Какво мисли обществото за дългата коса?

  • 22 128
  • 273
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 18 587
Аз преди месец накъде видях, че имам 2-3 бели косъма и направо изпаднах в паника. Откъснах ги, а знам че така не се прави Smile Майка ми побеля сравнително късно, над 40 годишна беше, ама мен генът ме е ощетил Smiley
И аз съм с толкова по 5 см са. Едва ли не в депресия не изпаднах. Режа ги. Лошото е,че понякога боята не ги покрива(не че си личат).
Наистина косата стои като мръсна и бледа ако не е боядисана но не минаги рацбира се. На някои хора им отива бяла коса. Аз говорих предимно за младите жени,заинатили си да не се боядисват за да не си съсипят косите. Имам приятелки такива. Много им се чудя. Едната сакън са не се боядиса,но като видя,че няма как го направи. За мен е грозно на млада жена.

# 211
  • Мнения: 18 542
И аз не харесвам побеляла коса, особено при естествен тъмен цвят. Придобива някакъв матов оттенък, все едно постоянно е мръсна.
Има доста продукти на пазара, които се справят успешно с жълтеенето на белите коси, което ги прави да изгреждат мръсни.
Както казах, все още бели коси нямам, но се интересувам от темата и честно казано, харесвам естествено побеляла и поддържана коса. Не е като да нямам търпение да побелея, но все повече клоня към тенденцията да не я боядисвам когато се случи.

# 212
  • София
  • Мнения: 12 006
Към авторката: Косата ти иска сериозна поддръжа, а подстригване на 2г. не е такова. Поне на 2-3м. с по 1-2см. трябва да я освежаваш. Иначе става опършавяла по краищата и тове нормално, но не и красиво. За боята - защо 3 бои? Това се прави само първия път, от там насетне слагаш по 1 боя в корените и надолу до където стигна, само да е равномерно от всички страни.  Дългата коса има изключително много варианти за прически - стилни, ежедневни, за парти - каквото ти душа иска. Възползвай де, вместо да се я правиш на оникновена плитка. И 2ч. за къпане и сушене са много - организирай се. Не ти трябва повече от час за двете. Моят съвет е - поддържай си косата и я освежавай, не я скъсявай.

# 213
  • София
  • Мнения: 4 878
И аз не харесвам побеляла коса, особено при естествен тъмен цвят. Придобива някакъв матов оттенък, все едно постоянно е мръсна.
Има доста продукти на пазара, които се справят успешно с жълтеенето на белите коси, което ги прави да изгреждат мръсни.
Както казах, все още бели коси нямам, но се интересувам от темата и честно казано, харесвам естествено побеляла и поддържана коса. Не е като да нямам търпение да побелея, но все повече клоня към тенденцията да не я боядисвам когато се случи.

Естествено бялата коса е хубава, но докато побелее цялата минават няколко десетилетия, в които е прошарена...
И аз все още мога да си позволя да не се боядисвам, въпреки че имам тук-там по някой бял косъм, но не се виждат. Когато се увеличат ще си правя кичури, а после ще се наложи цялата да я боядисвам докато побелее напълно.

# 214
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Аз преди месец накъде видях, че имам 2-3 бели косъма и направо изпаднах в паника. Откъснах ги, а знам че така не се прави Smile Майка ми побеля сравнително късно, над 40 годишна беше, ама мен генът ме е ощетил Smiley
Това, че имаш 2 бели косъма нищо не значи. Моят син има, откакто се е родил, не е тръгнал да побелява. И аз имам няколко сигурно от 20-те си години. Все още не са станали повече, толкова са си, буквално 2 или 3.

# 215
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
И аз не харесвам побеляла коса, особено при естествен тъмен цвят. Придобива някакъв матов оттенък, все едно постоянно е мръсна.
Има доста продукти на пазара, които се справят успешно с жълтеенето на белите коси, което ги прави да изгреждат мръсни.
Както казах, все още бели коси нямам, но се интересувам от темата и честно казано, харесвам естествено побеляла и поддържана коса. Не е като да нямам търпение да побелея, но все повече клоня към тенденцията да не я боядисвам когато се случи.

Естествено бялата коса е хубава, но докато побелее цялата минават няколко десетилетия, в които е прошарена...
И аз все още мога да си позволя да не се боядисвам, въпреки че имам тук-там по някой бял косъм, но не се виждат. Когато се увеличат ще си правя кичури, а после ще се наложи цялата да я боядисвам докато побелее напълно.
Да, само че при повечето хора косата не побелява изцяло, освен докато не стигнат преклонна възраст, така че няма гаранция, че ще достигнем до тази фаза Simple Smile

Събирам информация аз и като стигна до нуждата от решения, ще го реша. Радвам се, че все повече хора започват да възприемат прошарената/побеляла коса като напълно нормално нещо и не непременно задължително да се боядисва, за да изглежда добре.
 
Дразни ме натискът от околните и непременното желание да изкажат мнение за чуждите коси и как би трябвало да изглеждат.
Моята коса се чувства добре и здрава когато не е боядисана, друг може да си я харесва боядисана. Всеки трябва да е свободен да носи косата си както му харесва, без да съди чуждото решение когато то е различно. Същото важи и за дължината и колко често трябва да се сменя прическата.

Единственото нещо което няма да излезе от мода е чистата и здрава коса без значение дали е боядисана, къдрава, изправена, подстригвана всеки месец или веднъж годишно.

# 216
  • Мнения: 864
Момичета, изчетох до 9та страница до чупливите коси с балеаж и вече нито имам време, нито желание да чета до последно, извинете ме. :Д Само ще кажа, че снимките, пуснати за пример "чуплива коса" изобщо не отговарят на средностатистическата натурална чуплива коса, много малко са хората с гениални чупливи коси като тези от страница 9 директно след фризьорския салон. Това са чупки правени с преса и/или сешоар. Много от чупливите коси са някакви по-къдраво-чупливи или право-чупливи с естествен фриз. Точно на тези коси, освен ако притежателките им не обмислят да си майсторят изкуствени чупливи прически като от инстаграм и след всяко миене да са с пресата, балеажът стои ужасно. Изсушаване, изгаряне на косата, то става един фриз, една сухота, едно чудо. Обширно съм дискутирала с моята фризьорка това и тя накрая ми го потвърди. Искам и аз балеаж, но с моята вълнисто-къдрава коса няма да стои добре. На къдрици-само кичури или интересен мултифасетен цвят от светлокафяви децентни кичури върху наситен кестеняв цвят с модерни топли или студени отблясъци. Това едно на ръка.

А иначе някой беше постанл снимка с една красива и една ужасна дълга коса. Е и аз не мога д апонасям черги до дупето, които на всичкото отгоре са и фризи, без етажи, оскубани, а ако са със етажи на силен триъгълник (селско, накрая остава само едно опашле, което през цялото време ти се удря в дупето). Коса до малко над кръста или до макс пъпа-да, но смао и единствено ако е в някакво умопомрачително добро състояние. Адски секси дължина е 3 пръста под бюста, така че като си я сложиш отпред да пада наистина под гърдите или до малко над пъпа.

Иначе ако една жена се харесва искрено и има истинско стабилно и здравословно самочувствие в комбинация с леко бунтарски характер, тя няма да пита по форуми за мнението на обществото, а вместо това ще си сресва косата през тва време и ще си "свирка", ще си живее живота щастливо. Въпросът е да знаем какво искаме, да го постигнем и да го носим по улицата с чар, вдъхновение и любов към живота. Пожелавам това на момичето, което пусна темата.

# 217
  • Мнения: 18 587
Бананадана аз съм с точно такава коса, чупливо-права с фриз и стърчаща във всички посоки. Била съм с балеаж,ами не стои освен ако всеки ден не си правиш къдрици или не се изправяш, ама всекидневно да си с перфектно подредена прическа. Иначе е супер кофти, стои гадно, и си много права, точно така е, както го описа.
Анторката ако се чувстваше добре в кожата си такава тема нямаше да я има. Тя просто има нужда от  промяна според мен, в което нама нищо лошо. Само трябва добре да го обмисли, защото ще й е страхотен стрес ако не я направят като хората. И ще й е жал за косата. Успех желая каквото и са реши. Нейната коса си е. Тя си знае.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 609
За авторката не знам, ама аз покрай тази тема се навих да си резна от косата повечко, отколкото първоначално имах намерение Simple Smile

Иначе сантиментът за косата го разбирам, и аз съм го имала с първата дълга коса, която си пуснах. Аз като дете много исках да имам дълга коса, но майка ми и баба ми не харесват и не одобряват и си ме подстригваха късо, докато зависеше от тях това. Късо, ама късо - за момче са ме мислели, докато не заприличах на момиче и по други признаци. Изобщо не ме оставяха да си пусна до раменете коса, камо ли до кръста, както исках аз. Когато престанаха да ми се месят, пуснах каквато исках коса и много трудно се навих да я подстрижа. Не беше проскубана, де, не съм ходила с метла на главата от зор само и само да е дълга. Предполагам, че има и други дами с подобни истории като моята. Но от първата дълга коса насам вече не страдам за коси. Като ми се носи дълга - пускам докъдето ме кефи и си я нося. Като ми втръсне и реша, че искам друго - режа. Но не прекалено - такива къси прически, каквито по принуда носех като малка, не бих си направила - стои си ми травмата Simple Smile

А много дълга и здрава коса съм виждала - моя позната имаше доскоро коса до под дупето. Напълно здрава коса - нямаше изтъняло, хвърчащо, нацъфтяло. Гъста, тежка, лъскава коса. Не я боядисваше. Не сме говорили точно какви грижи полага, каква козметика ползва. Но тя я пускаше с определена цел - искаше да дари за направа на перуки за онкоболни; и се грижеше да е здрава, за да може да послужи за тази цел. Отряза я до раменете съвсем наскоро и я дари, както си беше наумила и доколкото знам, в салона, където са я отрязали, са били възхитени и от дължината, и от състоянието на косата ѝ и най-вече - от комбинацията между двете Simple Smile Така че който има желание, сигурно и до петите може да има коса и да е здрава и красива, а не проскубана метла.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Това със здравата коса не е само до поддръжка. Просто си има хора на които косата им е наистина здрава и хубава. А има и такива които колкото и грижи да полагат -  да, изглежда добре, но не е така плътна.

# 220
  • Мнения: X
Момичета, изчетох до 9та страница до чупливите коси с балеаж и вече нито имам време, нито желание да чета до последно, извинете ме. :Д Само ще кажа, че снимките, пуснати за пример "чуплива коса" изобщо не отговарят на средностатистическата натурална чуплива коса, много малко са хората с гениални чупливи коси като тези от страница 9 директно след фризьорския салон. Това са чупки правени с преса и/или сешоар. Много от чупливите коси са някакви по-къдраво-чупливи или право-чупливи с естествен фриз. Точно на тези коси, освен ако притежателките им не обмислят да си майсторят изкуствени чупливи прически като от инстаграм и след всяко миене да са с пресата, балеажът стои ужасно. Изсушаване, изгаряне на косата, то става един фриз, една сухота, едно чудо. Обширно съм дискутирала с моята фризьорка това и тя накрая ми го потвърди. Искам и аз балеаж, но с моята вълнисто-къдрава коса няма да стои добре. На къдрици-само кичури или интересен мултифасетен цвят от светлокафяви децентни кичури върху наситен кестеняв цвят с модерни топли или студени отблясъци. Това едно на ръка.

А иначе някой беше постанл снимка с една красива и една ужасна дълга коса. Е и аз не мога д апонасям черги до дупето, които на всичкото отгоре са и фризи, без етажи, оскубани, а ако са със етажи на силен триъгълник (селско, накрая остава само едно опашле, което през цялото време ти се удря в дупето). Коса до малко над кръста или до макс пъпа-да, но смао и единствено ако е в някакво умопомрачително добро състояние. Адски секси дължина е 3 пръста под бюста, така че като си я сложиш отпред да пада наистина под гърдите или до малко над пъпа.

Иначе ако една жена се харесва искрено и има истинско стабилно и здравословно самочувствие в комбинация с леко бунтарски характер, тя няма да пита по форуми за мнението на обществото, а вместо това ще си сресва косата през тва време и ще си "свирка", ще си живее живота щастливо. Въпросът е да знаем какво искаме, да го постигнем и да го носим по улицата с чар, вдъхновение и любов към живота. Пожелавам това на момичето, което пусна темата.

Абсолютно вярно - моята коса е такава. Аз съм с кичури, като воали, боядисвам се 2-3 пъти годишно от скоро. Имам малко бели косми, но се виждат, а косата ми е тъмна. Понеже съм много ниска и с детско лице, изглеждам на 30 и сякаш не се поддържам ако си оставя белите косми да стърчат - защото те точно това правят, стърчат, по твърди са и без посока. На 38 съм иначе.

# 221
  • София
  • Мнения: 38 906
Идея

# 222
  • Мнения: 18 542
Много добре изглежда след фризьора, а след първото миене вкъщи как е е по-интересно.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Също като на първата снимка само, че с балеажи, които ще стоят като кичури.

# 224
  • Мнения: 31 370
Много зле е косата на първата снимка.

Общи условия

Активация на акаунт