Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 848
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 301
Здравейте момичета. Искам да ви попитам хурмон бета чхг мом, който е в БХС първи тринесрър когато е увеличен какво може да значи? Общият резултат на даун е 1:2000, само на кръвта за даун е 1:400 (но разбрах , че това не се гледа, защото е само от хурмоните от кръвта). Но увеличение на хормон бета чхг мом какво точно означава, става дума за резултат 3,5

# 496
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Здравейте момичета. Искам да ви попитам хурмон бета чхг мом, който е в БХС първи тринесрър когато е увеличен какво може да значи? Общият резултат на даун е 1:2000, само на кръвта за даун е 1:400 (но разбрах , че това не се гледа, защото е само от хурмоните от кръвта). Но увеличение на хормон бета чхг мом какво точно означава, става дума за резултат 3,5
Гледа се съотношението между бета ЧХГ и алфа-фетопротеин.

# 497
  • Мнения: 421
Ива, аз съм чувала за фалшиво положителни резултати от неинвазивните тестова. Макар и изключително рядко, се случва. Именно затова се прави амниоцентеза преди да се прекъсне евентуално бременност, която вече е със 100% сигурност

Е за тях резултата е сигурен,но трябва  амниоцентеза. Наистина питам -чува ли ли сте за случей на фалшиво положителни и отрицателни пренатални тестове? В английските сайтове има случей. Едва ли България е някакво изключение. Просто търся малко надежда.

# 498
  • Мнения: 42
Ще ми кажете ли за тези случей. За кой точно пренатален тест?

# 499
  • Мнения: 114
И аз съм чувала за фалшиво положителни тестове и не на конкретни фирми,а просто защото се случва.  Затова задължително амниоцентеза, дори знам че cell genetics я поемат те, както и среща с генетик, ако резултатът е положителен.

# 500
  • Мнения: 226
Как разчитате тези резултати?Има ли високи рискове?

# 501
  • Мнения: 18 530
На мен ми изглеждат много добри и без рискове.

# 502
  • Мнения: 727
Привет момичета! След БХС с риск 1:4 за Даун правих Veracity , който също отчете много висок риск за Даун. Все още чакам лекарката ми да се обади и междувременно чета какви са последващите стъпки. В момента съм в 15г.с. и исках да попитам дали има някой, при когото пренатеста е показал висок риск, а амниоцентезата е дала негативен резултат? Видях, че и iva123i е задала подобен въпрос. Ще съм благодарна, ако все още следи темата и се включи. Въобще в този случай има ли шанс да не е болно детето? Другият ми въпрос е при решение за аборт, задължителна ли е амниоцентеза или се приемат и резултатите от БХС + пренатест, защото някъде попаднах на информация, че само амниоцентезата се приема като достоверно изследване? И последно дали в близката година някой е правил амниоцентеза в Надежда? Има ли болничен престой след процедурата? Не искам в Майчин дом заради убийствените условия, а и като цяло нямам добро мнение за болницата.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 14:37 от icecube

# 503
  • Мнения: 16
Здравей, icecube, много съжелявам, че минаваш през целия този ад.
Аз съм правила хорионбиопсия в Надежда. Това е същата манипулация, но се всима проба от пъпната връв и се прави в по- ранни седмици. Аз бях в 14. Направи ми я доктор Георгиев.
Не е страшно и не боли. Струва около 300 лв., когато е по каса. Остава се в болнца, защото касата го налага. Но сестрите в отделението не са много ок, въпреки, че се търпят. Ако мога да съм ти полезна с друго, ми пиши. Резултата излиза след един ден. Мен не ме караха да я правя, направо ме насочиха към операция, аз я поисках хорионбиопсията.

# 504
  • Мнения: 727
Благодаря, Elena123126! Чух се с лекарката ми и в понеделник ще отида на преглед, за да види в коя точно седмица съм , защото амниоцентезата е от 16та. Тя също е специалист и може да направи амниоцентеза, но така трябва май аз сама да я занеса в лаборатория. Ще разговарям с нея за Надежда евентуално. Все пак се поема и от здравната каса доколкото разбирам(предполагам, че е както хорионбиопсията).

# 505
  • Мнения: X
Айс кюб, добре си се насочила към Надежда.Там екипът по пренатална диагностика е на европейско ниво и обясняват всичко много достъпно
Аз там съм правила два пъти хорионбиопсия - това е по-ранното изследване, преди амниоцентезатата.

# 506
  • Варна
  • Мнения: 99
Icecube, здравей. Преди повече от година изпитах същото. За жалост се оказа Даун. Според мен амниоцентеза е задължителна, за да си уверена в истинността на резултатите. След това си взимай решението, но ти желая от все сърце да си силна!!!

# 507
  • Мнения: 2 466
Аз не съм правила пренатест, направо хорионбиопсия в 16г.с, но не беше в Надежда. Понеже минава по ЗК има болничен престой. Според мен, ако резултата от пренатеста е лош пак ще назначат амниоцинтеза. При нас не беше Даун, а друго.
Дано всичко е наред при вас!

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
На базата на лош резултат от пренатален тест не се прави аборт. Първо се минава през амниоцентеза.

# 509
  • Мнения: 42
Аз си чакам датата на амниоцентезата и тогава ще се решава. Аз да попитам резултата от този veracity тест излиза като моя нифти 1:20 или ти казват положителен или отрицателен? Чудя се защо има разлика е начина на отчитане.

Общи условия

Активация на акаунт