петна по лицето -помощ

  • 20 995
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 765
Ползвах избелващия тоник на Биотрейд- определено имаше ефект.
След първите няколко нанасяния на цялото лице, започнах да го нанасям само на проблемните места.
Спрях го за лятото, есента-пак.
Сега ползвам слънцезащитния крем на същата фирма- Мелабелсън ф.60.

И така ми стана ясно каква грешка съм правила с тези високи фактори.

 
Това не го разбрах. Може ли да обясниш по-подробно? Praynig

# 16
  • Мнения: 27 524
strandwasser, и аз нещо не разбрах всичко  Thinking Кремовете с фактор не избелват, те само предпазват от появата на нови. Избелващите кремове би трябвало да избелват. Но може и да предотвратяват повече, това и аз съм си го мислила, че са малко повече превантивни, отколкото за по-късен етап. Антелиос не е ли на Ла Рош или са два различни? Това, което си си поръчала, ни най-малко не е за избелване и не е медицинска козметика, та и аз се обърках вече къде и как си се объркала ти  Crazy

# 17
  • Мнения: 436
Въх блондинче съвсем стана забатачена май наистина.

Да за два различни крема на La Roche Posay говоря. През зимата си ползвах Mela D на La Roche и на Vichy anti- tache. И двата крема са за редуциране на пигментни петна. Ползват се дълго 4 месеца за да има резултат. При мен нямаше обаче. В началото забелязах едно леко изсветляване на цялата кожа на лицето по скоро избистряне. Но петънцето си остана. Отървах се от него с крема на Биотрейд Мелабел.
 
И сега като почна яко да напича се ужасявам при мисълта пак да се появи и отидох да се консултирам в аптеката. Просто ми трябва добър защитен крем.
Миналото лято ползвах пак на Ла Рош Anthelios XL 50 UVA и не бях доволна Просто петънцето се задълбочи лятото въпреки че се мажех сериозно.

И ето сега какво ме посъветваха. Най подходящата защита са кремове с фактор между 15 и 30.
Кремовете с по висок фактор от 30 не проникват на дълбочина в кожата. А против появата на пигментация крема трябва много добре да прониква. Понеже тя се предизвиква от UVA лъчите .Тези лъчи проникват дълбоко в кожата. Предизвикват стареенето и, алергични реакции и хиперпигментация. Докато UVB лъчите остават на повърхността на кожата и предизвикват изгаряния.

Значи с две думи крема или гела трябва да бъде с фактор до 30. Тези с по висок фактор не проникват добре в кожата и не предпазват от пигментни петна. Основното им предназначение е предпазване от изгаряне.
Те за това сега фирмите започнаха да произвеждат гелове, флуиди за да могат по дълбоко да проникват. Но като сложиш и един висок фактор действието пак не е толкова добро.

Дано сега да е станало по ясно. Моята грешка беше такава че си мислех колкото по висок фактора толкова и по добра защитата. Да но не срещу образуването на петна и лунички.

Ще мажа сего Лореалчето и ще видя как ще бъде. После може пак да мина на Антелиос но с по нисък фактор.

# 18
  • Мнения: 27 524
Много мерси за подробния отговор. Сега разбрах всичко. Не, че знам какво да правя с пустото петно  Confused Така или иначе сега като ми свърши тубичката ще спра с избелването и ще остана на слънцезащитен. Може би заради това на високите фактори пише да се нанасят през 2 часа, понеже не проникват в дълбочина? Възможно е, не знам и аз вече. Ужасно са досадни тези петна. Ще потърся крема, за който казваш. Мерси пак  Hug

# 19
  • Мнения: 47
вземи да пиеш бета каротин.Аз само така се оправих

# 20
  • Мнения: 4 176
Аз имах ужасно, ама ужасно много петна когато пиех противозачатъчни. Най-много се появяваха лятно време, когато се излагах на слънце.
Ходих на доктор и ми каза, че хормоналните препарати + слънце = лоша реакция т.е. петна
Спрях противозачатъчните и мушнах спирала. Сега нямам петна.

# 21
  • Мнения: 47
Вярно е за противозачатъчните и аз когато ги пиех ми излизаха,но откакто ги спрях и пия пролетно време бета каротин не излизат

# 22
  • Мнения: 27 524
Да, де, ама в случая не са от това, което прави проблемът по-трудно решим  Sunglasses

# 23
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Solar Expertise на Loreal с фактор 30  кажи моля  те повече за това кремче, не съм го срещала по магазините, каква му е цената?

