Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 7

  • 48 443
  • 741
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 17 891
Благодаря! Сега успях от десктоп версията да се регна, на телефона не ми тръгваше преди няколко седмици. Simple Smile

ТСХ се вдига от стрес, да. Това би обяснило и моето скачане.


# 496
  • Мнения: 32 273
Ето ме и мен и резултатите.
Значи какво ядох преди изследването.
Първо пих топла вода, после кафето в което има мед, канела, кокосово масло и айриш сметана.
Изяла съм една праскова и 3 парчета диня. Завърших с моята закуска в която има - 2 бразилски ореха,2-3 кашута, малко слънчогледово семе, тиквено, 3-4 начупени орехи, кокосови стърготини, 2 лъжици лимецови ядки, ленено семе смляно и мед.
В кафето и в закуската този път сложих повече мед заради изследването. А също и увеличих лимецовите ядки.
Ето изследванията


Какво мислите? Според мен са много добре и смятам още 2-3 дни да карам с 2 по 500 глюкофаж и после минавам на едно докато свършат.

# 497
  • Мнения: 2 165
Момичета, как сте Hug
Днес пуснах изследвания:
Инсулин - 9.7, а беше 18 преди 6 м. Пак е висок, но има резултат Embarassed
Глюкоза - 5.45
Не знам защо глюкозата си е толкова и преди  newsm78
Прегръдки

# 498
  • Мнения: 32 273
Нели, това е много добре. Спаднал е двойно.
За кз не се притеснявай. Трябва време.
На мен кз ми спадаше по-бързо от кз.

# 499
  • Мнения: 2 165
Нели, това е много добре. Спаднал е двойно.
За кз не се притеснявай. Трябва време.
На мен кз ми спадаше по-бързо от кз.

Благодаря ви и аз се зарадвах, не свалям много, но това е от антидепресанта предполагам.
Да се похваля, че и всички ч.ензими са ми влезнали в норма.
Единствено се притесних много като видях, че има позитивно на кръв в урината. Ето пълните изследвания:
http://picbg.net/img.php?file=6b27d87ac357d5c8.jpg

# 500
  • Мнения: 4 042
Елора, колко време след хранене го прави изследването?

# 501
  • Мнения: 32 273
Час и нещо.
Плодовете и кафето ми бяха до 7. Правих тибетците.В 7 и 20 до и 30 ядях закуската. Боцнаха ме в 9 без 20 някъде  newsm78

# 502
  • София
  • Мнения: 17 891
Добре са, но все пак преди да спра хапчетата бих пила кола и да видя колко ще скочи, а не диня, праскова и ядки. Вярно, че уж пак са захар и хората с ИР ги избягват, ама който каквото и да говори, едно е плод, друго е млечен шоколад или кола. Знам, че това ти е закуската и нямаш намерение да се връщаш към друг тип хранене, но е добре (според мен) да се провери реално колко си напреднала.
Ошушкала си стотици торти и си жива, от друга страна си свалила десетки кила и си в много добра форма, нищо няма да му стане на панкреаса ти да го натовариш веднъж с малко сладко. 

# 503
  • Мнения: 32 273
Права си. И това смятам да направя.
Просто вече не виждам смисъл да пия тия хапчета.
От много време бях решила да се тествам след плодове и след моята закуска.
Защото тук много хора ми казваха, че страшно вдигали плодовете кз и инсулин и закуската ми не била по режим.
Е, доказах, че не е така.
Иначе аз си ям сладко. Знам, че нищо няма да му стане, но обременяване не искам.
Виж сега, не мога пак да се боцкам. Нямам неограничен бюджет Laughing
Обмислям да правя експеримент с баничка  Rolling Eyes
А може и един бургер Grinning

# 504
  • София
  • Мнения: 16 213
То затова хората са измислили по-точен метод – измерване на мазнините с калипер.
Само че не знам откъде може да се снабди човек с такъв?


