Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 054
  • 273
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 825
    Дано съм избрала правилния раздел, в който да поставя тази тема.

   Може би на пръв поглед ще се сметне, че тази тема е твърде смешна и глупава. Интересно ми е какво мислят хората относно дългата коса.

   Провокирана да пусна подобна тема, беше "виновникът" брат ми. Днес сутринта ми каза, че трябва да си подстрижа наполовина косата си, защото хората не приемат добре жените с дълги коси. Когато търся работа и отида на интервю, работодателите не обичат жени с прекалено дълги коси и веднага ще бъде отхвърлена кандидатурата, като потенциален служител, в която и да е фирма. Моята коса е дълга до дупето. Още от малка имам много дълга коса и харесвам косата си, защото тя ми придава едно красиво и магнетично излъчване. Не го казвам аз, а хората са ми го казвали. Дори са ме спирали на улицата непознати, за да ми кажат каква красива, дълга и гъста коса имам. Всички мои роднини знаят, че имам много дълга коса. Променяла съм си и визията, като съм я подстригвала на черта или до раменете.

   Ще се радвам да чуя и вашите мнения. Хубаво да можех да пусна анкета, но не знам как се пуска анкета в този форум.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 711
Ами има нещо такова. Представям си дълга коса на ученичка, но не и на работеща жена. Или ако е работеща, да е вързана, на кок и пр. И да е много поддържана.

# 2
  • Мнения: 1 327
Лично мое мнение сега ,въпреки че в тийнейджърските си години имах коса до дупето и не давах да я пипат,смятам че прекалено дългата коса ми прилича на селска мома!Сега косата ми не е много дълга,но е до посредата на гърба и изглежда по-поддържана и подредена от преди .Когато видя жена с дълга пусната коса до дупето си представям,че е мома от някое село.Лично мое мнение.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 010
За мен жените с толкова дълги коси лъхат някаква странност. Като работодател никога не бих взела предвид наличието или липсата на дълга коса, не го мисли.

# 4
  • Мнения: 5 825
   Забравих да напиша как си нося косата - никога не я пускам, защото също смятам, че като я спусна, ще изглеждам, като някоя селянка; също така не я цапам, защото такава коса бързо се цапа. Нося я или на кок, или на плитка. Отнема ми много време за къпане и да я оправя после, но съм свикнала. През 4-5 дни си мия косата.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 010
А в същност защо ти пука какво мислят хората? Да не би ако сега се изредят съфорумките и кажат, че е грозно/тъпо/нехигиенично да си с такава дълга коса ти ще я отрежеш?

# 6
  • Мнения: 5 825
   Засегнаха ме думите на брат ми днес сутринта. Но не бих се водила по коментарите по темата, че да взема решение да я подстрижа. Ако я подстрижа, това ще бъде мое решение, което няма да бъде повлияно от хората в тази тема. Бившият ми приятел също не харесваше прекалено дългата ми коса и ме притискаше да я подстрижа, но не го направих. Обиждаше ме, че в главата съм приличала на кон и не е виждал до сега такова космилище.

# 7
  • Мнения: 3 031
Толкова дълги коси не са ми красиви. Рядко са и толкова поддържани, за колкото ги мислят притежателките им.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 010
Jennifer_w, ами това говори за тях и техния вкус, не за теб. С брат си аз бих си поговорила. За бившия - щом е бивш явно има защо.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 738
Дългата коса иска сериозна подръжка и е неблсгодатна за  разообразни прически.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 609
Свят - голям, хора - всякакви. Брат ми и майка ми също не харесват дълги коси и чат-пат ме подпитват няма ли да се подстрижа. Мъжът ми пък харесва много дълги коси и дума не дава да се издума.

Моята коса е почти до кръста. Била е и по-дълга, в момента е толкова. Хем си я харесвам и също съм почитател на дългите коси - някак много женствени са ми, хем започва да ми омръзва, а и аз имам един такъв предразсъдък, че много дълга и много къса коса подхождат на млади момичета, не и на зрели жени. Но това са си мои идиотщини, разбира се. И моята коса обмислям да я подкъся, не до раменете, а може би малко под тях, но не бих я оставила толкова дълга или още по-дълга

# 11
  • Мнения: 5 825
   На брат си няма как да му променя мнението. Той е зодия Лъв. Няма смисъл от разговори.

   Да, много трудно се поддържа дълга коса и се иска голямо търпение и много време. Не е вярно, че моята коса не е податлива на прически. Лесно се правят, каквито и да са прически.

   Да допълня - напоследък съм склонна да я скъся. Уморява ме наистина, когато я къпя и ми отнема много време да я измия, да я изсуша с кърпа и после 10 минути със сешоар, после да я среша - голямо скубене става. Но знам, че като ми скъсят косата, ще ми стане много мъчно. Преди 2 години скъсих косата си и след излизането от фризьорския салон ми стана толкова мъчно.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Много дългата коса винаги стои като неподдържана в смисъл откъм прическа./ така мислят стилисти и коафьори/
Това че ти е измита косата и сресана, не означава че е добре поддържана.
А и за какво ти е толкова дълга коса при положение, че е връзваш постоянно на кок опашка или плитка.

# 13
  • Мнения: 46 566
Всичко е относително. Като цяло не мисля, че би било съществено при кандидатстване за работа, освен ако не говорим за някакви крайности.

На мен лично ми харесва например това, но това не.

Прически от типа на кокове, опашки, плитки също не харесвам. Само в жегите връзвам моята на някаква смачкана небрежна топка.

Брат ти е искал нещо да те засегне, силно се съмнявам, че много се интересува от женски прически.

# 14
  • Мнения: 3 031
Ако ще я режеш, направи го с уговорката да се използва от друг. Така може и да не ти е мъчно, а даже да ти стане кеф, че някой ще се зарадва на косата ти.

# 15
  • Мнения: 19 144
А забелязваш ли да имаш проблеми с намирането на работа? Сега в процес на търсене на работа ли си? Може да пробваш да си подкъсиш косата до средата на гърба - пак ще е дълга и си личи, ако е хубава косата, и да видиш дали е по-различно отношението на настоящи колеги или интервюиращи за работа. Когато си се подстригвала по-късо, забе;язвала ли си промяна в отношението на околните?

# 16
  • Мнения: 18 566
Не съм сигурна защо е така, но съм забелязала,че повечето жени, които работят в администрация, банка или по такива институции поддържат средно дълга коса. Дори преди години моя колежка си подстрига дългата коса на една късо каре," защото в банката всички били стилни и тя не можела да ходи с такава коса. "
Аз тая логика не я разбирам. Както и това, че се смята, че една жена на средна възраст вече не трябва да носи дълга коса.
Коса до дупето обаче на която и да е възраст ми идва прекалено и никак не ми харесва. И наистина има нещо такова, че няма да се възприеме съвсем добре.
Аз не бих носила толкова дълга коса, въпреки че много харесвам дългите коси. До кръста обаче е максимума.

# 17
  • Мнения: 3 654
Аз пък обожавам дългата коса особено ако е добре поддържана. Изобщо не ме вълнува какво мислят хората и ако на някое работно място гледат с лошо око на дългата коса значи не е моето.

# 18
  • Мнения: 5 825
Всичко е относително. Като цяло не мисля, че би било съществено при кандидатстване за работа, освен ако не говорим за някакви крайности.

На мен лично ми харесва например това, но това не.

Прически от типа на кокове, опашки, плитки също не харесвам. Само в жегите връзвам моята на някаква смачкана небрежна топка.

Брат ти е искал нещо да те засегне, силно се съмнявам, че много се интересува от женски прически.

   Моята коса изглежда като на втората снимка, но по-чуплива е.

   Относно работата - да, в момента търся работа. Не съм забелязала някой интервюиращ да ме заглежда в косата ми. Едва ли някой интервюиращ ще прецени каква е истинската дължина на косата ми, защото я сплитам, а плитката намалява доста дължината на косата.

   Не съм усетила някакво различие в отношението на познати, когато се подстрижа по начин, който да е наистина видим. Има различни мнения. Някои ме укоряват защо си подстригах такава хубава коса, други ми казват, че по-късата коса ми е по-добре и ми отваря малкото ми лице.

   За брат ми - съгласна съм, че явно е искал да ме засегне или съм сигурна, че се води по мнението на приятелката си, която не я харесвам.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 711
Колко си висока, ако не е тайна?

# 20
  • Мнения: 5 825
Колко си висока, ако не е тайна?

   160 см, с много слабо телосложение, малко лице и малки очи и над 30 години съм.

# 21
  • Мнения: 18 566
Според мен я подстрижи. Не си висока,а такава коса не отива на по-нисички жени. Това си е правило по принцип. Съвсем добронамерен съвет.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 382
Не искам да засегна авторката, но винаги съм намирала коси до дупето за проява на лош вкус. И на деца не ми харесва, да не говорим за големи жени.

# 23
  • Мнения: 143
На мен ми е малко плашещо жена с така дълга коса .Expressionless Винаги ми изскача сцена от някой филм на ужасите .

# 24
  • Мнения: X
Щом ти е като на 2рата снимка , не знам за какво я държиш толкова дълга. Такъв тип коса винаги е сплескана и не изглежда добре, поне в моите очи.
Ниска си, имаш малко лице , малки очи И имаш огромна коса, тоест човек като те види ти гледа само косата и нищо друго.
Скъси я , оформи я и пробвай различни прически, а не само плитки и опашки.

# 25
  • Мнения: 19 144
Да ти кажа, аз и сплетената на обикновена плитка коса я възприемам по-скоро като селска или детска прическа.

# 26
  • Мнения: 7 423
Не ми харесва толкова дълга коса, особена на жена над 30. Ако бях работодател не бих я наела. Странно ми се вижда такова фиксиране в косата и нескрита гордост.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Предишния ми пост в темата ти беше мнение, но сега ще ти дам съвет:
Когато срещнеш един човек не трябва да виждаш "коса" а трябва да виждаш "лице"... Така е и с по-късите прически, за да може да изпъкне в лицето ти и да се запомни... водещото при един човек трябва да е образа му и по-конкретно лицето а ти с тази дълга коса се "захлупваш"...
Още повече че е коса и расте подстрижи се на една средна дължина ...Ако не ти харесва пак си я пусни.

# 28
  • Мнения: 15 375
Ако търсещия работа, отговаря и покрива всички критерии, косата му ще ми е последния проблем, освен, ако външния вид, в частност косата не е един от критериите.

Обаче, да си призная и аз се улавям, че при вида на момиче/жена с толкова дълга коса, вместо да си кажа я каква прекрасница, ми изплува въпроса - абе, как се поддържа това и кому е нужно. То литри шампоан, два часа сешоар, ами боя, о, не. На много младо момиче, все пак бих могла да възприема толкова дълга коса, но на по зряла жена, за жалост не. Не ми харесва и си мисля, че косата компенсира някакъв дефицит. С това не искам да обидя авторката. Наистина не искам. Но, с една по нормална дължина/не е нужно да е скъсена драстично/, с една хубава прическа и хубав цвят косата и жената биха изглеждали много по красиво. Много дългата коса се изтощава и въпреки усилията на притежателката и си изглежда изтощена и опърпана. Намаляването на дължината в случая има само позитив. Косата става гъста, лъскава, изглежда здрава, жизнена и красива. Променя се цялостната визия. И то в положителна насока.

# 29
  • Мнения: 10 762
Дългата коса е символ на женственност. Трудно се поддържа и изисква много грижи. Никой не може да ти дава наставления как да носиш косата си и с каква дължина и прическа да си. Има мъже които харесват жени с дълги коси, има и такива които харесват жени с къси прически.Въпрос на вкус.Важното е ти да се харесваш. Кажи на брат ти да си гледа работата и да не се занимава с косата ти. За мен лично, като мъж жена с дълга и тежка коса ( до кръста или средата на дупето ) е секси Simple Smile

# 30
  • Мнения: 39 475
Коса в такъв вид не само не ми харесва, но ми е и гнусна.
До средата на гърба е моя максимум.

# 31
  • Мнения: 1 796
И аз от дете поддържах доста дълга коса, но в 3-ти курс, със започването на първата сериозна работа, я скъсих - до средата на гърба. Пак е дълга, но придава друг вид на цялостната визия. Поддържам подстрижка на черта.
Никога не съм разбирала смисъла да се поддържа наистина дълга коса, ако ще се носи постоянно вързана/сплетена?
С оглед посочения ръст, съвсем не смятам за подходящо от чисто естестическа гледна точка поддръжка на толкова дълга коса - визуално скъсява силуета. По-добре избери прическа, подходяща за чуплива коса, леки етажи и средна дължина.
Много зависи и за каква позиция се кандидатства, но по мои наблюдения, особено в големите компании, не се гледа с добро око на прекалено дълги коси и екстравагантни прически.

# 32
  • Мнения: 3 031
На мен лично ми харесва например това, но това не.
На мен също.
Нищо хубаво не виждам във втората снимка. Безформено и нацъфтяло косище.

# 33
  • Мнения: 1 327
Пусках косата си дълга и не давах да я пипат камо ли да я подстригват заради психологически проблем .Навремето знахар е изгорил косата на мама и тя е окапала напълно и това ми беше много голям проблем в детството.Тя носи перука и в детството бях обект на подигравки ,а в последтсвие спрях да я подстригвам.Броях всеки паднал косъм и ,не ползвах преси и сешоари за да не я изгоря .С времето преодолях този проблем и вече смело се подстригвам.Въпросът ми е при теб има ли някаква причина да я държиш толкова дълга?

# 34
  • София
  • Мнения: 38 711
Тя е дребничка, което означава че косата, даже на плитка, е колкото самата нея. Първото, което човек вижда вероятно е косата. На интервю също.

# 35
  • Мнения: 39 475
А също си представям дълъг метър и двайсет косъм в супата.

# 36
  • Мнения: 46 566
Дългите коси физически няма как да падат в яденето, свличат се назад, поне при мен така е било, така че точно за супата имат по-малко проблеми, отколкото тези с късите Laughing

# 37
  • Мнения: 13 082
Да ти кажа, аз и сплетената на обикновена плитка коса я възприемам по-скоро като селска или детска прическа.

Дълга мятаща се плитка хич не ми е Лара Крофт, а по скоро ми е селска. Според мен на 30+ коса до дупето не е готино. Също не ме кефи и тая привързаност към косата. Рязала съм дълга коса до ушите на няколко пъти, никога не ми е хрумвало да страдам за нея.

# 38
  • Мнения: 3 654
Офффф айде стига, дългата здрава и поддържана коса е красива.
Чак пък гнусна айде моля ви се.
Гнусна може да бъде мръсна, мазна или със сипеш се пърхут, не здравата коса.
Как пък все на нас ни се вижда селско с плитки, цял свят се носят така има цели канали в тубата с варианти на плитки и прически, само на нас ни се вижда селско.

На мен пък жена със супер къса коса ми е като мъж.

# 39
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
За мен косата, преди всичко, трябва да бъде добре поддържана и здрава, независимо от дължината.
Потрисам се от "естествени" коси тип метла до кръста, тук- там с по някой бял косъм, ама не се боядисват, сакън да не си изгорят иначе доволно изцъфтялата и накъсана коса.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 711
Брр, ужас! Имаме една касиерка в кварталния супермаркет с такава.

# 41
  • Мнения: 39 475
Никой не е казал, че е хубава късата коса. Макар, че има жени като Мег Райън, които са родени да носят такива прически. Под рамената здрава и поддържана коса е красива гледка.

# 42
  • Мнения: 1 327
Да ти кажа, аз и сплетената на обикновена плитка коса я възприемам по-скоро като селска или детска прическа.

Дълга мятаща се плитка хич не ми е Лара Крофт, а по скоро ми е селска. Според мен на 30+ коса до дупето не е готино. Също не ме кефи и тая привързаност към косата. Рязала съм дълга коса до ушите на няколко пъти, никога не ми е хрумвало да страдам за нея.
Дамата не е казала 30+ .Лично аз имам още някоя друга година до 30 ,но пак не ми се нрави коса до дупето.

# 43
  • Мнения: 13 082
Е как да не е казала.

Колко си висока, ако не е тайна?

   160 см, с много слабо телосложение, малко лице и малки очи и над 30 години съм.

# 44
  • Мнения: 1 327
Да това съм го пропуснала Simple Smile .Ама пак и под 30 не ми се вижда Ок .

# 45
  • Мнения: 3 654
И коя е причината дългата коса да е ок на 29 но не и на 30. 

# 46
  • Мнения: 8 962
На теб харесва ли ти да си с дълга коса?
Ако ти е кеф, хич да не ти дреме за обществото.
На 37 съм и до миналата година имах коса до кръста. Отрязах 40 см к я дарих, но го реших аз, не обществото, не нялой друг. Косата си е моя.
Ходи си и прави, това което ти е кеф!

# 47
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Понеже съм човек, който обича да експериментира с косата си-дължина, цвят и пр, и никога не ми е било проблем да скъся драстично косата си, ми е интересна тази сантименталност към дългите коси у някои дами, подстригват се веднъж годишно по 2 милиметра, повечето не се и боядисват, в резултат косата им изглежда ужасно, изцъфтяла, безформена, държат я постоянно вързана и този вид ги състарява, вместо да си направят една елегентна, отиваща им прическа.

# 48
  • Мнения: 892
И на мен не ми харесва косата от втората снимка, няма как на такава дължина да не изглежда опърпана по краищата. Тук ръстът и годините нямат голямо значение, освен ако не си на 13-16 може би. Аз на тези години имах коса до кръста за някакъв период, но не постоянно. Понеже при мен горните и по-дълги кичури стават много руси и ми харесваше как стои, но като цяло никога не съм обичала много дълги коси.

Според мен авторката не се подстригва, защото не знае как да я поддържа в по-къса форма, свободно падаща коса някак не е решение дори и косата да е до средата на гърба. Аз също напоследък не харесвам косата си свободно падаща, трябва да е или изправена, или накъдрена, а не винаги ми се занимава, и най-често я връзвам на конска опашка, а и в жегата ... За нещастие косата ми е чуплива, не е нито права, нито къдрава, и не мога да изляза с просто измита коса, не стои красива някак си. Чудя се преди как съм го правила ...

# 49
  • Мнения: 15 375
Офффф айде стига, дългата здрава и поддържана коса е красива.
Чак пък гнусна айде моля ви се.
Гнусна може да бъде мръсна, мазна или със сипеш се пърхут, не здравата коса.
Как пък все на нас ни се вижда селско с плитки, цял свят се носят така има цели канали в тубата с варианти на плитки и прически, само на нас ни се вижда селско.

На мен пък жена със супер къса коса ми е като мъж.

Толкова дълга коса, няма как да изглежда здрава. Не е селско, говори за проблем. Добре, ще го напиша - психологически. Има някакъв дефицит. Дълга коса-да, но прекомерно дълга-не. Много дългата коса се изтощава прекомерно. И това е факт. Не ми се мисли за грижата, която следва да се полага. Косата расте -режи и не му мисли. Това е. Аз от малка съм така, колкото нашите искаха мома с дълга коса, аз толкова я режех, даже и сама, още ходеща права под масата, набарала ножицата и тънката ми фина косица отишла под ножа. Шести клас с плитката барабар я резнах. Фризьорката, де. Чак и се доплака на жената.  Не и на мен. Последно беше станала до под раменете, до плешките някъде и отидох и викам режи, ама на най късото каре и смених драстично цвета. Ей, тая коса като живна, няма такава просто. Гъста, лъскава, гладка, разкош. Та и до сега. И, разбира се, улучих си моя цвят и прическа и се харесвам и околните също. Та, какво толкова и жалят на тая дълга коса не разбирам. Един проблем по малко.

# 50
  • Мнения: 18 566
Ева и моята е чуплива. Знам за какво говориш. И е смешна, обемна и си върви накъдето си иска. Обаче пък и изправена взех да не си я харесвам. Най-харесвам начупена на вълни. Но пък пяната ми я прави една мръсна. Време за прически нямам в момента и си ходя така.
Трудна е чупливата коса, една никаква.
Ако дамата се подстриже до средата на гърба или до кръста косата ще й живне и ще е сто пъти по-красиво😊Сигурна съм. Не знам как ги търпят косите, как спят, и 5 кутии боя ли отиват на тази коса, като аз за моята вече 3 ще трябва да ползвам, а да средата на гърба.
Разбира се, че може да си ходи както си иска и това е нейно право.
Но тя пита как се възприема, иска мнението ни. И е ето вижда се, че не се възприема особено добре от повечето писали, което не ме очудва.

# 51
  • Мнения: 892
Мис Бингли, така е, толкова завиждам на майка ми, която има естествено права коса, бретонът й стои като изправян с преса, без да го е пипала. За нещастие, моята не е такава. Най се харесвам на небрежен сешоар с лек обем в корените, но сама не мога да си го правя, а и не всеки фризьор умее. Напоследък се подстригвам през два месеца и установих, че косата изглежда много по-гладка и по-дългите не стоят опърпано.

Аз не разбирам авторката какво толкова се колебае, ако не се хареса косата скоро пак че порасне, никой не говори за драстично подстригване.

# 52
  • Мнения: 18 566
Аз не искам права коса. Искам къдрава. Обичам си косата и си я харесвам. Също така съм доста голяма маниячка на тема коса и полагам грижи от години наред.
Също много рядко ми се искахда я режа и ми е жал, но пък от коса почти до кръста съм рязала черта до раменете и това периодично, защото обичам промените.
И аз като теб харесвам много изсушена със сешоар и лек обем,но не ми се отдава.
Иска ми се просто да мога да оформям хубави вълни и да ми държат дълго,но засега не съм намерила начин хем щадящ, хем да държи повече.
Разбирам донякъде авторката. Просто за мен красива коса не е равно на дълга до дупето. И ми е прекалено. Имам такава позната. От дете е с такава коса и не иска да я реже и това е. Косата й е много хубава и нетретирана, не изглежда зле, напротив, но почти никога не я пуска. Супер красива е, много гъста и с хубав цвят, но почти не я пуска,е къде е смисъла? Момичето е под 25 години,ниска и миниатюрна.
Особено с дете как се поддържа,то 2 часа само сушене.

# 53
  • Мнения: 5 825
   Благодаря за дадените мнения. Не сте ме обидили. Беше ми интересно да прочета различни мнения. Simple Smile

   Доколкото мога поддържам косата си, но изглежда изтощена и плаче да се намали доста дължината й. Като че ли вече се изморих да се къпя по 1 час и да се оправям още за 1 час. Все пак ако не ми хареса прическата и дължината на косата ми, мога да я спусна пак.

   Когато бях студентка, нямах чак пък толкова дълга коса. Подстригвах я до средата на гърба или до раменете. Моята коса е гъста, обемна, стърчаща, на където се иска и една от причините да се връзвам, е точно тази. Също така споменах, че е чуплива - нито къдрава, нито права. Моята коса е на настроения.

   Спомних си една история. Седях в градската градина в града, в който следвах и мина една жена с много дълга коса. Косата й беше до сгъвката на  колената. Правеше си снимки за спомен. Тази жена отиваше на фризьор, за да я подстриже, защото беше й омръзнало да се занимава по цели часове с нея. Същевременно се възхищавах на дългата й коса, но в същото време се питах как поддържаше такава дълга коса; колко шампоан и боя за коса й отнема; как се реши такава дълга коса. Попитах я как поддържа тази коса, а тя отговори много трудно и много време й отнема.

   Много къса коса не харесвам. Жени с много къса подстригана коса, ми приличат на мъже. Един път моите родители ме подстригаха много късо като момче. Имам и снимка и изглеждам отвратително.

   Носталгията идва оттам, че съм свикнала с косата си. Аз съм човек, който мрази промените и всяка една промяна, която направя, трудно свиквам. Много добре знам, че това ми е доста негативна черта и няма нужда да ме убеждавате в това. Много добре знам, че трябва изкореня тази негативна черта. Не обичам да оставям косата си спусната, защото както написах моята коса е на настроения и стърчи навсякъде. И да се подстрижа до раменете или до средата на гърба, пак ще я връзвам. Пяна също не харесвам да слагам. После косата ми става мръсна. Мечтаела съм да имам права и гладка коса.

Последна редакция: сб, 25 авг 2018, 17:16 от Jennifer_w

# 54
  • София
  • Мнения: 38 711
Има една прическа, нарича се лоб и стои чудесно на чуплива коса, даже без да се суши!
Ей сега слагам снимки

Последна редакция: сб, 25 авг 2018, 17:26 от Free Agent

# 55
  • Мнения: 15 375
Джен, подстрижи я. Не драстично. Иди да ти я оформят. Ако си харесваш цвета, остани с него, ако ли не, смени го. Разнообрази се. Освен това, косата казват има "памет", ако имаш нужда от промяна това е решението. Повярвай ми, върши работа. Нова коса, нова жена, че и нов мъж. Опитай. В твоя случай нова работа. Пожелавам ти успех. Рискувай, понякога е полезно, а и не е непоправимо.

ПП Аз съм с права коса, ама много права и с малко усилия става гладка като стъкло.

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 933
Макар,че не си личи от снимката съм с дълга коса.Лично аз жени с къси коси не харесвам.Относно работата,не ми пречи,дори ме повишиха.2016 на Световния симпозиум на мищробиолозите в Берлин,ми се наложи да посетя банка и една от шефките там беше с плитка,края на която стигаше средата на бедрото.В Лондон,когато бях на обменни начала видях няколко такива.Така,че това с подстригването май само в БГ го има.А ако е толкова грозно и безвкусно,защо екстеншъните са толкова скъпи(качествените)?

# 57
  • Мнения: 18 566
Има една прическа, нарича се лоб и стои чудесно на чуплива коса, даже без да се суши!
Ей сега слагам снимки


Знам, знам. Ама още не съм набрала смелост😆

# 58
  • Мнения: 15 375
За работата, косата няма значение, ума и уменията не се измерват с дължината на косата. Освен, ако не е за визия свързана с косата, като моделство, реклами и т.н. Иначе, ако шефа ме мери по коса, кила и форми, значи не аз не ставам, а шефа. И оттеглям кандидатурата си.

Последна редакция: сб, 25 авг 2018, 17:48 от Джаста Праста

# 59
  • Мнения: 3 031
Така,че това с подстригването май само в БГ го има.
В смисъл? Навсякъде си пускат косите да растат на воля, а само у нас ги режем?

# 60
  • Мнения: 18 566
Имаше предвид, че само у нас се смята,че не е красиво за една определена възраст и в бизнес средите. Или поне аз така га разбрах 😊

# 61
  • Мнения: 15 375
Така,че това с подстригването май само в БГ го има.
В смисъл? Навсякъде си пускат косите да растат на воля, а само у нас ги режем?


Може ли да отбележа, че въпроса е един път. Страхотен. И аз бих попитала същото. И не, не искам разяснение.

# 62
  • Мнения: 3 031
Имаше предвид, че само у нас се смята,че не е красиво за една определена възраст и в бизнес средите. Или поне аз така га разбрах 😊
Аха Peace Е, това също не е вярно.
В чужбинско забелязвам много повече жени с къси, ама наистина къси прически отколкото у нас. Особено при дами на 40+

# 63
  • Мнения: 1 796
Мисля, че се пропуска едно важно уточнение - зависи от заеманата позиция. Действително съществуват позиции, където има много подробни изисквания за външния вид на служителите, касаещи не само дрескода, но и прическата, маникюра, грима на работното място.
Дженифър, боядисваш ли косата си? Съвсем не е необходимо винаги да бъдеш с прибрана коса - една добра подстрижка, съобразена с формата на лицето, структурата на косъма и гъстотата на косата ти, в допълнение с правилно подбран цвят, вероятно би ти помогнала да се възприемеш и да излизаш с естествената си коса. Би могла да помислиш и за балеаж, който ще вкара малко светлина и движение в чупливата коса и ще подчертае естествените вълни.

# 64
  • София
  • Мнения: 8 002
Харесвам дами с хубави, лъскави и тежки, поддържани коси, но коса до дупето, която да изглежда изрядно и да не е проскубана, е почти невъзможно.
За мен оптималната дължина е около средата на гърба, по-надолу излиза извън възприятията ми за естетичност.

# 65
  • Мнения: 10 998
Обожавам жени с дълги, красиви коси.
Моята е рядка, с тънък косъм. Много я поддържам - правя маски с масла, подстригвам я на етажирани прически, правя сешоари, но е и мазна и въобще не си я харесвам.
Ако имах хубава коса въобще нямаше да ми пука какво мисли обществото, а щях да и се радвам.

# 66
  • Мнения: 227
Към авторката, пострижи се! Ужасни са ми такива коси. До раменете или малко под раменете е перфектната дължина според мен! И както някой по-горе беше писал- точно селска мома си е за мен с толкова дълга коса.

# 67
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Имам гъста, плътна и тежка коса. До скоро беше дълга и тъмна. Отрязах я над раменете и я изсветлих с 4 тона. Ами, това е моята дължина. Колкото и да ми е хубава косата, не  ми отива много дълга, а точно тази дължина и форма. В салона някои клиентки ме гледаха шокирано- как можа да си отрежеш хубавата коса.
Първо- не ми отива и второ- много по- удобно и комфортно ми е така.
Хич не ми дреме за косата, тя расте. Даже по този начин се освобождавам от негативизма, така поне казват, че отрицателната енергия се натрупва в косата и за това монасите от Шаолин бръснат главите си.

# 68
  • Мнения: 5 446
И аз не харесвам толкова дълга коса.
Идеалната дължина за мен е под гърдите,тъмна и лъскава права коса. Heart Eyes Но до дупето - не. Трудно се поддържа такава коса и рядко изглежда добре.

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 933
Имам в предвид,че само тук забелязвам тенденцията да приличаш на останалите,на масата.Ако не пасваш на даден калъп,ти лепват етикет "Не ставаш без да се гледа образование,възможности.Ако има правила за дължината на косата или дрескод за дадена позиция и тя е зададена още при интервюто,да ще се съобразиш,особено ако много искаш работата,но да се променяш само,за да приличаш на колегите си е безмислено.

# 70
  • Мнения: 8 953
Има жени, които си остават с прическата от ученическите години за цял живот. Скоро видях една съседка, която не бях виждала отдавна, станала на 70г. и  с дълга черна коса!  "Едно старо момиче..."

# 71
  • Добрич
  • Мнения: 933
Има жени, които си остават с прическата от ученическите години за цял живот. Скоро видях една съседка, която не бях виждала отдавна, станала на 70г. и  с дълга черна коса!  "Едно старо момиче..."
Така се харесва жената.Кое е по-важно: как се харесваш и възприемаш ти самия или дали те харесва съседката.

# 72
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Джени, понякога съм отвратително откровенна, друг път само откроввнна, в зависимост от това дали човек  наистина иска да чуе истинаъа и най вече  дали е готов да я възприеме като информация или предпочита да я тълкува като обида.
Обожавам дълги коси, но прическа "русалка" не е сред харесваните от мен
Работя в сектор със строг дрес код и в този случай дължината и цвета са от значение.
Имам колежки, които е трябвало да напраеят подстригеане и боядисване(скриване на цвят фантазия). за да запoчнат.
Знам , че е глупаво, но фирмата  в която работя, държи на "предтавителен" външен вид:,Пълна щуротия, ако си изпълняваш добре служебните задължения, но е факт.
Живея в страна , където пинятието "ром" не съществува, а циганите  пренебрежително наричат не циганите "пайос".
Толкова дълга коса, поне в Мадрид(защото Испания е голяма страна)  над 16 години , носят само циганките.Пусната или на кок все едно.


Ако я скъсиш поне до кръста , ще изглеждаш много по добре

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 12:21 от sl

# 73
  • Мнения: 8 962
Кой го казва това, че ще изглежда по-добре, вие, съседката, някой случайно минаващ? Никакво значение няма кой какво мисли, важно е жената как се чувства и как се харесва. Ако се харесва с дълга коса, нека си ходи с дълга, ако реши да се подстриже,нека се подстриже. Защо някой друг трябва да казва кое е красиво, добро или правилно?

# 74
  • Мнения: 3 654
Абсолютно споделям мнението на Алина, точно това е и моето мнение.

# 75
  • Мнения: 3 031
Ние просто си казваме мнението, нали затова е темата?
Пък тя ще си реши.

# 76
  • Мнения: X
Моята коса беше до дупето, после до сутиена, сега е с няколко см по-дълга от лактите ми. Обожавям си я. Когато беше по-къса,  до към 7ми клас, беше леко чуплива. Откакто я пускам дълга стана ужасно права, естествения ми цвят е тъмно кестеняв. Не я третирам с преси, не я боядисвам, суша я само зимата. Постригвам я на черта сама, тъй като имам лоши спомени от фризьори. Научих се да правя разнообразни плитки, защото мразя да ми влиза коса в очите, а и накак не виждам смисъл от дългата коса, ако я нося пусната свободно, само би ми пречила. Ако имам време ще кача и снимка.
Не съм забелязала някой да не харесва косата ми, напротив. Често ми правят комплименти, едно комшийче много обича да си играе с нея.

# 77
  • Мнения: 15 375
Кой го казва това, че ще изглежда по-добре, вие, съседката, някой случайно минаващ? Никакво значение няма кой какво мисли, важно е жената как се чувства и как се харесва. Ако се харесва с дълга коса, нека си ходи с дълга, ако реши да се подстриже,нека се подстриже. Защо някой друг трябва да казва кое е красиво, добро или правилно?
Зaщото живеем в общество. Не живеем в горaтa. В обществото имa определени обществени нaглaси и момичето питa зa тях. Сондирa мнения. Ние си кaзвaме мнението, тя ще си вземе решението. Никой нaсилa не я кaрa дa прaви нещо. Тя е голям човек и сaмa може дa прецени кое е добро зa нея. Сaмо зa нея, не зa нaс. Джен, кaквото и дa решиш, трябвa ти дa си в мир с решението си. Никой друг нямa знaчение. И товa се отнaся зa всякa ситуaция, не сaмо зa косaтa.

# 78
  • Мнения: 8 962
Вие казвате така трябва, защо? Кой го определя? Спрете с това "какво ще.кажат хората" и си ходете, както ви е кеф.

# 79
  • Мнения: 1 796
Вие казвате така трябва, защо? Кой го определя? Спрете с това "какво ще.кажат хората" и си ходете, както ви е кеф.
Alina прочети отново заглавието на темата, в случай че си го пропуснала. Дискусията е именно относно нагласите на обществото по зададената тема, с оглед което не е нужно след всеки пост да апострофираш автора му с твоето виждане по въпроса.

# 80
  • Мнения: 15 375
Aлинa, aмa ти нaистинa откaзвaш дa рaзбереш, a. Зaщото явно четеш, но не с рaзбирaне. Темaтa е зa обществените нaглaси, ние сме чaст от обществото и кaто тaкaвa общественa единицa си кaзвaме мнението. Не го нaлaгaме, не кaзвaме кой кaкво дa прaви, кaзвaме сaмо според нaс кaк е. Товa е.

# 81
  • Мнения: 8 962
Разбиране? Вие май не разбирате, че сами си налагате норми.
Изобщо не ми пука какво мислите, какво мисли стрина Пена, колежките и бабите пред блока, всеки да си ходи, както се харесва. Само в България има тъпи норми.

# 82
  • София
  • Мнения: 38 711
Само в България има норми?😂🤣😃 За външен вид?

# 83
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
alina_si
Всяко общество има норми.
И ако някой иска да се впише в него, се налага да ги спазва.
Имах колеги , които бяха връщани от работа, защото са без вратовръзка.Колежки с рокли или гащеризони с които предполагам , че много св харесваха
.Денят се отчислява от заплатата.
Научиха се да ходят на работа според нормите  на дрес   кода.

# 84
  • Мнения: 15 375
Добре, де, ама не питаш ти, а авторката, така, че, изобщо няма значение дали на теб ти пука или не. Направи си тема против общественото мнение и там се възмущавай.
И не, не е само в България. Навсякъде има социални норми и хората искат или не се съобразяват.

# 85
  • Мнения: 253
И брат ит и бившия ти са само за бой. Дългите коси са много красиви, дори и аз в момента ще си пускам моята и искам да е минимум до дупето. На който не му харесва, да не те гледа. Относно работодатлите, от какъв зор пък ще казва работодател каква да е коса на работника? Единствено съм срещала работодатели, които правят забележки за тона на кожата ми, понеже съм била прекалено бяла. Естествено аз не тръгнах по солариуми, няма да си вредя защото някой си управител се мисли за Бог едва ли не и че може да казва на кой колко да е светъл и тъмен. За такива хора не желая да работя.

# 86
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Бившият е ясен, щом си позволява да сравнява приятелката си с кон(пък било и на шега) няма как да продължи да бъде настоящ.
Що се отнася до работодателя, ами да може да каже, че не иска в офиса коси с цвят на дъгата или расти.
Все пак фирмата е негова и той определя условията.
На който му изнася ги спазва, който не иска не е задължен да работи в тази фирма.


Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 12:05 от sl

# 87
  • Мнения: 8 953
Авторката досега е ходила така, защото така се харесва. Но е дошъл момент да поиска мнението на обществото. Тя е готова за промяна според мен, трябва само да я окуражим.
Има страхотни фризьори-стилисти  в БГ!

Аз лично не харесвам и прическата 'кок' , направена набързо, особено  с долнопробна шнола (много жени така ходят ежедневно, нямам предвид авторката).
Много жени не полагат и никаква грижа за разпуснатите си дълги  и средно дълги коси. Неприемам неходенето на фризьор, самоподстригването също.
Прическа кок  харесвам за вечерен или тържествен случай, и то направен професионално.
За бизнес също, там където има дресскод, и кандидатът за работа трябва да го спазва. А той какво показва на интервюто - "аз съм различен и не ме интересува вие как изглеждате, аз така се харесвам".
За всяко лице  добрият стилист ще намери хубава прическа. Да, има хора, на които според чертите на лицето и фигурата се не се препоръчва да  носят къси коси, но специално за формата на косата, на мен не ми харесва прическата 'Както природата ме е създала'.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Аз лично много харесвам дълга коса, но такава, която стои добре спусната. Чак до дупето ми е в повече, не мисля, че стои красиво, а ако ще е на кок е все тая дали е до дупето или до средата на гърба. Бих я скъсила така, че да мога да я нося пусната.

# 89
  • Мнения: 13 082
От любопитство питам 😊 колко шампоан отива за тази коса. Когато моята беше малко над кръста една шепа не ми мърдаше, а хем не е от най-гъстите.

Аз не мога да разбера и прекомерното пазене на косата, да не се боядисва, да не се изправя и т.н. Предполагам, че ще ме обвините в лъжа, но ще си кажа. Имам преса вече някъде околко 13 години, изправям я след всяко миене 10 години, косата ми не е увредена, не е цъфтяла никога. Та мисълта ми е, че колкото и да я пазиш сколонна ли е към такива проблеми те трудно ще бъдат избегнати.

# 90
  • Мнения: 15 375
Аз пък моята я суша винаги със сешоар. От как човек съм станала и коса съм проимала. Просто инак не мога да я оформя както аз искам. До момента никога не съм имала цъфтежи. А съм я къдрила и боядисвала. Боядисвам я и сега.

# 91
  • Мнения: 19 144
Според мен, ако не си някакъв доказал се във времето търсен професионалист, а си с по-скоро беден трудов опит за възрастта си, трябва да избягваш прекалено различната визия, особено такива елементи, които намекват, че ти отнема твърде много време да я поддържаш, защото това е нещо, което би могло да наклони везните в отрицателна посока, ако интервюиращият се колебае. Твърде дългата коса може да се възприеме като нещо, заради което жената ще закъснява рано сутрин за работа, твърде дългите нокти пък пречат при работа с компютър и ръчен труд.

И може да си приказваме колкото си искаме колко е повърхностно непознатите да си правят изводи за теб по външния вид, но това са неща, които хората правят на подсъзнателно ниво. Даже не е нужно да осъзнават, че е заради косата или нещо такова, зависещо от теб, което ти си решил да е така, за да те отхвърлят подсъзнателно.

# 92
  • Мнения: 18 566
И за мен е странно. Не изправяш, не боядисваш въпреки, че имаш вече бели коси, не й правиш нищо на тая коса и си ходиш като вещица в главата.
Никога не съм го разбирала това. Особено за белите коси. Имам такава приятелка. Страхотна коса има и имаше като бяхме ученички точно до дупето. Всички й я харесваха. Гъста,дълга,къдрава.
Сега е с коса до раменете. Много побеляла,но отказва да се приведе във вид. Не го разбирам това,който иска нека се възмути. За мен не е нормално младо момиче да ходи така. Ама тя не слуша.
В какви филми навлизаме-силно се съвнявам,че интервюиращите точно до там ще стигнат да мислят колко време си прави косата им служителката,нокти и пр. Глупости...
Моята коса й се отразява пресата. Намалила съм я,но пак си се изправям. И то от доста време. Всяка коса е различна.
 

# 93
  • Мнения: 19 144
Авторката казала ли е, че ѝ побеляла косата? За мен пък не е нормално, ако нямаш побеляла коса, да се съветва задължително да се боядисала косата, че да ѝ отивала. Естественият цвят обикновено стои достатъчно добре, да не кажа, че повечето българки изглеждат със зле боядисани коси, и сигурно голяма част от тях щяха да изглеждат по-добре с естествения си цвят и небоядисани.

# 94
  • София
  • Мнения: 38 711
Майка ми си беше оставила косата дълга и прошарена, ми ужасно беше. При това е била млада - към 50.
Каквото и да си говорим, косата е едно от първите неща, които другите виждат и влияе върху целия външен вид.
Аз пак съм розова!😋

# 95
  • Мнения: 253
Не всяка естествена коса изглежда гадно, а и авторката не е показала нейната, че да разберем как изглежда. Има момичета с естествено хубава коса, без да имат нужда от допълнителни маски. За мен точно боядисването разваля естествената коса и я прави като метла. От година и половина не се боядисвам и косата ми изглежда много по-добре. А след маска за коса (от естествени продукти, а не химийте по магазините) изглежда още по-добре.

# 96
  • София
  • Мнения: 38 711
Така си е, със снимка ще е много по-обективно.
Също така много зависи как се носи една жена, как се облича, къде ходи, какъв й е живота.

# 97
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Където и да ходи, както и да се облича, толкова дълга коса в повечето случаи, няма да бъде  носена пусната.

А дългата коса е най красива когато не е прибрана.

След като  ще се носи на плитка или кок, защо е необходимо да бъде толкова дълга.

PopThatGlitter на 23 е лесно да не се боядисваш...., но след определена възрст се налага.
На 20+ домашната козметика е ок, но с промяната ма годините идва момент в който.не е достатъчно ефективна.

# 98
  • Мнения: 13 082
Free, наистина ли си розава ☺ Много яко. Винаги съм си мечтала за нещо такова и аз, обаче на боядисваната ми с години черна коса няма как да стане. Преди няколко месеца питах познат фризьор дали  има как да се вкарат сини кичури отдолу, но каза без обезцветяване няма как. Обезцветявана съм два пъти, трети няма да има. Боядисвам се от много време, за съжаление започнаха да ми избиват бели косми на 20.

# 99
  • Мнения: 18 542
Ако косата е добре поддържана, не е проскубана и изтъняла в краищата и не си с два косъма на главата, дългата коса е супер за всяка възраст. Стига да я носиш с кеф, вързана или пусната, не виждам проблем. Същото важи и за боядисването. Слава Богу, в наши дни небоядисана коса не е равно на неподдържана коса, напротив, тенденциите са даже дамите с прошарени коси да ги оставят с естествения им цвят.
 
Не смятам, че дължината на косата е обуславяща при интервю за работа, освен ако няма предварително заявени изисквания и не отидеш на интервюто с коса в неприличен вид (мръсна, рошава или подстригана така, че все едно те е подстригвало 5 годишно дете).


# 100
  • София
  • Мнения: 38 711
Free, наистина ли си розава ☺ Много яко. Винаги съм си мечтала за нещо такова и аз, обаче на боядисваната ми с години черна коса няма как да стане. Преди няколко месеца питах познат фризьор дали  има как да се вкарат сини кичури отдолу, но каза без обезцветяване няма как. Обезцветявана съм два пъти, трети няма да има. Боядисвам се от много време, за съжаление започнаха да ми избиват бели косми на 20.

Напляках един червен балсам набързо върху русото. Обаче нещо не се харесвам тоя път. Нищо, то ще падне, докато се наложи да ходя по интервюта. Mr. Green

# 101
  • Мнения: 15 375
Не е съвсем така, че на всяка възраст отива дълга коса. Ама, наистина дълга. Не отива на всяка възраст, освен, ако не искаш да приличаш на вещица. Не случайно хората са казали, че с възрастта дължината на полата се увеличава, а на косата намалява.

# 102
  • Мнения: 19 144
С възрастта, освен кожата, старее и косата, губи влага, еластичност и здравина, често оредява. В повечето случаи не изглежда добре да е дълга.

# 103
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Опредвлящо е косата да е в добро състояние.
Дългата коса изисква грижи.
Тийна е на 14,
Миналата година беше с коса до дупето
Това лято успяхме да  се мотивирахме да се разделим с десетина см.

Надявам се сега  за училище  да пожертваме още поне 20 см
Практически 90% от времето е с прибрана коса.
Ужас е когато трябва да си напъха косата в шапката за плуване и след басейна поне  час миене и сушене..и това два пъти седмично.


В редките случаи, когато сме се опитвали да правим къдрици или да изправим с преса, докато стигнем до половината, там където сме започнали е в същото положение.
Не искам да  и налагам мне ието си, но вече започва да и омръзва да полага толкова усилия  .
Рано или късно момента с драстичното скъсяване на косата настъпва.

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 20:55 от sl

# 104
  • София
  • Мнения: 38 711
Моята тийнка беше с коса до лактите, пролетта отидохме на фризьор и я отряза на лоб с машинка /жестока техника/ и оттогава е супер щастлива.

# 105
  • Мнения: 18 542
С възрастта, освен кожата, старее и косата, губи влага, еластичност и здравина, често оредява. В повечето случаи не изглежда добре да е дълга.
Така де, но ако е гъста и с блясък, какъв е проблемът да е дълга? Ако косата е хубава, без значение каква е възрастта не виждам проблем да е дълга. А прекалено дългата коса като правило не е в добър вид в краищата.

# 106
  • Мнения: 39 475
Поразрових се да видя има ли снимки на хубави дълги коси. Има, ама за да излезеш в тоя вид не ти мърдат два часа  сутрин да се преведеш в такъв вид



# 107
  • Мнения: 1 327
Моята е тази и пак ми е трудно да я поддържам.

# 108
  • Мнения: 1 345
Според мен толкова дълга коса би могла да се възприеме от работодател като символ на устойчиво поведение, лоялност, постоянство. Не задължително като нещо лошо. Иначе аз не харесвам толкова дълга коса, но за мен самата. Има жени, на които им отива.

# 109
  • Мнения: 991
Жените, които са с хубава работа са с хубава коса - до раменете, малко под тях, до под плешките. Всичко останало лъха на чалга от ранния милениум. И наистина - такава коса е тежка, според мен няма как да изглежда поддържана. Винаги в краищата е накъсана. Послушай брат си. Ти една нормална официална прическа не можеш да си направиш. Просто си представям как ставаш, за да отидеш на работа и се почва борба с косата. Не е стилно, а напротив. Красивата коса не е дългата, а поддържаната. Максималната, която можеш да си позволиш, е над кръста.

А като лоялност да се възприеме е абсурд, в крайна сметка първото впечатление е основно визуално. То си знаеш де, зависи и в каква сфера се виждаш. Аз на работа не мога да си позволя с такава коса, както и никоя моя колежка.

# 110
  • Мнения: 624
Погрижи се за косата си, не я режи за да се харесаш на някой.
Но щом има нужда от скъсяване се подстрижи, избери нова форма, вкарай малко етажи, освежи цвета. Купи си разни мусове за къдрици, балсами, гелове и експериментирай.
Харесвам както много къси, така и дълги коси. Но поддържани такива.
Кога за последно си била на фризьор? А и каква работа си търсиш, че косата е толкова важна?

# 111
  • Мнения: 10 762
На работа може с дълга коса - вижте азиатките - японки, тайландки, корейки...

# 112
  • Мнения: 18 566
Има и нещо друга на мен ако ми се размята такава коса,а и като общуваме няпример само там ще гледам...тоест ще забелязвам единствено коса. Такава една коса много скрива истинските черти на лицето си мисля. Маже да пробва да отреже поне 10-15 см като за начало,дя де види с друга визия,да направи малка пормяна, ако й е трудно да се раздели с повече коса.

# 113
  • Мнения: 39 475
На косата метър и 20, десет сантима ще е нищо. Да реже поне 50.

# 114
  • Мнения: 5 825
   Да отговоря на всичките ви въпроси.

   Питахте ме дали се боядисвам - да, боядисвам се от време на време, тъй като имам доста бели коси. Белите коси започнаха да се появяват, когато бях на 20 години. В какъв цвят: черен. Естественият цвят е тъмно кестенява.

   Дали съм си правила други прически - отговорът е, да. Подстригвах я на етажи, правих я на триъгълник, правих я на черта под раменете преди доста време, когато бях в 6-7 клас, но прическа на черта, това не е моята прическа.

   Кога за последно ходих на фризьор? Преди 2 години. Имам лош спомен от последния фризьор, въпреки проучвах доста дълго време за добър фризьор. Тогава я скъсих с 2-3 пръста. Не ми направи изобщо добре косата. Само се оплакваше как не обича такива дълги, обемни и гъсти коси. За първи път фризьор така да ме издуха със сешоар, че после ми се виеше свят и ми се повдигаше.

   В каква сфера си търся работа? В икономическата сфера, тъй като съм завършила икономика. Продавач не мога да бъда, освен ако не седя на касата. Имам си здравословни проблеми със ставите и ми е забранено да вдигам каквото и да е тежко, за да не си натоварвам ставите.

   Някой ме пита колко кутии боя за коса употребявам - 3 кутии. Шампоан - 2-3 шепи шампоан. Но първо трябва да я намокря много добре, защото шампоанът не хваща, тъй като остава на места суха. Когато се къпя се оправям за 2 часа. Не излизам никога, когато съм се изкъпала, дори да са минали 5-6 часа, защото въпреки че я суша по 10 минути със сешоар през лятото, тя си остава пак влажна.  

   Снощи писах по вайбър на моята най-добра приятелка и тя се съгласи с мнението на брат ми, че трябва да се подстрижа и да внеса промяна в живота си.

   Харесала съм си прическа тип "балеаж". Мисля да скъся косата си до средата на гърба, но не знам дали ще ми прилича този тип прическа "балеаж". Не знам дали при фризьора, при който отида, дали ще знае какъв е този тип прическа "балеаж", за да ме подстрижи и направи добре. Моята коса е доста гъста, обемна и чуплива. Нямам бретон и не искам да имам. Бретонът съм го пуснала да расте с косата. Мразя нещо да виси над очите ми и да ми закрива челото.

   Разгледах и прическата тип "лоб". Не видях този тип прическа да става за дълга коса. В google потърсих и видях, че този тип прическа се прилага при коси някъде под рамото.

   И накрая дали искам промяна - определено вече искам промяна, не защото вие, всички, ме убедихте, а защото аз помислих добре. Искам да живне косата ми и да ми заблести. Искам да направя някаква нова прическа, която не съм правила досега с косата си. Искам да боядисам косата си с 2-3 тона по-светъл от моя естествен цвят.

# 115
  • Мнения: 991
Отвреме-навреме? Какво значи това? Като се боядисваш си иска всеки месец поддръжка.

От 2 години, това означава, че косата ти е МНОГО изтощена.

Наистина, подстрижи се. Балеажът е хубав.

Не е нужно да е на черта. Режи до под плешките, да ти я филират малко, защото с тези две години, а както казваш гъста и обемна сигурно е като кошница. Купи си кръгла голяма четка, серум или масло без отмиване и се научи да боравиш със сешоар.

# 116
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Какво значи 3 кутии боя? Боядисваш само израсналия корен, държиш 30 мин, след което намокряш косата и разресваш боята надолу. Стоиш така още 10-15 мин и готово. Ще ти отнеме не повече от 1, 1  1/2 кутии.
И как така не си се подстригвала от 2 години? Как успяваш да се срешиш?
Лош спомен от фризьор? Я стига, това е коса, тя постояно расте, няма нищо непоправимо. Аз се подстригвам на месец или месец и половина. Обожавам прясно подстриганата си коса, изглежда жива и поддържана.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
И според мен се подстрижи. Промяната ще е положителна. Дълга до задника коса, сплетена на плитка, навява точно асоциации със селска мома (само в България, както разбрахме, другаде не се подстригват Wink ). Едно подстригване, мисля, че ще премахне нацъфтялото и изтощеното и ще придаде доста по-приятен вид на косата.
П.П. Аз съм с къса коса и на мен редовно някой ми дава акъли да си я пусна дълга, ама на мен не ми пука Wink Не разбирам жени, които страдат, че се подстригали.
П.П.П Тия 2 часа борба с косата може да се използват за нещо доста по-приятно или полезно. А и хората често казват "Ауу, как можа да я отрежеш тая хубава коса?!" просто защото така е прието, а не че чак толкова им харесва косата или им пука за нея Wink

# 118
  • София
  • Мнения: 20 183
  Харесала съм си прическа тип "балеаж". Мисля да скъся косата си до средата на гърба, но не знам дали ще ми прилича този тип прическа "балеаж". Не знам дали при фризьора, при който отида, дали ще знае какъв е този тип прическа "балеаж", за да ме подстрижи и направи добре. Моята коса е доста гъста, обемна и чуплива. Нямам бретон и не искам да имам. Бретонът съм го пуснала да расте с косата. Мразя нещо да виси над очите ми и да ми закрива челото.
Балеажът не е тип прическа, а техника на боядисване.

# 119
  • София
  • Мнения: 8 002
Ако косата не е подстригвана 2 години, няма да е зле да поорежеш повече. Лошото е, че вероятно си свикнала толкова много с дължината, че вероятността да не се харесаш, е висока.
Моят съвет е да пробваш с тъмно кестенява боя, която да се доближава до естествения ти цвят. В момента, ако пробваш с балеаж върху наслагвано с години черно, не знам какво би се получило. При всички положения ти трябва някой добър фризьор, който да борави добре и с цветове.

# 120
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
С така описаната коса балеажът ще ти стои ужасно, като кошница. Да не говорим, че си с черна, боядисвана коса, балеаж на черна основа....
Ако искаш истински балеаж, трябва да обезцветиш цялата си коса, а щом си черна, ще станеш червено - ръждива и на петна. Хич не се захващай, ако не искаш да потрошиш пари, време и нерви.
Подстрижи се до нивото на сутиена, на степени и си намачквай косата с пяна.
П.п. Имай предвид, че боя не изсветлява боя. Дори да сложиш някаква кестенява, ще ти хване само в корените, където е израстнал естествения цвят. Така в корените ще си по- светла, отколкото в краищата. Което не е красиво.

# 121
  • Мнения: 1 659
Здравей , изчетох цялата тема и моят личен съвет е: подстрижи това чудо и си улесни живота.
2 години без фризьор ,как въобще се разресваш ?
Та , според мен избери дължина до средата на гърба , хубаво етажирана и филирана. Махни това черно, което състарява и изостря чертите , избери някакъв тъмен цвят и вкарай по светли акценти, фини кичури или балеаж.
Мнението ми за толкова дълга коса е ,че не ми харесва, ама грам. Имам спомен от една позната с такава коса, също носена на плитка , как се реше и падат едни ужасно дълги косми и аз потрепервам от гнус.Не ми харесва , а още по-малко ми харесва на жена 30+ , някак инфантилно ми е. И честно казано ми изглежда нечистоплътно , 100 пъти предпочитам една коса с прическа до раменете.
Ето нещо такова на пример, което да оформяш с четка и сешоар.
Скрит текст:


# 122
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Нали се сещате, че жената няма възможност да ходи да я изсушават 2 пъти в седмицата. Тя каза, че има гъста и чуплива коса, с тоя балеаж, без да е изсушена във фризьорски салон, не знам на какво ще прилича. За това да пробва да я мачка с пяна.

# 123
  • Мнения: 3 545
Не запомних на черта ли е сега косата, но съдейки по всички тоооолоква дълги коси - сигурно е на размита вече черта. Тя си е доста дълга, така че можеш да опиташ с дължина до кръста и леки етажи - да видиш как ще се харесаш. И намери свествн фризьор да ти вкара малки цветни кичури или нещо като омбре ефект, но на отделни кичури  - да видиш дали ще ти хареса. А ще има и да режеш, ако евентуално се изгори от омбрето.
Щом е чуплива косата, значи трябва да я стилизираш с нещо за къдри - сега има много неща - Грниер Фруктис имат такива маски, които стават и за стилизирае без отмиване.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 17:30 от Си*

# 124
  • Мнения: 39 475
Снимай се, да дадем някакви съвети.

# 125
  • Мнения: 1 659
Vicky. аз съм с белеаж пък ходя на фризьор на 2-3 месеца. Сама си я издухвам със сешоара или правя вълни с пресата,и си стои перфектно. Та това си е въпрос на умения, както на фризьора да те направи така ,че ти сам да можеш да си поддържаш прическата , така и на малко лични. Смятам ,че жените ,които могат да си позволят през 2 дни фризьор са много малко, а и за мен това е пълна загуба на време и излишна помпозност. Виж ме мен аз си мия косата само в салона, в къщи не съм се мила от 2 години.
Една добра прическа ,направена от съответен специалист, трябва да можеш да си я поддържам сам , в домашни условия и с минимални усилия. Косата "служи" на мен , не аз на нея.

# 126
  • Мнения: 18 566
Най-добрия съвет беше за коса до сутиена и на степени. Това е най-подходящата прическа за чуплива коса. Аз съм с чуплива и с такава прическа.
Добър фризьор намери при всички положения😊Успех и дано се харесаш.
Си тъкмо се чудех с какво трябва да намачквам моята коса и дали е удачно да използвам спрей иле мус за къдрава,за да я оформям и намачквам,защото реално не е такава. Твоя коментар ми дойде навреме.😊Благодаря. Не знаех,че е удачно. Ще търся такъв продукт.

# 127
  • Мнения: 13 082
2 години наистина са много време. От косата трябва да се отрежат минимум две педи. Вече са ти писали, че балеаж не е прическа, а техника на боядисване. Също така лоб е подстрижка до около раменете, за мен безкрайно лесна за поддръжка.

Малко в страни от темата ще кажа, че аз също вярвам в това, че косата събира негативната енергия. Не знам внушение ли е, но всеки път след голяма промяна някак си ми е потръгвало.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 18:33 от ARIA*

# 128
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Vicky. аз съм с белеаж пък ходя на фризьор на 2-3 месеца. Сама си я издухвам със сешоара или правя вълни с пресата,и си стои перфектно. Та това си е въпрос на умения, както на фризьора да те направи така ,че ти сам да можеш да си поддържаш прическата , така и на малко лични. Смятам ,че жените ,които могат да си позволят през 2 дни фризьор са много малко, а и за мен това е пълна загуба на време и излишна помпозност. Виж ме мен аз си мия косата само в салона, в къщи не съм се мила от 2 години.
Една добра прическа ,направена от съответен специалист, трябва да можеш да си я поддържам сам , в домашни условия и с минимални усилия. Косата "служи" на мен , не аз на нея.
Съгласна съм, но балеаж на чуплива коса за мен не е добра идея. По- скоро някакви кичури.
А и тя вече спомена, че е с черна боядисвана коса, което прави балеажа доста трудна, в случая дори невъзможна задача.

# 129
  • Мнения: 15 375
Малко встрани от темата ще кажа, че аз също вярвам в това, че косата събира негативната енергия. Не знам внушение ли е, но всеки път след голяма промяна някак си ми е потръгвало.

Мисля, че не е внушение. Определено има положителен ефект. Ако не се вглъбиш в загубата на косата при подстригването.

Aз съм смела, от ножица не ме е страх, страх ме е от фризьори. Неумели или безхаберни.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 19:15 от Джаста Праста

# 130
  • Мнения: 3 545
Точно на чуплива коса балеаж или сомбре стои много добре




А иначе някои момичета по темите пишат как искат дълга коса до кръста, тук обаче дават съвети за по-къса коса. Аз смятам, че ако до кръста я скъси и вкара цветова техника, ще има какво да се реже ако нещо се изгори или не се хареса.

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 17:59 от Си*

# 131
  • Мнения: 15 375
Мен по скоро ме притеснява цвета на чупливата коса. Трудно си представям да се докара балеаж на черна коса. Както се писа, първо си трябва сериозно изсветляване и чака тогава. Не знам, вижда ми се хвърляне в дълбокото.

# 132
  • Мнения: 3 545
Фризьорът ако е читав, нещата се получават.

# 133
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Точно на чуплива коса балеаж или сомбре стои много добре




А иначе някои момичета по темите пишат как искат дълга коса до кръста, тук обаче дават съвети за по-къса коса. Аз смятам, че ако до кръста я скъси и вкара цветова техника, ще има какво да се реже ако нещо се изгори или не се хареса.
Това не е естествено чуплива коса, а изсушена и навита на маша или с преса в краищата.Предполагам, че косата на авторката е суха и изтощена от дългото неподстригване. Като добавим и изтощението от блондора и това, че в домашни условия няма как да си прави сама косата така- картинката няма да е особено красива.

# 134
  • Мнения: 3 545
Навита на маша, но е на къдри и си имитира чуплива коса и стои добре балеаж. Много жени имат естествени такива къдри и само стилизират леко с крем.
Ние не знаем колко е суха и дали няма след скъсяването да се стигне до здрава и в добро състояние коса. Много жени си поддържат прическата сами и не ходят постоянно на фризьор.
Общо взето - каквото си реши момичето.

# 135
  • София
  • Мнения: 6 010
За момиче, което е свикнало да ходи на фризьор веднъж на 2 години според мен сложни за поддръжка прически не са добър съвет. Специално този белеаж на мен ми изглежда сякаш корените са израснали преди месеци и някой го е мързяло да се боядиса наново.

# 136
  • Мнения: 3 545
За момиче, което е свикнало да ходи на фризьор веднъж на 2 години според мен сложни за поддръжка прически не са добър съвет. Специално този белеаж на мен ми изглежда сякаш корените са израснали преди месеци и някой го е мързяло да се боядиса наново.

А какво ли бихте казали за "дълбок корен"  Laughing

На мен балеаж, кичури, въобще игра с цвета ми харесва и определено не харесван монохромни коси. Осен ако не са супер прави и блестящи, но много малко жени имат такива без преса.