# 24
  • Мнения: 436
Ето това е кремчето. Има го тук от доста отдавна 2-3 години може би.То е цяла серия в същност. И за това ми се струва, че би трябвало да го има в България. Сега го пуснаха тук с подобрена формула. Струва 8 евро. Добра е цената според мен. Но аз до сега все го подминавах някак си.

Сега като обикалях да търся снимка да постна попаднах на една оценка на крема. Тук понеже се прави тест на продуктите предлагани на пазара в смисъл дали обещаното отговаря на истината и дали е добро действието на продукта. И останах много приятно изненадана, че е в групата на фаворитите и оценен с оценка много добра. Което означава, че крема е проверен и качествата му са доказани. Много се зарадвах. Мажа се от скоро но се надявам да има полза.

Ами действието му е предпазване от образуване на пигментни петна чрез специални филтри и против остаряване на кожата от вреднто действие на UVA лъчите. Съдържа вещество което активира защитните сили на кожата. 
Много е нежен като консистенция, попива чудесно, не омазнява. На мен ми препоръчаха и си взех фактор 30. Но иначе има и 15 и 60 фактор.
Ще го ползвам сега и ще кажа отзиви после.

# 25
  • Мнения: 436
Имам един въпрос към nellyb за бета каротина. От лекар ли ти беше препоръчан и пила ли си го лятото.
Защото той е производно на вит. А. Кожен лекар ми го беше предписал по друг повод и изрично ме предупреди да не го вземам през лятото, засилва пигментацията.

Тук го има на капсули и масово го рекламират за придобиване на шоколадов тен. Даже през зимата без слънце. И за това ми се струва нереално да е премахнал петна. Смятям чe трябвя да се внимава.

# 26
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Ето това е кремчето. Има го тук от доста отдавна 2-3 години може би.То е цяла серия в същност. И за това ми се струва, че би трябвало да го има в България. Сега го пуснаха тук с подобрена формула. Струва 8 евро. Добра е цената според мен. Но аз до сега все го подминавах някак си.

Сега като обикалях да търся снимка да постна попаднах на една оценка на крема. Тук понеже се прави тест на продуктите предлагани на пазара в смисъл дали обещаното отговаря на истината и дали е добро действието на продукта. И останах много приятно изненадана, че е в групата на фаворитите и оценен с оценка много добра. Което означава, че крема е проверен и качествата му са доказани. Много се зарадвах. Мажа се от скоро но се надявам да има полза.

Ами действието му е предпазване от образуване на пигментни петна чрез специални филтри и против остаряване на кожата от вреднто действие на UVA лъчите. Съдържа вещество което активира защитните сили на кожата. 
Много е нежен като консистенция, попива чудесно, не омазнява. На мен ми препоръчаха и си взех фактор 30. Но иначе има и 15 и 60 фактор.
Ще го ползвам сега и ще кажа отзиви после.


Много ти благодаря за обяснението но за съжаление този крем си мисля че не се предлага в БГ иначе звучи доста обещаващо.
Аз ползвам на Рок фактор 30 но освен че ми се появиха старите петна ми  излезнаха и нови. Наистина не знам вече какво да ползвам?

# 27
  • Мнения: 436
Това наистина е много неприятно. Но щом са станали повече значи действие няма. Аз като ползвах този на Ла Рош ми стана по тъмно петънцето, но поне нови не се появиха.
 
Знаеш ли четох, че термалната вода на Ла Рош засилва слънцезащитното действие на продукта понеже съдържа селен. Не съм ползвала точно нея, до сега винаги тази на Виши. Но съставките на минералите са същите. И има действие. Просто не оставам без нея лятото.
 
Преди да поставиш крема се пръскай с водата, изчакай да попие и после кремчето.

Успех

# 28
  • Мнения: 120
Аз използвам кремчето на Виши-Капитал Солей с фактор 30, за да се предпазвам от появата на нови петна. Забелязах, че не само не са  се появявали нови петна, но сегашните някакси избледняха-явно като не ги "грее" слънцето и силата им се губи. На есен съм решила да си взема избелващия тоник и избелващия крем Мелабел на Биотрейд, за да се справя окончателно с тези петна. Laughing Че моите даже са над горната устна и просто е УжасТ ooooh! ooooh! ooooh! Sick Sick Sick.

# 29
  • Мнения: 47
не ми го е изписвал лекар,препоръча ми го позната аптекарка.Аз пия на валмар,даже на опаковката пише,че защитава от ултравиолетовите лъчи

Общи условия

Активация на акаунт