Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 114
  • 273
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 6 010
За момиче, което е свикнало да ходи на фризьор веднъж на 2 години според мен сложни за поддръжка прически не са добър съвет. Специално този белеаж на мен ми изглежда сякаш корените са израснали преди месеци и някой го е мързяло да се боядиса наново.

# 136
  • Мнения: 3 545
За момиче, което е свикнало да ходи на фризьор веднъж на 2 години според мен сложни за поддръжка прически не са добър съвет. Специално този белеаж на мен ми изглежда сякаш корените са израснали преди месеци и някой го е мързяло да се боядиса наново.

А какво ли бихте казали за "дълбок корен"  Laughing

На мен балеаж, кичури, въобще игра с цвета ми харесва и определено не харесван монохромни коси. Осен ако не са супер прави и блестящи, но много малко жени имат такива без преса.

# 137
  • Мнения: 4 740
Много рядко виждам много поддържана и красива дълга коса... Повечето са едни рехави и проскубани в краищата, без блясък и неравномерно подстригани... Особено гъста и плътна, безформена, оставена сама да си расте... Не е по мой вкус това... Косата трябва да се поддържа и редовно да се подстригва, за да изглеждй здрава.. Иначе се губи ефекта на дългата и гъста коса... А и такава коса състарява, за това не се препоръчва след 40-годишна възраст например... Плитките ми харесват, но всекидневното им носене може да обезличи също лицето и на някои не им приличат (прекалено селско им стоят).. Зависи от формата на главата и дали има бретон или е разделена косата на път в средата... Grinning

# 138
  • Мнения: 624



Аз бих направила нещо подобно. 😀

# 139
  • Мнения: X
Както казах, аз моята коса я поддържам ужасно лесно. Шампоан, балсам и понякога масла по краищата. На снимката е само измита и сресана. Шампоан ползвам шепа, но аз обичам да има повече пяна, иначе може и по-малко количество.

# 140
  • Мнения: 18 587
На тъмна коса балеаж (от опит казвам)ще унищожи косата. Освен това няма да стане отведнъж,ще жълтее. Но зависи и какъв цвят искаш.
Не знам,аз едвам си оправих косата от балеаж в червено и затова съветвам да не се прави. Ей я и моята четина. Толкова ми беше писнало да ме скубе малката, нон стоп съм вързана, че отрязах 5 см. И пак ми пречи. Дразня се, защото толкова не мога да я търпя пусната с детето,то файда, че е дълга. По 1 час се разправям с нея в банята. Вечно съм на рошав кок.

Дори само червената боя ми я изтощи,а балеажа е още по-съсипващ. Затова пляснях почти черно(моя си цвят) и повече не мога да се разправям.

# 141
  • Мнения: 39 575
Мис, много ти е хубава косата. Моята е също толкова гъста, но я държа до раменете.

Последна редакция: вт, 28 авг 2018, 11:51 от sigma

# 142
  • Мнения: 18 587
Благодаря sigma.Обаче нещо не мога да я оформям и все не ми допада как стои.

# 143
  • Мнения: 39 575
Хвърчат ти краищата. Може би маска или балсам в края ще решат проблема.

# 144
  • Мнения: 13 089
Мис, с дебела маша? Не букли, а тези по бохо къдриците. Много харесвам такива, но нещо не ми се получават.

# 145
  • Мнения: 18 587
Слагам маски и серуми всеки път.
Правила съм се всякак,но напоследък нещо не се харесвам...а и времето е кът.

# 146
  • Мнения: 13 089
Мхм 😒 Напълно разбирам това с времето. За туй дърпам набързо с пресата след къпане и толкова, в събота съм на сватба та може би ще се поглезя с нещо различно 😆

# 147
  • Мнения: 156
Аз съм от любителките на дълги коси, но не прекалените дължини. И в темата за растежа писах- харесвам се с коса до кръста. Нито см. надолу. Имам две познати момиченца- на 14 и 10 год. с коси до под дупето. Картинката е...😵 Руси, сухи и заплетени коси. Освен плитка или кок друга прическа няма, защото им пречат. Най-отдолу косите са наполовината на останалите- оредели и цъфнали крайща. Не е естетически красиво. Конкретно в техния случай майката не дава подстрижка. А за мен едно поне 20-30 см. си трябва, за да се освежи косата и да живне малко. Направо е грозно и навява не селски, ами по-скоро неподдържан и нехаещ вид.

# 148
  • Мнения: 19 221
Скрит текст:
Както казах, аз моята коса я поддържам ужасно лесно. Шампоан, балсам и понякога масла по краищата. На снимката е само измита и сресана. Шампоан ползвам шепа, но аз обичам да има повече пяна, иначе може и по-малко количество.


Много ти е хубава косата - жива и лъскава, но пак малко по-къса и раздвижена прическа ще изглежда по-свежо.

# 149
  • Мнения: 9 003
  Искам да направя някаква нова прическа, която не съм правила досега с косата си. Искам да боядисам косата си с 2-3 тона по-светъл от моя естествен цвят.
До този извод трябва да стигнат повече дами, наистина, колкото повече години, толкова по-светъл тон. 
За мен е ужасна гледка стара жена с бръчки и  с черна коса.

Общи условия

Активация на акаунт