Априлски бебета 2018 - тема 2

  • 40 005
  • 721
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 635
На нас ни предписаха същото дентокинд само че на хапчета и мисля че има малък ефект от тях

# 76
  • Мнения: 1 179
Малиш, сигурна ли си, че са зъби? Може да е от скока в растежа между 4.5-5 месец.

# 77
  • Мнения: X
Малиш, сигурна ли си, че са зъби? Може да е от скока в растежа между 4.5-5 месец.
Струва ми се, че минахме през периода.. вчера направихме 5 м

# 78
  • Мнения: 166
На колко месеца е следващия?

# 79
  • София
  • Мнения: 661
Я, каква тема имало. Чак сега я виждам. Ще ви следя. Grinning

# 80
  • Мнения: X
Добре си дошла, Фаумеа.

# 81
# 82
  • Мнения: 168
И един въпрос не много по темата, имали мамчета с проблемни бъбреци след раждането?
Някъде месец след раждането направих бъбречни кризи.

# 83
  • Мнения: 635
И един въпрос не много по темата, имали мамчета с проблемни бъбреци след раждането?
Някъде месец след раждането направих бъбречни кризи.
А камък ли имаше или пясък. На кърма ли сте ? И ако си ходила до спешен какво са ви дали да пиете или инжекции?

# 84
  • Мнения: 168
Песъчинки. Изцяло кърмен е. Биха ми течен аналгин, понеже в родилното накрая с него ме обезболяваха, но 3 часа след инжекцията не изцедих и не му дадох кърмата. Иначе после ми изписаха дексофен за болката (съставката му е с нисък риск за кърменето), но аз го пиех само в краен случай, когато кризата не отминаваше дълго време. Иначе за песъчинките ми изписаха Стеролит (и него не съм пила. Истината е, че докато не излязат песъчинките си боли много. Аз направих 4 кризи в различни дни.
[/quote]
А камък ли имаше или пясък. На кърма ли сте ? И ако си ходила до спешен какво са ви дали да пиете или инжекции?
[/quote]

# 85
  • Мнения: 635
Аз с бъбречна криза родих. 2 месеца след това отново направих криза и изкарах камък, и рано тази сутрин изхвърлих още един. Чудя се още колко ще се мъча така а съм само на 26 години и вече два камъка съм изхвърлила. Седя и се чудя от какво се образуват дали е от хормоните или от нещо друго?

# 86
  • Мнения: 168
Доколкото знам при бременност жените са податливи на образуването на песъчинки. Покрай мен имаше и други бременни и родили със същия проблем.

# 87
  • Мнения: 635
Чесно казано не вярвах на хората които ми казваха че такава криза боли повече от раждането , но вече се убедих че са били прави. Имаше период в който свекъра ми ме базикаше след като повторих кризите, да ме води да раждам пак Grinning и аз му казвах че този път няма какво да изродя аххахах.

# 88
  • Мнения: 1 179
На 16 години бях, когато имах бъбречна криза и изкарах камък. Знам каква е болката.
Камъните се образуват от веществата в храните и затова трябва да се занесе в лаборатория да се изследва и да кажат кои храни трябва да се избягват или по - малко да се хапват. И много вода! Ако се прочистват бъбреците, камъни трудно се образуват.

# 89
  • Мнения: 40
Момичета, виждам, че говорите за проблемни бъбреци... Сега, чукам на дърво, нямам проблеми, но 2012 и 2013 правих кризи, стигнах до пиелонефрит. Учудващо, но през бременността никакви проблеми, нито сега.
Споделям една бабешка рецепта, която и на мен и на майка ми е помагала за камъни и песъчинки, вие си преценете дали ще я пробвате. Рецептата е следната: 1 ч.ч. бира се слага да ври, като заври се слага една шепа семе на пъпеш. Ври тази ти ми смес докато 1 ч.ч. не остане 1/2 ч.ч. Маха се от котлона, прецеждат се семките и се пие. Отвратително е на вкус, но много бързо и лесно камъчета и песъчинки излизат.
Пожелавам ви никога, ама никога да нямате такава проблеми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт