Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 144
  • 273
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 588
Имаше предвид, че само у нас се смята,че не е красиво за една определена възраст и в бизнес средите. Или поне аз така га разбрах 😊

# 61
  • Мнения: 15 423
Така,че това с подстригването май само в БГ го има.
В смисъл? Навсякъде си пускат косите да растат на воля, а само у нас ги режем?


Може ли да отбележа, че въпроса е един път. Страхотен. И аз бих попитала същото. И не, не искам разяснение.

# 62
  • Мнения: 3 031
Имаше предвид, че само у нас се смята,че не е красиво за една определена възраст и в бизнес средите. Или поне аз така га разбрах 😊
Аха Peace Е, това също не е вярно.
В чужбинско забелязвам много повече жени с къси, ама наистина къси прически отколкото у нас. Особено при дами на 40+

# 63
  • Мнения: 1 799
Мисля, че се пропуска едно важно уточнение - зависи от заеманата позиция. Действително съществуват позиции, където има много подробни изисквания за външния вид на служителите, касаещи не само дрескода, но и прическата, маникюра, грима на работното място.
Дженифър, боядисваш ли косата си? Съвсем не е необходимо винаги да бъдеш с прибрана коса - една добра подстрижка, съобразена с формата на лицето, структурата на косъма и гъстотата на косата ти, в допълнение с правилно подбран цвят, вероятно би ти помогнала да се възприемеш и да излизаш с естествената си коса. Би могла да помислиш и за балеаж, който ще вкара малко светлина и движение в чупливата коса и ще подчертае естествените вълни.

# 64
  • София
  • Мнения: 8 018
Харесвам дами с хубави, лъскави и тежки, поддържани коси, но коса до дупето, която да изглежда изрядно и да не е проскубана, е почти невъзможно.
За мен оптималната дължина е около средата на гърба, по-надолу излиза извън възприятията ми за естетичност.

# 65
  • Мнения: 10 999
Обожавам жени с дълги, красиви коси.
Моята е рядка, с тънък косъм. Много я поддържам - правя маски с масла, подстригвам я на етажирани прически, правя сешоари, но е и мазна и въобще не си я харесвам.
Ако имах хубава коса въобще нямаше да ми пука какво мисли обществото, а щях да и се радвам.

# 66
  • Мнения: 228
Към авторката, пострижи се! Ужасни са ми такива коси. До раменете или малко под раменете е перфектната дължина според мен! И както някой по-горе беше писал- точно селска мома си е за мен с толкова дълга коса.

# 67
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Имам гъста, плътна и тежка коса. До скоро беше дълга и тъмна. Отрязах я над раменете и я изсветлих с 4 тона. Ами, това е моята дължина. Колкото и да ми е хубава косата, не  ми отива много дълга, а точно тази дължина и форма. В салона някои клиентки ме гледаха шокирано- как можа да си отрежеш хубавата коса.
Първо- не ми отива и второ- много по- удобно и комфортно ми е така.
Хич не ми дреме за косата, тя расте. Даже по този начин се освобождавам от негативизма, така поне казват, че отрицателната енергия се натрупва в косата и за това монасите от Шаолин бръснат главите си.

# 68
  • Мнения: 5 545
И аз не харесвам толкова дълга коса.
Идеалната дължина за мен е под гърдите,тъмна и лъскава права коса. Heart Eyes Но до дупето - не. Трудно се поддържа такава коса и рядко изглежда добре.

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 933
Имам в предвид,че само тук забелязвам тенденцията да приличаш на останалите,на масата.Ако не пасваш на даден калъп,ти лепват етикет "Не ставаш без да се гледа образование,възможности.Ако има правила за дължината на косата или дрескод за дадена позиция и тя е зададена още при интервюто,да ще се съобразиш,особено ако много искаш работата,но да се променяш само,за да приличаш на колегите си е безмислено.

# 70
  • Мнения: 9 010
Има жени, които си остават с прическата от ученическите години за цял живот. Скоро видях една съседка, която не бях виждала отдавна, станала на 70г. и  с дълга черна коса!  "Едно старо момиче..."

# 71
  • Добрич
  • Мнения: 933
Има жени, които си остават с прическата от ученическите години за цял живот. Скоро видях една съседка, която не бях виждала отдавна, станала на 70г. и  с дълга черна коса!  "Едно старо момиче..."
Така се харесва жената.Кое е по-важно: как се харесваш и възприемаш ти самия или дали те харесва съседката.

# 72
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Джени, понякога съм отвратително откровенна, друг път само откроввнна, в зависимост от това дали човек  наистина иска да чуе истинаъа и най вече  дали е готов да я възприеме като информация или предпочита да я тълкува като обида.
Обожавам дълги коси, но прическа "русалка" не е сред харесваните от мен
Работя в сектор със строг дрес код и в този случай дължината и цвета са от значение.
Имам колежки, които е трябвало да напраеят подстригеане и боядисване(скриване на цвят фантазия). за да запoчнат.
Знам , че е глупаво, но фирмата  в която работя, държи на "предтавителен" външен вид:,Пълна щуротия, ако си изпълняваш добре служебните задължения, но е факт.
Живея в страна , където пинятието "ром" не съществува, а циганите  пренебрежително наричат не циганите "пайос".
Толкова дълга коса, поне в Мадрид(защото Испания е голяма страна)  над 16 години , носят само циганките.Пусната или на кок все едно.


Ако я скъсиш поне до кръста , ще изглеждаш много по добре

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 12:21 от sl

# 73
  • Мнения: 9 001
Кой го казва това, че ще изглежда по-добре, вие, съседката, някой случайно минаващ? Никакво значение няма кой какво мисли, важно е жената как се чувства и как се харесва. Ако се харесва с дълга коса, нека си ходи с дълга, ако реши да се подстриже,нека се подстриже. Защо някой друг трябва да казва кое е красиво, добро или правилно?

# 74
  • Мнения: 3 662
Абсолютно споделям мнението на Алина, точно това е и моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт