Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 117
  • 273
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 031
Ние просто си казваме мнението, нали затова е темата?
Пък тя ще си реши.

# 76
  • Мнения: X
Моята коса беше до дупето, после до сутиена, сега е с няколко см по-дълга от лактите ми. Обожавям си я. Когато беше по-къса,  до към 7ми клас, беше леко чуплива. Откакто я пускам дълга стана ужасно права, естествения ми цвят е тъмно кестеняв. Не я третирам с преси, не я боядисвам, суша я само зимата. Постригвам я на черта сама, тъй като имам лоши спомени от фризьори. Научих се да правя разнообразни плитки, защото мразя да ми влиза коса в очите, а и накак не виждам смисъл от дългата коса, ако я нося пусната свободно, само би ми пречила. Ако имам време ще кача и снимка.
Не съм забелязала някой да не харесва косата ми, напротив. Често ми правят комплименти, едно комшийче много обича да си играе с нея.

# 77
  • Мнения: 15 421
Кой го казва това, че ще изглежда по-добре, вие, съседката, някой случайно минаващ? Никакво значение няма кой какво мисли, важно е жената как се чувства и как се харесва. Ако се харесва с дълга коса, нека си ходи с дълга, ако реши да се подстриже,нека се подстриже. Защо някой друг трябва да казва кое е красиво, добро или правилно?
Зaщото живеем в общество. Не живеем в горaтa. В обществото имa определени обществени нaглaси и момичето питa зa тях. Сондирa мнения. Ние си кaзвaме мнението, тя ще си вземе решението. Никой нaсилa не я кaрa дa прaви нещо. Тя е голям човек и сaмa може дa прецени кое е добро зa нея. Сaмо зa нея, не зa нaс. Джен, кaквото и дa решиш, трябвa ти дa си в мир с решението си. Никой друг нямa знaчение. И товa се отнaся зa всякa ситуaция, не сaмо зa косaтa.

# 78
  • Мнения: 8 997
Вие казвате така трябва, защо? Кой го определя? Спрете с това "какво ще.кажат хората" и си ходете, както ви е кеф.

# 79
  • Мнения: 1 797
Вие казвате така трябва, защо? Кой го определя? Спрете с това "какво ще.кажат хората" и си ходете, както ви е кеф.
Alina прочети отново заглавието на темата, в случай че си го пропуснала. Дискусията е именно относно нагласите на обществото по зададената тема, с оглед което не е нужно след всеки пост да апострофираш автора му с твоето виждане по въпроса.

# 80
  • Мнения: 15 421
Aлинa, aмa ти нaистинa откaзвaш дa рaзбереш, a. Зaщото явно четеш, но не с рaзбирaне. Темaтa е зa обществените нaглaси, ние сме чaст от обществото и кaто тaкaвa общественa единицa си кaзвaме мнението. Не го нaлaгaме, не кaзвaме кой кaкво дa прaви, кaзвaме сaмо според нaс кaк е. Товa е.

# 81
  • Мнения: 8 997
Разбиране? Вие май не разбирате, че сами си налагате норми.
Изобщо не ми пука какво мислите, какво мисли стрина Пена, колежките и бабите пред блока, всеки да си ходи, както се харесва. Само в България има тъпи норми.

# 82
  • София
  • Мнения: 38 905
Само в България има норми?😂🤣😃 За външен вид?

# 83
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
alina_si
Всяко общество има норми.
И ако някой иска да се впише в него, се налага да ги спазва.
Имах колеги , които бяха връщани от работа, защото са без вратовръзка.Колежки с рокли или гащеризони с които предполагам , че много св харесваха
.Денят се отчислява от заплатата.
Научиха се да ходят на работа според нормите  на дрес   кода.

# 84
  • Мнения: 15 421
Добре, де, ама не питаш ти, а авторката, така, че, изобщо няма значение дали на теб ти пука или не. Направи си тема против общественото мнение и там се възмущавай.
И не, не е само в България. Навсякъде има социални норми и хората искат или не се съобразяват.

# 85
  • Мнения: 253
И брат ит и бившия ти са само за бой. Дългите коси са много красиви, дори и аз в момента ще си пускам моята и искам да е минимум до дупето. На който не му харесва, да не те гледа. Относно работодатлите, от какъв зор пък ще казва работодател каква да е коса на работника? Единствено съм срещала работодатели, които правят забележки за тона на кожата ми, понеже съм била прекалено бяла. Естествено аз не тръгнах по солариуми, няма да си вредя защото някой си управител се мисли за Бог едва ли не и че може да казва на кой колко да е светъл и тъмен. За такива хора не желая да работя.

# 86
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Бившият е ясен, щом си позволява да сравнява приятелката си с кон(пък било и на шега) няма как да продължи да бъде настоящ.
Що се отнася до работодателя, ами да може да каже, че не иска в офиса коси с цвят на дъгата или расти.
Все пак фирмата е негова и той определя условията.
На който му изнася ги спазва, който не иска не е задължен да работи в тази фирма.


Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 12:05 от sl

# 87
  • Мнения: 9 003
Авторката досега е ходила така, защото така се харесва. Но е дошъл момент да поиска мнението на обществото. Тя е готова за промяна според мен, трябва само да я окуражим.
Има страхотни фризьори-стилисти  в БГ!

Аз лично не харесвам и прическата 'кок' , направена набързо, особено  с долнопробна шнола (много жени така ходят ежедневно, нямам предвид авторката).
Много жени не полагат и никаква грижа за разпуснатите си дълги  и средно дълги коси. Неприемам неходенето на фризьор, самоподстригването също.
Прическа кок  харесвам за вечерен или тържествен случай, и то направен професионално.
За бизнес също, там където има дресскод, и кандидатът за работа трябва да го спазва. А той какво показва на интервюто - "аз съм различен и не ме интересува вие как изглеждате, аз така се харесвам".
За всяко лице  добрият стилист ще намери хубава прическа. Да, има хора, на които според чертите на лицето и фигурата се не се препоръчва да  носят къси коси, но специално за формата на косата, на мен не ми харесва прическата 'Както природата ме е създала'.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Аз лично много харесвам дълга коса, но такава, която стои добре спусната. Чак до дупето ми е в повече, не мисля, че стои красиво, а ако ще е на кок е все тая дали е до дупето или до средата на гърба. Бих я скъсила така, че да мога да я нося пусната.

# 89
  • Мнения: 13 089
От любопитство питам 😊 колко шампоан отива за тази коса. Когато моята беше малко над кръста една шепа не ми мърдаше, а хем не е от най-гъстите.

Аз не мога да разбера и прекомерното пазене на косата, да не се боядисва, да не се изправя и т.н. Предполагам, че ще ме обвините в лъжа, но ще си кажа. Имам преса вече някъде околко 13 години, изправям я след всяко миене 10 години, косата ми не е увредена, не е цъфтяла никога. Та мисълта ми е, че колкото и да я пазиш сколонна ли е към такива проблеми те трудно ще бъдат избегнати.

Общи условия

Активация на акаунт