Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 870
  • 1 046
  •   3
Отговори
# 270
  • Мнения: 176
При Д-р Мария Янкова МЦ -Св Петка
Д-р Чучумишев клиника Малинов и д-р Стратиева 1АГ Св.София
За Гр.София става дума.

# 271
  • Мнения: 135
При Д-р Мария Янкова МЦ -Св Петка
Д-р Чучумишев клиника Малинов и д-р Стратиева 1АГ Св.София
За Гр.София става дума.
От изброените знам само д-р Стратиева, добър специалист, бих и се доверила ,иначе препоръчвам и д-р Чавеева в Щерев. При нас имаше увеличена нухална гънка и увеличени вентрикули , доктора при които бях ходила беше доста ме наплашил, риска беше увеличен, но д-р Чавеева беше тази ,която  даде надежда, правих и неинвазивен тест и слава Богу се роди живо и здраво детенце.След излизане на резултатите , ако са добри, може да се консултирате с нея.

# 272
  • Мнения: 176
Благодаря ви,ние вече сме толкова объркани наистина не знам кое е по-добре.Вече такива неща ни казаха,че шанса да мислим за възможността за здраво бебе клони към нула и под нулата даже  Sad
Ще пиша след резултатите от хорион биопсията може някой ден на някой да е от полза.

# 273
  • Мнения: 499
Моете бебе беше с удебелена нухална гънка и хипопластични носни кости в 11 +3 г.с. Риск от БХС: 1:19... Правихме хорионбиопсия и резултатите за Даун,Патау и Едуардс,както и за половите хромозони бяха нормални. В 12+5г.с. вече гънката беше 2мм , а носно кости си имаше. На следващата седмица вече всичко беше в норма и към момента не се наблюдават други отклонения в развитието на бебчо. Изчакайте си резултатите от биопсията и тогава правете заключения. Кураж!!!

# 274
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Рискът може да е дошъл от възрастта.
Не е дошъл от възрастта, то си е написано, че възрастовият е 1:200. Биохимичният е прекалено висок, той се отразява и на комбинирания. Иначе като гледам всички други показатели са ОК.

# 275
  • Мнения: 51
Рискът може да е дошъл от възрастта.
Не е дошъл от възрастта, то си е написано, че възрастовият е 1:200. Биохимичният е прекалено висок, той се отразява и на комбинирания. Иначе като гледам всички други показатели са ОК.
Да това е странно защо при такива показатели биохимичния е толкова висок? Следобед съм при лекаря да видим.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Защото биохимичният риск няма общо с морфологичните измервания и възрастта, той се изчислява на база кръвните показатели. PAPP-A е много нисък, доколкото виждам, за ЧХГ нямам спомен какви трябва да са стойностите. Наистина лекар трябва да коментира.

# 277
  • Мнения: 3 030
Хорионбиопсията мисля ,че ще покаже.Преди 3 години и аз бях с 1:4 Даун.Носната кост я имаше но беше недостъчно развита.Излезе положителна и абортирах в 14 +3 ....Съжелявам..дано при вас не се стекат така нещата..

# 278
  • Мнения: 51
Хорионбиопсията мисля ,че ще покаже.Преди 3 години и аз бях с 1:4 Даун.Носната кост я имаше но беше недостъчно развита.Излезе положителна и абортирах в 14 +3 ....Съжелявам..дано при вас не се стекат така нещата..
Съжалявам за това което сте преживели! Има ли някакъв срок за тази процедура?Вчера излязоха резултатите.Сега съм 13г.с +5д.

# 279
  • Мнения: 3 030
Нямам представа-това лекар трябва да каже...

# 280
  • Мнения: 176
Хорионбиопсията мисля ,че ще покаже.Преди 3 години и аз бях с 1:4 Даун.Носната кост я имаше но беше недостъчно развита.Излезе положителна и абортирах в 14 +3 ....Съжелявам..дано при вас не се стекат така нещата..

За съжаление моят тези е същия.
Днес излезе хорион биопсията бебето е със синдром на Даун.

# 281
  • Мнения: 7
Хорионбиопсията мисля ,че ще покаже.Преди 3 години и аз бях с 1:4 Даун.Носната кост я имаше но беше недостъчно развита.Излезе положителна и абортирах в 14 +3 ....Съжелявам..дано при вас не се стекат така нещата..

За съжаление моят тези е същия.
Днес излезе хорион биопсията бебето е със синдром на Даун.
Много съжалявам! Бъди силна!

# 282
  • Мнения: 51
Рискът може да е дошъл от възрастта.
Не е дошъл от възрастта, то си е написано, че възрастовият е 1:200. Биохимичният е прекалено висок, той се отразява и на комбинирания. Иначе като гледам всички други показатели са ОК.
Да това е странно защо при такива показатели биохимичния е толкова висок? Следобед съм при лекаря да видим.
Днес след посещението при доктора ни посъветваха за пренатален тест,който бил с точност 99,9%!
Другите методи не ни ги препоръчаха заради риска от аборт.Някой правил  ли е такъв тест?Наистина ли е толкова точен?Все пак си е ДНК тест.

# 283
  • Мнения: 18 530
Да, много са точни. Изследва се кръв от бебето, която циркулира в майчиното кръвообращение. Наистина са голямо улеснение.

# 284
  • Мнения: 51
Да, много са точни. Изследва се кръв от бебето, която циркулира в майчиното кръвообращение. Наистина са голямо улеснение.
Значи независимо какъв е резултата няма съмнение за грешка.Каквото излезе това е .Ох ще трябва да почакам две седмици.

Общи условия

Активация на акаунт