Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 112 542
  • 1 055
  •   2
Отговори
# 960
  • Мнения: 4 628
Благодаря, Надежда! Simple Smile
Дописвам, защото публикувах без да съм довършила.
Реално на сайта на Геника не виждам да пише как излиза резултата, така че в този случай няма как да се знае. Освен ако не е правил точно този определен тест, а ми е малко съмнително един човек да си е пускал всички възможни пренатални тестове. Друг вариант е да си разпитвал по форуми, но пък точно за споменатия на Геника съм чела че резултатите са в проценти.

Последна редакция: чт, 27 юли 2023, 19:17 от Minnie.Mouse

# 961
  • Мнения: 1 838
Няма за какво опитвам се да помогна и да споделя каквото научих...за жалост ми се наложи и на мен да се наплаша от бхс...иначе ми казаха,че 100% резултат има при амнио там няма 99 както е при пренаталните тестове...и във документа ми на 5 места пише,че това не е 100 процентов резултат ,а 99.7

# 962
  • Мнения: 123
Harmony на Roche също не е с положителен/отрицателен резултат, а 1 към Х Simple Smile

# 963
  • Мнения: 2 886
Вижън тест е с положителен или отрицателен резултат☺

# 964
  • Мнения: 4 628
Благодаря, момичета. При мен, каквото ми казаха на бхс, комбинирано с ранна фетална морфология се оказа вярно. Обаче като чета тук във форума, явно не навсякъде познават и се налага тестване.

# 965
  • Мнения: 123
Аз днес четох, че и амниоцентезата е с 99% accuracy rate

# 966
  • Мнения: 487
Имам правени една след друга хорионбиопсия и амниоцентеза в две различни клиники. И на двете изследвания пишеше 98-99%. Също така имам много консултации с генетик професор Иванка Димова от Майчин Дом - Националната Генетична Лаборатория, тя също ми беше казала че амниоцентезата не е 100%.
Няма гаранция 100% в нито едно изследване, момичета. Едва ли някой би се подписал някъде на 100% как ще се роди бебето.

# 967
  • Мнения: 4 628
Ако на някой му трябва консултация с проф. Димова, да знаете че вече е в Щерев.

# 968
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 475
Аз днес четох, че и амниоцентезата е с 99% accuracy rate

На мен пък ми е много интерсно,защо преди 10 + г като не бяха навлезли тези генетични тестове за по 1000лв как са се случвали според вас нещата ?

Моят риск за Даун беше 1:77 и лично завеждащия на лаборатория Генетика към ВМИ Пловдив ме насочи към амниоцентеза -не са ми се пробутвали и рекламирали генетични тестове,дори и Феталната морфология не е задължителна ,ако погледнеш реално...аз съм се изследвала,понеже бях на 39г ,но с първото ми дете идея си нямах за какво става въпрос ..

# 969
  • Мнения: 4 628
Ами и аз с първата бременност не съм си мислела за такива изследвания, даже мислех да пропускам бхс. Но след като, след нея имах още две с тризомии, доказани с генетично изследване, бих си направила всички възможни изследвания, само да стигна до следваща. Така че при всеки е индивидуално и всеки за себе си решава да прави ли скъпи изследвания или не.

# 970
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 475
Ами и аз с първата бременност не съм си мислела за такива изследвания, даже мислех да пропускам бхс. Но след като, след нея имах още две с тризомии, доказани с генетично изследване, бих си направила всички възможни изследвания, само да стигна до следваща. Така че при всеки е индивидуално и всеки за себе си решава да прави ли скъпи изследвания или не.

