Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 119
  • 273
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 15 421
Е, кaзaх ви aз, че виждaм едни ножици в кристaлното кълбо, aмa вие, не, тa, не.

# 196
  • Мнения: 18 542
Миоки, може да е от светлината, но отзад изглежда леко накъсана косата. Моята също изглежда така и се влошава съвсем, ако не я подстригвам и я оставя по-дълга.
Не е накъсана, може да е заради нескопосаните ми опити да си направя бретон  Laughing експериментирам със самоподстригване. Ето я в момента - същата дължина.

# 197
  • Мнения: 31 370
Точно така е до нагласа на обществото е всичко. Аз и да искам е абсурд да ходя с побеляла коса. Нито на работа мога, нито в средата си, нито в семейството. И да не искам съм длъжна, което е тъпо, но факт, както например задължителен дрескод на работа, на събития и подобни.

# 198
  • Мнения: X
Не цъфти косата от боя. Изрусявям се с боя без обезцветяване от 20 години, косата ми не цъфти никога. Експлозии имам след употреба на преса, но цъфтежи не. Полагам изключителни грижи ежедневно за нея, но смятам, че не е от това. Просто косъмът не цъфти.

Аз изключителни грижи чак не полагам, но косата ми просто никога не цъфти. Ужасно суха е и винаги е била такава, но не цъфти. Затова пък има периоди, когато краищата се чупят. Боядисвам я откакакто не съм тийнейджър, във всякакви цветове, последните години русо, и то най-русо.

Стана четири месеца, не преса, ами сешоар не е минавал през косата ми и не мога да я позная. Спря чупене, късане, че и заплитане.

п.п. С побеляла коса не мога да изляза от банята, не от къщи. Шкафът ми е пълен със всякакви спрейове и тъч ъп продукти за скриване на побелели корени. Напоследък често се случва да ходя без какъвто и да е грим, защото тук важното е само да си облечен с някакви дрехи и толкова, но с бяло в косата аз самата не мога да се погледна, камо ли на друг да позволя.

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 23:25 от Анонимен

# 199
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Не цъфти косата от боя.
И аз така мисля. Не се боядисвам, а ако не се подстрижа повече от 2-3 месеца косата ми започва да цъфти.

# 200
  • Мнения: 19 221
Миоки, да, добре ти изглежда косата на тези снимки.

# 201
  • Мнения: 18 587
Денси, то си е и до коса. Моята и като дете си ми цъфтеше. Грижи полагам и пак. За мен небоядисваната побеляла коса си е точно неподдържан вид. Честно или не-това е положението. За мен не е приемливо млада жена така да ходи. И никога не бих ходила така.

# 202
  • Мнения: 7 437
За мен редовното боядисване е задължително, ако човек вече е започнал. Съвременните бои са хубави, не съм забелязала да нанасят щети. Небоядисана, недобре поддържана, неадекватна за възрастта дължина би било неуважение към мен самата, а и към другите.

# 203
  • Мнения: X
И аз не харесвам побеляла коса, особено при естествен тъмен цвят. Придобива някакъв матов оттенък, все едно постоянно е мръсна. Имам още 20тина години да мисля какво ще я правя моята като почне да побелява.
Покрай темата се вдъхнових и свалих 15 см коса, сега се чуствам с 15 кг по-лека. 😁 Вече не е на черта, следвах каченото тук клипче. И преди съм се постригвала по този начин, но преминах към чертата, защото по този начин ми изглежда по-дълга.

# 204
  • Мнения: 13 089
А от къде знаеш, че имаш още 20 години докато започне да побелява?

# 205
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Имах една преподавателка в университета, изключително стилна жена с побеляла, по-точно сива коса, носеше я в много елегантна прическа. Ами страхотно стоеше, да ви кажа. Та бяла не значи неподдържана.

# 206
  • Мнения: X
А от къде знаеш, че имаш още 20 години докато започне да побелява?
Надявам се да са поне толкова. 😁 Иначе съдя по майка ми и баба ми.

# 207
  • Мнения: 156
Аз съм от тия, с рано побеляващи коси. Майка ми е на 49 и е 80% бяла. Баба 100%... Така че едва ли ще се отърва и аз... на 21 ще ставам, имам тук-там по някой бял косъм, но косата ми е много светло кестеняво ( между 5 и 6), та не се виждат 😂 Относно боядисването съм крайно против на този етап. Имам съученички, боядисват се от няколко години в черно. Ми на една и съща възраст изглеждат поне 5 години разлика, нали. Да не говорим, че косите им са изсъхнали от боядисването( при фризьор) и стоят някак  доста нездрави. И това на 21. Представям си на 35 😂 Другого ми "любимо" - боядисана дама вече на възраст и отдолу 3-4 см. чисто бели корени на червена/черна боя...Ми... не, не изглеждат поддържани. (А за черни корени на платинено изрусена коса, матова кожа и черни вежди вече се спомена 😂 Тука съм направо безмълвна. ) 😀

# 208
  • София
  • Мнения: 38 905
Платинено русо по принцип отива на много малко хора.
Ох, и аз съм във вечна борба с боята, корените и белите коси. Мисля, че тъмно русото ми отива най-много, пък и стои поносимо като пораснат малко корени.

# 209
  • София
  • Мнения: 2 386
Аз преди месец накъде видях, че имам 2-3 бели косъма и направо изпаднах в паника. Откъснах ги, а знам че така не се прави Smile Майка ми побеля сравнително късно, над 40 годишна беше, ама мен генът ме е ощетил Smiley

Общи условия

Активация на акаунт