Кой млечен продукт въведохте първо?

  • 7 703
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 533
Моля, ако някой е чел защо се препоръчва първо козе сирене (аз имам спомен, че било най-близдо до кърмата) да пусне линка, че ми е интересно.

За тази тема ли става дума?:
Козе мляко?!

Аз започнах с масло в домашните пюрета, после-сирене в попарата.

Благодаря, Виви   bouquet

Благодаря и на всички отговорили. Друго си е като види човек повече мнения. Даже напоследък се улавям, че вместо "ще питам педиатърката" за много неща първата ми мисъл е "ще прочета във форума".

Може би наистина ще започна с кисело мляко в дуетите на ХИП и после масло. Сиренето ще го оставя за след 2 седмици в БГ, че тук краве сирене като нашето няма  Shocked Shocked Shocked.

Много важен принци п при въвеждането на тези продукти според мен е да се изчаква около една седмица при въвеждането на всеки нов продукт и ако има евентуални странични реакции да се знае от точно коя храна са.

Това задължително, че имам страх от алергии.

# 31
# 32
  • Мнения: 4 392
Благодаря, Момичета   bouquet

Не съм давала млечни досега, защото нашата педиатърка ми беше препоръчала да дам крави продукти след 1 год. Миналата седмица на прегледа обаче каза, че вече сме "големи" и мога да започна с нещо малко.

Моля, ако някой е чел защо се препоръчва първо козе сирене (аз имам спомен, че било най-близдо до кърмата) да пусне линка, че ми е интересно.

Виж това:ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБЕТО


--------------------------------------------------------------------------------

За козето мляко

В много части на света козето мляко е предпочитано пред кравето. Какви са основните разлики?

В козето мляко има по-малко мазнини, отколкото в кравето. То не съдържа аглутинин; в резултат на това мазнините не се групират, което го прави по-лесно смилаемо. Също като кравето мляко, козето е бедно на есенциални мастни киселини, но съдържа по-големи количества от някои есенциални мастни киселини (linoleic and arachnodonic acids), както и повече късоверижни и средноверижни мастни киселини, които по-лесно се разграждат от храносмилателните ензими.
Козето мляко образува по-меки съсиреци (те се образуват при въздействието на стомашната киселина върху протеините в млякото), което прави протеините по-лесно и бързо смилаеми. Това е предимство при деца, които повръщат кравето мляко, както и в случаите на алергия към него. Козето мляко съдържа само следи от алергизиращия казеинов протеин алфа-S1, а казеините му са по-близки до тези в кърмата. Но и козето, и кравето мляко съдържат еднакви концентрации от другия алергизиращ протеин, бета лактоглобулин. Проучванията не са установили толкова висока честота на алергиите към козето мляко, колкото към тези на кравето, но тук много майки не са съгласни с тях. Някои майки смятат обаче,че бебетата им понасят козето мляко по-добре от кравето, а майките усещат това по-добре от учените.
Козето мляко съдържа малко по-ниски нива на лактоза от кравето мляко (4.1 към 4.7%), което понякога може да бъде предимство при хора с лактозна непоносимост.
Макар съдържанието на минерали в козето и кравето мляко да е сравнимо, козето мляко съдържа с 13% повече калций, с 25% повече витaмин В6, с 47% повече витамин А, с 134% повече калий, три пъти повече ниацин, както и четири пъти повече мед. Козето мляко съдържа също с 27% повече от антиоксиданта селен. В кравето мляко пък има пет пъти повече витамин В12 и десет пъти повече фолиева киселина. Поради факта, че козето мляко съдържа десет пъти по-малко фолиева киселина от кравето, то трябва да бъде обогатено с нея, за да бъдат приготвени от него адаптирани млека и за да може адекватно да замести кравето мляко при малките деца.
Превод от AskDrSears.com

 
Благодарностите отправяй към Никол! Peace

# 33
  • Мнения: 8 505
Масло и сирене въведох почти едновременно.След това-кисело мляко.

# 34
  • Мнения: 3 356
На 5м.,краве сирене,масло,прясно мляко,кашкавал.

# 35
  • Мнения: 5 299
Кис. мляко дадох 1 лъжичка на 5 м и пол. От 6-я въведох и попарата.

# 36
  • Мнения: 4 358
Започнах да давам овче сирене, когато Оги стана на годинка и малко.

# 37
  • Мнения: 578
Ами Аз преди 2-3 седмици започнах с пюре със сметана - готово. После малко сирене, като му правех попара - обезсолено!И после и масълце по съвсем малко в попарата. Кисело мляко още не съм му давала.

Общи условия

Активация на акаунт