Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? (Тема 3)

  • 70 325
  • 747
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Ние имаме други книги, по обясними причини свързани с местоживеенето, но току-що започнах една много интересна книга за насилието, предпазването на децата и въобще опазването им през различните етапи на живота и съм впечатлена.

 Мисля си като я прочета да я дам и на щерката и въпреки, че не е точно за нейната възраст, а е ориентирана към родителите смятам, че много неща биха й станали ясни, дори и такива, които и аз самата понякога не съм преподлагала, че съществуват в тази им форма.

https://www.goodreads.com/book/show/92443.Protecting_the_Gift

# 556
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Бях писала преди време, че на дъщеря ми ѝ дойде цикъла за първи път. Надявах се да не е редовен и да прескочи известно време, но вчера пак дойде (проследих го - 26 дни) и е обилен и с болки. Sad Тя се стресна повече този път, явно започна да осъзнава, че това ще се повтаря всеки месец.

Иначе ние също говорим по всякакви теми и отскоро започна да ми споделя наблюдения за съученици, които се "харесват." Тя все още не започнала с тези трепети, но сигурно ще е скоро.

# 557
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
Моите са още без цикъл.
Нови физически промени не намирам . Но ми скъсват нервите с все по-голямата разсеяност.
Вчера едната си изгубила чантата за училище!
Разбира се, осъзнаването идва днес сутринта...
За баща им,че и той в кюпа, няма да отварям дума...

# 558
  • София
  • Мнения: 23 096
На моята дъщеря откакто й дойде за първи път цикълът на 22 септември, досега няма нищо, като изключим съвсем леко зацапване на два пъти.
И за да съм подготвена, тъй като имах ужасно болезнен цикъл преди да родя, какви обезболяващи са подходящи за децата? Знам, че всеки се влияе различно, но поне да имам варианти.

# 559
  • Мнения: 18 464
Но-шпа, въпреки че на мен не ми помагаше. Също и спазмалгон по половин таблетка до 15 г. Като тийнка пиех от него. От модерните лекарства не знам.

# 560
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз точно за модерните питам. На мен едно време нито но-шпа, нито спазмалгон ми помагаха. Само течен аналгин и седалгин ми действаха.

# 561
  • Мнения: 18 464
Сега погледнах листовката на Ибупром, че е пред мен. Вариантът, който не е Макс, става за деца над 10 г. и е подходящ включително при дисменорея. Отделно има и Ибупром кидс. 

# 562
  • Мнения: 17 987
Има Нурофен Фемина, за деца над 12 го дават, но тук и кг имат значение, знаете. Моята е 30 кг на 12, но има и  40+ на 10 години. Аз бих давала 2/3 от хапчето /512 го дават, аз знам, че
 мога по 300 да давам/

# 563
  • София
  • Мнения: 23 096
Ох бе, Райче, моята дъщеря на 10 г. отдавна е забравила кога е била 30 кг.  Mr. Green В момента е 48 кг и знаеш, че е слаба, не е дебела.
Благодаря ви, ще си запиша лекарствата.

# 564
  • Мнения: 1 311
Здравейте! Какви измиващи интимни продукти ползват вашите госпожици?

# 565
  • Мнения: X
Здравейте! Какви измиващи интимни продукти ползват вашите госпожици?
Babe интимния и също Babe душ гел

# 566
  • Мнения: 2 879
Никакъв. Само вода.

# 567
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Здравейте! Какви измиващи интимни продукти ползват вашите госпожици?

Никакви.

Давах за болките при цикъла но-шпа, но не подейства. Ще потърся Нурофен Фемина, благодаря за препоръката.

# 568
  • софия
  • Мнения: 25 461
Avon teen
Здравейте! Какви измиващи интимни продукти ползват вашите госпожици?

# 569
  • Мнения: X
Никакви. Само вода.

Общи условия

Активация на акаунт