Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 112 544
  • 1 055
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 838
Момичета какво мислите за пренаталните тестове в Синево имат доста голям пакет с всичко за 1100лв,а за трите синдрома е около 700...това е доста по евтино от другите.Нвлой от вас пускал ли е там?Иначе да не срещнах никъде из коментарите някой с ЧХГ над 5...знаете ли по принцип от какво друго може да се повиши?Има ли някакъв начин където мога и другаде да изследвам,само това ЧХГ

# 931
  • Мнения: 1 804
За мен истинските специалисти са в София - Димитрова и другите също, аз съм раждала преди 6 години и вече не знам кои са точно. Препоръчвам на всяка бременна с каквото и да е съмнение да иде при някой от тях. Имам близка, която пострада от "специалист по ФМ" от голям град в провинцията. И той беше със сертификати...пропуска му беше ужасно голям.

Отделно май само в София правят фетална ехокардиография, което е много важен преглед.

Абсурд. София не е центъра на света. Правила съм във Варна.

# 932
  • Мнения: 19 016
Значи са напреднали нещата - супер! Само преди 6-7 години точно центърът на света си беше. Само там имах доверие за прегледи и там родих, въпреки че отдавна не живея в София.

# 933
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета! Записвам се в темата със свито сърце.
Вчера бях на ФМ и БХС. Всичко е наред като изключим повишения риск за Даун, заради който от вчера не мога да се успокоя. На 29 г. съм, рискът при мен е 1:78. Основните причини за повишения риск според доктора са нухална транслуценция 2,68 мм и ЧХГ 87,7 iu/l (2,56 MoM). Веднага след като чух резултата дадох кръв за Harmony теста и сега място не мога да си намеря докато чакам резултата.
Някоя от вас има ли опит с тези показатели?

Последна редакция: ср, 26 юли 2023, 16:46 от Sofia22

# 934
  • Мнения: 1 838
Sofia незнам какво да те посъветвам...надявам се всичко да е наред...нухалната все пак е в  рамките на нормалното до 3мм...аз също чакам резултати от пренатален тест,защото и при мен риска се повиши заради високо чхг...което при мен е над 5..

# 935
  • Мнения: 123
Стискам палци всичко да бъде наред, Надежда! ❤️ Какъв тест пусна?

# 936
  • Мнения: 1 838
Стискам палци всичко да бъде наред, Надежда! ❤️ Какъв тест пусна?
Здравей ..пиша за да ти дам кураж...моето чхг беше много по високо от твоето...както писах беше над 5...да бъда точна 5.202...няколкл момичета в групата за януарчета ме попитаха знам ли какъв е пола...казах им,че на ФМ ,когато правих и бхс ми казаха 90% момиченце и после ми пратиха статий на английски където пише ,че много често при момиченцата има по високо чхг от нормалното...Аз пуснах nifty pro в Геника...пуснах го миналия четвъртък в късния следобед...току що ми се обадиха и ми казаха,че всичко с моето момиченце е наред...сега ще ми качат и резултатите на български...потвърдиха и пола,че ще е момиченце ❤️ Вярвам,че и при теб всичко ще е наред

# 937
  • Мнения: 123
Това е прекрасна новина! : ))) Много се радвам и ти пожелавам една лека и спокойна бременност. И ти благодаря от сърце за информацията, наистина! И на мен ми казаха 80% вероятност за момиченце.

# 938
  • София
  • Мнения: 5 549
Сигурно говорите за  free beta-hCG ,че е завишено.
Две бременности имам ,първата приключи в края на петия месец,зареди проблем при мен (бебето си беше генетично здраво според Хармони теста) ,втората с живо и здраво момченце.
И двете бяха с висок  free beta-hCG на феталните,като на втората беше още по-висок от първата и говорих с генетик,че при някои жени хормона просто си е завишен и всяка следваща бременност е с тенденция към още по-голямо повишение.
Така че ,ако е изолирана находка е по-скоро нещо физиологично,но на бхс се отчита като риск.

