Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? (Тема 3)

  • 70 347
  • 747
  •   1
Отговори
# 405
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
Имам хума у дома,но грам не се сещам за нея.Нещо като кашичка ли правите за лицето?
да,кашичка
За мазна кожа - като на носа,с комедони - само с вода
За нормална/смесена- с кисело мляко
За суха- масло от сладък бадем е достъпен и бюджетен избор

# 406
  • Мнения: 4 306
Вчера всичко наред, прическа, радостно настроение... сутринта отново същата веселост и гръм и трясък ... тази сутрин като си връзвала косата, челото й е огромно. Представете си!  
Не е същото като вчера. Абсурд, не може да излезе така! И като почна едно мятане и сумтене.
А мама кротко продължи да домива чинии и тихичко да се надява да мине скоро, ако не пък челото поне малко да се смали.

# 407
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Mamagemelar благодаря!
Много са ни мазни/на мен и дъщерята/ челото и около носа,значи ще я правя с вода.
Щерката е и с акне.Имам и разни масла,но няма да добавям нищо.

# 408
  • Мнения: 8 893
Високото чело е повод за самочувствие - предполага по-висока интелигентност, а от само кифленска гледна точка - всяка прическа стои по-добре на високо чело.🙄

# 409
  • Мнения: 1 310
Прочетох някъде, че след първия цикъл се спирал растежа- имате ли наблюдения дали е вярно( т.е. съвсем ли спират да растат?) ?

# 410
  • Мнения: 8 939
Това е абсурдно. Как ще спират да растат. На мен ми дойде на 14, на 18 бях с поне 20 см повече, отколкото на 14.

# 411
  • Мнения: 1 310
alina_si, да, и на мен ми се стори странно как се спира растежа( само в предния пост забравих да уточня, че в прочетеното се казваше за първи цикъл във възрастта 9-10 години), но дори и при по- ранен първи цикъл( каквито тенденции се наблюдавали заради акселерацията), пак ми звучи странно да се спира( или силно намалява) растежът и затова попитах дали някой има подобни наблюдения( от позицията на сегашното време)...

# 412
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Не знам дали има нещо научно в това твърдение, ще тр да проверя. Но при мен беше така - дойде ми на 13 и тогава бях вече 173 см. Не съм порастнала и см след това. Щерката е почти на 14 - няма още цикъл, лятото имаше пик на растежа и почти ме стигна.

# 413
  • Мнения: 2 988
Не ми се вярва растежа да спира защото с тази акселерация с всяка година растежа на момичетата трябва да спира на все по-ранна възраст и в резултат ръста при момичетата да е с тенденция към намаляване. Наблюденията ми са точно обратните. Сигурно има и много случаи на спрял растеж, но съм по-склонен да се съглася със следното твърдение:
Цитат
При момичетата скок в ръста се наблюдава около 10-годишна възраст, достига максимум към 12,5 години и продължава до 17-19 г.

# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Високите нива на естроген затварят епифизите на дългите кости.

# 415
  • Русе
  • Мнения: 658
След като дойде цикълът, момичетата пораства най-много с още 2 см.
Съжалявам , но така пише по дебелите книги.

# 416
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Логично! Козирогче го е обяснила точно - естрогените така влияят. Това с 20 см след идване на цикъл аз лично не го вярвам. Около мен всички деца с цикъл спряха да растат на височина.

# 417
  • Мнения: 8 939
Може да не са били точно 20, но п8не 10 със сигурност.

# 418
  • Мнения: 2 988
Дъщеря ми е от най-високите деца в класа за 10.8г. е 157см. До около година ще и започне цикъла и искате да кажете, че ще си остане около 160см, което е доста нисък ръст за жена. Смея да твърдя, че до 18г. ще достигне диапазона 175-185см колкото сме и ние с майка й, а няма как да порастне още 20см само през следващата година за да спре.

# 419
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
yahoo, аз също бях най-висока в класа си в началното училище. Родителите ми също са високи. За първи път ми дойде на 11 години и малко и си останах горе-долу на тогавашния си ръст. 1.58 съм висока. Съученичките ми доста ме задминаха на височина.

Общи условия

Активация на акаунт