ММ купи онлайн от китайски сайт.

# 505
  • Мнения: 32 273
The Catcher in the Rye, другата причина е да ги спра е защото аз от ИР няма да се излекувам никога.
Само с режим мога да се поддържам в добра форма.
Не виждам смисъл да са ми такива резултатите, да пия хапчета и да съм близко до хипогликемията.
Чисто и просто е време да си остана на режима. Твърде много време ги пия хапчетата.

# 506
  • Мнения: 4 042
Елора, края на юни нали и аз правих експеримент с плодове и реших, че ще продължа да си ги ям. Да припомня как беше.

На гладно: инсулин 16,5, КЗ 4,85
Закуска: 5 череши, 60 гр ягоди, 2 лъж. извара, 2 лъж. сметана
Клед 1 час: инсулин 22,76, КЗ 4,04

Ти и мед, и диня, и праскова и други работи, въобще хубаво си си хапнала Simple Smile и пак само 13,5, ами добре ми се вижда. Не сравнявам с моите резултати, аз почнах от висок на гладно, твоят е добре вече. Но не е много над 10, което е добре. Аз веднъж бях попаднала на руски на една статия, че при ниво на инсулина над 10 не се разграждат мазнините от депата, т.е. много е трудно да се отслабва, и така и не можах да намеря отново къде съм го чела, за да видя за какви мерни единици ставаше дума и да проверя и в други източници дали е вярно. Напоследък изобщо нямам време да чета. Някой ако знае, да каже.

# 507
  • Мнения: 32 273
Елора, края на юни нали и аз правих експеримент с плодове и реших, че ще продължа да си ги ям. Да припомня как беше.

На гладно: инсулин 16,5, КЗ 4,85
Закуска: 5 череши, 60 гр ягоди, 2 лъж. извара, 2 лъж. сметана
Клед 1 час: инсулин 22,76, КЗ 4,04

Ти и мед, и диня, и праскова и други работи, въобще хубаво си си хапнала Simple Smile и пак само 13,5, ами добре ми се вижда. Не сравнявам с моите резултати, аз почнах от висок на гладно, твоят е добре вече. Но не е много над 10, което е добре. Аз веднъж бях попаднала на руски на една статия, че при ниво на инсулина над 10 не се разграждат мазнините от депата, т.е. много е трудно да се отслабва, и така и не можах да намеря отново къде съм го чела, за да видя за какви мерни единици ставаше дума и да проверя и в други източници дали е вярно. Напоследък изобщо нямам време да чета. Някой ако знае, да каже.

Бледолилава , много се извинявам. Пропуснах нещо много важно. Хапнах и грозде LaughingА то е с висок ГИ.
Нарочно така омешах плодовете и ги увеличих. И нарочно прибавих и в кафето и в закуската повече мед. Да натоваря. Излишно сладко ми беше закуската, ама нали е за каузата.
Възможно е ако се бях боцнала след час да е малко по-високо.
Иначе от 2 седмици съм намалила и меда двойно в закуската. Естествено си дойде.
А плодове на закуска не ям толкова много и рядко меша.
Сега си гледам оставащите хапчета.
Имам 44 по 500. Мисля 6-7 дни да пия по 2 и после да ми остана 30 някъде и да пия по едно вечер. От раз не искам да ги спирам. А октомври края ще правя изследвания. Искам да минат поне 2 седмици след последното хапче и да видя как ще бъде сутрин.
Това което ми прави впечатление е, че аз никога хапче не взимам със закуската. И пак нивата ми харесват.
А дали над 10 не се разграждат не знам.
Аз си отслабвам бавно, но отслабвам.
Според мен ми е добре закуската. Дори  и на работа пия кафе.
Закуската ме държи сита до към 11. После почвам да огладнявам малко, ама иде обяда.

# 508
# 509
  • Мнения: 7 774
Вие с хапчетата, чернодробни изследвате ли?

Общи условия

Активация на акаунт