40 С температура

  • 3 148
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
какви течни аналгини бре.... ooooh!

Трябва като лозунг да се закове осн. правило за смъкване на висока Т.

Детето се слага в леген, корито или право и се облива 5-10-15мин. с вода (малко по-хладка от тази, с която се къпе обикновено).

Егати, толкова ли е трудно да се запомни, ми си мъчите децата със свещи, аналгини и тям подобни... Confused За оцет и увиване в чаршафи не споменавам умишлено  ooooh!

Не съм много съгласна, че това е начина. Ок, ще се смъкне за момент, но после пак тръгва нагоре. Спасяваш моменат, но не е решение за цяла нощ например. Дали чаршафи, дали по-хладка водичка се прави когато температурата е висока, а още не е подействал Панадола или Нурофена. Въпреки, че детето е с температура то пак може да изстине от хладни бани и разголване и тогава ще стане една ... 

# 16
  • Мнения: 3 447
При нас се случи нещо подобно миналата седмица - 39 С без никакви други симптоми. Педито ни каза, че по принцип висока Т без други симптоми се вдига или от зъби, или от ухо, или от бъбреци. При нас се оказа зъб, кътник.
Какво ни каза за лекарствата: Нурофена дразнел стомаха, затова не го препоръчва, или най-много веднъж на денонощие. Панадола по принцип действа при Т до 38 С. Ако до 40 мин. не подейства Панадола, слага се свещичка Ефералган. Като крайна мярка каза, че може да се дадат и 5 капки течен аналгин, но не препоръчва. Над 39.5 С се прави увиване в оцетени чаршафи или потапяне във вана с Т 36 С.
Аз го съблякох по памперс, сложих му оцетени чорапки (други компреси не търпеше) и свещичката Ефералган - свърши работа Peace

# 17
  • Мнения: 1 655
Въпреки, че детето е с температура то пак може да изстине от хладни бани и разголване и тогава ще стане една ... 
А ти какво предлагаш, да навлечем детето допълнително, че да вдигне още по висока Т ли? Правило е, когато детето е с висока Т да е минимално облечено и температурата в стаята да е сравнително ниска, да се отвори прозореца при необходимост. И няма такива филми като изстиване...

# 18
  • Мнения: 1 883
Панадола по принцип действа при Т до 38 С. Ако до 40 мин. не подейства Панадола, слага се свещичка Ефералган. Peace

Не може да дадеш 40 мин след Панадола Ефаралган , тъй като и двете съдържат Парацетамол и се приемат най малко 4 часа след 1 вия прием  newsm78

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Явно наистина не сте се излекували от последното боледуване  newsm78 Лично мене такава висока ТП ме плаши  ooooh!

май ти си най-права, сега я чух че се изкашля на няколко пъти
май ще сме дежурни пак с дурацефа и вентолина Sad

Точно от този Дурацеф се наложи да минем на венозен Аб. Възможно е и при вас да не е подействал и бактерията/вируса да е резистентен.
Дано имате добри новини!

# 20
  • Мнения: 1 942
Въпреки, че детето е с температура то пак може да изстине от хладни бани и разголване и тогава ще стане една ... 
А ти какво предлагаш, да навлечем детето допълнително, че да вдигне още по висока Т ли? Правило е, когато детето е с висока Т да е минимално облечено и температурата в стаята да е сравнително ниска, да се отвори прозореца при необходимост. И няма такива филми като изстиване...

Айде следващия път като се разболееш ти /не детето ти/ го пробвай това преди да го прилагаш. Оакпи се и после се охлади та гледай тогава какви "филми" сковаващи има. ! Не бих писала съвети ако не ми е минало през главата. Предлагам да не е разголено и често мокрено детето, а не разни крайности.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 783
Моите маймуни вдигаха 40 от зъби. Най- бързо съм им сваляла Т с леден чаршаф - увити за 30 мин, при условие, че не им е много висок пулсът или  с 5 капки аналгин. За съжаление парацетамолите от различен вид не им действат. Сега като са по-големички им давам 1/4 прахче аулин ако не мога да се справям с Т.

