Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 126
  • 273
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Истина е това за тъмната коса, но бръчките са си бръчки независимо от цеета на косата. Иначе светлата коса наистина омекотява чертите, които с годините обикновено се изострят, но не винаги. Майка ми до ден днешен ходи с коса боядисана почти в черно и й стои страхотно. Аз уви не съм като нея и ща не ща се направих на блондинка.

За дългата коса. Като гледам прическите на жените в Германия, май ще пусна коса до кръстта докато някъде в бъдещето не ме подстриже някой варненски фризьор. Тук всички са или с ужасна къса прическа (тип "мотика"), или с коси като на самодиви. Цветовете са много русо или каквото Господ дал, тук-таме синьо/лилаво/зелено от спрей или балсам. Явно е ужасно положението с фризьорите.

# 151
  • Мнения: 9 003
Истина е това за тъмната коса, но бръчките са си бръчки независимо от цеета на косата. Иначе светлата коса наистина омекотява чертите, които с годините обикновено се изострят, но не винаги. Майка ми до ден днешен ходи с коса боядисана почти в черно и й стои страхотно. Аз уви не съм като нея и ща не ща се направих на блондинка.

За дългата коса. Като гледам прическите на жените в Германия, май ще пусна коса до кръстта докато някъде в бъдещето не ме подстриже някой варненски фризьор. Тук всички са или с ужасна къса прическа (тип "мотика"), или с коси като на самодиви. Цветовете са много русо или каквото Господ дал, тук-таме синьо/лилаво/зелено от спрей или балсам. Явно е ужасно положението с фризьорите.
Българските фризьори са добри с това, че си позволяват да съветват клиента и да съобразят прическата с индивидуалните особености на клиента. Изпълняват ролята на стилист.

# 152
  • Мнения: 3 545
Да, много са добри да те направят както могат те, не както искаш ти.
Но си права - чужбинските ако не са много скъпи и това не могат Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 153
  • Мнения: 9 003
Да, много са добри да те направят както могат те, не както искаш ти.
Но си права - чужбинските ако не са много скъпи и това не могат Stuck Out Tongue Closed Eyes
Ако е добър фризьора трябва да се оставиш в ръцете му. Аз съм гледала Капанов как скъси косата на една жена и и стана много хубаво, а тя естествено не искаше толкова късо. В друг случай Капанов посъветва една дама (от тия дето на 2 седмици сменят цвета на дългата коса)  с черна коса да не става руса. Не, че не може да я направи руса и да и вземе парите.
Понякога трябва да се оставиш да те направят по тяхна преценка.


# 154
  • София
  • Мнения: 38 906
Между другото, от Капанов научих един трик за подстригване на дълга коса на етажи /особено като няма фризьор/. Косата се връзва на кукуригу и се реже опашката да е равна отгоре. После пускаш и готово! Е, трябва да се огледа и да се изравни тук-там.

# 155
  • Мнения: 19 221
Между другото, от Капанов научих един трик за подстригване на дълга коса на етажи /особено като няма фризьор/. Косата се връзва на кукуригу и се реже опашката да е равна отгоре. После пускаш и готово! Е, трябва да се огледа и да се изравни тук-там.

И аз съм го гледала това, не помня дали е бил Капанов, но има гъсти коси, при които ножицата трудно ще отреже с еднократно клъцване цялото кукуригу.

# 156
  • Мнения: 18 587
Между другото, от Капанов научих един трик за подстригване на дълга коса на етажи /особено като няма фризьор/. Косата се връзва на кукуригу и се реже опашката да е равна отгоре. После пускаш и готово! Е, трябва да се огледа и да се изравни тук-там.

Това го знам от много отдавна. И са ме правили така в салон. Става хубаво. А Капанов преди години беше боядисал кака ми така, че слепоочията й бяха целите с боя и възглавници и всичко в червено.Беше дала баснословна за тогава сума за връхчета и боя. Но да,беше подстригана страхотно. Но й беше измил боята. Откога се каня да ида и аз при някое светило и да се оставя в ръцете му. Но ни знам има ли такива,на които да се доверя и наистина да ми дадът добър съвет какво и как ще ми отива на косата и лецето.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Аз не бих посмяла да се оставя изцяло в ръцете на някой. Предпочитам аз да дам насоки и той да си свърши работата качествено, а не да експериментира върху мен. Защото иначе мога да дам баснословна сума пари и да приличам на чучело по собствените си критерии.

# 158
  • Мнения: 18 542

... но има гъсти коси, при които ножицата трудно ще отреже с еднократно клъцване цялото кукуригу.
С еднократно клъцване няма как да се отреже цяло кукуриго Simple Smile Реже се по малко с остра ножица.

# 159
  • Мнения: 4 740
Кой е този метод, може ли линк?

# 160
# 161
  • Мнения: 9 003
Аз не бих посмяла да се оставя изцяло в ръцете на някой. Предпочитам аз да дам насоки и той да си свърши работата качествено, а не да експериментира върху мен. Защото иначе мога да дам баснословна сума пари и да приличам на чучело по собствените си критерии.
Отвреме навреме е нужно и да рискувате. Така ще разберете, че и други прически ви отиват.

Имам позната, която винаги, да кажем 10 години съм я виждала само с една прическа - на черта (образно казано). Сигурно ходи при една и съща евтина фризьорка и дава едни и същи'насоки. Simple Smile И след време я видях с нова прическа, която мн. добре и стоеше, естествено каза, че има нов фризьор - беше с прическа 'боб' и наклонът на 'чертата' беше както трябва да бъде, по-дълги кичури отпред. Просто нов човек изглеждаше.

Според мен фризьорът трябва да се сменя отвреме навреме.
Също не може да се сравни прическа, направена от млад фризьор с такава на фризьор- възрастна лелка, колкото и младия да няма опит, той има различно от нейното виждане, той е дързък и прави различни интересни неща, защото опитва.

# 162
  • Мнения: 15 421
Е, на мен точно една млада ми окепази боб-а. Аз си му викам каре. Всъщност то си е боб-каре. Вместо боб, станах на къса чертичка. Аз, късо каре поддържам ама не чак толкова. А другата, която не е толкова млада успя горе-долу да го оправи. И сега поне мяза на нещо, макар и по късичко. Така, че най вече си е до умения или липсата им.

# 163
  • Мнения: 3 545
Последно при две светила ходих - млад колорист и стара кримка с много ученици и сертификати от къде ли не и оставих много пари за услугите им. И двамата направиха глупости и няма да повторя - до усет е и до онова под косата в голяма степен, и до желание да работиш за клиента.

# 164
  • Мнения: 31 371
Не харесвам много дълги коси. Наричам ги чаршафи когато са под кръста. Като самодиви да се разхождат по улицата отива само на тийн може би.

Общи условия

Активация на акаунт