# 137
  • Мнения: 4 738
Много рядко виждам много поддържана и красива дълга коса... Повечето са едни рехави и проскубани в краищата, без блясък и неравномерно подстригани... Особено гъста и плътна, безформена, оставена сама да си расте... Не е по мой вкус това... Косата трябва да се поддържа и редовно да се подстригва, за да изглеждй здрава.. Иначе се губи ефекта на дългата и гъста коса... А и такава коса състарява, за това не се препоръчва след 40-годишна възраст например... Плитките ми харесват, но всекидневното им носене може да обезличи също лицето и на някои не им приличат (прекалено селско им стоят).. Зависи от формата на главата и дали има бретон или е разделена косата на път в средата... Grinning

# 138
  • Мнения: 624



Аз бих направила нещо подобно. 😀

# 139
  • Мнения: X
Както казах, аз моята коса я поддържам ужасно лесно. Шампоан, балсам и понякога масла по краищата. На снимката е само измита и сресана. Шампоан ползвам шепа, но аз обичам да има повече пяна, иначе може и по-малко количество.

# 140
  • Мнения: 18 566
На тъмна коса балеаж (от опит казвам)ще унищожи косата. Освен това няма да стане отведнъж,ще жълтее. Но зависи и какъв цвят искаш.
Не знам,аз едвам си оправих косата от балеаж в червено и затова съветвам да не се прави. Ей я и моята четина. Толкова ми беше писнало да ме скубе малката, нон стоп съм вързана, че отрязах 5 см. И пак ми пречи. Дразня се, защото толкова не мога да я търпя пусната с детето,то файда, че е дълга. По 1 час се разправям с нея в банята. Вечно съм на рошав кок.

Дори само червената боя ми я изтощи,а балеажа е още по-съсипващ. Затова пляснях почти черно(моя си цвят) и повече не мога да се разправям.

# 141
  • Мнения: 39 475
Мис, много ти е хубава косата. Моята е също толкова гъста, но я държа до раменете.

Последна редакция: вт, 28 авг 2018, 11:51 от sigma

# 142
  • Мнения: 18 566
Благодаря sigma.Обаче нещо не мога да я оформям и все не ми допада как стои.

# 143
  • Мнения: 39 475
Хвърчат ти краищата. Може би маска или балсам в края ще решат проблема.

# 144
  • Мнения: 13 082
Мис, с дебела маша? Не букли, а тези по бохо къдриците. Много харесвам такива, но нещо не ми се получават.

# 145
  • Мнения: 18 566
Слагам маски и серуми всеки път.
Правила съм се всякак,но напоследък нещо не се харесвам...а и времето е кът.

# 146
  • Мнения: 13 082
Мхм 😒 Напълно разбирам това с времето. За туй дърпам набързо с пресата след къпане и толкова, в събота съм на сватба та може би ще се поглезя с нещо различно 😆

# 147
  • Мнения: 156
Аз съм от любителките на дълги коси, но не прекалените дължини. И в темата за растежа писах- харесвам се с коса до кръста. Нито см. надолу. Имам две познати момиченца- на 14 и 10 год. с коси до под дупето. Картинката е...😵 Руси, сухи и заплетени коси. Освен плитка или кок друга прическа няма, защото им пречат. Най-отдолу косите са наполовината на останалите- оредели и цъфнали крайща. Не е естетически красиво. Конкретно в техния случай майката не дава подстрижка. А за мен едно поне 20-30 см. си трябва, за да се освежи косата и да живне малко. Направо е грозно и навява не селски, ами по-скоро неподдържан и нехаещ вид.

# 148
  • Мнения: 19 144
Скрит текст:
Както казах, аз моята коса я поддържам ужасно лесно. Шампоан, балсам и понякога масла по краищата. На снимката е само измита и сресана. Шампоан ползвам шепа, но аз обичам да има повече пяна, иначе може и по-малко количество.


Много ти е хубава косата - жива и лъскава, но пак малко по-къса и раздвижена прическа ще изглежда по-свежо.

# 149
  • Мнения: 8 953
  Искам да направя някаква нова прическа, която не съм правила досега с косата си. Искам да боядисам косата си с 2-3 тона по-светъл от моя естествен цвят.
До този извод трябва да стигнат повече дами, наистина, колкото повече години, толкова по-светъл тон. 
За мен е ужасна гледка стара жена с бръчки и  с черна коса.

# 150
  • Мнения: X
Истина е това за тъмната коса, но бръчките са си бръчки независимо от цеета на косата. Иначе светлата коса наистина омекотява чертите, които с годините обикновено се изострят, но не винаги. Майка ми до ден днешен ходи с коса боядисана почти в черно и й стои страхотно. Аз уви не съм като нея и ща не ща се направих на блондинка.

За дългата коса. Като гледам прическите на жените в Германия, май ще пусна коса до кръстта докато някъде в бъдещето не ме подстриже някой варненски фризьор. Тук всички са или с ужасна къса прическа (тип "мотика"), или с коси като на самодиви. Цветовете са много русо или каквото Господ дал, тук-таме синьо/лилаво/зелено от спрей или балсам. Явно е ужасно положението с фризьорите.

# 151
  • Мнения: 8 953
Истина е това за тъмната коса, но бръчките са си бръчки независимо от цеета на косата. Иначе светлата коса наистина омекотява чертите, които с годините обикновено се изострят, но не винаги. Майка ми до ден днешен ходи с коса боядисана почти в черно и й стои страхотно. Аз уви не съм като нея и ща не ща се направих на блондинка.

За дългата коса. Като гледам прическите на жените в Германия, май ще пусна коса до кръстта докато някъде в бъдещето не ме подстриже някой варненски фризьор. Тук всички са или с ужасна къса прическа (тип "мотика"), или с коси като на самодиви. Цветовете са много русо или каквото Господ дал, тук-таме синьо/лилаво/зелено от спрей или балсам. Явно е ужасно положението с фризьорите.
Българските фризьори са добри с това, че си позволяват да съветват клиента и да съобразят прическата с индивидуалните особености на клиента. Изпълняват ролята на стилист.

# 152
  • Мнения: 3 545
Да, много са добри да те направят както могат те, не както искаш ти.
Но си права - чужбинските ако не са много скъпи и това не могат Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 153
  • Мнения: 8 953
Да, много са добри да те направят както могат те, не както искаш ти.
Но си права - чужбинските ако не са много скъпи и това не могат Stuck Out Tongue Closed Eyes
Ако е добър фризьора трябва да се оставиш в ръцете му. Аз съм гледала Капанов как скъси косата на една жена и и стана много хубаво, а тя естествено не искаше толкова късо. В друг случай Капанов посъветва една дама (от тия дето на 2 седмици сменят цвета на дългата коса)  с черна коса да не става руса. Не, че не може да я направи руса и да и вземе парите.
Понякога трябва да се оставиш да те направят по тяхна преценка.


# 154
  • София
  • Мнения: 38 711
Между другото, от Капанов научих един трик за подстригване на дълга коса на етажи /особено като няма фризьор/. Косата се връзва на кукуригу и се реже опашката да е равна отгоре. После пускаш и готово! Е, трябва да се огледа и да се изравни тук-там.

# 155
  • Мнения: 19 144
Между другото, от Капанов научих един трик за подстригване на дълга коса на етажи /особено като няма фризьор/. Косата се връзва на кукуригу и се реже опашката да е равна отгоре. После пускаш и готово! Е, трябва да се огледа и да се изравни тук-там.

И аз съм го гледала това, не помня дали е бил Капанов, но има гъсти коси, при които ножицата трудно ще отреже с еднократно клъцване цялото кукуригу.

# 156
  • Мнения: 18 566
Между другото, от Капанов научих един трик за подстригване на дълга коса на етажи /особено като няма фризьор/. Косата се връзва на кукуригу и се реже опашката да е равна отгоре. После пускаш и готово! Е, трябва да се огледа и да се изравни тук-там.

Това го знам от много отдавна. И са ме правили така в салон. Става хубаво. А Капанов преди години беше боядисал кака ми така, че слепоочията й бяха целите с боя и възглавници и всичко в червено.Беше дала баснословна за тогава сума за връхчета и боя. Но да,беше подстригана страхотно. Но й беше измил боята. Откога се каня да ида и аз при някое светило и да се оставя в ръцете му. Но ни знам има ли такива,на които да се доверя и наистина да ми дадът добър съвет какво и как ще ми отива на косата и лецето.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Аз не бих посмяла да се оставя изцяло в ръцете на някой. Предпочитам аз да дам насоки и той да си свърши работата качествено, а не да експериментира върху мен. Защото иначе мога да дам баснословна сума пари и да приличам на чучело по собствените си критерии.

# 158
  • Мнения: 18 542

... но има гъсти коси, при които ножицата трудно ще отреже с еднократно клъцване цялото кукуригу.
С еднократно клъцване няма как да се отреже цяло кукуриго Simple Smile Реже се по малко с остра ножица.

# 159
  • Мнения: 4 738
Кой е този метод, може ли линк?

# 160
# 161
  • Мнения: 8 953
Аз не бих посмяла да се оставя изцяло в ръцете на някой. Предпочитам аз да дам насоки и той да си свърши работата качествено, а не да експериментира върху мен. Защото иначе мога да дам баснословна сума пари и да приличам на чучело по собствените си критерии.
Отвреме навреме е нужно и да рискувате. Така ще разберете, че и други прически ви отиват.

Имам позната, която винаги, да кажем 10 години съм я виждала само с една прическа - на черта (образно казано). Сигурно ходи при една и съща евтина фризьорка и дава едни и същи'насоки. Simple Smile И след време я видях с нова прическа, която мн. добре и стоеше, естествено каза, че има нов фризьор - беше с прическа 'боб' и наклонът на 'чертата' беше както трябва да бъде, по-дълги кичури отпред. Просто нов човек изглеждаше.

Според мен фризьорът трябва да се сменя отвреме навреме.
Също не може да се сравни прическа, направена от млад фризьор с такава на фризьор- възрастна лелка, колкото и младия да няма опит, той има различно от нейното виждане, той е дързък и прави различни интересни неща, защото опитва.

# 162
  • Мнения: 15 375
Е, на мен точно една млада ми окепази боб-а. Аз си му викам каре. Всъщност то си е боб-каре. Вместо боб, станах на къса чертичка. Аз, късо каре поддържам ама не чак толкова. А другата, която не е толкова млада успя горе-долу да го оправи. И сега поне мяза на нещо, макар и по късичко. Така, че най вече си е до умения или липсата им.

# 163
  • Мнения: 3 545
Последно при две светила ходих - млад колорист и стара кримка с много ученици и сертификати от къде ли не и оставих много пари за услугите им. И двамата направиха глупости и няма да повторя - до усет е и до онова под косата в голяма степен, и до желание да работиш за клиента.

# 164
  • Мнения: 31 321
Не харесвам много дълги коси. Наричам ги чаршафи когато са под кръста. Като самодиви да се разхождат по улицата отива само на тийн може би.

# 165
  • Мнения: X
И аз не харесвам много дълги коси. Много трудно коса до д-то ще изглежда красива. Малко ми е, като с дългите нокти - изглеждат ми мръсни, пълни с какво ли не.
Също не разбирам жените, които страдат за два сантиметра коса, сякаш са им отрязали главата. Аз самата рядко съм с коса под раменете, а имам хубава коса. Последните три години се подстригвах много късо два пъти. Добрата прическа и чистата коса са важни, не дължината.
Смятам обаче, че и много къси коси отиват на млади мацки. На средна възраст средна коса ми седи най-добре. Това си е мое мнение, де. За всеки човек е важно да се чувства добре в кожата си, с каквато реши коса.
А ако някой работодател ще ме преценява по това колко ми е дълга косата, по-добре да не ми е работодател изобщо Sunglasses

# 166
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Нямаше да разбера, че моята прическа е дълъг боб, или т.нар. лоб, ако не експериментирах.
Тази форма ме прави да изглеждам като момиченце, а и ми е много лесна за поддръжка. Стои чудесно както изправена, така и намачкана с пяна.

# 167
  • Мнения: 2 144
  Харесала съм си прическа тип "балеаж". Мисля да скъся косата си до средата на гърба, но не знам дали ще ми прилича този тип прическа "балеаж". Не знам дали при фризьора, при който отида, дали ще знае какъв е този тип прическа "балеаж", за да ме подстрижи и направи добре. Моята коса е доста гъста, обемна и чуплива. Нямам бретон и не искам да имам. Бретонът съм го пуснала да расте с косата. Мразя нещо да виси над очите ми и да ми закрива челото.

Ако не си ходила на фризьор 2 години е малко прибързано да се хвърляш да ти правят балеаж, който изисква доста по-често ходене на фризьор. Първо намери добър професионалист който да я подстриже.

# 168
  • Мнения: 31 321
Остави балеаж за по- нататък.

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Ако се от хората които обичат новото... то тогава подстрижи се около двайсетина сантиметра .Направи си балеажите и си се радвай на новата прическа.

# 170
  • Мнения: X
Според мен си направи балеажа, с уговорката, че такъв се прави при фризьор, който знае как. Ако нямаш такъв и изобщо нямаш фризьор, който познаваш и той те познава - иди само да ти я скъсят, нищо сложно, никакви етажи и подобни. Ако си доволна и, като посвикнеш с дължината можеш да експериментираш - на косата това и е хубавото, че расте и можеш да пробваш цяетояе, дължини, форми....

# 171
  • Мнения: 7 423
Авторката едва ли иска идеи как да си направи косата. Според мен тя не може да преодолее себе си и да си скъси косата например. Само като прочетох, че 2 години не е ходила на фризьор, доста гнусничко ми стана. Става дума според мен за съжаление за съвсем друг проблем.

# 172
  • Мнения: 15 375
Извинявай, ама какво пък гнусно има в не ходенето на фризьор. Нелепо ми се струва такова определение.

ПП Кръстницата ми се подстригва сама. Доста успешно.

Колежката ходи на фризьор на високосна година. Хубава, гъста, лъскава коса с дебел и жилав косъм. Мъжа и я боядисва. Косата и не расте бързо. Иска само вземане на връхчета. Мъжа и върши и това, понякога и тя сама.

Е, гнусни не са. Аз наобикалям фризьорките, че с това каре е зор. Ама, така да не обичам. Но се налага. С дълга коса като бях, ходех от немай къде, колкото по рядко, толкова по добре.

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 19:59 от Джаста Праста

# 173
  • Мнения: 7 423
Е, това е мое мнение, не задължавам никого да го споделя. Аз ходя всеки месец. Ако не е така, представям си раздърпани краища, цъфтящи, а плитката ставаща  все по- тънка и тънка накрая.

# 174
  • Мнения: 18 542
Е хайде, чак пък за един месец да се проскубва по краищата е преувеличение. Здравата коса, която не се третира ежедневно с маши и преси и не се боядисва всеки месец, може спокойно да се подстригва и два пъти годишно.
Цъфтенето не се получава от рядко подстригване, а е състояние на косата. Моята е дълга до средата на гърба, подстригвам я 2-3 пъти годишно сама и не цъфти, откакто спрах да я боядисвам.

# 175
  • Мнения: 19 144
Е хайде, чак пък за един месец да се проскубва по краищата е преувеличение. Здравата коса, която не се третира ежедневно с маши и преси и не се боядисва всеки месец, може спокойно да се подстригва и два пъти годишно.
Цъфтенето не се получава от рядко подстригване, а е състояние на косата. Моята е дълга до средата на гърба, подстригвам я 2-3 пъти годишно сама и не цъфти, откакто спрах да я боядисвам.

Моята коса много преди да разцъфти става много суха по краищата и трудна за ресане, накъсва се от дърпане при ресането, затова не мога да я оставя неподстригана. Боядисвам я, няма как да не я боядисвам, но откакто се помня, все ми е суха и се изтощава много в краищата, така че не е от боята. С 2 пъти годишно подстригване ще ме е срам да се покажа пред хора.

# 176
  • Мнения: 18 542
Така де, зависи от косата и с какво и колко често се третира. Докато я боядисвах ми се изсушаваше в краищата. Ползвах безамонячна боя която уж нали така по-щадяща, но пак, като се поотмие боята става отврат - сухи краища и ужасен цвят.
Нямам бели коси все още и не я боядисвам вече от около 4-5 години. Първо спря да цъфти и спря да е суха в краищата. Вероятно състоянието на косата зависи от много фактори, но тази промяна при мен просто ѝ върна живота.
Ето я подстригвана 2 пъти миналата година.

Мия я с най-обикновен шампоан на Лореал и винаги слагам балсам. Маски правя много рядко, защото ме мързи, а и като не ми е суха, нямам стимул. Преди купувах всякакви професионални шампоани и маски. Колко пари съм изсипала не искам и да си помислям и пак си цъфтеше на воля.

# 177
  • Мнения: 15 375
O, Миоки, хубава коса. Много хубава. Обаче, как ми се вижда една ножица до подмишниците. Извинявай, нищо и няма на косата ти, страхотна е, просто така ми се привидя.  Смигвам.
И на Мис Бингли харесах. И, на още момичета, които  показаха косите си.

# 178
  • Мнения: 18 566
Миоки, аз също съм съгласна с теб, косата цъфти от боя. Когато не я боядисвах(около година и половина) не цъфтеше грам. Обаче какво ще правил когато се появят белите коси? Аз имам само 2 косъма, но косата я боядисвям от 8 клас. Ами не мога да не го правя. Искам хубав и наситен цвят, което не става без боя или пони на мен една боядисана коса ми изглежда  с много по-хубав цвят. Въпреки, че почнеш ли с боядисването влизаш в един омагьосан кръг. .. А и обичам промените. Да съм с една коса цял живот не ме устройва.
Иначе нетретираната ми коса се задоволяваше и с малко грижа и с масова козметика. Сега не е така. Но всичко си има цена като искам цвят.
Твоята коса е супер.

# 179
  • София
  • Мнения: 4 878
   Забравих да напиша как си нося косата - никога не я пускам, защото също смятам, че като я спусна, ще изглеждам, като някоя селянка; също така не я цапам, защото такава коса бързо се цапа. Нося я или на кок, или на плитка. Отнема ми много време за къпане и да я оправя после, но съм свикнала. През 4-5 дни си мия косата.

На мен плитката ми изглежда даже по-селска от пуснатата коса. Кокът ми се струва лелешки.
Много дълги коси отиват само на много млади момичета и то, само ако са добре поддържани. Ти на колко си години? Най-добре послушай брат си и я скъси до средата на гърба. Пак ще си с дълга коса, но няма да изглеждаш като селянка или ексцентричка.

# 180
  • Мнения: 31 321
Не цъфти косата от боя. Изрусявям се с боя без обезцветяване от 20 години, косата ми не цъфти никога. Експлозии имам след употреба на преса, но цъфтежи не. Полагам изключителни грижи ежедневно за нея, но смятам, че не е от това. Просто косъмът не цъфти.

# 181
  • Мнения: 18 542
Джаста Праста, привижда ти се  Laughing не се харесвам с по-къса коса, не е като да не съм пробвала.

Мис Каролин Бингли, не знам какво ще правя като се появят белите коси, сигурно ще ги оставя да се развиват и ще намаля дължината малко (може би) и ще се мия с лилав шампоан да убивам жълтеенето на белите косми  Mr. Green На 41 съм и за сега имам един бял косъм, който си ми е на главата от години. Ако съдя по майка ми, имам още 4-5 години докато ми се наложи да мисля по въпроса.

Честно казано предпочитам здрава и побеляла пред пършива и боядисана коса. Разбира се не изключвам варианта пършива и небоядисана което ще е най-нетърпимият и ще се наложи да се мисли нещо.
 
Дразня се на двойния стандарт - мъжете изглеждат брагородно с побелели коси, а жените неподдържани, ами не е честно и вярно. Има и силна тенденция към разчупване на тези предразсъдъци. Ако на някой му е интересно, в тубата има тонове клипове за преминаване от боядисана към естествена (побеляла) коса и много добри примери. Ще го мисля като ми дойде до главата (буквално) Simple Smile

# 182
  • Мнения: 15 375
Да, съгласна съм. Косата или цъфти или не.
Аз понеже уморявам всяко живо цъфтене/цветя у нас не виреят/ и явно косата ми има страх и не смее да цъфти. Шегичка. За цветята и косата.

# 183
  • Мнения: 31 321
Ще ходиш с побеляла коса? Имаш ли съпруг/приятел и той какво би казал по въпроса?
 

# 184
  • Мнения: 13 082
И аз не съм съгласна, че цъфти от боядисване. Боядисвам се на месец и половина вече 8-9 години, косата ми не е цъфтяла никога. Може би съм виждала цъфтеж когато играеше филажната ножица, но нямам много спомени да е било фрапантно. Аз лично не свързвам боядисаната коса с пършивост. Здрава и добре изглеждаща може да бъде и боядисаната коса.

# 185
  • Мнения: 6 713
Харесвам дълги коси /нещо до средата на гърба, не чак до петите/, защото могат да се правят плитки или да се носят високо вързани. Но пуснати дълги и хвърчащи коси аз не харесвам.

А иначе за средно къси коси намирам за най-приемливо да са изгладени с ютията, както се шегува мъжа ми, т.е. с пресата. Joy Затова обикновено съм с прибрана коса и аз, нямам време всяка сутрин за пресата...Flushed

# 186
  • Мнения: 15 375
Ще ходиш с побеляла коса? Имаш ли съпруг/приятел и той какво би казал по въпроса?
 

Ааа, ако е за мен, аз се боядисвам. Черна като катран. Мъжо ми е личния колорист. Икономичен до стиснатост. Майстор е. Само последния път вика, айде сложи две трети от боята, че е пораснала повечко. Инак не дава. Успява да ме вапца с половин боя. Но, както споделих, боб-а ми е късичък.

# 187
  • Мнения: 31 321
Не, Миоки питам.

# 188
  • Мнения: 18 542
Ще ходиш с побеляла коса? Имаш ли съпруг/приятел и той какво би казал по въпроса?
 
Ъъъъ ко речи?  Laughing О ужас, с побеляла коса ще ходя, да и да няма да ме е срам. След подобни коментари още повече се надъхвам да ходя с побеляла коса, честно  Laughing

Аз изпадам в ужас от изрусени до платинено тъмнокестеняви/черни коси. Често притежателките им са с матови кожи и стои още по-абсурдно, но не ги питам имат ли приятел или мъж и той какво мисли по въпроса.

Всеки сам си решава за собствената коса, дами. Боядисана и пършива не са равнозначни, разбира се, но по-често нездравите коси са боядисваните коси, отколкото нетретираните.

# 189
  • Мнения: 15 375
Ох, и да искам, побеляла не става да ходя. Много е грозно на черна коса. Все едно сняг е валял. И изглежда пършива, без блясък, една такава оскомърцана/ха, почти нова дума/.

# 190
  • София
  • Мнения: 16 111
Ще ходиш с побеляла коса? Имаш ли съпруг/приятел и той какво би казал по въпроса?
 

Въпроса не е към мене, но да се изкажа.
Прошарих се на 22 год, боядисвах се с най-добрите бои на пазара близо 20 год. Накрая реших, че по-добре ми седи поддържана, прошарена коса, вместо проскубана боядисана. Точно по това време се събрахме с благородно посребрения ММ. Ами няма нищо против, не настоява за боядисване, харесва ме каквато съм.

# 191
  • Мнения: 13 082
Да бе. Ето ви една нездрава, боядисвана и топлинно третирана коса. Моята.
Скрит текст:

# 192
  • Мнения: 18 542
Ох, и да искам, побеляла не става да ходя. Много е грозно на черна коса. Все едно сняг е валял. И изглежда пършива, без блясък, една такава оскомърцана/ха, почти нова дума/.
Въпрос на настроение и разбиране за естетика в обществото е според мен. Как на мъжете им отива да са прошарени, а на жените не?! Едно време беше абсурд да се комбинира розово с червено, по едно време беше ултра хит, та такива ми ти работи...

Дами, да четем с разбиране "по-често нездравите коси са боядисваните коси, отколкото нетретираните".

# 193
  • Мнения: 15 375
Всичко е до косa. Моятa обожaвa боятa. Към косaтa ми имaм претенции единствено aз.

# 194
  • Мнения: 19 144
Миоки, може да е от светлината, но отзад изглежда леко накъсана косата. Моята също изглежда така и се влошава съвсем, ако не я подстригвам и я оставя по-дълга.

# 195
  • Мнения: 15 375
Е, кaзaх ви aз, че виждaм едни ножици в кристaлното кълбо, aмa вие, не, тa, не.

# 196
  • Мнения: 18 542
Миоки, може да е от светлината, но отзад изглежда леко накъсана косата. Моята също изглежда така и се влошава съвсем, ако не я подстригвам и я оставя по-дълга.
Не е накъсана, може да е заради нескопосаните ми опити да си направя бретон  Laughing експериментирам със самоподстригване. Ето я в момента - същата дължина.

# 197
  • Мнения: 31 321
Точно така е до нагласа на обществото е всичко. Аз и да искам е абсурд да ходя с побеляла коса. Нито на работа мога, нито в средата си, нито в семейството. И да не искам съм длъжна, което е тъпо, но факт, както например задължителен дрескод на работа, на събития и подобни.

# 198
  • Мнения: X
Не цъфти косата от боя. Изрусявям се с боя без обезцветяване от 20 години, косата ми не цъфти никога. Експлозии имам след употреба на преса, но цъфтежи не. Полагам изключителни грижи ежедневно за нея, но смятам, че не е от това. Просто косъмът не цъфти.

Аз изключителни грижи чак не полагам, но косата ми просто никога не цъфти. Ужасно суха е и винаги е била такава, но не цъфти. Затова пък има периоди, когато краищата се чупят. Боядисвам я откакакто не съм тийнейджър, във всякакви цветове, последните години русо, и то най-русо.

Стана четири месеца, не преса, ами сешоар не е минавал през косата ми и не мога да я позная. Спря чупене, късане, че и заплитане.

п.п. С побеляла коса не мога да изляза от банята, не от къщи. Шкафът ми е пълен със всякакви спрейове и тъч ъп продукти за скриване на побелели корени. Напоследък често се случва да ходя без какъвто и да е грим, защото тук важното е само да си облечен с някакви дрехи и толкова, но с бяло в косата аз самата не мога да се погледна, камо ли на друг да позволя.

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 23:25 от Анонимен

# 199
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Не цъфти косата от боя.
И аз така мисля. Не се боядисвам, а ако не се подстрижа повече от 2-3 месеца косата ми започва да цъфти.

# 200
  • Мнения: 19 144
Миоки, да, добре ти изглежда косата на тези снимки.

# 201
  • Мнения: 18 566
Денси, то си е и до коса. Моята и като дете си ми цъфтеше. Грижи полагам и пак. За мен небоядисваната побеляла коса си е точно неподдържан вид. Честно или не-това е положението. За мен не е приемливо млада жена така да ходи. И никога не бих ходила така.

# 202
  • Мнения: 7 423
За мен редовното боядисване е задължително, ако човек вече е започнал. Съвременните бои са хубави, не съм забелязала да нанасят щети. Небоядисана, недобре поддържана, неадекватна за възрастта дължина би било неуважение към мен самата, а и към другите.

# 203
  • Мнения: X
И аз не харесвам побеляла коса, особено при естествен тъмен цвят. Придобива някакъв матов оттенък, все едно постоянно е мръсна. Имам още 20тина години да мисля какво ще я правя моята като почне да побелява.
Покрай темата се вдъхнових и свалих 15 см коса, сега се чуствам с 15 кг по-лека. 😁 Вече не е на черта, следвах каченото тук клипче. И преди съм се постригвала по този начин, но преминах към чертата, защото по този начин ми изглежда по-дълга.

# 204
  • Мнения: 13 082
А от къде знаеш, че имаш още 20 години докато започне да побелява?

# 205
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Имах една преподавателка в университета, изключително стилна жена с побеляла, по-точно сива коса, носеше я в много елегантна прическа. Ами страхотно стоеше, да ви кажа. Та бяла не значи неподдържана.

# 206
  • Мнения: X
А от къде знаеш, че имаш още 20 години докато започне да побелява?
Надявам се да са поне толкова. 😁 Иначе съдя по майка ми и баба ми.

# 207
  • Мнения: 156
Аз съм от тия, с рано побеляващи коси. Майка ми е на 49 и е 80% бяла. Баба 100%... Така че едва ли ще се отърва и аз... на 21 ще ставам, имам тук-там по някой бял косъм, но косата ми е много светло кестеняво ( между 5 и 6), та не се виждат 😂 Относно боядисването съм крайно против на този етап. Имам съученички, боядисват се от няколко години в черно. Ми на една и съща възраст изглеждат поне 5 години разлика, нали. Да не говорим, че косите им са изсъхнали от боядисването( при фризьор) и стоят някак  доста нездрави. И това на 21. Представям си на 35 😂 Другого ми "любимо" - боядисана дама вече на възраст и отдолу 3-4 см. чисто бели корени на червена/черна боя...Ми... не, не изглеждат поддържани. (А за черни корени на платинено изрусена коса, матова кожа и черни вежди вече се спомена 😂 Тука съм направо безмълвна. ) 😀

# 208
  • София
  • Мнения: 38 711
Платинено русо по принцип отива на много малко хора.
Ох, и аз съм във вечна борба с боята, корените и белите коси. Мисля, че тъмно русото ми отива най-много, пък и стои поносимо като пораснат малко корени.

# 209
  • София
  • Мнения: 2 382
Аз преди месец накъде видях, че имам 2-3 бели косъма и направо изпаднах в паника. Откъснах ги, а знам че така не се прави Smile Майка ми побеля сравнително късно, над 40 годишна беше, ама мен генът ме е ощетил Smiley

# 210
  • Мнения: 18 566
Аз преди месец накъде видях, че имам 2-3 бели косъма и направо изпаднах в паника. Откъснах ги, а знам че така не се прави Smile Майка ми побеля сравнително късно, над 40 годишна беше, ама мен генът ме е ощетил Smiley
И аз съм с толкова по 5 см са. Едва ли не в депресия не изпаднах. Режа ги. Лошото е,че понякога боята не ги покрива(не че си личат).
Наистина косата стои като мръсна и бледа ако не е боядисана но не минаги рацбира се. На някои хора им отива бяла коса. Аз говорих предимно за младите жени,заинатили си да не се боядисват за да не си съсипят косите. Имам приятелки такива. Много им се чудя. Едната сакън са не се боядиса,но като видя,че няма как го направи. За мен е грозно на млада жена.

# 211
  • Мнения: 18 542
И аз не харесвам побеляла коса, особено при естествен тъмен цвят. Придобива някакъв матов оттенък, все едно постоянно е мръсна.
Има доста продукти на пазара, които се справят успешно с жълтеенето на белите коси, което ги прави да изгреждат мръсни.
Както казах, все още бели коси нямам, но се интересувам от темата и честно казано, харесвам естествено побеляла и поддържана коса. Не е като да нямам търпение да побелея, но все повече клоня към тенденцията да не я боядисвам когато се случи.

# 212
  • София
  • Мнения: 12 006
Към авторката: Косата ти иска сериозна поддръжа, а подстригване на 2г. не е такова. Поне на 2-3м. с по 1-2см. трябва да я освежаваш. Иначе става опършавяла по краищата и тове нормално, но не и красиво. За боята - защо 3 бои? Това се прави само първия път, от там насетне слагаш по 1 боя в корените и надолу до където стигна, само да е равномерно от всички страни.  Дългата коса има изключително много варианти за прически - стилни, ежедневни, за парти - каквото ти душа иска. Възползвай де, вместо да се я правиш на оникновена плитка. И 2ч. за къпане и сушене са много - организирай се. Не ти трябва повече от час за двете. Моят съвет е - поддържай си косата и я освежавай, не я скъсявай.

# 213
  • София
  • Мнения: 4 878
И аз не харесвам побеляла коса, особено при естествен тъмен цвят. Придобива някакъв матов оттенък, все едно постоянно е мръсна.
Има доста продукти на пазара, които се справят успешно с жълтеенето на белите коси, което ги прави да изгреждат мръсни.
Както казах, все още бели коси нямам, но се интересувам от темата и честно казано, харесвам естествено побеляла и поддържана коса. Не е като да нямам търпение да побелея, но все повече клоня към тенденцията да не я боядисвам когато се случи.

Естествено бялата коса е хубава, но докато побелее цялата минават няколко десетилетия, в които е прошарена...
И аз все още мога да си позволя да не се боядисвам, въпреки че имам тук-там по някой бял косъм, но не се виждат. Когато се увеличат ще си правя кичури, а после ще се наложи цялата да я боядисвам докато побелее напълно.

# 214
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Аз преди месец накъде видях, че имам 2-3 бели косъма и направо изпаднах в паника. Откъснах ги, а знам че така не се прави Smile Майка ми побеля сравнително късно, над 40 годишна беше, ама мен генът ме е ощетил Smiley
Това, че имаш 2 бели косъма нищо не значи. Моят син има, откакто се е родил, не е тръгнал да побелява. И аз имам няколко сигурно от 20-те си години. Все още не са станали повече, толкова са си, буквално 2 или 3.

# 215
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
И аз не харесвам побеляла коса, особено при естествен тъмен цвят. Придобива някакъв матов оттенък, все едно постоянно е мръсна.
Има доста продукти на пазара, които се справят успешно с жълтеенето на белите коси, което ги прави да изгреждат мръсни.
Както казах, все още бели коси нямам, но се интересувам от темата и честно казано, харесвам естествено побеляла и поддържана коса. Не е като да нямам търпение да побелея, но все повече клоня към тенденцията да не я боядисвам когато се случи.

Естествено бялата коса е хубава, но докато побелее цялата минават няколко десетилетия, в които е прошарена...
И аз все още мога да си позволя да не се боядисвам, въпреки че имам тук-там по някой бял косъм, но не се виждат. Когато се увеличат ще си правя кичури, а после ще се наложи цялата да я боядисвам докато побелее напълно.
Да, само че при повечето хора косата не побелява изцяло, освен докато не стигнат преклонна възраст, така че няма гаранция, че ще достигнем до тази фаза Simple Smile

Събирам информация аз и като стигна до нуждата от решения, ще го реша. Радвам се, че все повече хора започват да възприемат прошарената/побеляла коса като напълно нормално нещо и не непременно задължително да се боядисва, за да изглежда добре.
 
Дразни ме натискът от околните и непременното желание да изкажат мнение за чуждите коси и как би трябвало да изглеждат.
Моята коса се чувства добре и здрава когато не е боядисана, друг може да си я харесва боядисана. Всеки трябва да е свободен да носи косата си както му харесва, без да съди чуждото решение когато то е различно. Същото важи и за дължината и колко често трябва да се сменя прическата.

Единственото нещо което няма да излезе от мода е чистата и здрава коса без значение дали е боядисана, къдрава, изправена, подстригвана всеки месец или веднъж годишно.

# 216
  • Мнения: 864
Момичета, изчетох до 9та страница до чупливите коси с балеаж и вече нито имам време, нито желание да чета до последно, извинете ме. :Д Само ще кажа, че снимките, пуснати за пример "чуплива коса" изобщо не отговарят на средностатистическата натурална чуплива коса, много малко са хората с гениални чупливи коси като тези от страница 9 директно след фризьорския салон. Това са чупки правени с преса и/или сешоар. Много от чупливите коси са някакви по-къдраво-чупливи или право-чупливи с естествен фриз. Точно на тези коси, освен ако притежателките им не обмислят да си майсторят изкуствени чупливи прически като от инстаграм и след всяко миене да са с пресата, балеажът стои ужасно. Изсушаване, изгаряне на косата, то става един фриз, една сухота, едно чудо. Обширно съм дискутирала с моята фризьорка това и тя накрая ми го потвърди. Искам и аз балеаж, но с моята вълнисто-къдрава коса няма да стои добре. На къдрици-само кичури или интересен мултифасетен цвят от светлокафяви децентни кичури върху наситен кестеняв цвят с модерни топли или студени отблясъци. Това едно на ръка.

А иначе някой беше постанл снимка с една красива и една ужасна дълга коса. Е и аз не мога д апонасям черги до дупето, които на всичкото отгоре са и фризи, без етажи, оскубани, а ако са със етажи на силен триъгълник (селско, накрая остава само едно опашле, което през цялото време ти се удря в дупето). Коса до малко над кръста или до макс пъпа-да, но смао и единствено ако е в някакво умопомрачително добро състояние. Адски секси дължина е 3 пръста под бюста, така че като си я сложиш отпред да пада наистина под гърдите или до малко над пъпа.

Иначе ако една жена се харесва искрено и има истинско стабилно и здравословно самочувствие в комбинация с леко бунтарски характер, тя няма да пита по форуми за мнението на обществото, а вместо това ще си сресва косата през тва време и ще си "свирка", ще си живее живота щастливо. Въпросът е да знаем какво искаме, да го постигнем и да го носим по улицата с чар, вдъхновение и любов към живота. Пожелавам това на момичето, което пусна темата.

# 217
  • Мнения: 18 566
Бананадана аз съм с точно такава коса, чупливо-права с фриз и стърчаща във всички посоки. Била съм с балеаж,ами не стои освен ако всеки ден не си правиш къдрици или не се изправяш, ама всекидневно да си с перфектно подредена прическа. Иначе е супер кофти, стои гадно, и си много права, точно така е, както го описа.
Анторката ако се чувстваше добре в кожата си такава тема нямаше да я има. Тя просто има нужда от  промяна според мен, в което нама нищо лошо. Само трябва добре да го обмисли, защото ще й е страхотен стрес ако не я направят като хората. И ще й е жал за косата. Успех желая каквото и са реши. Нейната коса си е. Тя си знае.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 609
За авторката не знам, ама аз покрай тази тема се навих да си резна от косата повечко, отколкото първоначално имах намерение Simple Smile

Иначе сантиментът за косата го разбирам, и аз съм го имала с първата дълга коса, която си пуснах. Аз като дете много исках да имам дълга коса, но майка ми и баба ми не харесват и не одобряват и си ме подстригваха късо, докато зависеше от тях това. Късо, ама късо - за момче са ме мислели, докато не заприличах на момиче и по други признаци. Изобщо не ме оставяха да си пусна до раменете коса, камо ли до кръста, както исках аз. Когато престанаха да ми се месят, пуснах каквато исках коса и много трудно се навих да я подстрижа. Не беше проскубана, де, не съм ходила с метла на главата от зор само и само да е дълга. Предполагам, че има и други дами с подобни истории като моята. Но от първата дълга коса насам вече не страдам за коси. Като ми се носи дълга - пускам докъдето ме кефи и си я нося. Като ми втръсне и реша, че искам друго - режа. Но не прекалено - такива къси прически, каквито по принуда носех като малка, не бих си направила - стои си ми травмата Simple Smile

А много дълга и здрава коса съм виждала - моя позната имаше доскоро коса до под дупето. Напълно здрава коса - нямаше изтъняло, хвърчащо, нацъфтяло. Гъста, тежка, лъскава коса. Не я боядисваше. Не сме говорили точно какви грижи полага, каква козметика ползва. Но тя я пускаше с определена цел - искаше да дари за направа на перуки за онкоболни; и се грижеше да е здрава, за да може да послужи за тази цел. Отряза я до раменете съвсем наскоро и я дари, както си беше наумила и доколкото знам, в салона, където са я отрязали, са били възхитени и от дължината, и от състоянието на косата ѝ и най-вече - от комбинацията между двете Simple Smile Така че който има желание, сигурно и до петите може да има коса и да е здрава и красива, а не проскубана метла.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Това със здравата коса не е само до поддръжка. Просто си има хора на които косата им е наистина здрава и хубава. А има и такива които колкото и грижи да полагат -  да, изглежда добре, но не е така плътна.

# 220
  • Мнения: X
Момичета, изчетох до 9та страница до чупливите коси с балеаж и вече нито имам време, нито желание да чета до последно, извинете ме. :Д Само ще кажа, че снимките, пуснати за пример "чуплива коса" изобщо не отговарят на средностатистическата натурална чуплива коса, много малко са хората с гениални чупливи коси като тези от страница 9 директно след фризьорския салон. Това са чупки правени с преса и/или сешоар. Много от чупливите коси са някакви по-къдраво-чупливи или право-чупливи с естествен фриз. Точно на тези коси, освен ако притежателките им не обмислят да си майсторят изкуствени чупливи прически като от инстаграм и след всяко миене да са с пресата, балеажът стои ужасно. Изсушаване, изгаряне на косата, то става един фриз, една сухота, едно чудо. Обширно съм дискутирала с моята фризьорка това и тя накрая ми го потвърди. Искам и аз балеаж, но с моята вълнисто-къдрава коса няма да стои добре. На къдрици-само кичури или интересен мултифасетен цвят от светлокафяви децентни кичури върху наситен кестеняв цвят с модерни топли или студени отблясъци. Това едно на ръка.

А иначе някой беше постанл снимка с една красива и една ужасна дълга коса. Е и аз не мога д апонасям черги до дупето, които на всичкото отгоре са и фризи, без етажи, оскубани, а ако са със етажи на силен триъгълник (селско, накрая остава само едно опашле, което през цялото време ти се удря в дупето). Коса до малко над кръста или до макс пъпа-да, но смао и единствено ако е в някакво умопомрачително добро състояние. Адски секси дължина е 3 пръста под бюста, така че като си я сложиш отпред да пада наистина под гърдите или до малко над пъпа.

Иначе ако една жена се харесва искрено и има истинско стабилно и здравословно самочувствие в комбинация с леко бунтарски характер, тя няма да пита по форуми за мнението на обществото, а вместо това ще си сресва косата през тва време и ще си "свирка", ще си живее живота щастливо. Въпросът е да знаем какво искаме, да го постигнем и да го носим по улицата с чар, вдъхновение и любов към живота. Пожелавам това на момичето, което пусна темата.

Абсолютно вярно - моята коса е такава. Аз съм с кичури, като воали, боядисвам се 2-3 пъти годишно от скоро. Имам малко бели косми, но се виждат, а косата ми е тъмна. Понеже съм много ниска и с детско лице, изглеждам на 30 и сякаш не се поддържам ако си оставя белите косми да стърчат - защото те точно това правят, стърчат, по твърди са и без посока. На 38 съм иначе.

# 221
  • София
  • Мнения: 38 711
Идея

# 222
  • Мнения: 18 542
Много добре изглежда след фризьора, а след първото миене вкъщи как е е по-интересно.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Също като на първата снимка само, че с балеажи, които ще стоят като кичури.

# 224
  • Мнения: 31 321
Много зле е косата на първата снимка.

# 225
  • Мнения: X
Според мен на втората снимка има много екстеншъни. Иначе цвета добре е направен.

# 226
  • Мнения: 31 321
И много обработка на самата снимка.

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Лично аз харесвам дългите коси.
Моят мъж също много обича дългата коса на жените. Държи да съм с такава коса.
Моята коса я държа до малко над кръста.

# 228
  • Мнения: 8 953
да, по-скоро това са мненията на жените за дългите коси, на мъжете  са им секси, и те не забелязват постригани ли са връхчетата Simple Smile

# 229
  • Мнения: 864
Зависи от мъжете. Има както жени без вкус, така и мъже без вкус. Който не забелязва опърпани връхчета, независимо от пола е без вкус и стил. Дълга коса-да, дълга опърпана коса-гадно, ултра дълга коса-само ако притежателката я носи със самочувствие и не й пука какво мислят хората, понеже винаги ще има хора, които асоциират ултра дългата коса до под задника с разни неприятни неща. Бъдете себе си, а ако не можете да бъдете себе си, защото общественото мнение ви натоварва-впишете се в модата.

# 230
  • Мнения: X
Абе зависи от мъжа. Но не мисля, че човек трябва да изглежда добре заради другите. За косата е, като за кожата - важното е да има здрав вид, да ти се прииска да я докоснеш, да я вдишаш. Дължината не е важна сама по себе си.

# 231
  • Мнения: 156
Не е съвсем, че мъжете не забелязват зле изглеждаща коса. Лично аз съм се изненадвала от нещата, които всъщност им правят впечатление. Суха и хвърчаша коса в никакъв случай не остава незабелязана ☺ И то не като нещо секси, а притежателката веднага се асоциира като неподдържаща външния си вид. За мен няма нещо по-красиво от дълга и здрава коса. За мъжете вероятно също. Обаче болшинството дълги коси си изглеждат изтощени и това не убягва и на другия пол. 😀

# 232
  • Мнения: 15 375
Мъжете даже забелязват повече от нас. Имам познат, който такива разбори прави на женската поддръжка, че понякога направо ме смайва какви неща забелязва.

# 233
  • Мнения: 31 321
Мъжете даже забелязват повече от нас. Имам познат, който такива разбори прави на женската поддръжка, че понякога направо ме смайва какви неща забелязва.
И аз познавам такъв мъж, който е буквално грозен, нисък, набит, с клюн, който винаги абсолютно винаги прави разбор, с лошо разбира се, за коси, маникюр, тегло, фигура и т.н.

# 234
  • София
  • Мнения: 6 010
да, по-скоро това са мненията на жените за дългите коси, на мъжете  са им секси, и те не забелязват постригани ли са връхчетата Simple Smile


Заради това мнение специално снощи питах мъжа ми какво мисли за коса до под дупето. Думите му бяха "Ужас, задника ли ще си бършат с нея?". После коментирахме, че за него коса до средата на гърба е допустимо и после вече му идва в повече. Аз му показах снимки на красиви дълги коси и той се съгласи, но каза, че според него масово в България жените не се поддържат толкова.

# 235
  • Мнения: 864
Дам, този коментар с бърсането на.... е първата реакция на всеки досега от приятелския ми кръг и дори на майка ми и това визирах като казах, че обществото често асоциира коса до под дупето или до средата на дупето или всичко под кръста с.... разни сценарии в тоалетната. :Д Гадно е, но....

# 236
  • Мнения: 156
Дам, този коментар с бърсането на.... е първата реакция на всеки досега от приятелския ми кръг и дори на майка ми и това визирах като казах, че обществото често асоциира коса до под дупето или до средата на дупето или всичко под кръста с.... разни сценарии в тоалетната. :Д  Гадно е, но....

...е логично ?!... 🤔

П.П. То и моето обкръжение ( аз включително) е на това мнение.

# 237
  • Мнения: 3 654
Последните няколко мнения са просто отвратителни. Как пък само това им идва в главите на вашите мъже не ми е ясно.

# 238
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Ултра дългата коса скъсява силуета, така че не е за всеки. Виждала съм миньончета с такива дълги и необуздани коси- изглеждат като селски девойчета. А ако прибавим и няколко кг в повече....
Вчера си поставих за задача да оглеждам коси.
Направиха ми впчетление няколко дълги коси, над кръста някъде, красиви и поддържани, прясно подстригани на черта. Притежателките им- млади, красиви момичета.
Та, всичко опира до поддръжка и правилна преценка дали ще отива на притежателката, в зависимост от природните й дадености.