# 939
  • Мнения: 2 097
Здравейте, момичета! Записвам се в темата със свито сърце.
Вчера бях на ФМ и БХС. Всичко е наред като изключим повишения риск за Даун, заради който от вчера не мога да се успокоя. На 29 г. съм, рискът при мен е 1:78. Основните причини за повишения риск според доктора са нухална транслуценция 2,68 мм и ЧХГ 87,7 iu/l (2,56 MoM). Веднага след като чух резултата дадох кръв за Harmony теста и сега място не мога да си намеря докато чакам резултата.
Някоя от вас има ли опит с тези показатели?

Разбирам те как се чувстваш и през какво преминаваш.
Правих ФМ при др Димитрова, гледа ме много внимателно. Каза, че бебето е добре. Попитах я, ако на БХС излезе риск, дали да правя неинвазивен тест или амнио. Тя каза “ Както избереш. Въпреки че нухалната транслусенция е 2.65, все пак е в нормата”.
Излиза ми БХС с риск 1:20 за Даун. Free bCG( MoM)- 2.72.
Няма да обяснявам как се чувствах. Върнах се пак при нея да искам направление за  амнио. Даже се зачуди и пита защо. Даде ми направление, но не отидох, реших да направя Пренастест, само за Даун. Излезе негативен.
Цяла бременност бях стресирана. Първият ми въпрос към акушерката при секциото беше дали бебето е с Даун. Луда работа, но като се вкарат тия съмнения при майката, е ужасно.
Синът ми е здрав, скоро ще направи две години.
Опитай се да бъдеш спокойна. Риск има  за всичко и при всички.
Не знам къде си правила ФМ, но бих те посъветвала да се свържеш и с др Чавеева.
Желая ти хубави резултати, спокойна бременност и щастлив финал.

# 940
  • Мнения: 123
CasaDelSol, твоят случай е почти 1 към 1 с моя. Радвам се, че момченцето ти е здраво Simple Smile И благодаря за включването, определено ми давате кураж в тези тегави дни до резултата на теста ❤️

# 941
  • Мнения: 2 886
CasaDelSol, твоят случай е почти 1 към 1 с моя. Радвам се, че момченцето ти е здраво Simple Smile И благодаря за включването, определено ми давате кураж в тези тегави дни до резултата на теста ❤
До колко дни ще ви е готов резултата? Стискам палци всичко да е наред.
При мен перфектни резултати от БХС и неинвазивен тест,които отхвърли синдромите ,но след раждането бам съмнения,че малката е с мозаична форма на Даун! Такъв шок,даже не кърмих. Нямах кърма,бях в тотален шок,но хромозомният анализ на детето потвърди Вижън теста,че няма Даун.

# 942
  • Мнения: 7
Това е прекрасна новина! : ))) Много се радвам и ти пожелавам една лека и спокойна бременност. И ти благодаря от сърце за информацията, наистина! И на мен ми казаха 80% вероятност за момиченце.
Здравейте, бъдещи мами . На 36 години съм .  И аз съм много притеснена заради БХС .Излезе ми повишен риск от синдром на Даун 1:128комбиниран , също и риск за болест на Даун 1:246. Нухалната трансуленция е 2,49 ММ , а NT Mom  част от медианата 1:58. Total b- HCG - 98259.82 , a AFP 31,45. На ехограф всичко е наред иначе . Сега съм в 15 гестационна седмица. В казус съм дали да правя ДНК тест за синдром на Даун. Препоръчаха ми за трите основни 650 лв в Кипър изпращали кръвта. Доста се шокирах от резултатите . Моля ви за съвет.

# 943
  • Мнения: 1 804
Здравейте, аз имах БЧХГ 2.50 МоМ (над 2.5 беше но не помня точно), а НТ беше 1.3. Не излезе висок риск. Детето е здраво.
Обаче първата ми бременност, при която бебето беше с проблем (Синдром на Патау) НТ беше 6мм, стойностите на хормоните не ги помня. Рисковете бяха 1:4 за Даун и 1:7 за другите 2. Виждаха се и други проблеми на ехографа. Мисълта ми е, че по-скоро при вас всичко е наред. Хубаво е че сте пуснали пренатален тест за спокойствие. Желая ви лека бременност с пухкав финал!!

# 944
  • Мнения: 19 016
waleriq1986, защо си в казус дали да правиш ДНК тест? Според мен задължително си направи, да си си спокойна. Това е голямо улеснение, само преди 10 години нямаше такива тестове!

Общи условия

Активация на акаунт