace По-лесно от това - здраве му кажи!  chef

# 21
  • София
  • Мнения: 2 210
По принцип за желатина, за да не станат "издънки" е сигурна следната технология (то и на пакет4етата  е описано)- разтваря се необходимото количество в малко ХЛАДКА вода, докато набъбне, долива се половин или една 4аша (или ако ще се желира например компот- цялата те4ност) и се затопля на водна баня (аз го правя в микровълновата на 600В за около 2 минути) докато се разтвори желатина и заприлича на гъст захарен сироп. Много е важно ДА НЕ ЗАВИРА! После съвсем малко се чака да изстине и се добавя в сместа, която искаме да желираме.  Grinning
П.С. Не съм имала проблеми с желатина на Dr.Otker , струва 35 ст. в Била (Българският е по-евтин, ама с този на Биосет имах проблеми- остана на гранули и ве4е не взимам такъв. Ако иска някой български- по-добър е на Меркурий). Моят мъж много обича всякакви желета, та се наложи да се "специлизирам" Grinning

# 22
  • Мнения: 5 140
Мерси на Лео и на Еми за отговорите.  bouquet Hug

# 23
  • Мнения: 431
Реших да го пробвам и аз тоя сладкиш и стана СУПЕР newsm10. Само , че аз го направих с череши и кайсии. Мъжо ми много го хареса . Едно голямо мерси на Leo за страхотния сладкиш  bouquet.

# 24
  • Мнения: 5 140
Лео ако си онлайн помагай....
Взела съм сметана Хопла дали ще стане с нея?

# 25
  • Мнения: 7 474
Лео ако си онлайн помагай....
Взела съм сметана Хопла дали ще стане с нея?

Само със сметана или сметана + мляко?

# 26
  • Мнения: 5 140
Ей невероятна си, как бързо откликваш Heart Eyes Hug
Значи сметана + кисело мляко 4,5 %

Така сега излизам с кучето и като се върна почвам и ще искам напътствия, ако може...не ми отказвай. Praynig

# 27
  • Мнения: 7 474
Ей невероятна си, как бързо откликваш Heart Eyes Hug
Значи сметана + кисело мляко 4,5 %

Никакъв проблем не би трябвало да има  Peace Но тази сметана е по-рядка и може би трябва да сложиш по-малко от нея  newsm78 На линия съм, ако има нещо! Peace

# 28
  • Мнения: 7 474
Аз току що го направих , но с рула като торта!


# 29
  • Мнения: 5 140
Е стига де, не ме дразни, ти си си майстор, а на мен ще ми е за севте да правя нещо с желатин, той ме притеснява.
А тази красота на снимката с какво я направи?

Значи да сложа по малко от сметаната така ли, взех я нея, защото нямаше заквасена на Данон.
А много искам да я направя тортата ти.

Обаче има проблем, аз форма за кекс нямам, в тавичка може нали?

Общи условия

Активация на акаунт