# 22
  • Мнения: 3 447
Въпреки, че детето е с температура то пак може да изстине от хладни бани и разголване и тогава ще стане една ... 
А ти какво предлагаш, да навлечем детето допълнително, че да вдигне още по висока Т ли? Правило е, когато детето е с висока Т да е минимално облечено и температурата в стаята да е сравнително ниска, да се отвори прозореца при необходимост. И няма такива филми като изстиване...

Айде следващия път като се разболееш ти /не детето ти/ го пробвай това преди да го прилагаш. Оакпи се и после се охлади та гледай тогава какви "филми" сковаващи има. ! Не бих писала съвети ако не ми е минало през главата. Предлагам да не е разголено и често мокрено детето, а не разни крайности.
Нашият доктор каза, че поради опасност от гърч, при деца до 5 години е правилно да се охладят. Не да го намокриш и да го изложиш на течение, а просто да го разсъблечеш, плюс компреси, и то не ледени. Естествено, ако го втресе, настръхне или побледнее, го завиваш леко. Говорим за висока Т Peace
Панадола по принцип действа при Т до 38 С. Ако до 40 мин. не подейства Панадола, слага се свещичка Ефералган. Peace

Не може да дадеш 40 мин след Панадола Ефаралган , тъй като и двете съдържат Парацетамол и се приемат най малко 4 часа след 1 вия прием  newsm78
И аз така знам, затова сложих само Ефералган. Мисля, че той е по-ефикасен от Панадола.

# 23
  • Мнения: 1 983
значи днес правихме кръв и урина и там нищо newsm78
но понеже пак вдигна тая вечер 39.6 и колкото и да не ми се искаше да не й давам АБ го започнахме, клацид, сега няма, хили се оттатък, ама ще видим до кога, хапна мляко седейки на гърнето Mr. Green
и сега я мъча да ляга, ама в моментите, когато няма Т просто полудява, имам чувството, че си наваксва за другите моменти, ама здраве да е
това е
незнам какво да си мисля вече newsm78

# 24
  • Мнения: 1 883
Панадола по принцип действа при Т до 38 С. Ако до 40 мин. не подейства Панадола, слага се свещичка Ефералган. Peace

Ти си противоречиш - виж какво си написала горе!!!!

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 21:48 от vikuna

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Този Клацид не може да започне да действа веднага след около 48 часа, а и антибиотикът по принцип няма да ти свали Т.

# 26
  • Мнения: 1 883
Този Клацид не може да започне да действа веднага след около 48 часа, а и антибиотикът по принцип няма да ти свали Т.
Права си! 6 дни сме пили Клацид и все си поддържаше висока температура PeaceЗаедно с АБ съм давала на 6 часа температуропонижаващи , но въпреки тях пак си вдигаше ooooh!

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Този Клацид не може да започне да действа веднага след около 48 часа, а и антибиотикът по принцип няма да ти свали Т.
Права си! 6 дни сме пили Клацид и все си поддържаше висока температура PeaceЗаедно с АБ съм давала на 6 часа температуропонижаващи , но въпреки тях пак си вдигаше ooooh!

Мдааа, ако положението може да се овладее без АБ най-добре би било.
Малко ми се вижда много тези 2 АБ толкова наскоро един след друг. newsm78

# 28
  • Мнения: 1 771
Писала съм многократно за хаотичното предписване на антибиотик без установена диагноза. Това ми прилича на стрелба в тъмното и в крайна сметка не се знае какво ще се уцели.
Свойството на антибиотика е да разрушава стената на бактерията, а вируса няма стена, или така казано по никакъв начин не влияе на вируса.

# 29
  • Мнения: 458
Даааа.До преди 2 седмици бяхме като вас 38,8 - 39,8.Бърза помощ ,снимка/говоря за ренген/ , при специалис уши,нос,гърло ,нищо всичко е на ред а от 4 дни с висока Т.Пуснах ме и кръв и урина в кръвта увеличени левкоцити което пък си противоречи с утайката в урината.Пълен хос ,почнахме и АБ /Цевзил/ и това не помогна.Ще кажа само че докъто не се навилня пустия вирус нищо не помогна.Ще кажа че някой по горе беше казъл че АБ намаля имунитета и след това може по лесно да се разболееш ,мой е вярно защото от понеделник сме пак е с Т и пак 38-39 ,нямам думи вече .Ще следя темата с интерес .И успех и скорошно оздравяване  bouquet

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 14:42 от ^buba^

Общи условия

Активация на акаунт