Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 159
  • 273
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 542
С възрастта, освен кожата, старее и косата, губи влага, еластичност и здравина, често оредява. В повечето случаи не изглежда добре да е дълга.
Така де, но ако е гъста и с блясък, какъв е проблемът да е дълга? Ако косата е хубава, без значение каква е възрастта не виждам проблем да е дълга. А прекалено дългата коса като правило не е в добър вид в краищата.

# 106
  • Мнения: 39 643
Поразрових се да видя има ли снимки на хубави дълги коси. Има, ама за да излезеш в тоя вид не ти мърдат два часа  сутрин да се преведеш в такъв вид



# 107
  • Мнения: 1 327
Моята е тази и пак ми е трудно да я поддържам.

# 108
  • Мнения: 1 348
Според мен толкова дълга коса би могла да се възприеме от работодател като символ на устойчиво поведение, лоялност, постоянство. Не задължително като нещо лошо. Иначе аз не харесвам толкова дълга коса, но за мен самата. Има жени, на които им отива.

# 109
  • Мнения: 991
Жените, които са с хубава работа са с хубава коса - до раменете, малко под тях, до под плешките. Всичко останало лъха на чалга от ранния милениум. И наистина - такава коса е тежка, според мен няма как да изглежда поддържана. Винаги в краищата е накъсана. Послушай брат си. Ти една нормална официална прическа не можеш да си направиш. Просто си представям как ставаш, за да отидеш на работа и се почва борба с косата. Не е стилно, а напротив. Красивата коса не е дългата, а поддържаната. Максималната, която можеш да си позволиш, е над кръста.

А като лоялност да се възприеме е абсурд, в крайна сметка първото впечатление е основно визуално. То си знаеш де, зависи и в каква сфера се виждаш. Аз на работа не мога да си позволя с такава коса, както и никоя моя колежка.

# 110
  • Мнения: 624
Погрижи се за косата си, не я режи за да се харесаш на някой.
Но щом има нужда от скъсяване се подстрижи, избери нова форма, вкарай малко етажи, освежи цвета. Купи си разни мусове за къдрици, балсами, гелове и експериментирай.
Харесвам както много къси, така и дълги коси. Но поддържани такива.
Кога за последно си била на фризьор? А и каква работа си търсиш, че косата е толкова важна?

# 111
  • Мнения: 10 859
На работа може с дълга коса - вижте азиатките - японки, тайландки, корейки...

# 112
  • Мнения: 18 588
Има и нещо друга на мен ако ми се размята такава коса,а и като общуваме няпример само там ще гледам...тоест ще забелязвам единствено коса. Такава една коса много скрива истинските черти на лицето си мисля. Маже да пробва да отреже поне 10-15 см като за начало,дя де види с друга визия,да направи малка пормяна, ако й е трудно да се раздели с повече коса.

# 113
  • Мнения: 39 643
На косата метър и 20, десет сантима ще е нищо. Да реже поне 50.

# 114
  • Мнения: 5 883
   Да отговоря на всичките ви въпроси.

   Питахте ме дали се боядисвам - да, боядисвам се от време на време, тъй като имам доста бели коси. Белите коси започнаха да се появяват, когато бях на 20 години. В какъв цвят: черен. Естественият цвят е тъмно кестенява.

   Дали съм си правила други прически - отговорът е, да. Подстригвах я на етажи, правих я на триъгълник, правих я на черта под раменете преди доста време, когато бях в 6-7 клас, но прическа на черта, това не е моята прическа.

   Кога за последно ходих на фризьор? Преди 2 години. Имам лош спомен от последния фризьор, въпреки проучвах доста дълго време за добър фризьор. Тогава я скъсих с 2-3 пръста. Не ми направи изобщо добре косата. Само се оплакваше как не обича такива дълги, обемни и гъсти коси. За първи път фризьор така да ме издуха със сешоар, че после ми се виеше свят и ми се повдигаше.

   В каква сфера си търся работа? В икономическата сфера, тъй като съм завършила икономика. Продавач не мога да бъда, освен ако не седя на касата. Имам си здравословни проблеми със ставите и ми е забранено да вдигам каквото и да е тежко, за да не си натоварвам ставите.

   Някой ме пита колко кутии боя за коса употребявам - 3 кутии. Шампоан - 2-3 шепи шампоан. Но първо трябва да я намокря много добре, защото шампоанът не хваща, тъй като остава на места суха. Когато се къпя се оправям за 2 часа. Не излизам никога, когато съм се изкъпала, дори да са минали 5-6 часа, защото въпреки че я суша по 10 минути със сешоар през лятото, тя си остава пак влажна.  

   Снощи писах по вайбър на моята най-добра приятелка и тя се съгласи с мнението на брат ми, че трябва да се подстрижа и да внеса промяна в живота си.

   Харесала съм си прическа тип "балеаж". Мисля да скъся косата си до средата на гърба, но не знам дали ще ми прилича този тип прическа "балеаж". Не знам дали при фризьора, при който отида, дали ще знае какъв е този тип прическа "балеаж", за да ме подстрижи и направи добре. Моята коса е доста гъста, обемна и чуплива. Нямам бретон и не искам да имам. Бретонът съм го пуснала да расте с косата. Мразя нещо да виси над очите ми и да ми закрива челото.

   Разгледах и прическата тип "лоб". Не видях този тип прическа да става за дълга коса. В google потърсих и видях, че този тип прическа се прилага при коси някъде под рамото.

   И накрая дали искам промяна - определено вече искам промяна, не защото вие, всички, ме убедихте, а защото аз помислих добре. Искам да живне косата ми и да ми заблести. Искам да направя някаква нова прическа, която не съм правила досега с косата си. Искам да боядисам косата си с 2-3 тона по-светъл от моя естествен цвят.

# 115
  • Мнения: 991
Отвреме-навреме? Какво значи това? Като се боядисваш си иска всеки месец поддръжка.

От 2 години, това означава, че косата ти е МНОГО изтощена.

Наистина, подстрижи се. Балеажът е хубав.

Не е нужно да е на черта. Режи до под плешките, да ти я филират малко, защото с тези две години, а както казваш гъста и обемна сигурно е като кошница. Купи си кръгла голяма четка, серум или масло без отмиване и се научи да боравиш със сешоар.

# 116
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Какво значи 3 кутии боя? Боядисваш само израсналия корен, държиш 30 мин, след което намокряш косата и разресваш боята надолу. Стоиш така още 10-15 мин и готово. Ще ти отнеме не повече от 1, 1  1/2 кутии.
И как така не си се подстригвала от 2 години? Как успяваш да се срешиш?
Лош спомен от фризьор? Я стига, това е коса, тя постояно расте, няма нищо непоправимо. Аз се подстригвам на месец или месец и половина. Обожавам прясно подстриганата си коса, изглежда жива и поддържана.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
И според мен се подстрижи. Промяната ще е положителна. Дълга до задника коса, сплетена на плитка, навява точно асоциации със селска мома (само в България, както разбрахме, другаде не се подстригват Wink ). Едно подстригване, мисля, че ще премахне нацъфтялото и изтощеното и ще придаде доста по-приятен вид на косата.
П.П. Аз съм с къса коса и на мен редовно някой ми дава акъли да си я пусна дълга, ама на мен не ми пука Wink Не разбирам жени, които страдат, че се подстригали.
П.П.П Тия 2 часа борба с косата може да се използват за нещо доста по-приятно или полезно. А и хората често казват "Ауу, как можа да я отрежеш тая хубава коса?!" просто защото така е прието, а не че чак толкова им харесва косата или им пука за нея Wink

# 118
  • София
  • Мнения: 20 215
  Харесала съм си прическа тип "балеаж". Мисля да скъся косата си до средата на гърба, но не знам дали ще ми прилича този тип прическа "балеаж". Не знам дали при фризьора, при който отида, дали ще знае какъв е този тип прическа "балеаж", за да ме подстрижи и направи добре. Моята коса е доста гъста, обемна и чуплива. Нямам бретон и не искам да имам. Бретонът съм го пуснала да расте с косата. Мразя нещо да виси над очите ми и да ми закрива челото.
Балеажът не е тип прическа, а техника на боядисване.

# 119
  • София
  • Мнения: 8 028
Ако косата не е подстригвана 2 години, няма да е зле да поорежеш повече. Лошото е, че вероятно си свикнала толкова много с дължината, че вероятността да не се харесаш, е висока.
Моят съвет е да пробваш с тъмно кестенява боя, която да се доближава до естествения ти цвят. В момента, ако пробваш с балеаж върху наслагвано с години черно, не знам какво би се получило. При всички положения ти трябва някой добър фризьор, който да борави добре и с цветове.

Общи условия

Активация на акаунт