# 239
  • София
  • Мнения: 6 010
Последните няколко мнения са просто отвратителни. Как пък само това им идва в главите на вашите мъже не ми е ясно.

Простаци! Laughing

# 240
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 789
Всичко е относително. Като цяло не мисля, че би било съществено при кандидатстване за работа, освен ако не говорим за някакви крайности.

На мен лично ми харесва например това, но това не.

Прически от типа на кокове, опашки, плитки също не харесвам. Само в жегите връзвам моята на някаква смачкана небрежна топка.

Брат ти е искал нещо да те засегне, силно се съмнявам, че много се интересува от женски прически.

Прическата на първата снимка е много красива. За втората снимка-прекалено дългата коса изобщо не стои добре.
Авторке, независимо от възрастта прекалено дългата коса не е красива. Имам една съседка-сега е на 18. За известен период от време беше с коса почти до кръста. Не ѝ отиваше. Сега е с малко по-къса и е по-добре. Незнам дали помниш фолк-певицата Румяна. Бог да я прости. Та тя имаше коса до кръста. Изобщо не ѝ отиваше. Разбира се никой няма да те съди, за това дали си с дълга или къса коса. Но дългата коса скрива естествената красота.

# 241
  • Мнения: 156
Относително е според мен. Ако косата е поддържана, ще бъде красива. Обаче поддръжката на мнооого дълга коса, от опит говоря, е трудно. На моменти ми тежеше. Да не говорим в какво състояние я бях докарала от непрестанно топлинно стилизиране.
Сега ми липсва, до малко под раменете ми е вече. Ще порасне. Обаче толкова много грижи досега не съм и прилагала. Е, смело мога да твърдя, че в момента е в най-здравото си състояние от години и много й се радвам.
От друга страна зависи от много фактори- структура и плътност на косата, обем, цвят, форма на лицето и пр. Много тънка и слаба коса с дължина до кръста изглежда като залепена за главата и хич не е красиво. Същото се отнася и до суха и стърчаща, тип метла, нацъфтяла... Имам приятелка с коса до дупето. Изрусена, цъфнала, суха. Ми всеки път като я видя, се шегувам, че й трябва нова прическа, обаче тя от намеци не разбира. Косата й била здрава... Иначе започнах да заглеждам много косите на жените в градския транспорт. Масово момичетата са с изтощени и изгорени от преса коси. Това, докато не се отреже, косата все ще си е като метла.

# 242
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 789
Madlen97, трябва доста материал да се махне тогава. А това означава да чака следващите две години, за да стигне нужната дължина. Изобщо защо жените си го причиняват това? В името на какво? После се оплакват-ми имах хубава коса, ама с това боядисване и изправяне стана на нищо.
Знам, че малко ще се отклоня от темата-но какво харесват жените в прекалено тънките вежди? За мен е отблъскващо да видя жена с изписани с молив вежди. Виждал съм жени с нормални вежди-мога да кажа, че са много секси за мен.
Изобщо трябва да се забрани продажбата на преси и бои за коса на жени поне до 40-годишна възраст.


# 243
  • Мнения: 13 082
Чудно какво ли ще прави ако започне да побелява преди 40? Няма да се боядисва, защото така е казал Натаел.

# 244
  • София
  • Мнения: 12 006
Чудно какво ли ще прави ако започне да побелява преди 40? Няма да се боядисва, защото така е казал Натаел.
И аз питам същото? Някои хора побеляват доста преди 40. Относително е. Познавам жена - побеля на 70% още на 26-7г. Боядисва се от 23-4 годишна, т.к. от тогава започна побеляването и то видимо, не 1-2 косъма. Познавм жена, която е на 52г. и има 2-3 бели косъма в цялата си коса - виждат се отблизко, но тя не се боядисва, а е на 52г.

# 245
  • Мнения: 13 082
Аз започнах да побелявам на 20. Боядисвах се, но рядко. На 24 вече започнаха доста да личат и зачестих боядисването, сега вече е всеки месец. Естествената ми коса е почти черна и белите косми се виждаха и от самолет.

# 246
  • Мнения: 156
Боята е нещо различно. Аз говоря за съсипани коси на момичета, не на жени, които се нуждаят от боядисване, защото са побелели.  Донякъде съм съгласна с Natael, ако не ти побелява косата, защо изобщо ще й причиняваш боя? А в комбинация с преса... Меко казано изглежда ужасно. Да, и аз имам бели косми( които, след като отскубах, повече не се появиха 😞), обаче косата ми е светла ( между 5-6), така че ще задържа боядисването максимално. Колкото до моята приятелка, (която впрочем е тъмно руса, но я доизруси) поне до над кръста може да я подстриже и всеки месец-два да намалява дължините с някой и др. см. Обаче косъм, който прилича на елха ( буквално), нито е женствен, нито е секси. За здрав да не говорим.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2018, 13:47 от madlen97

# 247
  • Мнения: 18 566
Какво се чудите. Модата на правата коса е от години вече. Всички тийн са вечно изправени. Много млади момичета си съсипват косите всекидневно с пресите и масово виждам изгорели коси с накъсани дължини. Аз предупреждавам,не ме слушат. Ще дойдат на мойта,ама ще е късно.
Имам братовчедки с красиви къдрави коси на масури, русо-рижави на цвят, уникални коси, гъсти и хубави. От години не съм им виждала къдриците. На по 21 години са и вече на нищо не им приличат косите(а бяха разкошни). Сега са изрусени,вечно изправени и с вафли. Аз също бях така и се изправях през ден. Но вече от позицията на годините нито ми харесва нито искам да си горя косата(от опит знам,че пагубно се отразява и трудно се възстановява). Сега си харесвам чупливата коса,мачкам с пяна и си ходя с вълни. И ми е добре. Боядисвам се,но почги 30 години съм, с 2 бели косъма. Правя го от суета и за наситен цвят. Обичам и промените.
Не го разбирам това да ти е изтощена косата,но задължително изправена. Или дълга до гъза нацъфтяла и тънка.

# 248
  • Мнения: 13 082
Аз пък съм от изправящите се, правя го защото така се харесвам, а не защото е модно. Имам преса от 14-15 години вече, изправям се от 10. Нито ми цъфти косата, нито е суха и изтощена. Това си е до общото състояние на косата.

# 249
  • Мнения: 156
Не е от общо състояние на косата. Преди да види преса, моята един цъфнал косъм не е имала. По-скоро косата е изключително издръжлива и плътна, щом издържа изправяне. Но това са минимален процент от случаите. До ген и късмет е явно😊
Иначе, да, и аз се обожавам с права коса и ми отива. Ама косата ми...не е на това мнение. И понеже с нея ще се гледаме цял живот, необходимо е да се съобразя. ☺

# 250
  • Мнения: 13 082
Издръжливост, ген, подходящи грижи и т.н Е общото състояние на косата. ✌🏻

# 251
  • Мнения: 156
Въпрос на интерпретация. Аз го разбирам по друг начин. 😊

# 252
  • Мнения: 13 082
Е кажи как го разбираш, де? Какво е общо състояние за теб? 🤔

# 253
  • Мнения: 13 944
Подобен род интервенции са ми чужди, но защо изправянето с преса (без боядисване) да има траен отрицателен резултат. Косата расте, изгореното се реже.

# 254
  • София
  • Мнения: 12 006
Подобен род интервенции са ми чужди, но защо изправянето с преса (без боядисване) да има траен отрицателен резултат. Косата расте, изгореното се реже.
Расте ама с по около 1 см на месец, а пресата наведнъж нагрява цялата дължина от 20 - 30 - 50 и т.н. сантметра, които няма как да израстнат с бързината на съсипването.

# 255
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Боядисвам се, обезцветявам се,изправям се(със сешоар, обаче), къдря се, и изобщо не ми пука кой какво мисли. Аз си харесвам косата, смея да твърдя- околните също.Винаги съм имала хубава, гъста, здрава и блестяща коса. И въпреки всички тези процедури- косата ми изглежда перфектно. Защото освена на природните дадености, разчитам и на качествена грижа. Косата си иска нейното, когато й го даваш, всичко е наред Hug

# 256
  • Мнения: 13 944
Хубаво де, ама ако един ден реши човек да спре с пресата косата ще се възстанови.

# 257
  • София
  • Мнения: 4 878
Никога не съм си горяла косата с преса, а от много отдавна не я горя дори със сешоар. От 6-7 год. спрях да се изрусявам и ще започна да се боядисвам едва, когато побелея. На 44 год. съм и имам 2-3 бели косъма. Коса, която се боядисва от десетилетия и се изправя редовно с преса няма как да не е суха и изтощена, пък ако ще носителката ѝ да има най-качествения ген за коса.

# 258
  • Мнения: 13 082
И за какво ми е да лъжа? Аз предпочитам да се изправям и да подхранвам косата по подходящ начин, отколкото да ходя като кошница.

# 259
  • София
  • Мнения: 12 006
И за какво ми е да лъжа? Аз предпочитам да се изправям и да подхранвам косата по подходящ начин, отколкото да ходя като кошница.
Пусни снимка /ама не размазана/ в гръб.  Mr. Green

# 260
  • Мнения: 13 082
Няма как да търся кой да ме снима точно сега само, за да задоволя форумското любопитство. Който иска да ми вярва.

# 261
  • Мнения: 156
Хубаво де, ама ако един ден реши човек да спре с пресата косата ще се възстанови.
Да, възстановя се, обаче е доста бавно. Има да се чака години. Топлината от преса съсипва цялостната структура и влажност на косъмa, и си трябва да израсне наново, за да бъде здрав.
П.п. Това излезе в гугъл, когато се напише  структурно увреждане на косъма. ( на англ.)

# 262
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 789
Допуснах малък пропуск в коментара си-за младите момичета, на които им побелява косата. Наистина за тях може да се направи изключение, но да са някакви приятни цветове.
На бившата ми работа имах колежка, на почти 31 е. Има много красива силно начупена коса. Но има лошия навик да я изправя на 3-4 седмици. Когато идва с права коса-красотата ѝ просто изчезва.
Мис Каролин Бингли-давам всичко за твоята чуплива коса. Моята е права, ама си расте накъдето желае.

# 263
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Ами, хубаво де, вие като не щете, не ползвайте преси и сешоари. Какъв е проблемът?

# 264
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 789
Всеки си казва мнението тук. Но след години употреба на преса, косата се изтощава. И съответно момичетата почват да се вайкат. Но в началото и те мислят точно като теб. Един вид се опитваме да накараме жените да помислят за това, преди да дойдат проблемите.

# 265
  • Мнения: 156
Абсолютно никакъв. Косата е лично на всеки, да я прави какво реши. Обаче обективното мнение не винаги се харесва. Моята пострада и сега я чакам отново да порасне. И, да, и моята я наричаха "кошница", "гнездо" и прочие. Ама здравето й ми е по-важно от мнението на ДРУГИТЕ.
Първия ден след баня я връзвам, след това вече "уляга" и е съвсем прилична. Да не говорим, че като е дълга и тежи и изглежда по съвсем различен начин 😊

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 870
И в крайна сметка  здравето и е само в корена . Оттам нататък косата е или добре поддържана или просто изгорена ... пресушена..неподдържана

# 267
  • Мнения: 366
Нямам какво толкова да добавя, след толкова изчерпателни мнения нагоре. Много дългата и красива коса - това за мен е гъстата коса, която изглежда здраво и пада тежко в приятен естествен цвят.Цък. https://cdn.shopify.com/s/files/1/0879/6876/files/apoterra3_1_of … .jpg?v=1520284590 Момичето има канал в youtube.За жалост това е въпрос на ген и много малко хора го имат този ген. (дори да сложа всичките ампули на земята върху скалпа си, никога не бих имала такава гъстота, тежест). Освен това има и хора, на които не им "ходи" толкова дълга коса, до дупето. Забелязала съм, че по-дребни момичета си пускат много дълги коси, може би за да отклонят вниманието от ръста си, но често ефекта е обратно на желания от тях - дългата коса ги "прихлупва".

# 268
  • Мнения: 18 566
Няма как да търся кой да ме снима точно сега само, за да задоволя форумското любопитство. Който иска да ми вярва.

Аз на Ария косата я знам,тъй че знам че не лъже. И й е хубава. Аз нямам против изправянето, да не помислите така. Просто мисля,че подпастващите трябва дафси щадят косите,а и не само. Една коса каквато и да,колкото и здрава да е, в един момент ще се изтощи. Нужно е щадене отвреме-навреме.
Не съм фен и на това косите да не се правят абсолютно нищо...кой както станал така тръгнал и сакън цял живот една и съща коса и един цвят. Но който както си му харесва. С права коса всички казват, че ми е много хубаво. Обоче аз обожавам вълни и къдрици. И се харесвам най-много с начупена вълниста коса.

# 269
  • Мнения: 10 998
Аз завиждам неблагородно на всички жени с красиви коси. Като дете и по-млада мечтаех за такава коса. Моята е рядка, мазна и фин косъм. Обикновено я нося на някакъв измислен кок. Изглеждам професионално отстрани, но често казано бих искала пусната дълга коса. Намирам го за супер секси. Но това е късмет.

# 270
  • Мнения: 13 082
Благодаря, Мис! Аз май не съм те виждала с права, но с чуплива си супер, просто така си представям коса като твоята, с чупки. Трябва да намина пак във вашата готина тема. 🤗

А за тийнките аз имам друго обяснение. Просто гонят модата на дългите коси и не само, че се дърпат с преси, ами и не ги подстригват тия коси. Накрая се оказва, че имат коса до кръста, която отдолу обаче е олеле майко. Суха, оръфана и изтъняла.

# 271
  • Мнения: 18 566
Ария,аз точно това имах предвид за косите на тийновете.

# 272
  • Мнения: X
Моята тийнка не си прави нищо косата - има плътна, гъста и права коса. Суши се и се реши, изглежда, като изправяна с преса. Пробвала съм да я навивам за някакви официални поводи - не държи, тая ми ти коса е, като жива. И да я вържеш е трудно. Хем е хубава, гъста и жива, хем е много трудна. Дълга е до закопчалката на сутиена, сега иска да я подстригва. Но и много варианти как да я подстриже няма..,. абе тва с косата не е лесно.
Малката има типичната руса коса - много косми, ама тънки, но нейната е податлива на прически.

# 273
  • Мнения: 2 223
Като човек, който целия си живот искаше супер дълга коса, мога да вляза в отбора "до средата на д-то е твърде много", каквоато ще да е косата. За мен красотата е в симетрията и ако жената не е 2 метра, коса 1.20 просто нарушава пропорциите. Освен това за мен е много неудобно когато започне да се захваща от якета, ранички, и да се скубе, защото е твърде дълга. Имам приятелка, която по едно време като си бръкнеше в задния джоб и си вкарваше косата, сядаше на нея etc...това ми е твърде много и според мен доста  накъсва косъма и е излишно.
Преди няколко месеца видях някво хипи на улицата, честно, косата й беше до петите сплетена на огромна плитка и мега лъскава. Не я знам какво й беше слагала, всички се обърнаха след нея, вскл и аз и още не мога да се начудя защо някой би робувал на нещо такова.

Колкото до пресата - мн малко са косите, които не цъфтят от нея. 8 от 10 вероятно имат проблеми, възстановяването е бавно и трудно. Имах нещаститето да трябва да оправям коса след изгаряне с боя ...еми отне ми 3 години.
Авторката да не се захваща от черно на мн светло, че ако не попадне на добър фризьор може да трябва и цялата да отреже после.
Аз лично съм си дала максимална дължина до лактите като нещо, което харесвам. От тези, които рано побеляват съм за съжаление, но понеже си харесвам естествения цвят, за сега съм с кичури.

Уговорките за спретнат и поддържан вид са излишни, за мен са логични и всеки да ги прави според времето възможностите и разбиранията си.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 03:19 от Breedlove

Общи условия

Активация на акаунт