Именно!
достатъчно стресиращо е всичко и отвсякъде да те натискат и да ти пробутват тестове ,....просто като се сетя и ме свива стомаха ..Стискам палци и изпращам кураж на всички колебаещи се дами-да вземат най-правилното решение и всички усилия да доведат до щастлив финал! Heart

# 971
  • Мнения: 4 628
Смятам че в този период всяка жена трябва да се чувства достатъчно спокойна. И ако теста ще й донесе това спокойствие, нека го направи.
Ние за себе си сме решили, че няма да оставяме вече нещата на случайността и ще направим всичко, което зависи от нас, за да не преживяваме отново този стрес и тази тегоба. Почти сме решили да правим инвитро с ПИД.
Ето за мен например няма да е стресиращо да ми пробутват тестове, изследвания и инжекции, само да имаме това, което желаем силно, живо и здраво дете, което да се роди.

# 972
  • Мнения: 2 886
Смятам че в този период всяка жена трябва да се чувства достатъчно спокойна. И ако теста ще й донесе това спокойствие, нека го направи.
Ние за себе си сме решили, че няма да оставяме вече нещата на случайността и ще направим всичко, което зависи от нас, за да не преживяваме отново този стрес и тази тегоба. Почти сме решили да правим инвитро с ПИД.
Ето за мен например няма да е стресиращо да ми пробутват тестове, изследвания и инжекции, само да имаме това, което желаем силно, живо и здраво дете, което да се роди.
В това отношение съм съгласна с вас,но и ПИД не дава гаранция на 100%. При ПИД се вземат клетки от даден участък. При мозаичната форма примерно на Даун 80% клетки са нормални,а 20% са с допълнителна хромозома. Ако вземат клетки от участък в който клетките са хубави,нормален брой съответно ще има добър резултат. Като цяло всичко е Божа работа. Честно казано аз бих се доверила на амниоцентезата най-вече! Когато се свързах с Вижън за да ги питам дали имат друг случай като моя. Перфектен БХС,4 фетални,ние с мъжа ми изявихме желание за неинвазивен тест(който отхвърли синдромите)не са ни карали. Ембриона ми бе от стимулация когато бях на  31г. Та питах ги те ми казаха,че нямат такъв случай на сбъркан резултат. След консултацията ми с проф Кременски и д-р Константинова и двамата ми казаха,че мозаичната форма не се засича в неинвазивната диагностика и ФМ,дори с аминото може да не засече мозаична форма

# 973
  • Мнения: 4 628
Аз съм наясно, че няма на 100% гаранция, както и това, което казваш за тестването на ембрионите. Не съм го прочела някъде по диагонал и да съм си казала това ще е. Консултирали сме се с двама генетици и с репродуктивен.
Казах, че ще направим всичко, което зависи от нас. За нас спонтанното забременяване ще носи по-голям стрес и по-голяма несигурност. За мен може да доведе и до физически последствия, защото например в 12+6 г.с. нямаше как да се изчистя сама след аборта. Трябваше да ми правят кюретаж.

# 974
  • Мнения: 2 886
Аз съм наясно, че няма на 100% гаранция, както и това, което казваш за тестването на ембрионите. Не съм го прочела някъде по диагонал и да съм си казала това ще е. Консултирали сме се с двама генетици и с репродуктивен.
Казах, че ще направим всичко, което зависи от нас. За нас спонтанното забременяване ще носи по-голям стрес и по-голяма несигурност. За мен може да доведе и до физически последствия, защото например в 12+6 г.с. нямаше как да се изчистя сама след аборта. Трябваше да ми правят кюретаж.
Разбирам ви за кюретажите! Аз имам три понеже аз също забременявах,но пък бяха кухи яйца. При нас имаше мъжки фактор както и намален резерв при мен. Всеки преценя разбира се как е най-удачно да постъпи. Аз вече имам две деца. Имам син от първият си брак и сега имам момиченце,което Слава на Бога няма синдрома. След стреса с дъщеря ми едва ли ще имам сили за трето. Чисто финансово инвитро,стимулации и прочие нямам нерви,но ако все пак стане ще съм доста объркана и няма да знам как да постъпя и ще съм в страх докато не видя бебето

Общи условия

Активация на акаунт